خانه / معرفی ژورنال

معرفی ژورنال

۴معرفی. ژورنال

معرفی ژورنال مناسب

قطعا انتخاب ژورنال مناسب برای انتشار مقاله، مهم ترین مسئله یا چالش پیش روی یک محقق است. صحبتم صرفا مسئله ISI بودن یا ضریب تاثیر ژورنال نیست ، چون گاها پیش می آید که مشخصا ژورنالی را برای انتشار مقاله خود سراغ نداریم و شاید به تعبیر بهتر بدنبال یک مشاور هستیم تا بر مبنای موضوع کاری ما و مقاله تهیه شده ، ژورنالی را پیشنهاد کند. و یا مثلا مدت زمان داوری ژورنال برای ما هم مهم است.

در این پست چند وبسایت را به شما معرفی می کنم که به شما در این راه کمک خواهد کرد و اطلاعات مفیدی را به شما ارائه خواهد نمود.

journalfinder.elsevier.com

در Elsevier  ابتدا عنوان و چکیده مقاله خود را وارد می کنید و حوزه ی آن را انتخاب می کنید، سپس لیستی از ژورنال های بالقوه برای شما نشان داده می شود. جالب این است که می توانید در این لیست مدت زمان انتظار را برای چاپ نهایی مقاله ی خود در هر ژورنال مشاهده کنید. همچنین اطلاعات بسیار مفید دیگری مانند ضریب تاثیر ژورنال، مدت زمان بررسی مقاله توسط ادیتور، درصد پذیرش مقالات و غیره نیز در نتایج برای هر ژورنال مشخص شده است.

اما به نظر می رسد که این نتایج همگی از ژورنال هایی هستند که توسط خود الزویر منتشر می شوند و این زیاد خوب نیست!

 

چند سایت دیگر است که دقیقا راهکار حل مشکل فوق را ارائه داده اند:

http://jane.biosemantics.org/

https://www.edanzediting.com/journal-selector

https://www.springer.com/gp/authors-editors/journal-author

 

شما می توانید از طریق فرم ثبت سفارش درخواست ژورنال های معتبر (یا مشاوره) را بدهید. کارشناسان ما در اسرع وقت با توجه به رشته شما لیست ژورنال ها و اطلاعات مورد نیاز را بصورت رایگان در اختیارتان قرار می دهند.

 

برای دیدن مقالات آموزشی و رایگان علمی پژوهشی اینجا کلیک کنید.