خانه / آخرین مقالات / کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی از ریچارد باخ
http://elmema.com/category/free/audio-book

کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی از ریچارد باخ

کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی از ریچارد باخ

 

داستان جاناتان مرغ دریایی نوشته ی ریچارد باخ داستان نویس آمریکایی معاصر است و داستان جاناتان یک مرغ دریایی است که مانند سایر مرغان دریایی فکر نمی کند و علاقه ی خاصی به یادگیری هنر پرواز و تکنیک های پرواز در سرعت های بالا دارد. اما به دلیل این علاقه به نوعی از سوی سایر مرغان دریایی طرد می شود .

 

خلاصه کتاب:

«جاناتان مرغ دریایی، یک روز می‌فهمی بی‌مسئولیتی عاقبت خوشی ندارد. زندگی ناشناخته و ناشناختنی است، و ما چیزی از آن نمی‌دانیم جز این‌که به دنیا آمده‌ایم تا شکم‌مان را سیر بکنیم، و تا جایی که برای‌مان امکان دارد، زنده بمانیم.» سابقه نداشت مرغان دریایی در پاسخ به «شورای بزرگ» سخنی بگویند و اعتراضی بکنند، ولی صدای جاناتان بلند شد. چنین خروشید: «بی‌مسئولیتی؟ برادران! رفتار چه کسی مسئولانه‌تر است از مرغی دریایی که برای زندگی، مفهومی والاتر و مقصودی برتر یافته و از پی آن‌ها می‌رود؟ هزاران سال دنبال کله‌ی ماهی‌ها به هر کنج و گوشه‌ای سرک کشیده‌ایم، ولی حالا دلیلی برای زیستن داریم: یادگیری، کشف، نیل به آزادی!» آنچه خواندید، بخشی از داستان نام‌آشنای «جاناتان مرغ دریایی» است که از زیباترین آثار ریچارد باخ است.

 

درباره نویسنده:

ریچارد باخ، خلبان و نویسنده‌ی آمریکایی است که نسبش به یوهان سباستین باخ، آهنگساز بزرگ و مشهور آلمانی می‌رسد. «پندار»، «یگانه»، «گریز از سرزمین امن»، «هدیه پرواز» و «فراسوی ذهنم» از دیگر آثار ترجمه شده به زبان فارسی باخ هستند که در بیشتر آن ها، حس پرواز مولفه اصلی ارتباط نویسنده با مخاطبان است.

 

 

اگر کمی در داستان جاناتان مرغ دریایی ژرف شویم درمیابیم این داستان تمثیل زندگی انسان ها و جنگ و کشمکش درونی و بیرونی آنهاست. هر انسانی در اعماق وجود خود باور دارد که مخلوقی خاص است و نمیخواهد مانند سایرین باشد و برای رسیدی به هدفی به زندگی پا گذاشته اما شکست ها و سختی های مسیر خاص بودن برای همه قابل تحمل نیست و در نهایت اکثر انسان ها به روزمرگی و گذران زندگی تن میدهند..

 

اما کسی موفق است که دریابد در زندگی محدودیتی وجود ندارد و تنها محدودیت موجود باور و سد های ذهنی انسان است که به مرور زمان سایه ی سنگین خود را بر روی آرزوها و میل به خاص بودن می اندازد و هنگامی که این سایه بر پیکر وجودی افکار بیفتد موفقیت دیگران را دلیل بر برگزیده بودن او میدانیم و نه از روی تلاش و عشق او به هدف. همانطور که وقتی جاناتان بعد از رسیدن به هدفش به سمت دسته ی مرغ های دریایی که او را طرد کرده بودند بازگشت او را فرزند مرغ دریایی بزرگ(خدا) و یا شیطان نامیدند چرا که باور داشتند یک مرغ دریایی نمیتواند هیچگاه محدودیت های خود را ازبین ببرد.

وجه جالب دیگر این داستان وجود مضامین عرفان شرقی است. مرغ دریایی ای که مشتاق بود و در راه اشتیاق خود سختی های مسیر را طی کرد تا به درجاتی رفیع رسید اما داستان به این نقطه ختم نشد چرا که کمال را در بازگشت و هدایت و عشق ورزیدن به دیگران دید همان هایی که او را طرد کردند و دوباره بازگشت تا دیگران را به مسیری که خود طی کرده هدایت کند و در این راه مجبور به شکستن تابوهای زیادی شد تا در نهایت به کمال وجودی خود رسید.

این کتاب اگرچه ممکن است در نگاه اول داستانی برای نوحوانان باشد اما از نظر من شایسته است که این کتاب را هر چندسال یکبار مطالعه کنیم تا تلنگری باشد بر پیکر سایه ی سنگین کرختی و سکون وجودمان که مارا به سمت روزمرگی سوق میدهد.شاید بیاد آوریم که روزگار هرکدام از ما قهرمانی از خود در ذهنمان داشتیم.

 

 

 

شروع اشتراک گذاری کتاب در تلگرام:

۱۷/ تیر/ ۱۳۹۷

هر روز یک فایل صوتی رایگان در کانال تلگرام (کلیک کنید)

 

http://elmema.com/category/free/audio-book

لینک دانلود مستقیم (روی هر فایل کلیک کنید):

 

دانلود پوستر

دانلود فایل pdf

دانلود فصل اول

دانلود فصل دوم

دانلود فصل سوم – پایان

 

در صورت وجود مشکل در دانلود در زیر همین صفحه به ما اطلاع دهید!

 

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید.

همچنین از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما…

تلگرام علم ما

Medium_20160928095241745_1111111111

 

 

 

 

کتاب های پیشنهادی خود را در تالار کتاب بیان کنید (کلیک کنید)

 

 

 

 

 

 

درباره ی مدیر سایت علم ما

گروه علمی، پژوهشی، آموزشی و مشاوره ای «علم ما» یک گروه تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و موفقیت فردی می باشد. این گروه درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و بکارگیری اهرم اینترنت، آموزش های سطح اول را در اختیار هم میهنان عزیز قرار دهد. فارغ از تشریفات، گروه علم ما یک تیم متشکل از اساتید دانشگاه، پژوهشگران برتر، متخصصان و کارشناسانی در حوزه مدیریت، روانشناسی، بازاریابی، تجارت الکترونیک است. ضمن اینکه با داشتن وب سایتی جامع که در حوزه های ذکر شده و به اشتراک گذاری مقالات و برنامه ها، حق انتخاب و آموزش با کیفیت را برای کاربران فراهم کرده است.

مطلب پیشنهادی

http://elmema.com/category/free/audio-book

کتاب صوتی هنر جذب آرامش از مطلب برازنده

کتاب صوتی هنر جذب آرامش از مطلب برازنده   کتاب صوتی هنر جذب آرامش شما …

۲ دیدگاه

  1. سرشار از انگیزه و حس زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *