خانه / کسب و کار / بازاریابی و فروش / ۱۰۰ روش رایگان برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی
https://elmema.com/category/free/marketing-sell
https://elmema.com/category/free/marketing-sell

۱۰۰ روش رایگان برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی

۱۰۰ روش رایگان برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی

 

اثربخشی بازاریابی فقط به میزان بودجه شما بستگی ندارد، به مخاطب شما بستگی دارد. حتی اگر بودجه کمی دارید (یا اصلا اگر بودجه‌ای ندارید)، چیزی که دارید زمان است. اکثر شما قطعا می‌توانید با بودجه کم برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی خود اقدام کنید، به شرط آنکه مشتاق باشید و برایش وقت و انرژی بگذارید. در این نوشتار ۱۰۰ روش رایگان برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی که معرکه اند را به شما آموزش می‌دهیم.

 

۱. مخاطب تان را بشناسید

هر بودجه‌ای که داشته‌باشید، برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی شناخت مخاطب اصلی‌ترین عامل در اثربخشی بازاریابی کسب و کارتان است. شما باید بتوانید مخاطب مناسب خودتان را جذب کنید.

مطلب مرتبط:مزایای بازاریابی اینترنتی: ۱۰ فایده بازاریابی اینترنتی که باید بدانید

۲. وبلاگ، وبلاگ، وبلاگ

وبلاگ شما بستری است که تمام اقدامات باید از آن‌جا صورت بگیرد. مهم نیست شما برای وبلاگ‌تان پولی پرداخت می‌کنید یا نه، هر کاری که می‌کنید باید قبل از این‌که جای دیگری منتشر شود، در وبلاگ‌تان وجود داشته‌باشد.

۳. صفحه فیس بوک یک ضرورت مهم است

برای کسب و کارتان یک صفحه فیس‌بوک درست کنید، سپس هر پست جدید وبلاگ و جزیی‌ترین اطلاعات جدید را در آن صفحه اعلام کنید. همیشه در این فرایند به وبلاگ‌تان لینک بدهید.

۴. در پینترست یک حساب کاربری درست کنید

در حال حاضر پینترست خیلی داغ و پرطرفدار است. اگر بتوانید راهی پیدا کنید تا در هر پست جدید وبلاگ‌تان عکس‌هایی بگنجانید، می‌توانید جایگاه خود را در پینترست ارتقا بدهید.

۵. در لینکدین یک پروفایل خوب و معقول ایجاد کنید

برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی پروفایل خود را در linkedin.com ایجاد کنید و آن را کامل پر کنید. همیشه سعی کنید این پروفایل را ارتقا دهید، اطلاعات را از وبلاگ‌تان در لینکدین منتشر کنید. از آدم‌ها بخواهید شما را پیشنهاد دهند و تایید کنند. همین کار را برای دیگران بکنید.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۶. گاهی از توئیتر استفاده کنید

توئیتر یک شبکه‌ی اجتماعی است که می‌توانید در طول روز گاهی در آن پست‌های کوتاه ۱۴۰ کاراکتری ارسال کنید. شاید این کار در فیس‌بوک کمی برای دیگران آزاردهنده باشد اما در توئیتر این‌طور نیست. گاهی از این روش استفاده کنید تا وبلاگ‌تان را به آدم‌ها یادآوری کنید.

۷. در گروه‌های Yahoo عضو شوید

هزاران گروه یاهو وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها عضو شوید. در گروه‌هایی عضو شوید که اعضای آن مخاطب ایده‌آل شما هستند.

۸. در سایت های تبلیغات رایگان برای کسب و کارتان آگهی بدهید

شما با استفاده از یک ایمیل تاییدشده می‌توانید برای کسب و کارتان آگهی ثبت کنید. دسته‌بندی مناسب را برای کسب و کارتان انتخاب کنید. براساس گزارش سایت تبلیغاتی  Craigslist، بهترین زمان ارسال تبلیغات بین ساعت ۴ عصر تا ۹ شب است.

۹. در انجمن های اینترنتی نظرهای هوشمندانه بگذارید

برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی انجمن‌هایی را پیدا کنید که مخاطبان شما در آن‌ها شرکت می‌کنند و کامنت‌های هوشمندانه‌ای بگذارید که دانش شما را درباره‌ی آن موضوع نشان دهد. اجازه بدهید نوشته‌ی امضای‌ (signature line) شما خودش صحبت کند.

۱۰. از رسانه‌های بومی برای اطلاع رسانی استفاده کنید

اکثر اوقات رسانه‌های بومی نمی‌توانند مطالب و داستان‌های کافی پیدا کنند. شما یک داستان باشید – یک مطلب مطبوعاتی درباره‌ی کسب و کارتان برایشان بفرستید، آن‌ها قطعا خوشحال می‌شوند داستان یک موفقیت بومی را پوشش دهند.

۱۱. از دایرکتوری‌های رایگان استفاده کنید

برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی یادتان باشد که در اینترنت دایرکتوری‌های زیادی هست، از آن‌ها برای فهرست کردن محصولات و خدمات‌تان استفاده کنید.

۱۲. از وب سایت‌تان استفاده کنید

وب‌سایت شما از قبل فعال است. برای استفاده از تمام ظرفیت آن مطمئن شوید کسب و کارتان را به‌طور کامل و درست نشان می‌دهد.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۱۳٫ متخصص شوید

آدم‌ها گوش کردن به حرف متخصصین را دوست دارند، بنابراین در حوزه‌ی کاری خودتان متخصصی قابل اطمینان شوید. خیلی از زودتر از آن‌چه فکرش را بکنید آدم‌ها سراغ‌تان می‌آیند و از شما سوال می‌پرسند. شما می‌توانید از این سوال‌ها برای ارسال پست‌های بیش‌تر در وبلاگ، و ساختن پست‌های جدید استفاده کنید.

۱۴. در اجتماع حضور داشته‌باشید

این کار وقت شما را می‌گیرد و شاید هزینه‌ی بنزین شما را بالا ببرد، اما هر چه بیش‌تر با جامعه‌ی محلی و بومی معاشرت داشته‌باشید، کسب و کارتان رونق بیش‌تری می‌گیرد.

۱۵. در وبلاگ‌های دیگر به عنوان نویسنده‌ی افتخاری فعالیت کنید

وب سایت‌های مرتبط با حوزه‌ی کاری خودتان را، که با شما مخاطب مشترک دارند، پیدا کنید و پیشنهاد کنید که به‌طور مرتب برایشان پست‌های جدید و بکر بنویسید. تمام چیزی که در مقابل نیاز دارید یک لینک به سایت خودتان در قسمت بیو (صفحه‌ی اطلاعات فردی) است.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۱۶. در کتاب‌خانه‌های الکترونیکی یک کتاب منتشر کنید

برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی پست‌های قدیمی وبلاگ‌تان را گردآوری، و به صورت یک کتاب الکترونیکی برای مخاطبان‌تان ویرایش کنید. آن را رایگان منتشر کنید یا به قیمت خیلی ناچیز بفروشید.

۱۷. از هم‌کاران‌تان بخواهید درباره‌ی محصولات/ خدمات/ کتاب‌های شما نظر بدهند

وقتی چیز جدیدی تولید می‌کنید، همیشه از دیگران بخواهید نظر خودشان را در وبلاگ و سایت خودشان درباره‌ی آن بنویسند.

۱۸٫ یک مسابقه برگزار کنید

از وبلاگ، رسانه‌های اجتماعی، و یا یوتیوب‌تان برای تبلیغ یک مسابقه استفاده کنید که جایزه‌اش محصول رایگان است. از آدم‌ها بخواهید به برنده رای دهند. این کار باعث می‌شود شرکت‌کنندگان تشویق شوند پست‌های شما را به اشتراک بگذارند.

۱۹. گزارش‌های رایگان منتشر کنید

این روزها ”رایگان“ می‌تواند ارزش زیادی داشته‌باشد. یک گزارش فوق‌العاده درست کنید – مثلا تحلیل و بررسی حوزه‌ی کاری خودتان – و آن را در ازای ثبت نام در فهرست ایمیل‌تان، در اختیار دیگران قرار دهید.

۲۰. گزینه‌ی اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی را به وب سایت/ وبلاگ/ خبرنامه‌تان اضافه کنید

برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی با اضافه کردن دکمه‌ی اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی، به اشتراک گذاشتن وب سایت، وبلاگ یا خبرنامه‌تان را برای آدم‌های دیگر ساده کنید.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۲۱. به‌طور مرتب در وبلاگ‌تان پرسش و پاسخ انجام دهید

با استفاده از ایمیل‌ها، سوالاتی که در انجمن‌های اینترنتی پیدا می‌شود، و منابع دیگر پست‌های هفتگی پرسش و پاسخ درست کنید. شما می‌توانید هر بار فقط با استفاده از یک سوال یک پست کامل برای وبلاگ‌تان درست کنید.

۲۲٫ محتوا را به فیلم تبدیل کنید

پست‌های پرسش و پاسخ، یا پست‌های ”چگونه… ؟“ را به فیلم تبدیل کنید. گاهی آدم‌ها دوست دارند محتوا را به شکل‌های دیگری ببینند.

۲۳. در Google+ Hangout یک برنامه‌ی زنده اجرا کنید

پرسش و پاسخ خود را در Google+ Hangout On Air انجام دهید. شاید برگزار کردن یک رویداد زنده ترسناک باشد، اما می‌تواند روشی فوق‌العاده برای ایجاد ارتباط‌های جدید باشد.

۲۴. در گوگل پلاس به سوالات جواب دهید

سوالات مربوط به حوزه‌ی کاری خودتان را در گوگل پلاس جست و جو کنید و به سوال‌کنندگان پاسخ دهید.

۲۵٫ در فیس‌بوک به سوالات پاسخ دهید

برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی وقتی فردی از شما سوال می‌پرسد می‌توانید آن را در فیس‌بوک جواب بدهید.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۲۶. در توئیتر به سوالات جواب دهید

بسیاری از آدم‌ها در توئیتر سوالات کوتاه مطرح می‌کنند. آماده باشید تا این سوالات را به‌طور عمومی یا مستقیما پاسخ دهید.

۲۷. از Quora برای ساختن کسب و کارتان استفاده کنید

Quora یک سرویس رایگان است که شما حداقل ۵ موضوع را انتخاب می‌کنید و سپس در پرسش و پاسخ‌های مربوط به این موضوعات شرکت می‌کنید.

۲۸. در انجمن‌های اینترنتی عضو شوید

انجمن‌های اینترنتی مرتبط با حوزه‌ی کاری‌تان را جست و جو کنید، یعنی جایی که مخاطبان‌تان در آن شرکت می‌کنند. سپس به مختصص انجمن تبدیل شوید.

۲۹. در گروه‌های لینکدین عضو شوید

گروه‌های مخاطبان و نیز رقبای مستقیم‌تان را در لینکدین پیدا کنید و در آن‌ها عضو شوید. تبلیغ خودتان را نکنید اما در پرسش و پاسخ‌هایتان راحت و آزاد باشید.

۳۰. در لینکدین گروه خودتان را ایجاد کنید

لینکدین به شما اجازه می‌دهد گروه خودتان را بسازید. بنابراین یک گروه بسازید و سوالاتی را که دوست دارید در آن مطرح کنید و پاسخ دهید، هم‌چنین از آن برای تبلیغ وبلاگ‌تان استفاده کنید.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۳۱. گروه خودتان را در فیس‌بوک درست کنید

شما می‌توانید در فیس بوک انواع مختلف گروه‌ها را، هم شخصی و هم عمومی، درست کنید. هر دو نوع را درست کنید تا با مخاطبان و هم‌کاران خود گفت و گو کنید.

۳۲. در گروه‌های فیس‌بوک عضو شوید

در فیس‌بوک گروه‌هایی را پیدا کنید که هم ارزش شبکه‌سازی و هم ارزش بازاریابی دارند. در آن‌ها عضو شوید و فعالانه مشارکت کنید.

۳۳. در یوتیوب ویدیو بارگذاری کنید

ویدیوهایی درست کنید و در یوتیوب قرار دهید و این ویدیوها در وب‌سایت خود نیز قرار دهید.

۳۴. پیش‌کسوت‌ها را در حوزه‌ی کاری خودتان شناسایی کنید

در وبلاگ‌تان پست‌هایی درست کنید و پیش‌کسوتان حوزه‌ی کاری خودتان را در آن معرفی کنید. وقتی از یک فرد نام می‌برید به سایت‌شان هم لینک بدهید. شاید در نهایت از آن فرد نظر (کامنت) هم دریافت کنید.

۳۵. از محتوای تولیدی دیگران استفاده کنید

شما مجبور نیستید تمام محتوای وبلاگ‌تان را خودتان بنویسید. شما می‌توانید از دیگر محتواهای مرتبط استفاده کنید (به شرطی که به محتوای اصلی لینک بدهید و فقط توضیح مختصری درباره‌ی آن بنویسید).

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۳۶. برای درست کردن پادکست با مختصصان مصاحبه کنید

شما می‌توانید برای ضبط مصاحبه به عنوان پادکست، از سرویس‌های رایگان مانند اسکایپ استفاده کنید. این پادکست‌ها را در سایت‌تان منتشر کنید.

۳۷. مصاحبه با متخصصان را به صورت کتاب الکترونیکی پیاده‌سازی کنید

مصاحبه با متخصصان را به صورت کتاب الکترونیکی درآورید. شما می‌توانید کتاب‌های مجزا درست کنید و سپس در انتهای سال آن‌ها را به یک مجموعه‌ی بزرگ‌تر تبدیل کنید.

۳۸. مصاحبه با متخصصان را به صورت یک پست وبلاگی پیاده‌سازی کنید

به همین ترتیب، می‌توانید تمام مصاحبه‌ها را به صورت پست‌های وبلاگی درآورید. برخی آدم‌ها خواندن را به شنیدن ترجیح می‌دهند. به مخاطبان گزینه‌های مختلفی برای دسترسی به اطلاعات‌تان بدهید.

۳۹. در Google+ Hangout On Air یک میز گرد با حضور متخصصان برگزار کنید

تعدادی از متخصصان را دور هم جمع کنید و درباره‌ی یک موضوع داغ میز گرد برگزار کنید. هرچند تعداد شرکت‌کنندگان در میز گرد محدود است، اما در بخش  On Air محدودیتی ندارد.

۴۰. از طریق اسکایپ با آدم‌ها مصاحبه‌ی تک به تک داشته‌باشید

اسکایپ روشی فوق‌العاده برای ضبط فایل‌های صوتی و تصویری است. سپس بعدا این فایل‌ها را در یوتیوب، سایت و یا به صورتی دیگر منتشر کنید.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۴۱. به صورت هفتگی در وبلاگ‌تان دورهمی متخصصان برگزار کنید

آیا چهار یا پنج متخصص می‌شناسید؟ از آن‌ها بخواهید در جلسه‌ی هفتگی شرکت کنند که طی آن همه به یک سوال یکسان پاسخ می‌دهند.

۴۲. به صورت هفتگی در دورهمی متخصصان در وبلاگ‌های دیگران شرکت کنید

متخصصی باشید که در جلسه‌ی متخصصان دیگران به صورت هفتگی به سوالات پاسخ می‌دهد.

۴۳. برای ایده گرفتن درباره‌ی پرسش و پاسخ ایمیل‌تان را چک کنید

اگر برای وبلاگ‌تان مطلب کم آورده‌اید، لازم نیست جایی به جز ایمیل‌تان دنبال سوال‌هایی از مراجعان‌تان بگردید. شما می‌توانید یک سوال را بگیرید و آن را به پست وبلاگ تبدیل کنید.

۴۴. پست نظرسنجی درست کنید و همه جا منتشر کنید

یک پست نظرسنجی درست کنید. فیس‌بوک و لینکدین هر دو برای نظرسنجی مناسب هستند.

۴۵. درباره‌ی این نظرسنجی مطلب بنویسید

از هر کاری که انجام می‌دهید برای تهیه‌ی محتوای وبلاگ استفاده کنید. قبل، بعد و حین هر رویداد مهمی در وبلاگ‌تان پستی درباره‌ی آن رویداد بگذارید و یک نظرسنجی درباره‌ی آن انجام دهید.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۴۶. به تمام نظرهای وبلاگ‌تان جواب دهید

اگر کسی برای پست‌های وبلاگ‌تان نظر (کامنت) گذاشت، حتما جواب آن را بدهید.

۴۷. به تمام نظرها در حساب‌های شبکه‌های اجتماعی جواب دهید

اگر کسی برای هر پستی در هر شبکه‌ی اجتماعی نظر گذاشت، سعی هر کنید هر وقت توانستید، آن را جواب بدهید.

۴۸. سعی کنید برای وبلاگ‌تان نویسنده‌ی افتخاری به دست بیاورید

در وبلاگ خودتان چند رهنمود برای نویسندگان افتخاری ایجاد کنید و فعالانه از متخصصان بخواهید به عنوان نویسنده‌ی افتخاری برای وبلاگ‌تان پست درست کنند.

۴۹. جلسات سخنرانی‌تان را به‌صورت محلی برگزار کنید

شاید صحبت کردن ترسناک به نظر برسد اما صحبت کردن در منطقه‌ی بومی‌تان می‌تواند باعث شود در روزنامه‌ها گزارشی درباره‌ی شما نوشته شود، و مطالب زیادی برای وبلاگ‌تان به شما بدهد.

۵۰. به یک مرجع برای مطبوعات تبدیل شوید

خواه بومی باشد یا بین‌المللی، اگر به یک مرجع برای مطبوعات تبدیل شوید، رسانه‌های به‌طور رایگان اخبار شما را پوشش می دهند.

۵۱. خودتان یا یکی از اعضای شرکت‌تان به عنوان متخصص هیئت ارزیابی داوطلب شوید

همه‌ی کارها را خودتان انجام ندهید. اگر نیرو دارید، یا با پیمان‌کارها کار می‌کنید، به آن‌ها نیز اجازه دهید از طرف شرکت‌تان در هیئت ارزیابی شرکت کنند (البته تحت نظارت شما).

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۵۲. مقدار زیادی را به خیریه‌ای که مخاطبان‌تان به آن اهمیت می‌دهند اهدا کنید

این روش رایگان به نظر نمی‌رسد، اما می‌توانید کمی به قیمت محصولات و خدمات‌تان اضافه کنید تا بتوانید سالانه ۱۰ درصد به یک خیریه پرداخت کنید. اطلاعات آن را در مطبوعات منتشر کنید و در وبلاگ‌تان درباره‌اش بنویسید.

۵۳. اجازه بدهید مخاطبان‌تان خیریه را انتخاب کنند

بگذارید مخاطبان‌تان رای بدهند که به کدام خیریه کمک کنید و به این طریق آن را به یک واقعه‌ی مهم تبدیل کنید. ۳ ماه قبل از کمک به خیریه این کار را شروع کنید.

۵۴. برای تمام فعالیت‌هایی که ارزش خبری دارند، در مطبوعات مطلب منتشر کنید

اگر هر ماه در مطبوعات مطلب منتشر نمی‌کنید، یعنی به اندازه‌ی کافی این کار را نمی‌کنید.

۵۵. جلسات و میزگردهای بومی برگزار کنید

رویدادهای بومی می‌تواند چند بک لینک  و حمایت آنلاین برای شما به همراه داشته‌باشد. هر کسی که در یک رویداد شرکت می‌کند درباره‌ی آن وبلاگ‌نویسی می‌کند، و البته شما هم این کار را می‌کنید. و این همان مطبوعاتی است که می‌توانید برایش مطلب آماده کنید و بفرستید.

۵۶. به رویدادهای غیررسمی بومی بروید

در ilikevents.com عضو شوید و رویدادهای محلی را پیدا کنید و در آن‌ها شرکت کنید. شما می‌توانید با شرکت در این رویدادها و نشان دادن دانش‌تان به عنوان متخصص شناخته شوید.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۵۷. به فروشندگان یا هم‌کاران رضایت‌نامه ارائه دهید

وقتی یک پست رضایت‌نامه می‌گذارید، معمولا بک لینک خوبی برای سایت‌تان به دست می‌آورید؛ گاهی تصویرتان نیز منتشر می‌شود.

۵۸. درخواست تایید و رضایت بکنید

به همین ترتیب گرفتن تایید و رضایت روش خوبی است تا کسب و کارتان را ارتقا دهید.

۵۹. یک اپلیکیشن موبایل رایگان بسازید

برخی اپلیکیشن‌های رایگان هست که می‌توانید آن را برای خودتان برند کنید و به مخاطبان ارائه دهید. این روشی فوق‌العاده برای برند کردن کسب و کارتان است.

۶۰. به مشتریان وفادار تخفیف بدهید

شاید دیدن پیشنهاد تخفیف و فروش ویژه که فقط برای مشتریان جدید است، برای مشتریان فعلی ناخوشایند باشد. پس چرا به آن‌ها تخفیف وفاداری نمی‌دهید تا با شما بمانند؟

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۶۱. فورا به شکایت‌ها پاسخ دهید

وقتی یک فرد شکایت می‌کند، هرگز به آن بی‌توجهی نکنید. فورا به نحوی آن را رفع کنید که مشتری احساس کند برنده شده‌است.

۶۲. برای بازاریابی کسب و کارتان از Slideshare.com استفاده کنید

شما می‌توانید در Slideshare.com به‌طور رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید، که محدود است اما شروع خوبی در اختیار شما می‌گذارد. این روشی فوق‌العاده برای به اشتراک گذاشتن دانش شما است.

۶۳. یک وبینار یا ویدیوی رایگان ”چگونه… ؟“ بسازید

با استفاده از Google Hangout یا دیگر نرم‌افزارهای وبینار مانند Any Meeting شما می‌توانید انجام کاری را که در آن تخصص دارید، به دیگران یاد بدهید.

۶۴. به افرادی که در صنعت‌تان هستند جایزه بدهید

شما می‌توانید به عنوان یک متخصص شناخته‌شده یک جایزه درست کنید، یک ابزارک درست کنید و این جایزه را سالانه به کسی بدهید که در صنعت یا حوزه‌ی کاری شما جایگاه برجسته‌ای دارد.

۶۵. برای رویدادهایتان اسپانسر پیدا کنید

می‌خواهید یک رویداد برگزار کنید اما پول ندارید؟ از اسپانسرها کمک بگیرید. اغلب اوقات اگر اسپانسر بگیرید، نه‌تنها می‌توانید یک رویداد رایگان برای شرکت‌کنندگان برگزار کنید بلکه در نهایت سود نیز می‌کنید.

۶۶. یک خبرنامه‌ی الکترونیکی منتشر کنید

خبرنامه‌ی الکترونیکی با فهرست ایمیل اولیه‌ی شما کمی متفاوت است. این یک خبرنامه‌ی دوره‌ای و برنامه‌ریزی شده‌است که حتی می‌توانید در آن تبلیغات بفروشید.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۶۷. درباره‌ی حوزه‌ی کاری خودتان دوره‌ی الکترونیکی رایگان برگزار کنید

شما می‌توانید با استفاده از فناوری Aweber.com که در اختیار دارید، به آسانی این کار را با ایمیل انجام دهید. یا اگر هنوز آن را ندارید می‌توانید از Mailchimp.com استفاده کنید که خدمات آن تا ۵۰۰ مشترک رایگان است.

۶۸. برای خریدارهایی که خرید خود را افزایش می‌دهند ایمیل تشکر بفرستید

وقتی یک فرد چیزی می‌خرد، فرصت را برای افزایش خرید او از دست ندهید. صفحه‌ی تشکر یا ایمیل تشکر شما بهترین جا برای گذاشتن تخفیف روی یک کالای دیگر، یا حتی تبلیغ یک محصول یا خدمت مرتبط است.

۶۹. از بازاریابی پورسانتی استفاده کنید

با تدوین یک برنامه‌ی هم‌کاری در فروش می‌توانید از ارتشی از بازاریاب‌ها ایجاد کنید که می‌توانند به بالا رفتن رتبه‌ی سایت شما در گوگل کمک کنند. به علاوه فروش بیش‌تری خواهیدداشت.

۷۰. آزادانه به دیگران کمک کنید

همیشه آماده باشید تا به صورت آنلاین و آفلاین به دیگران کمک کنید. این کمک بیش‌تر از آن‌چه تصورش را می‌کنید به سوی خودتان بازمی‌گردد.

۷۱. از بازاریابی مقاله‌ای استفاده کنید

بازاریابی مقاله‌ای منسوخ نشده‌است. شما هنوز هم می‌توانید جاهای مشهوری را برای ارسال مقاله‌تان پیدا کنید.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۷۲. صفحه‌ی گوگل پلاس خود را بسازید

برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی به پر کردن و ساختن صفحه‌ی گوگل پلاس‌تان ادامه دهید. هر چه پروفایل‌تان بهتر باشد، و هرچه در چیزهایی که به گوگل مرتبط است بهتر عمل کنید، در صفحه‌ی نتایج این موتور جست و جو رتبه‌ی بالاتری خواهیدداشت.

۷۳. با گوگل، بینگ و یاهو حساب‌های کاربری وبمستر بسازید

حساب‌های کاربری وبمستر نیز بک لینک دیگری به سایت شما هستند. به علاوه اطلاعاتی که از هر کدام به دست می‌آورید برای ارتقای رتبه‌ی سایت‌تان بی‌نهایت ارزشمند است.

۷۴. از سئو برای هر صفحه از سایت‌تان استفاده کنید

سئوی داخلی سایت یا On page SEO به تمام کارهایی اطلاق می‌شود که شما روی هر صفحه‌ی از سایت‌تان انجام می‌دهید تا به موتورهای جست و جو کمک کنید سایت شما را پیدا کنند و به آن رتبه بدهند. از اهمیت سئوی داخلی غافل نشوید.

۷۵. از سئوی خارجی یا Off Page SEO استفاده کنید

سئوی خارجی به تمام کارهایی اطلاق می‌شود که شما خارج از سایت‌تان برای بالا رفتن رتبه‌ی سایت انجام می‌دهید، مثل فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی مقاله‌ای، و … .

۷۶. از محصولات و خدمات‌تان فیلم یا اسلایدشو درست کنید

فیلم و اسلایدشو روش‌هایی فوق‌العاده برای به نمایش گذاشتن محصولات و خدمات‌تان است. آدم‌ها دوست دارند ببینند چه چیزی به دست می‌آورند.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۷۷. گاهی در رویدادهای شبکه‌سازی شرکت کنید

رویدادهای شبکه‌سازی، چه آنلاین و چه آفلاین، می‌توانند آگاهی از کسب و کار شما را به‌طور چشمگیری بالا ببرند.

۷۸. همیشه به افزایش فهرست مراجعان خود ادامه دهید و در ارتباط بمانید

فقط با یک فرد ملاقات نکنید بلکه ارتباط برقرار کنید. در رسانه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنید، با ایمیل ارتباط برقرار کنید و سپس این ارتباط را حفظ کنید.

۷۹. برای مشتریان احتمالی ایمیل‌های شخصی‌سازی شده بفرستید

وقتی با یک مشتری احتمالی ملاقات کردید، به جای یادداشت‌های از قبل تعیین‌شده، یادداشت شخصی برای او بفرستید. به این طریق پاسخ بهتری دریافت خواهیدکرد.

۸۰. در مجله‌های صنعتی پرطرفدار فعالیت کنید

نشریات صنعتی، هم آنلاین و هم آفلاین، به همکار نیاز دارند. نوشتن و فرستادن مطلب برای آن‌ها وقت زیادی نمی‌گیرد، اما حاصل آن ارزش این وقت را دارد.

۸۱. به متخصصی تبدیل شوید که مطبوعات به او مراجعه می‌کنند

مطبوعات محلی شما به آدم‌هایی نیاز دارند که بتوانند برای مظنه گرفتن مرتبا با او تماس بگیرند. شما می‌توانید چنین فردی باشید. هر وقت در نشریات محلی داستانی وجود دارد، با نظری کارشناسانه با آن‌ها تماس بگیرید. خیلی زودتر از آن‌چه فکرش را می‌کنید، آن‌ها با شما تماس می‌گیرند.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۸۲. یک برنامه‌ی هفتگی در یوتیوب شروع کنید

به جای این‌که گاهی اتفاقی ویدیویی در یوتیوب منتشر کنید، چرا یک برنامه‌ی همیشگی را شروع نمی‌کنید؟ مطمئن شوید این بخشی از حوزه‌ی کاری‌تان است و یک برنامه‌ی زمانی منظم تدوین کنید.

۸۳. یک پادکست هفتگی را شروع کنید

احتمالا شما درباره‌ی حوزه‌ی کاری خودتان چیزی برای گفتن دارید که بتوان در یک پادکست هفتگی گذاشت.

۸۴. آدرس سایت خود را روی همه چیز بگذارید

برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی پروفایل رسانه‌های اجتماعی، بیو ها (صفحه‌ی درباره‌ی ما)، امضاها (signature lines)، کارت ویزیت، آدرس سایت شما باید همه جا باشد.

۸۵. سایت‌تان را در همه‌ی دایرکتوری‌ها ثبت کنید

مطمئنا در نهایت سایت شما ثبت خواهدشد، اما چرا به‌طور دستی به آن‌ها اعلام نکنید تا فرایند سریع‌تر انجام شود؟

۸۶. جایزه‌ها را به چنگ بیاورید

در هر مسابقه‌ای که می‌توانید، شرکت کنید و سعی کنید برنده شوید. هرچه بیش‌تر برنده شوید، چیزهایی بیش‌تری دارید تا در وبلاگ‌تان درباره‌اش بنویسید، و آدم‌ها بیش‌تر شما را به چشم یک متخصص نگاه می‌کنند.

۸۷. خدمات مشتری بی‌نقص ارائه کنید

برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی به یاد داشته‌باشید که حرف همیشه همه جا می‌پیچد. اگر خدمات مشتری عالی ارائه کنید (حتی اگر گاهی اشتباه کنید) محبوب‌تر خواهیدشد. با مشتریان‌تان رفتار خوبی داشته‌باشید.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۸۸. یک یا دو سرمایه‌گذاری مشترک تشکیل دهید

مشارکت در سرمایه‌گذاری مشترک می‌تواند آگاهی از کسب و کار شما را گسترش دهد، و دیگران را نیز به کار کردن با شما تشویق کند.

۸۹. برای سایت‌های کوچک از سرویس‌های رایگان مانند Google Sites، Weebly، یا Wix استفاده کنید

اگر اصلا هیچ پولی ندارید، باز هم می‌توانید با استفاده از یکی از این سرویس‌ها یک سایت بسازید. این روش برای طولانی‌مدت توصیه نمی‌شود، اما می‌تواند به‌طور موقت یا برای سایت‌هایی با اهداف محدود کارتان را راه بیندازد.

۹۰. کسب و کارتان را در گوگل فهرست کنید

خواه کسب و کار شما آنلاین باشد یا آفلاین، فهرست کسب و کار گوگل شما مهم است.

۹۱. کسب و کارتان را در بینگ فهرست کنید

درست مثل مورد قبلی، هرچه در موتورهای جست و جوی بیش‌تری فهرست شده‌باشید بهتر است.

۹۲. کسب و کارتان را در Yelp! فهرست کنید

شما مجبور نیستید یک کسب و کار خارج از فضای مجازی داشته‌باشید تا در فهرست Yelp! قرار بگیرید.

۹۳. از Vistaprint.com کارت ویزیت رایگان بگیرید

هرچند به حاطر وجود تبلیغات Vistaprint پشت آن، این روش ایده‌آل نیست، اما برای شروع بازاریابی کسب و کارتان در منطقه بومی‌تان بدون افزایش بودجه عالی است.

