خانه / آخرین مقالات / کتاب صوتی مدیر یک دقیقه ای از اسپنسر جانسون + Pdf
http://elmema.com/category/free/audio-book
http://elmema.com/category/free/audio-book

کتاب صوتی مدیر یک دقیقه ای از اسپنسر جانسون + Pdf

کتاب صوتی مدیر یک دقیقه ای

از اسپنسر جانسون

+ Pdf

 

خلاصه کتاب:

یک مرد جوان ، سراسر جهان را به جستجوی یک مدیر بزرگ می پردازد. او می خواهد برای این مدیر بزرگ کار کرده و یاد بگیرد مانند وی مدیر بزرگی شود. اما بسیاری از جاهایی که او می رود، انگیزه ای در او ایجاد نمی کند. او مدیران خشنی را ملاقات می کند که کارکنان آنها را دوست ندارند، و مدیران خوش مشربی که کارکنان خود را دوست دارند اما توجه کافی به سود و زیان شرکت ندارند.

 

آیا مدیری وجود دارد که ترکیبی از بهترین ویژگی های هر دو مدیر گفته شده را داشته باشد؟ مرد جوان درباره فردی می شنود که ظاهرا مناسب است. با کمال تعجب، مدیر می پذیرد که مرد جوان را سریع ببیند و در مورد نحوه مدیریت کارکنان خود صحبت نماید. بنابراین او حکایت مدیر یک دقیقه ای را آغاز می کند.

 

اگر در روش مدیریت افراد که تنها یک دقیقه زمان می برد، محتاطانه عمل کنید، فراموش می شوید. آیا این کار واقعا جواب می دهد؟ آمار فروش مدیر یک دقیقه ای نشان می دهد که:

❖ مدیران، وقت کمتری برای انگیزه بخشی به کارکنان و مشکلات آنان صرف می کنند، و به هر چیزی که یک راه حل بنظر برسد، اکتفا می کنند؛ یا

❖ باید روش دیگری برای مدیریت وجود داشته باشد.

مدیر یک دقیقه ای سه ویژگی دارد:

❖ توافق با کارکنان در مورد اهداف (کمتر از نصف آنها).

مطمئن شوید هر هدفی، بر روی یک تکه کاغذ جداگانه نوشته شده است. این کار” هدف گذاری یک دقیقه ای” است. از اینجا به بعد، کارکنان دقیقا می دانند که مدیر از آنها چه انتظاری دارد و به ندرت برای سوال یا مشکلی پیش رئیس می روند. آنها می دانند که مدیر آنها را برای حل این مشکلات استخدام کرده است.

 

❖ کارکنان باید بطور مداوم اهداف را بازخوانی کنند تا مطمئن شوند که انتظارات مدیر با عملکردشان مطابقت دارد. همچنین کارکنان باید جزئیات پیشرفت را به مدیران گزارش کنند. این کار برای تحت فشار قرار دادن آنها نیست، بلکه برای این است که مدیر بداند “آیا آنها کارها را صحیح انجام می دهند یا نه” این کار سبب “تحسین یک دقیقه ای” می شود و فیدبک مثبت و سریعی در مورد اقدامات انجام شده ارائه می دهد.

 

❖ اگر فردی دارای مهارت های لازم برای انجام صحیح کار است اما کار را صحیح انجام ندهد، با ” توبیخ یک دقیقه ای” مدیر روبرو می شود. این توبیخ شدید بخاطر عمل یا رفتار وی است، نه خود او و مدیر هشدار می دهد کار وی، مطابق استانداردهای بالایی که باید کارکنان شرکت داشته باشند نیست. مدیر پس از توبیخ، ارزش وی را به او خاطر نشان می کند.

 

بخش دوم داستان تلاش می کند توضیح دهد چرا مدیر یک دقیقه ای نتیجه می دهد.

 

هدف گذاری یک دقیقه ای

هدف گذاری یک دقیقه ای خوب جواب می دهد چون “عامل اصلی که سبب ایجاد انگیزه در مردم می شود، دادن نظر در مورد نتایج است.” ما دوست داریم بدانیم کارمان را چگونه انجام داده ایم و اگر کارها را به خوبی انجام داده باشیم، احساس خوبی پیدا می کنیم. مدیر یک دقیقه ای تابلویی را روی دیوار نصب کرده که روی آن نوشته: “یک دقیقه وقت بگذارید و نگاهی به اهداف خود و سپس رفتارتان بیندازید. آیا رفتارتان شما را به اهداف تان می رساند؟” تکنیک ساده ولی موثری است.

 

تحسین یک دقیقه ای

تحسین یک دقیقه ای نیز به علت انگیزه دادن به دیگران موثر است. خیلی کم پیش می آید کسی را پیدا کنید که از روز اول تمام کارها را صحیح انجام دهد؛ پس باید به آموزش کارکنان بپردازید. «بنابراین کلید آموزش یک کار جدید به یک فرد این است که در ابتدا آن را تقریبا صحیح انجام دهند تا آنکه یاد بگیرند آن را دقیقا صحیح انجام دهند.» انضباط فردی برای افرادی که در مورد کاری که انجام می دهند، مطمئن نیستند موثر نیست. تنها تحسین موثر است. تحسین مانند سوختی عمل می کند که می تواند کل یک شرکت را به پیش ببرد.

 

توبیخ یک دقیقه ای

توبیخ یک دقیقه ای نیز موثر است چون منصفانه ترین کار برای اصلاح عملکردهایی است که زیر استاندارد هستند. از آنجا که اهداف تعیین شده و انتظارات مدنظر بطور شفاف بیان شده است، کارمندان معمولا توبیخ را منصفانه می بینند. در چنین شرایطی به مدیر احترام گذاشته می شود. از آنجا که توبیخ سریع بوده و بخاطر عمل شخص (نه خود شخص) است، احساس بد کمتری وجود دارد. وقتی هم توبیخ تمام می شود، نتیجه بخش بوده و به زودی فراموش می شود.

 

 

 

هر روز یک فایل صوتی رایگان در کانال تلگرام (کلیک کنید)

 

لینک دانلود مستقیم (روی هر فایل کلیک کنید):

 

دانلود پوستر

دانلود کتاب صوتی _ فایل zip

دانلود pdf کتاب _ زبان فارسی

دانلود pdf کتاب _ زبان انگلیسی

 

 

در صورت وجود مشکل در دانلود در زیر همین صفحه به ما اطلاع دهید!

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید.

همچنین از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما…

تلگرام علم ما

Medium_20160928095241745_1111111111

 

 

 

 

کتاب های پیشنهادی خود را در تالار کتاب بیان کنید (کلیک کنید)

درباره ی مدیر سایت علم ما

گروه علمی، پژوهشی، آموزشی و مشاوره ای «علم ما» یک گروه تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و موفقیت فردی می باشد. این گروه درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و بکارگیری اهرم اینترنت، آموزش های سطح اول را در اختیار هم میهنان عزیز قرار دهد. فارغ از تشریفات، گروه علم ما یک تیم متشکل از اساتید دانشگاه، پژوهشگران برتر، متخصصان و کارشناسانی در حوزه مدیریت، روانشناسی، بازاریابی، تجارت الکترونیک است. ضمن اینکه با داشتن وب سایتی جامع که در حوزه های ذکر شده و به اشتراک گذاری مقالات و برنامه ها، حق انتخاب و آموزش با کیفیت را برای کاربران فراهم کرده است.

مطلب پیشنهادی

http://elmema.com/category/free/audio-book

کتاب صوتی اندیشه های ماندگار از وین دایر

کتاب صوتی اندیشه های ماندگار از وین دایر   اندیشه های ماندگار از وین دایر …

۸ دیدگاه

 1. بر روی اهداف موردنظر خود با کارکنان و کارمندان به توافق برسید.
  در گام بعدی لازم است که درست‌ترین و معقول‌ترین رفتار را برای رسیدن به اهدافتان مشخص کنید.
  حتی‌الامکان سعی کنید تا اهداف موردنظر خود را در کمتر از ۲۵۰ کلمه روی یک کاغذ بنویسید.
  اهداف یادداشت شده خود را در کمتر از یک دقیقه از روی کاغذ بخوانید و برای خود تکرار کنید.
  اختصاص یک دقیقه زمان به ارزیابی عملکردها
  و در نهایت بررسی کنید که آیا رفتاری که در پیش گرفته‌اید با اهدافتان همخوانی دارد یا خیر.

 2. سلام علم من 🙂

  روش ABC

  کتاب ابتدا با معرفی روش ABC به بلانچارد شروع کرد؛ توضیح او اینگونه بود که گفت: ABC اون حرف یا کلمه‏ هایی که برای آموزش در مدارس استفاده می‏شود نیست، بلکه ABC الفبای مدیریت یک دقیقه‏ای است.
  A) Activators): فعال ‏کننده‏ ها کارهایی است که مدیر یک دقیقه‏ای قبل از آن که از کادر خود انتظار کاری را داشته باشد باید انجام دهد.
  B) Behavior): کار یا هدفی که یک مدیر برای کادر خود توضیح داده و از آنان انتظار دارد که برای او انجام دهند.
  C)Consequences): نتایج یا پیامدی که یک مدیر یک دقیقه‏ ای توقع دارد به دست بیاورد.

 3. سلاااااااااااام

  کاربرد سیستم PRICE

  Pinpoint: مشخص کردن جزئیات دقیق عملکرد یا رفتار
  این مرحله تشخیص دقیق فضاها و حوزه‏ های قابل مشاهده و قابل اندازه‏ گیری برای اجرا و عملکرد افراد است. در اصل این فضاهای عملکرد است که شما می‏بایست به عنوان هدف یک دقیقه‏ ای شناسایی کنید.
  Record: ثبت و یادداشت کردن عملکرد یا اجرا
  زمانی که یک مدیر توسط افراد خود بتواند عملکرد آنها را ثبت کند، می‏تواند در مورد عملکرد آنها تصمیم‏ گیری کند و بتواند نتیجه‏ ای بهتر به دست بیاورد.
  Involve: سهیم کردن کار با فرد
  زمانی که افراد خود را سهیم کنیم آنها سعی و فعالیت خود را بهتر و بیشتر می‏کنند تا بتوانند به منافع خود هم برسند.
  Coach: هدایت و راهنمایی
  پس از انجام مراحل قبل باید سعی در راهنمایی و هدایت گروه داشته باشیم و به یاد داشته باشیم راه رسیدن به هدف یک سفر است نه یک منزلگاه.
  Evaluate: ارزشیابی
  در انتها باید ارزشیابی کنیم تا ببینیم به هدف خود دست پیدا کردیم یا خیر؟

 4. ۶ لغت مهم:
  اشتباه از من بود، معذرت می‏خواهم.
  ۵ لغت مهم:
  نتیجه کار شما خوب بود.
  ۴ لغت مهم:
  شما چه عقیده ‏ای دارید.
  ۳ لغت مهم:
  اگر ممکن است …
  ۲ لغت مهم:
  خیلی متشکرم.
  ۱ لغت مهم:
  «ما»
  بی‏ اهمیت‏ترین لغت:
  «من»

 5. کتاب کم حجم و مفیدی هست… به شیوه داستانی در مورد اینکه با صرف کمترین زمان بهترین کارایی رو برای مدیریت دیگران داشته باشید…

 6. با سلام واحترام
  نشر فرهنگ کتابخوانی وفرهنگ مطالعه یکی از کارهای زیبای شما است

 7. سپاس
  کتاب عالیه
  همیشه دوست داشتم بخونم ولی وقت نمیشد

  الان با خوندن خلاصه خیلی مشتاق شدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *