خانه / آخرین مقالات / کتاب صوتی چگونه مانند میلیونرها فکر کنیم از مارک فیشر و مارک آلن

کتاب صوتی چگونه مانند میلیونرها فکر کنیم از مارک فیشر و مارک آلن

کتاب صوتی چگونه مانند میلیونرها فکر کنیم

از مارک فیشر و مارک آلن

این کتاب ترکیبی از دو نویسنده با دو مهارت شناخته شده در حوزه ادبیات اقتصادی است .
مارک فیشر ، نویسنده اثر ماندگار ” حکایت دولت و فرزانگی ” است که در این کتاب ، اثر روانشناسی داستانی – اقتصادی که درهمه کارهای او در غالب داستانهایی پیش بینی نشده نمایان می گردد ، دیده می شود .
مثالهایی از افرادی که توانسته اند ۱ تومان را ۲ تومان کنند و افرادی که درعین نا امیدی با کمی بکارگیری خرد ، می توانستند مسیر دیگری را وارد شوند .
مارک آلن و مارک فیشر ۲ میلیونر خود ساخته هستند که رازهای ریزی را در باب پایه ریزی مسیر موفقیت به همراه ثروت به شما یاد می دهند .
این کتاب به صورت روشن و قابل درک و یا ارائه کردن مثالهایی ساده مبتنی بر قوانین طبیعی ، به شما روشهای احیا شدن و تفکرهای متحول کننده در راستای زندگی و کار را می آموزد.

هر سفر هزار کیلومتری ، احتیاج به قدم اولی دارد که باید روزی برداشته شود .

در زندگی همه چیز بسته به انتخاب شما خواهد بود .

این کتاب به شما روشهای ارزشمندی را آموزش می دهد که در آینده، شما خودتان آنان را به بقیه آموزش می دهید.

 

“برای اینکه تغییر کنید ، نیاز به اهرمی دارید، این کتاب اهرمی است که در اختیار شما قرار می گیرد و به رویاهای شما تحقق می بخشد.”

 

 

 

 

خلاصه کتاب چگونه مانند میلیونرها فکر کنیم

موفقیت یک نگرش است، یک باور است، یک عادت است. موفقیت ارزانی کسانی است که آن را می خواهند و باور دارند که می توانند به آن برسند. موفقیت ارزانی آنهایی است که میل به عمل دارند. موفقیت بری از رمز و راز است. بسیاری از کسانی که به موفقیت دست یافتند ، سالها با شور و اشتیاق زحمت کشیده اند. آنها عاشق کارشان بوده اند. موفقیت استفاده آگاهانه از اصول ویژه است. آن را نمی توان به سرنوشت و تقدیر نسبت داد تنها موضوع بر سر باور داشتن است. اینکه خود را باور کنید و مصمم باشید تا آن زندگی را که شایسته آن هستید ، بسازید. اغلب اشخاص با تجربه کردن یک شکست از میدان بیرون می روند. افراد موفق همگی در مقطعی شکست خورده اند ، ولی ادامه داده اند.

فصل ۱ : از کجا شروع کنیم

قبل از هر چیز باید بدانید و باور داشته باشید که موفق می شوید. موفق شدن دشوارتر از شکست خوردن نیست. هر بهانه ای را باید از ذهن خارج کرد ، از جمله من بیش از حد جوان هستم یا پیرتر از آنم که بتوانم کاری بکنم. موفقیت به شرایط بیرون بستگی ندارد. با نگرش و باورهایی که ما از خود و جهان داریم در ارتباط است. در شروع یک کار نه نیاز به سرمایه دارید نه آموزش عالی و نه استعداد مادرزادی. تفاوت بزرگ بین موفقها و ناموفقها میزان انرژی است. ترس از شکست خوردن انسان را فلج می کند. گاه ترس آشکار است و گاه پنهان که در حالت ترس پنهان ، فرد به سادگی اذعان به ترس از شکست خوردن نمی کند ولی به دیگران توصیه می کند که دست از رویا پردازی بردارند و یا در کارشان اما و اگر می آورد. آنچه واقعا بخواهید و با تمام توان برای رسیدن به آن تلاش کنید بدون ترس از شکست خوردن ، در نهایت همان را بدست می آورید. جیمز آلن گفته است: “” هر کس به اندازه ای که آرزو می کند و خواهان آن است رشد می کند. “” به رویاهایتان توجه کنید و به آنها رنگ حقیقت ببخشید. اگر رویایی در کار نبود چیزی در این دنیا خلق نمی شد ، انسان پرواز نمی کرد ، هیچ اختراعی صورت نمی گرفت و … . در محدوده عمیق ترین امیال و بالاترین رویاها کلید های موفقیت شما نهفته است. برای رسیدن به موفقیت چهار شرط اولیه لازم است:

۱-باور کنید که می توانید موفق شوید.

۲-بدانید که اگر اقدامی نکنید شرایط شما عوض نمی شود.

۳-بهبود زندگی خود را مشتاقانه بخواهید.

۴-جرات کنید و به رویاهایتان بیندیشید.

فصل ۲ : ثروت حالتی از ذهن است

ذهن قدرت برتر ، شکل دهنده و سازنده است. ما ذهن خود هستیم ، ابزار اندیشه ایم. ذهن سبب ساز همه خوشیها و ناخوشیهاست. به آنچه بیندیشیم صورت خارجی پیدا می کند. ما از دریچه ذهن به دنیا نظر می کنیم. ما بجای نظر کردن به درون خود در دنیای بیرون جستجو می کنیم ، در حالیکه موفقیت جلوه بیرونی یک توجه درونی است. ذهن به هر کاری تواناست. قدرت ذهن نیمه هشیار نامحدود است. ما خالق خوشبختی و بدبختی خود هستیم. به گفته پیتر سنج نویسنده کتاب انضباط پنجم، اغلب ما دارای یکی دو باور ضد و نقیض هستیم که توانایی ما را محدود می کنند. شایع ترین باور محدود کننده ، باور ناتوان بودن است. باور محدود کننده دیگر خود را ارزشمند ندانستن است. باورها ذهن نیمه هشیار را برنامه ریزی می کنند. کلمات بسیار قدرتمند هستند ، هرگز نیازی نیست که واقعی باشند ، ذهن در هر حال آنها را می پذیرد. باید مراقب کلمات منفی بود و همواره کلام و ذهنیتی مثبت داشت. اگر خواهان موفقیت هستیم باید به ذهن نیمه هشیار خود برنامه مثبت بدهیم. خود را موفق در نظر بگیرید. موفقیت را به روشنی در ذهن خود تصویر کنید. آنهایی که خود را هیچ می پندارند ، هرگزنمی توانند از پله های ترقی بالا بروند. برای رسیدن به موفقیت از روش ساختن تصویر ذهنی مثبت از خود با استفاده از تلقین به خود کمک بگیرید. تلقین در صورتی موثر است که خلاصه و مثبت باشد. به خود تلقین کنید : همه روزه بهتر و باز هم بهتر می شوم.

فصل ۳ : حذف موانع ذهنی

برای موفق شدن باید اشتیاقی چنان سوزان داشته باشیم که به ذهن ناهشیار ما نفوذ کند. ایجاد تصویر ذهنی مثبت باعث کنار رفتن تصویر ذهنی گذشته می شود، اما همه در برابر این تغییر مقاومت می کنند ، زیرا برای خود موانع ذهنی ایجاد کرده اند که مانع از تغییر می شود. کسانی که موفقیت حقیقی را درک می کنند دستاوردهای خود را تقدیم به جامعه می کنند و در مقام خدمت بر می آیند. موانع ذهنی و باورهای محدود کننده خود را شناسایی کنید و آنها را از میان بردارید، به جای آن ها اندیشه های مثبت قرار دهید. هیچ محدودیتی برای ذهن متصور نیست مگر اینکه برای آن محدودیتی بپذیریم. توجه داشته باشید دو گروه رویا پرداز داریم: دسته ای که اقدامی برای تبدیل رویاهایشان به واقعیت ها صورت نمی دهند و گروهی که برای تحقق رویاهای خود می کوشند. اندیشه های ما در زندگی صورت خارجی پیدا می کنند ، کافی است به حد کافی تکرار شوند. دنیا در حاکمیت علت و معلول است و در نتیجه ما تقدیر خویش را مقدر می سازیم. تقدیر ما ناشی از افکار و اعمال ماست. اگر فکر کنید که می توانید حتما می توانید و اگر فکر کنید که نمی توانید حتما نمی توانید ، در هر دو صورت حق با شماست. بنابراین برای رسیدن به برداشت مثبت از موفقیت در زندگی باید موانع ذهنی درباره موفقیت را از ذهن خود پاک کنید. اندیشه های خود را از نزدیک وارسی کنید و آنها را از نو برنامه نویسی کنید. تجسم خلاق داشته باشید و تصویر سازی مثبت کنید. تجسم کنید که به آنچه می خواهید دست یافته اید و این کار را به تکرار انجام دهید.

فصل ۴ : تصمیم گیری

داشتن رویا مهم است ، ولی از کجا بدانیم که این رویا ایده خوبی است؟ ما دائم در حال تصمیم گیری هستیم. بنابراین باید یاد بگیریم تصمیمات مثبت بیشتری بگیریم. اشخاص موفق به امکانات و احتمالات و اشخاص ناموفق به مشکلات و غیر ممکن ها فکر می کنند و این امر از کلیدهای رسیدن به موفقیت است ، یعنی توجه به امکانات ، در حالیکه دیگران تنها مشکلات را می بینند. به شم خود اعتماد کنید و از آن تبعیت نمایید. نتیجه این کار اغلب انرژی و توان بیشتر است. زمان ایده آل برای شروع موفقیت همین حالاست. برای رسیدن به موفقیت تصمیمات روشن و مشخص بگیرید و به تصمیمات گرفته شده پایبند باشید و برای اجرای آنها اقدام کنید. بسیاری از اشخاص بدلیل اینکه خیلی زود تسلیم می شوند ، شکست می خورند. موفق ترین انسانها بدون استثنا قبلا شکست خورده اند ، اما تسلیم نشده اند و بعد به موفقیت رسیده اند. اشتباه کردن هرگز باعث شرمساری نیست ، اما تکرار آن اتلاف وقت و انرژی است.

فصل ۵ : کاری را که دوست دارید انجام دهید

جرج لوکاس گفته: “” معتقدم اگر استعداد و مهارت داشته باشید باید سکان دار زندگی خود گردید و سرنوشت خود را رقم بزنید. “” عده زیادی از مردم کاری را که دوست ندارند انجام می دهند و در عین حال معتقدند کاری را که می کنند باید انجام دهند. کسی یا چیزی نیست که بتواند شما را به انجام دادن کاری که دوست ندارید مجبور کند. زندگی دقیقا انتظارات ما را برآورده می کند. برای موفق شدن باید از زندگی لذت برد. اگر از کارتان لذت نبرید آن را به خوبی انجام نخواهید داد. انسان های موفق تحت تاثیر عشق به کارشان نیرو می گیرند و دست به کار می شوند. نانسی اندرسون در کتاب ((کار با اشتیاق)) می گوید: “” اشتیاق تحریک احساسی قدرتمندی است و متعلق به کسانی است که باور احساسی شدیدی دارند. “” قدرت و توان عبارت است از توانایی اقدام کردن. تنها راه سعادت این است که کار مورد علاقه تان را انجام دهید. مشروط بر آنکه انرژی و عزم جزمی داشته باشید. تنها شما می توانید سرنوشت خود را مقدر سازید و بزرگترین مانع نیز خود شما هستید. جرات کنید و کاری را که دوست دارید انجام دهید. ثروت پاداشی است که در قبال خدماتی که ارائه می دهیم بدست می آوریم. اگر بهترین خدمات را ارائه دهیم می توانیم انتظار پاداش مطلوب داشته باشیم. پس در کاری که می کنید بهترین شوید. در زمینه کاری خود متخصص شوید و مبتکر باشید. وقتی دقیقا بدانیم که در زندگی چه می خواهیم بکنیم ، وقتی امیال و خواسته هایمان واضح و روشن باشد ، بزودی شرایطی مهیا می شود که مارا به موفقیت می رساند. برای تلقین اشتیاق و قدرت در کارتان به زندگی به شکلی که هست بیندیشید و ببینید ترجیح می دهید زندگیتان چگونه باشد. به گفتگوهایی که در درون با خود دارید توجه کنید. تلقین مثبت به خود را تکرار کنید. شب هنگام از ذهن نیمه هشیار خود بخواهید به شما کمک کند.

فصل ۶ : جادوی هدف ها

وقتی اشتیاقمان را یافتیم و تصمیم گرفتیم ، می توانیم برای برنامه هایمان اقدام کنیم. برخی از بهترین برنامه ها ساده ترین آنها هستند. هدف مشخصی را در نظر بگیرید و برای آن برنامه ریزی کنید. ما به همان اندازه که برنامه ریزی می کنیم موفق می شویم، نه بیشتر و نه کمتر. بیشترین محدودیتها را اشخاص در ذهن خودشان برای خود در نظر می گیرند. شما بیش از اندازه ای که فکر می کنید ارزشمند هستید. تعیین هدفهای دقیق اعجاز می کند. هدفتان را ایده ثابت و واحدی در نظر بگیرید.

فصل ۷ : برنامه اقدام

مهم ترین اقدام برای دستیابی به هدف ، تهیه برنامه قدم به قدمی است تا ذهنتان برای دستیابی به آنچه در نظر گرفته اید آماده شود. حتی اگر موقتا با اشکالاتی مواجه شوید ، باز هم می توانید به هدف هایتان برسید. شما معمار زندگی خود هستید، می خواهید آن را چگونه بسازید؟ منش مساوی تقدیر و مقصد است. برای موفقیت به نظم و ترتیب احتیاج داریم. نظم و ترتیب و برنامه ریزی مثبت ذهن ، روشهایی در ما ایجاد می کنند که به عادت موفقیت منجر می گردد.

 نتیجه

چیزی در دنیا جای مداومت و پشتکار را نمی گیرد. استعداد ، نبوغ و تحصیلات جای مداومت را پر نمی کند. مداومت و عزم و اراده از هر عاملی قدرتمندتر است. رمز و رازی درباره موفقیت وجود ندارد. زندگی مورد نظرتان را در ذهن مجسم کنید و تصمیم بگیرید. ببینید چه می خواهید و چه را دوست دارید. انرژی خود را صرف خواسته خود کنید. برنامه ای تدوین کنید، میل و خواسته را به قصد و نیت تبدیل کنید. از موانع و شکستهای گذشته برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید. در زمینه کاری خود مهارتها و دانش خود را افزایش دهید. مداومت داشته باشید ، شکست یعنی تسلیم شدن. قصدتان در کار خدمت کردن به دیگران باشد. هر طور دوست دارید زندگی کنید. همه ابزار در اختیار شماست ، از آنها برای دستیابی به موفقیت استفاده نمایید.

 

 

شروع اشتراک گذاری کتاب:

۹ / اردبیبهشت/ ۱۳۹۷

هر روز یک فایل صوتی رایگان در کانال تلگرام (کلیک کنید)

 

لینک دانلود مستقیم (روی هر فایل کلیک کنید):

 

دانلود پوستر

 

دانلود فصل اول

 

دانلود فصل دوم

 

دانلود فصل سوم

 

دانلود فصل چهارم

 

دانلود فصل پنجم

 

دانلود فصل ششم

 

دانلود فصل هفتم

 

دانلود فصل هشتم

 

دانلود فصل نهم

 

دانلود فصل دهم

 

دانلود فصل یازدهم

 

دانلود فصل دوازدهم

 

دانلود فصل سیزدهم

 

دانلود فصل چهاردهم – پایان

 

در صورت وجود مشکل در دانلود در زیر همین صفحه به ما اطلاع دهید!

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید.

همچنین از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما…

تلگرام علم ما

Medium_20160928095241745_1111111111

 

 

 

 

کتاب های پیشنهادی خود را در تالار کتاب بیان کنید

تالار گفتگو کتاب

درباره ی مدیر سایت علم ما

گروه علمی، پژوهشی، آموزشی و مشاوره ای «علم ما» یک گروه تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و موفقیت فردی می باشد. این گروه درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و بکارگیری اهرم اینترنت، آموزش های سطح اول را در اختیار هم میهنان عزیز قرار دهد. فارغ از تشریفات، گروه علم ما یک تیم متشکل از اساتید دانشگاه، پژوهشگران برتر، متخصصان و کارشناسانی در حوزه مدیریت، روانشناسی، بازاریابی، تجارت الکترونیک است. ضمن اینکه با داشتن وب سایتی جامع که در حوزه های ذکر شده و به اشتراک گذاری مقالات و برنامه ها، حق انتخاب و آموزش با کیفیت را برای کاربران فراهم کرده است.

مطلب پیشنهادی

http://elmema.com/category/free/audio-book

کتاب صوتی هنر جذب آرامش از مطلب برازنده

کتاب صوتی هنر جذب آرامش از مطلب برازنده   کتاب صوتی هنر جذب آرامش شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *