خانه / آخرین مقالات / کتاب صوتی اثر مرکب از دارن هاردی
http://elmema.com/category/free/audio-book
http://elmema.com/category/free/audio-book

کتاب صوتی اثر مرکب از دارن هاردی

کتاب صوتی اثر مرکب از دارن هاردی

 

 

دارن هاردی

کتاب اثر مرکب را دارن هاردی نوشته است.

دارن هاردی یکی از سخنرانان انگیزشی بسیار معروف در آمریکا است. همچنین وی ناشر و دبیر مجله موفقیت success در آمریکا است. او یکی از کارآفرینان بزرگ است که با صدها نفر از افراد مشهور و موفق مصاحبه کرده است. به علاوه دارن هاردی با راه اندازی برنامه های تلویزیونی، سعی کرده اصول موفقیت را به گوش بسیاری از افراد برساند.

این کتاب به گونه ای نوشته شده است که همه زنان و مردان در هر شغلی که هستند می توانند از مطالب آن برای پیشرفت و موفقیت خود استفاده کنند.

کتاب اثر مرکب مانند همه کتاب های موفقیت بر رشد درونی افراد و ایجاد تحول تاکید می کند. اما تاثیر مطالب این کتاب قطعا با هر کتابی که تاکنون خوانده اید، فرق می کند.

در کل این کتاب، دارن هاردی تمرینات جالب و موثری به خواننده ها می دهد تا او را با خود همراه کند.

در بخشی از کتاب، نویسنده اش می گوید: “مهم نیست در چه شغل و حرفه ای هستید، چه چیزی یاد می گیرید و از چه تاکتیکی استفاده می کنید، موفقیت در نتیجه اثر مرکب به دست می آید.”

اثر مرکب، قانون به دست آوردن نتایج بزرگ از طریق مجموعه ای از اقدامات کوچک است. با توجه به این قانون، شما با مداومت بر مجموعه ای از رفتارهای به ظاهر کوچک اما مثبت می توانید به موفقیت های بزرگی دست یابید.

 

 

یک مثال قابل فهم برای درک اثر مرکب :

فرض کنید فردی به شیرینی پختن علاقه مند است. وی در کلاس های کیک پزی و شیرینی پزی شرکت می کند و نحوه درست کردن شیرینی های خوشمزه ای را یاد می گیرد. این فرد هر شب بعد از شام تکه ای کیک می خورد و کم کم چربی خون و قند خونش بالا می رود.

زیاده روی در خوردن شیرینی باعث می شود شبها درست نخوابد و صبح ها دیر بیدار شود و به سر کار برود. همین خوردن یک تکه کیک باعث بدخوابی او و کاهش عملکرد شغلی اش می شود. در نتیجه کسل است و حوصله کار کردن ندارد.

مدیرش نیز از دست او عصبانی می شود و او را توبیخ می کند. عصبانیت او از مدیر و همکارانش به داخل خانه وارد می شود و رابطه با همسر و فرزندانش نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. سالها بعد او فردی می شود که اضافه وزن دارد، در شغلش موفق نیست و در خانه خود محبوبیتی ندارد. خوردن یک تکه کیک به مرور زمان فاجعه بار شد. این مثال قدرت اثر مرکب را نشان می دهد.

مثال دوم فردی است که هر روز یک لیوان کمتر چای یا قهوه می خورد و به جای آن آب می نوشد. چنین فردی در سال های آینده بدنی سالم تر و پوستی شفاف تر خواهد داشت.

گرچه این مثال ها کمی اغراق آمیز به نظر می رسند اما حقیقت دارند.

 

نتیجه گیری :

اثر مرکب بر این اعتقاد است که اعمال کوچک با گذشت زمان به تغییرات بزرگی تبدیل می شوند.

اثر مرکب، اصل دستیابی به موفقیت در سایه نظم و سخت کوشی و پایبندی به عادتهای سازنده است.

وقتی کتاب اثر مرکب را بخوانید متوجه می شوید که موفقیت یک شبه به دست نمی آید، بلکه برای رسیدن به آن باید چندین سال کارهای غیر جذاب، مثبت و معمولی را انجام داد. دارن معتقد است، راز موفقیت، سخت‌کوشی، نظم و ایجاد عادت‌های خوب است. او ادامه می‌دهد: موفقیت یک‌شبه یک فریب است. برای به دست آوردن موفقیت حداقل به ۲۷ ماه زمان نیاز است!

 

 

درس های قابل تامل اثر مرکب دارن هاردی

در قسمتی از این کتاب می خوانید که فیل ها هرگز گاز نمی گیرند. بلکه این پشه های کوچک هستند که خون ما را می مکند. یعنی اینکه گاهی اوقات موضوعات کوچک تمام آبرو و زندگی ما را تهدید می کنند.

یکی از مهم ترین نکاتی که دارن هاردی درباره آن حرف زده است، شانس است. به عقیده دارن هاردی کسی که حداقل امکانات را دارد فردی خوشبخت است و همواره در معرض شانس قرار دارد. به عقیده دارن هاردی فرمول شانس از این قرار ایت:

اقدام+ فرصت+ نگرش+ آمادگی = شانس

طبق این فرمول،گام اول خوش شانسی آمادگی خودمان است. بعد از آن باید به درستی به موقعیت ها و فرصتهای زندگی نگاه کرد. در مرحله بعد باید فرصتها را غنیمت شمرد. بعد باید وارد عمل شد و اقدام کرد. با این کار می توان خوش شانس شد.

دارن هاردی : «اثر مرکب»، از رازی پرده برمی‌دارد که در پشت موفقیت من وجود دارد. «اثر مرکب»، اصل به دست آوردن پاداش‌های بزرگ از طریق مجموعه‌ای از انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه است.

گام‌هایی کوچک و به‌ظاهر ناچیز که در طول زمان انجام می‌شوند و یک تفاوت بنیادین ایجاد می‌کنند.

انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه + پایداری در طول زمان = تفاوت‌های بنیادین

وقتی این کتاب را می خوانید، نحوه از بین بردن عادتهای بد را یاد می گیرید و زندگی آینده خود را هدفمندتر پیش می برید.

 

معرفی کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب و مضمون و هدف گذاری آن به نحوی است که مدیر، کارمند، مرد، زن، پیر، جوان و هر مخاطبی در هر قشر و سن و شغل و حرفه ای بتواند به فراخور نیازش از آن بهرمند شود و برای موفقیت و تداوم موفقیت به آن نیازمند باشد. تا آنجا که نویسنده در مقدمه کتاب ادعایی بزرگ می‌کند و می‌گوید: مهم نیست چه چیزی یاد می گیرید یا از چه استراتژی و تاکتیکی استفاده می کنید، موفقیت در نتیجه اثر مرکب به دست می آید.

بیایید با هم صادق باشیم! شما هرگز با یک هفته تمرین مثبت اندیشی و تلاشی که عدم اشتیاق آن را در اعماق وجودتان حس می‌کنید، به موفقیت دست نخواهید یافت. بیایید صادق‌تر باشیم!

درآمدهای میلیونی تنها با داشتن اینترنت پرسرعت امکان‌پذیر نیست. شما هرگز نمی‌توانید با نشستن روی مبل و تکرار عادت‌های قبل و جویدن قرص چربی‌سوز در طی یک ماه وزن کم کنید. هیچ کدام از چیزهایی که شما به دنبال آنها هستید به صورت یک بسته در فروشگاه‌ها عرضه نمی‌شود. بیایید برای یک لحظه از تمام فضای اطراف خود جدا شوید و بدون جنگ به این سوال جواب دهید: در کجای مسیر اهداف و زندگی‌تان ایستاده‌اید؟

موفقیت آسان نیست. هیچ کتابی بدون شما نمی‌تواند معنای عملی موفقیت را واقعیت ببخشد و هیچ رژیم غذایی بدون اراده‌ی صد در صدی شما نمی‌تواند باعث کم شدن وزن‌تان شود. صادقانه بگوییم، موفقیت اصلا راحت نیست. هیچ گاه در یک شب میلیاردر نخواهید شد و هرگز بدون شناخت و تمرین و تمرین و اشتیاق زندگی مخصوص به خود را نخواهید ساخت! اما باور این جملات نقطه شروع است.

اگر تا اینجای قصه را می‌توانید بازی کنید برای شما یک پیشنهاد ردنشدنی داریم. پیشنهادی درست شبیه یک نوشیدنی گرم وقتی دست‌هایتان از شدت سرما بی حس شده است.

پیشنهاد ما انجام تغییرات و روش‌هاییست که «دارن هاردی» در کتاب  «اثر مرکب»  برای شما نوشته است. این تغییرات به هیچ‌وجه اطلاعات جدیدی نیست. بلکه تمام کارهایی است که شما می‌دانید و انجام نمی‌دهید.

به عبارتی اگر منتظر یک داروی شفابخش هستید که شبیه به چوب جادوگر با یک ورد زندگی‌تان را از این رو به آن رو کند، اصلا سراغ این کتاب نروید. اما اگر به دنبال یک برنامه عملی و نقشه‌ای جامع و ملموس هستید، اجازه دهید جملات این کتاب بر روی انتظارات شما تاثیر بگذارد و فرضیات قبلی شما را پاک کند، حس کنجکاوی‌تان را برانگیزد و به زندگی شما ارزش دهد.

باز هم یادآوری می‌کنیم که دقت کنید! با خرید و نگهداری این کتاب در کتابخانه خود هیچ معجزه‌ای اتفاق نخواهد افتاد. باید به گام‌های کوچک زندگی ایمان داشته باشید و به این باور برسید که موفقیت در یک شب، یک روز و یک ماه به دست نمی‌آید! معجزه با دستان خودتان اتفاق خواهد افتاد. درک اثر مرکب شما را از انتظار کسب «نتایج سریع» رها خواهد کرد. این باور که موفقیت باید به همان سرعتی باشد که فست فود آماده می‌شود، لیوان آب سرکشیده می‌شود، پیامک ها در چند ثانیه می‌رسد. این طرز فکر را رها کنید.

حقیقت این است که شما تنها داستان موفقیت یک برنده را می‌خوانید، اما از میلیون‌ها بازنده سخنی نمی‌شنوید. روان شناس دانشگاه هاروارد، استاد نیل گیلبرت می‌گوید: اگر به بازندگان قرعه کشی‌ها ۳۰ ثانیه زمان داده شود که در تلویزیون اعلام کنند «من برنده نشدم»، حدود ۹ سال طول خواهد کشید تا تمام بازندگان یک مسابقه این جمله را بیان کنند.

همانقدر که درک این مسئله مهم است که موفقیت آسان نیست، درک این نیز مهم است که هر تصمیمی هر چند بی‌اهمیت و ناچیز مسیر زندگی شما را تغییر می‌دهد، باید اهمیت این جمله را درک کنید، زندگی مجموعه‌ای از انتخاب‌های شماست. در یک غیبت شرکت می‌کنید یا نه، با چه کسی وقت می‌گذرانید، با چه کسی ازدواج می‌کنید، امروز نهار رژیم خودتان را می‌شکنید، قرارتان را به روز دیگری موکول می‌کنید، هر تصمیمی تکرار می‌کنم هر تصمیمی تاثیرگذار است. «دارن هاردی» درباره تصمیمات آگاهانه در کتاب توضیحات کاملی داده. اینکه چگونه می توان این آگاهی را در راستای هدف‌هایتان برنامه‌ریزی کنید.

 

 

فهرست مطالب

تحسین اثر مرکب
قدردانی
پیامی ویژه از آنتونی رابینز
مقدمه
فصل اول. اثر مرکب در عمل
فصل دوم. انتخاب‌ها
فصل سوم. عادت‌ها
فصل چهارم. تکانش
فصل پنجم. تاثیرات
فصل ششم. شتاب بخشیدن
نتیجه‌گیری

هر روز یک فایل صوتی رایگان در کانال تلگرام (کلیک کنید)

 

لینک دانلود مستقیم (روی هر فایل کلیک کنید):

 

دانلود پوستر

دانلودفایل شماره ۱ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۲ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۳ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۴ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۵ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۶ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۷ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۸ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۹ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۱۰ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۱۱ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۱۲ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۱۳ کتاب صوتی

دانلودفایل شماره ۱۴ کتاب صوتی _ پایان 🙂

 

 

 

در صورت وجود مشکل در دانلود در زیر همین صفحه به ما اطلاع دهید!

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید.

همچنین از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما…

تلگرام علم ما

Medium_20160928095241745_1111111111

 

 

 

 

کتاب های پیشنهادی خود را در تالار کتاب بیان کنید (کلیک کنید)

 

 

درباره ی مدیر سایت علم ما

گروه علمی، پژوهشی، آموزشی و مشاوره ای «علم ما» یک گروه تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و موفقیت فردی می باشد. این گروه درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و بکارگیری اهرم اینترنت، آموزش های سطح اول را در اختیار هم میهنان عزیز قرار دهد. فارغ از تشریفات، گروه علم ما یک تیم متشکل از اساتید دانشگاه، پژوهشگران برتر، متخصصان و کارشناسانی در حوزه مدیریت، روانشناسی، بازاریابی، تجارت الکترونیک است. ضمن اینکه با داشتن وب سایتی جامع که در حوزه های ذکر شده و به اشتراک گذاری مقالات و برنامه ها، حق انتخاب و آموزش با کیفیت را برای کاربران فراهم کرده است.

مطلب پیشنهادی

http://elmema.com/category/free/audio-book

کتاب صوتی اندیشه های ماندگار از وین دایر

کتاب صوتی اندیشه های ماندگار از وین دایر   اندیشه های ماندگار از وین دایر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *