خانه / آخرین مقالات / ۱۰۱ راه برای اینکه عاشق شغل تان شوید
www.elmema.com / موفقیت / گروه آموزشی علم ما
www.elmema.com / موفقیت / گروه آموزشی علم ما

۱۰۱ راه برای اینکه عاشق شغل تان شوید

۱۰۱ راه برای اینکه عاشق شغل تان شوید

 

استفانی گودارد داویدسن

ترجمه: شهریار مرزبان

ویرایش و ویراستار: فاطمه ایزدی

صفحه آرا: شهریار مرزبان

چاپ اول: بهار ۱۳۹۷

تیراژ: ۱۰۰۰ جلد

چاپ دوم ( به همراه ویراش دوم): پاییز ۱۳۹۷

تیراژ: ۱۰۰۰ جلد

شابک: ۳-۷۵-۷۶۰۸-۶۰۰-۹۷۸

تعداد صفحات: ۱۹۷

قیمت چاپ اول: ۲۰٫۰۰۰ تومان

قیمت چاپ دوم: ۲۵٫۰۰۰ تومان

قیمت نسخه الکترونیکی: ۱۵٫۰۰۰ تومان

قسمت اول کتاب (۵۰ صفحه ی اول): رایگان

 

 

لینک مستقیم سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران
http://opac.nlai.ir/opac-prod/bibliographic/5270413

 

 

چرا شما باید این کتاب را بخوانید؟ (متن پشت جلد)

شغل چیزی بیشتر از یک چک پرداختی حقوق است. آن‌ها عرصه های اجتماعی، محیط های کاری الهام بخش، زمینه های رشد دهنده گروهی و یکی از بهترین ابزارها برای یادگیری در مورد خودمان هستند.

مهم‌تر این که وقتی ما در محل کار شاد نباشیم در خانه هم شاد نیستیم و وقتی که عاشق کارمان باشیم هم در خانه و هم در محیط کار شاد و پر انرژی هستیم و این احساس شادی را به اطرافیانمان هم منتقل می کنیم.

من تمام دوره ی حرفه ای ام را صرف تحقیق در مورد رضایت از شغل کرده ام. از همان دوران جوانی این آگاهی را داشته‌ام که شغل باید چیزی بیش از یک چک پرداختی باشد. در آن موقع افراد بزرگسال اطرافم را می‌دیدم که هر روز بلند می‌شدند به راه می افتادند و بیشتر شب ها نیز از شغل شان شکایت می کردند و بیش از یک سوم زندگی خود را با این ناراحتی سپری کردند. (به خصوص که یک سوم دیگر هم در خواب سپری می شود).

در طی سی سال اخیر خوانده ام، خوانده ام و خوانده ام. تقریباً در لذت بردن از محیط کار همه چیز را بررسی کردم. به طور خلاصه من تمام راه های لذت بردن از شغل را بررسی کردم و نیازی نیست شما آن‌ها را انجام دهید!

 

 

مقدمه

من با تمام کسانی که این کتاب را می خوانند تفاوتی ندارم. من نیز روزهای عالی و همچنین وحشتناک را به هنگام کار داشته ام. به من ترفیع داده شد و در عین حال نگران این بودم که با اشتباهی به دردسر بیفتم و ترفیع را از دست بدهم. شب ها گاهی در ذهنم مرور کرده ام که من کارم را به خوبی به پایان نرساندم و برایم شایعه پراکنی کرده اند و مرا شلخته و بی دقت خوانده اند. پس با وجود اینکه من هم مثل اکثر آدم ها در شغلی پر استرس و با رضایت کم بودم چرا من این کتاب را می نویسم و چرا شما باید آن را بخوانید؟

من تمام دوره ی حرفه ای ام را صرف تحقیق در مورد رضایت از شغل کرده ام. از همان دوران جوانی این آگاهی را داشته‌ام که شغل باید چیزی بیش از یک چک پرداختی باشد. در آن موقع افراد بزرگسال اطرافم را می‌دیدم که هر روز بلند می‌شدند به راه می افتادند و بیشتر شب ها نیز از شغل شان شکایت می کردند و بیش از یک سوم زندگی خود را با این ناراحتی سپری کردند. (به خصوص که یک سوم دیگر هم در خواب سپری می شود).

در طی سی سال اخیر خوانده ام، خوانده ام و خوانده ام. تقریباً در لذت بردن از محیط کار همه چیز وجود دارد. من در کالج تخصص گرفتم و در رشته ی منابع انسانی شروع به کار کردم و در پی راهکارهایی بودم که به افراد این اطمینان را بدهد که از شغلشان لذت ببرند و برای مدت طولانی تری در سازمان بمانند. دلگرمی، بهره وری، گردش معاملات، انگیزه، توسعه مجموعه مهارت ها، روندکاری، حقوق ها، سود ها، موارد درونی و بیرونی، قانونی و حتی اخلاقی. این ها کلماتی هستند که محیط کار وجود دارند و من باید با جزئیات آنها را مطرح کنم.

من تقریباً پانزده جایزه شناخته شده ملی برای برنامه های معتبر دانشگاهی بین اشخاص و مهارت های ارتباطی دریافت کرده‌ام که همگی برای محیط های کاری طراحی شده اند. من هر هفته این دوره ها و کلاس های خودم را تدریس می‌کنم. در سخنرانی‌ها، سمینارها، مراسم‌ها و کنفرانس های شبکه ای شرکت کرده ام. به طور خلاصه من تمام راه‌های لذت بردن از شغل را بررسی کردم و نیازی نیست شما آن‌ها را انجام دهید.

تعداد کمی از افرادی که تمام وقت کار می کنند می توانند این مقدار از انرژی را برای یادگیری تکنیک های پیشرفته صرف کنند تا در محیط کاری مانور دهند و به موفقیت برسند. اگر من در محیط کار مشکلی نداشتم شاید هیچ وقت این مطالعات را رایگان انجام نمی دادم، در این صورت از نعمت یادگیری، تلاش، شکست، بهبود و نهایتاً آموزش آن بی بهره می ماندم.

این کتاب در ابتدا برای بررسی دقیق زمینه ی حرفه شخصی، مهارت ها و بینش های لازم برای ایجاد اطمینان از استوار بودن، بدون استرس بودن و شفاف سازی این موضوع با توجه به نوع شخصیت شما تنظیم شده است. ما با مطالعه و آموزش مهارت هایی که به آنها “مهارت های فردی” می گویند می توانیم شغلی بدون استرس و شاد را برای خود خلق کنیم.

 

به محض این‌که از انگیزه و توانایی های خود اطمینان حاصل کردید این کتاب نقطه تمرکز خود را تغییر می دهد و مهارت‌ها و رویکردهایی را فراهم می آورد که برای کار تأثیر گذار با دیگر افراد ضروری است. به این معنی که چگونه با دیگر افراد در محیط کار “خوب بازی کنیم“.

توصیه‌ی من این است که تمام کتاب را مطالعه کنید، از ابتدا تا انتها و‌ بخش هایی که در موقعیت شما به کار نمی رود به صورت سطحی مورد مطالعه قرار دهید. سپس، در صورتی که زمان اجازه می دهد بر بخش هایی که برای شما مفید هستند بیشتر تمرکز کنید. این کتاب به  گونه ای تنظیم شده است که می توان آن را در یک جلسه خواند و بخش به بخش پیش رفت و یا می توان به صورت یک بحث گروهی آن را به کار برد.

 

  

یک نکته ی مهم

اگر شروع به خواندن کتاب کردید و با خود این گونه گفتید: “پسر، همکارم حتماً باید از این استفاده کنه”، یا “ای کاش رئیسم یک نسخه از این رو داشت”، در این صورت توصیه من این است که ابتدا این اطلاعات را باید خودتان بدانید و یاد بگیرید، سپس آن را به شخص دیگه معرفی کنید. زیرا اکثر افراد تمایل دارند که ضعف و مشکلات را به دیگران نسبت دهند و از اینکه توانایی های خود را گسترش و خود را مورد آزمایش قرار دهند و بر ناتوانایی های خود غلبه کنند اجتناب می کنند.

اگرچه خود انتخاب می کنید که این اطلاعات و مهارت ها را داشته باشید، اما این را بدانید که من کتاب را با نیتی خالص نوشته ام که شما را به یک شغل لذت بخش و پرمعنا نزدیک کند…

 

 

 

فهرست مطالب کتاب

بزودی…

 

 

 

دانلود رایگان قسمت اول کتاب (۵۰ صفحه ی اول)

بزودی…

 

 

 

مناسب برای

 • کارمندان و مدیران ناراضی از کار

 • کارمندان و مدیرانی که دنبال بهبود شرایط و پیشرفت هستند

 • سرپرستانی که بدنبال افزایش کارایی هستند

 • کلیه افرادی که بدنبال آموزش مهارت های شخصی و ارتباطی هستند

 

 

 

تصاویری از کتاب

بزودی…

 

 

 

www.elmema.com / گروه آموزشی علم ما

 

برای سفارش کتاب، عنوان کتاب یا عدد ۱۰۱ را به شماره ی زیر ارسال کنید…

۰۹۱۶۴۰۵۲۳۷۳

 

 

 

 

 

درباره ی مدیر سایت علم ما

مطلب پیشنهادی

Foundations management decisions

کتاب مبانی تصمیم گیری در مدیریت

کتاب _ مبانی تصمیم گیری در مدیریت نویسنده: نرگس بیژن از تعریف ها و تعبیر …

۲ دیدگاه

 1. واقعا عالی بود
  نکات خوب و کاربردی
  به همه ی افراد چه شاغل چه بیکار این کتاب رو پیشنهاد می کنم

  مهارت های فردی خیلی خوبی برای رشد فردی ارایه شده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *