سرخط خبرها
خانه / آخرین مقالات / ۱۱ راه برای شاد بودن
گروه آموزشی علم ما www.ElmeMa.com
www.elmema.com / / شاد زیستن – زندگی شاد / گروه آموزشی علم ما

۱۱ راه برای شاد بودن

۱۱ راه برای شاد بودن

نویسنده :  لری کرین

مترجم :  اکبر بنائیان

 

یک زندگی شاد همراه با خوش بینی و مثبت اندیشی میتواند برای هر فردی ایده آل باشد و سلامتی افراد خانواده را تضمین کند. زیرا شادی و خوشحالی همانند سد محکمی از شما در مقابل استرسهای زندگی محافظت میکند. و باید این را نیز اضافه کرد که همین تنش ها و فشارهای روحی _ روانی که نتیجه ای جز اضطراب و ترس بدنبال ندارد عامل اصلی سکته های قلبی و مغزی – بیماریهای عروقی و سرطانهای مختلف میباشد. و این موضوع هیچ ارتباطی با سن فرد – جنسیت و موقعیت اجتماعی او ندارد.

بهترین جمله ای که در این رابطه شنیده ام اینست: “تنها چیزی که در زندگی تغییر ناپذیر است خود تغییر است.” و این جمله تاکید بر این مطلب مهم دارد که همواره باید اراده کنیم و اوضاع را بنحوی در زندگیمان تغییر دهیم که در مسیر خواسته های مطلوب و دلخواهمان پیش برویم. حتی اگر ما در شرایط خیلی بد و غیر قابل تحملی قرار گرفته ایم باید بتوانیم با یکسری تغییرات ذهنی به آرامش روحی دست یابیم و شرایط را قابل تحمل تر کنیم.

پیام های مثبت که میتوانیم از رسانه های اجتماعی و منابع دیگر دریافت کنیم و روابطی که ما با افراد مثبت اندیش داریم میتوانند در شادی ما بسیار تاثیر گذار باشد.

ما در زندگی اجتماعی خود با افراد مختلفی سر و کار داریم. و کلید این موضوع که با کدامیک رابطه امان را ادامه داده و با چه کسی قطع رابطه کنیم در دست خودمان میباشد.

افرادی که میتوانید با آنها بصورت منطقی گفتگو کرده و یکدیگر را درک کنید همواره برای ارتباط برقرار کردن گزینه مناسبی میباشد. از طرفی ارتباط خود را با افرادی که باعث ایجاد خشم – ترس و کسب عادتهای منفی و بد در شما میگردند قطع کنید.

شاد بودن نسبتا ساده است و با یک تصمیم جدی آغاز میشود. فقط کافیست که واقعا تصمیم بگیرید شاد باشید. زمانی “آبراهام لینکلن” مشاهده کرد که اغلب افراد در بیشتر اوقات زندگیشان خودشان تعیین میکنند که شاد باشند یا افسرده و یا اینکه در زندگی راحتی و آسودگی را می پسندند یا درگیر بودن و مشغله فکری را انتخاب این موضوع ساده است. مسلم است که باید شادی و خوشحالی را برای زندگی خود بپسندید.

روشهای متعددی در زندگی برای شاد بودن وجود دارد. در زیر ۱۱ مورد از این روشها را به ترتیب اهمیت از آخر به اول برایتان بیان میکنم امیدوارم که مثمر ثمر واقع شود .

 

۱۱- شکرگذار باشید

همواره شکرگذار باشید و این فکر مثبت شکر گذاری را در زندگی روزانه خود جاری نمائید. باید برای هرنوع خدمتی و هر برخورد خوبی از دیگران تشکر نمائیم. از راننده تاکسی یا آژانس تشکر کنید که شما را سالم به درب منزلتان میرساند .

از خدمتکار و آشپز منزل خود بابت غذای لذیذی که برای شما و خانواده اتان طبخ میکند تشکر کنید . از خانم یا آقای نظافتچی بابت برق انداختن به پنجره ها و لوازم دیگر منزل  تشکر کنیم . از نامه رسان شهرمان بابت اینکه نامه مرا سالم و سر وقت به دست من میرساند تشکر کنم . از پلیس شهرو محله ام با بت اینکه مکانی امن ومطمئن را برای زندگیم فراهم آورده است تشکر میکنم . و نهایتا بابت زنده بودنم سلامتم و هر نعمت با ارزش دیگری را که در اطراف خود میبینم و به زندگی من رنگ و لعاب داده اند از خدای مهربان خود تشکرمی کنم و سپاس گذار هستم .

 

۱۰ اخبار رسانه ها تنش آور و استرس زا هستند.

اخبار را کمتر گوش کنید . اغلب افراد روز خود را با یک دوز معین از اخبار داخلی و خارجی شروع میکنند . این موضوع را در نظر داشته باشید که ۹۹ درصد اخباری را که میشنویم و یا میخوانیم از نوع خبر بد است و بنظر نمیرسد که شروع یک روز زیبا با شنیدن اخبار بد و وحشتناک کار عاقلانه ای باشد .

 

۹- سعی کنید یک ارتباط معنوی و مذهبی داشته باشید .

در یکی از گروه های مذهبی عضو شوید و یا در مراسم معنوی که به مناسبت های مختلف اجرا میشود و در آنها سرود مذهبی و نوحه خوانده میشود شرکت کنید. اجرای مراسم نماز و دعا و مراقبه در این گونه مراسم باعث میشود که شما به یک رضایت درونی وآرامش روحی دست یابید .

 

۸- مدیریت زمان.

زمان فاکتور بسیار مهم و ارزشمندی در زندگی هر فردی میباشد و نباید براحتی آنرا تلف نمود . مدیریت زمان را میتوان بصورت یک لیست از قوانینی که شامل: برنامه ریزی تعیین اهداف طراحی مسیر دستیابی به اهداف و ایجاد لیست کارهائی که برای انجام دادن باید در اولویت قرار گیرند میشود. اینها اصولی هستند که باید توسط یک شخص کارآمد در جهت توسعه مهارت مدیریت زمان به کار گرفته شود. این مهارتهای اولیه باعث میشود که شما نکات ظریف آنها را بدست آورده و در جهت دستیابی به خواسته های مطلوب خویش از آنها استفاده مفید را ببرید.

 

۷- هر روز با تمام وجودتان و به هر بهانه ای بخندید.

عبارتی قدیمی وجود دارد که میگوید خنده بر هر درد بی درمان دواست. در واقع بهترین داروئی که میتوان برای شاد بودن تجویز کرد خنده میباشد .

 

۶- احساسات خود را آشکار کنید.

به خانواده – آشنایان و دوستان خود عشق بورزید و محبت کنید. مطمئن باشید که این دوستی و محبت شما به دیگران با عکس العمل خوبی از جانب آنان همراه خواهد بود.

از مواردی که باعث خشم و نا امیدی شما میشود بشدت پرهیز کرده و یک دیوار ضخیم و محکم دور آنها بکشید و بدانید که خشم و اضطراب برای سلامتی و شادابی شما مضر است . بجای آنها همواره در جهت سلامتی و شاد بودن خود اقدام کنید .

 

۵- هوشمندانه و خلاقانه کار کنید.

به جای اینکه سخت کار کنید تا احساس رضایتمندی کنید هوشمندانه و خلاقانه کار کنید تا این حس خوب را در خود ایجاد کنید که : من صلاحیت انجام کامل و دقیق هر کاری را دارم . انجام دادن درست و دقیق هر کاری برای ما ضروری میباشد . زیرا با انجام دقیق کار ما حس میکنیم که فردی ارزشمند هستیم و این بسیار زیبا و جالب است . همواره سعیتان بر این باشد که برای انجام مواردی وقت بگذارید که ارزش از دست دادن این زمان را داشته باشد . فراموش نکنید که پس از انجام یک کار بصورت دقیق و کامل برای کسب این پیروزی جشن کوچکی ترتیب داده و از آن لذت ببرید .

 

۴- یاد گیری و آموزش

یاد گیری و آموزش یک تجربه لذت بخش است . سعی کنید هر روز کار جدیدی انجام داده و یا مهارت و کار ی نو را بیاموزید . آموزشها به افق دید ما وسعت میدهند و فکر ما را باز میکنند . هم چنین باعث میشوند که در آینده بتوانیم فرصتهای کاری بیشتری را کسب نمائیم .

 

۳ ورزش کنید.

بدوید آهسته بدوید و یا پیاده روی کنید . هر کدام که متناسب با فیزیک بدنی شما میباشد . با انجام این حرکات فیزیکی احساس سرزندگی و زنده بودن میکنید .

 

۲- فردی مثبت اندیش باشید.

در زندگی خود فردی مثبت اندیش باشید و با افراد مثبت ارتباط برقرار کنید. حتی الامکان سعی کنید در شرایطی که عناصر منفی دارد پرهیز کنید مثل : محیطهای با سر و صدای زیاد و … این عناصر منفی برای زندگی هر فرد میتواند بسیار سمی و خطرناک باشد .

 

و اما مهمترین موردی که باید برای شاد بودن رعایت کنیم و در واقع بین موارد گفته شده شماره ۱ را به خود اختصاص داده است عبارتست از :

 

۱- بیرون کن، بیرون کن و بیرون کن از زندگیت افکار و احساس و عادات منفی و بد را .

اگر تو دوست عزیز و گرامی موفق به انجام این کار شوی باید بگویم که کلید خوشبختی خودت را بدست آورده ای و ضمنا بگویم که برای شاد بودن راهی بجز این راه نداری و خوشبختانه این راه راه ساده ایست و میتوانید آنرا براحتی در زندگی خود اجرا کنید حتی راحتتر از  یک خواب .

مواردی که در بالا ذکر شد موارد ساده ای هستند که میتوانیم با اجرای روزانه آنها در زندگی شادابی و خوشبختی را برای خود به ارمغان آوریم . در ضمن همواره این جمله مهم و معروف را از “آبراهام لینکلن” به خاطر بسپارید که : مردم به اندازه ای میتوانند شاد باشند که ذهنیت خود را برای آن مهیا کنند .

 

تصمیم بگیر که در همین لحظه شاد و سرحال باشی . مطمئنم که تو میتوانی .

ایمیل مترجم :  AKBN73@GMAIL.COM

 

grn_download2برای دیدن سایر مقالات دسته ی شاد زیستن و موفقیت روی آنها کلیک کنید.

درباره ی مدیر سایت علم ما

علمِ ما یک گروه کاملا تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و رشد فردی می باشد، که در اسفند ۱۳۹۴ راه اندازی شد. علم ما متشکل از اساتیدی است که علاوه بر دانش علمی عالی، بطور کامل با بازار کار در انواع کسب و کار و ابعاد رشد فردی در بهبود فردی در دنیای واقعی هم آشنا هستند. گروه علم ما درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و تاکید بر صد در صد کاربردی بودن، آموزش های سطح اول را در اختیار شما همراهان و دوستان عزیز ارایه دهد. پر متقاضی ترین آموزش های مجموعه علم ما: دوره کوچینگ، دوره های کسب و کار، کتاب تقویم انگیزشی و...

مطلب پیشنهادی

فلسفه شب یلدا و انواع خوراکی و تزئینات مخصوص شب یلدا

فلسفه شب یلدا و انواع خوراکی و تزئینات مخصوص شب یلدا چند روزی مونده تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code