سرخط خبرها
خانه / انواع متداول کوچینگ: بیزینس کوچینگ و لایف کوچینگ

www.elmema.com سال 1403 را هدفمند و با برنامه ریزی آغاز کن! | دوره رایگان کلیک کنید www.elmema.com

انواع متداول کوچینگ: بیزینس کوچینگ و لایف کوچینگ

انواع متداول کوچینگ

بیزینس کوچینگ و لایف کوچینگ

 

 

کوچینگ کسب و کار یا بیزنس کوچینگ

در این نوع از کوچینگ، فرد مراجع کننده به قصد کسب سود بیشتر و توسعه کسب و کار خود به مربی مراجعه می کند. مربی یا کوچ با توجه به توانایی ها و امکانات موجود در حال حاضر، برای رسیدن به هدف های بلند و کوتاه مدت و قابل دسترس برنامه ریزی می کند. (کوچینگ سازمانی، کوچینگ افزایش بهره وری، کوچینگ مدیران اجرایی از زیرشاخه های بیزنس کوچینگ هستند.)

 

کوچینگ زندگی یا لایف کوچینگ

لایف کوچینگ، شاخه ای بزرگ و گسترده از انواع کوچینگ است که می تواند اهداف متفاوتی داشته باشد. اما هدف از همه این شاخه ها، بهبود وضعیت زندگی شخصی است.

  • کوچینگ رشد شخصی، در زمینه هایی همچون افزایش اعتماد به نفس، عشق ورزی به خود، ذهن آگاهی، بهبود صفات و خلق و خوی پسندیده، افزایش مهارت های تصمیم گیری و مدیریت استرس و بحران، تمرکز دارد.
  • کوچینگ سلامت، شاخه دیگری از لایف کوچینگ است که بر بهبود شاخص های سلامت فرد تمرکز دارد. کاهش وزن و تناسب اندام، ترک عادات غلط تغذیه ای، ترک اعتیاد به دخانیات، ایجاد عادات سالم (مانند ورزش روزانه) و مدیریت بیماری از جمله اهدافی هستند که در این شاخه از لایف کوچینگ دنبال می شوند.
  • کوچینگ روابط، به فرد می آموزد که چگونه روابط خود را مدیریت کند تا هم در سطح خانوادگی و هم در سطح جامعه و محیط کار، فردی شایسته احترام، مفید و ارزشمند به شمار رود. کوچینگ روابط، به کوچی کمک می کند تا مهارت های ارتباطی و اجتماعی خود را تقویت کرده تا ارتباطاتی همراه با احترام و اعتماد متقابل بسازد. همچنین بهبود مهارت های ارتباط با افراد خانواده (همسر- فرزندان و والدین) از جمله مهم ترین اهداف در کوچینگ روابط هستند.
  • کوچینگ خانواده، به کوچی می آموزد که چگونه ارتباطی صمیمانه و پایدار را به اعضای خانواده حفظ کند. همچنین تقویت مهارت های ارتباط با همسر، مهارت های ارتباطی والدین با فرزندان و فرزندان با والدین، از جمله اهدافی هستند که در کوچینگ خانواده مورد توجه قرار می گیرند.
  • فرد، در کوچینگ خانواده می آموزد که چگونه تفاوت سلیقه ها و بحران های خانوادگی را مدیریت کند تا محیطی آرام، گرم و صمیمی را برای خود و خانواده اش ایجاد نماید.
  • در دوره کوچینگ تحصیلی، هدف کوچی از مراجعه به مربی، کسب موفقیت های علمی، تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه و تحصیل در سطوح عالی است. مراجع ممکن است یک دانش آموز متوسطه یا یک دانشجوی دوره دکتری باشد، اما در هرصورت، بهره مندی از یک مربی تحصیلی حرفه ای، بسیار کارساز و کمک کننده است.

 

https://elmema.com

https://elmema.com

کوچینگ غیر حضوری و آنلاین شهریار مرزبان

دکتری تخصصی مدیریت، مدرس دانشگاه، نویسنده، پژوهشگر و کارآفرین

نویسنده کتاب تقویم انگیزشی، کامل ترین کتاب در حوزه برنامه ریزی (برای دیدن کتاب کلیک کنید)

برای دیدن اطلاعات دوره، روی عکس زیر کلیک کنید…

لایف کوچینگ (مربی زندگی)

تحول در زندگی با مربی شخصی

(((کلیک کنید)))

https://elmema.comhttps://elmema.com

در مورد کوچینگ سوالی دارید؟

در واتس اپ به شماره ی زیر پیام بدید، راهنمایی تون می کنم ?

۰۹۱۶۴۰۵۲۳۷۳

https://elmema.comhttps://elmema.com