خانه / برنامه ریزی و مشاوره تبلیغاتی

برنامه ریزی و مشاوره تبلیغاتی

۳برنامه ریزی بازاریابی و تبلیغات

برنامه ریزی و مشاوره تبلیغاتی

 

تبلیغات کاملا غیر ضروریست، مگر اینکه شما به دنبال سود باشید. بنابراین یک مشاور تبلیغاتی است که می تواند با پیاده سازی ایده های خود، هزینه های مصرف شده در تبلیغات را جهت ایجاد سودآوری شرکت و نه فقط فروش بالا مدیریت و برنامه ریزی کند.

 

فرایند برنامه‌ریزی فروش

از آنجایی‌که موفقیت از طریق انجام اعمال یک‌باره و بدون برنامه‌ریزی به دست نمی‌آید، فرایند برنامه‌ریزی فروش برای موفقیت کلی یک سازمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. فرایند برنامه‌ریزی فروش معمولاً در دومین مرحله از برنامه‌ریزی کلی سازمان انجام می‌پذیرد و مربوط به زمانی است که شرکت یا سازمان از یک برنامه‌ریزی استراتژیک بازاریابی برخوردار شده باشد.

همیشه به‌صورت منطقی اولین چیزی که یک شرکت برای خودش تهیه کند، یک برنامه بازاریابی جامع و استراتژیک است. زمانی که این برنامه استراتژیک بازاریابی تهیه شد، شرکت یا سازمان از بخشی از بازار که باید هدف‌گیری شود کاملاً اطلاع داشته و همچنین از رفتار مصرف‌کننده در آن نیاز مطلع می‌باشد و بر این اساس برنامه‌ریزی فروش انجام می‌پذیرد.

 

۱- تعیین اهداف: برنامه‌ریزی فروش شما تنها زمانی شروع می‌شود که شما اهدافی را برای تیم فروش خودتان تعیین کرده باشید.

 

۲- تحقیقات بازار (شناخت رقبا، مشتریان و نیازهای فروش و بازاریابی) : تحقیقات بازار، شرکت را از وضعیت رقبا، روندهای آتی بازار و رفتار مصرف‌کننده آگاه نموده و تصمیم‌گیری درست و اثربخش را مقدور می‌سازد. تحقیقات کمی و کیفی به ‌صورت گسترده در سراسر کشور و ارائه گزارش ‌های تفضیلی و تحلیلی در کنار تجربه، شم و دانش مدیران، راهنمای ایشان در اخذ تصمیم‌های درست به شمار می‌آید.

 

۳- تعیین کارهای لازم و ضروری برای انجام دادن: زمانی که از هدف تیم فروش خود به ‌خوبی مطلع شدید، شما باید اقدامات و کارهایی که پیش از اجرا کردن برنامه فروش خود به انجام آن‌ها نیاز دارید را پیش‌بینی کنید. این‌یک مرحله حساس و مهم در فرایند برنامه‌ریزی فروش است، چراکه اگر استراتژی عملیاتی صحیح را پیش‌بینی نکنید، آنگاه در آینده با مشکلاتی در حوزه عملیاتی روبرو می‌شوید که مانع از رسیدن شما به اهداف خودتان می‌شود.

 

۴- سازمان‌دهی کارها و تخصیص منابع : بازگشت به نقطه اول – انجام اقدامات بی‌برنامه یک‌دفعه هرگز منجر به نتایج قابل‌قبول برای یک شرکت نمی‌شود. زمانی که اعمال و اقدامات عملیاتی لازم و ضروری برای یک شرکت را شناختید، نیاز به سازمان‌دهی برنامه‌ریزی فروش خود دارید.

 

۵- اجرا : زمانی که برنامه‌ای مشخص برای کارها و اعمال خود تدوین کردید، اجرای آن‌ها به‌ عنوان مرحله بعدی کار در نظر گرفته می‌شود. در حالی‌که ممکن است این مرحله خیلی ساده به نظر برسد، اما با مشکلاتی واقعی در زمان و مکان اجرا مراحل مشخص‌شده در این برنامه روبرو می‌شوید.

 

۶- اندازه‌گیری نتایج : همانند هر فرایند برنامه‌ریزی دیگری، مرحله ششم که مهم‌ترین مرحله در هر فرایند برنامه‌ریزی به ‌حساب می‌آید، مرحله اندازه‌گیری نتایج حاصل از اجرا مراحل تعیین‌شده در برنامه است. برخلاف مقوله تبلیغات، اندازه‌گیری نتایج در حوزه فروش بسیار راحت و سریع انجام می‌گیرد؛ چراکه تمامی فعالیت‌ها نتایج حاصل از آن‌ها مکتوب و ثبت‌شده هست.

 

۷- ارزیابی مجدد : وقتی‌که سوابق فروش را به‌صورت مکتوب در دست داشتید، حتماً توجه داشته باشید که این نتایج و سوابق را به‌ منظور اطلاع از موفقیت و میزان موفقیت فرایند برنامه‌ریزی مورد نظر اقدام به تجزیه‌ و تحلیل آن بکنید. این تجزیه ‌و تحلیل دقیقاً به شما می‌گوید که در چه مسائلی خوب عمل کرده‌اید و در چه مواردی ضعیف بوده‌اید و چه مواردی باید تکرار شود و از چه مواردی باید اجتناب کنید.

 

کانون تبلیغاتی گروه علم ما با شناسایی محیط بازار و جایگاه مشتریان در بازار و در نظر گرفتن برگ خریدهای مؤثر در تبلیغات با تشکیل گروهی توانمند، خلاق و آگاه به دانش روز با انجام مطالعات صحیح بهترین و مؤثرترین شیوه‌ها و استراتژی‌های تبلیغاتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد . مشاوره، تدوین و اجرای برنامه‌های تبلیغاتی، تحقیقات بازار و برند سازی بخشی از خدمات گروه بازرگانی علم ما است .

برای دیدن مقالات آموزشی و رایگان بازاریابی اینجا کلیک کنید.

در کانال تلگرام به ما بپیوندید