۹۴. بازاریابی دهان به دهان را تشویق و ترویج کنید

از دوستان، اقوام، و مشتریان بخواهید درباره‌ی شما و کاری که انجام می‌دهید با هر کسی که می‌شناسند صحبت کنند. وقتی یک خریدار به دست می‌آورید به کسی که او را معرفی کرده تخفیف یا هدیه‌ی نقدی بدهید. این استفاده‌ای بهینه از آن کارت‌های ویزیت رایگان است.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

۹۵. از امضای ایمیل‌تان استفاده کنید

برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی هر بار که یک ایمیل ارسال می‌کنید، باید دارای امضایی باشد که به وبلاگ و سایت‌های رسانه‌های اجتماعی شما لینک می‌شود، و یک شعار تبلیغاتی خوب دارد.

۹۶. از مشتری‌های قدیمی بخواهید دیگران را به شما ارجاع دهند

مشتریان قدیمی بهترین منبع برای سفارش و توصیه‌ی شما به دیگران هستند، اما اگر از آن‌ها نخواهید نمی‌توانند این چیزها را برای شما فراهم کنند.

۹۷. به مشتریان قدیمی معامله‌ای پیشنهاد کنید که نتوانند رد کنند

اگر می‌خواهید مشتریان قدیمی دوباره از محصولات و خدمات شما استفاده کنند، به آن‌ها تخفیف قابل توجهی پیشنهاد کنید تا برگردند.

۹۸. مشاوره‌ی رایگان بدهید

برای بازاریابی کسب و کار اینترنتی هر مشتری جدید باید حداقل ۱۵ دقیقه مشاوره‌ی رایگان بگیرد. این باعث می‌شود آن‌ها وقتی با شما صحبت می‌کنند احساس کنند می‌توانند به شما اعتماد کنند.

۹۹. یک رویداد بزرگ برگزار کنید و محصولات و خدمات خود را به‌طور رایگان ارائه کنید

خواه در گوگل پلاس باشد یا از طریق یک وبینار، اگر یک رویداد بزرگ برگزار کنید و یک بسته‌ی هدیه‌ی چشمگیر شامل محصولات و خدمات خودتان را هدیه بدهید، تاثیر بسیار زیادی خواهدداشت.

۱۰۰. با کسب و کارهایی که مکمل کسب و کار شما هستند تبادل تبلیغات کنید

اگر کسب و کارهایی را می‌شناسید که قبلا در بین مخاطبان شما بازاریابی کرده‌اند، با آن‌ها تماس بگیرید و قراردادی ببندید تا محصولات و خدمات یک‌دیگر را به‌طور متقابل تبلیغ کنید. اگر هر دو طرف برنامه‌ی هم‌کاری در فروش داشته‌باشند این روش بهتر جواب می‌دهد.

سایر مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

مهم نیست اکنون چه‌قدر پول در می‌آورید، به کار گرفتن این ایده‌های بازاریابی آنلاین حداقل درآمد شما را افزایش می‌دهد. بازاریابی با بودجه‌ی محدود به این معنی نیست که فقط کارهای محدودی می‌توانید انجام دهید. هم‌چنین اگر پول لازم را برای خرج کردن دارید باز هم اهمیتی ندارد – بیش‌تر ایده‌هایی که در بالا ذکر شد، برای کم کردن بودجه‌ی بازاریابی و رونق کسب و کارتان خوب است. (ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی منبع: localorganicrankings)

 

 

 

چنانچه در تهیه و یا تدوین برندبوک یا طرح کسب و کار خود به کمک یا مشاوره نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

مشاوره اختصاصی کسب و کار (کلیک کنید)

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید.

همچنین از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما…

تلگرام علم ما

Medium_20160928095241745_1111111111

 

درباره ی مدیر سایت علم ما

Avatar photo
علمِ ما یک گروه کاملا تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و رشد فردی می باشد، که در اسفند ۱۳۹۴ راه اندازی شد. علم ما متشکل از اساتیدی است که علاوه بر دانش علمی عالی، بطور کامل با بازار کار در انواع کسب و کار و ابعاد رشد فردی در بهبود فردی در دنیای واقعی هم آشنا هستند. گروه علم ما درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و تاکید بر صد در صد کاربردی بودن، آموزش های سطح اول را در اختیار شما همراهان و دوستان عزیز ارایه دهد. پر متقاضی ترین آموزش های مجموعه علم ما: دوره کوچینگ، دوره های کسب و کار، کتاب تقویم انگیزشی و...

مطلب پیشنهادی

مجموعه فیلم ­های انگیزشی و موفقیت

مجموعه فیلم ­های انگیزشی و موفقیت

مجموعه فیلم ­های انگیزشی و موفقیت 100 فیلم سینمایی که برای افزایش انگیزه باید دید! …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *