خانه / آخرین مقالات / اصطلاحات بیمه ای
آموزش بیمه

اصطلاحات بیمه ای

اصطلاحات بیمه ای

 

 

بیمه نامه چیست؟

قراردادی است فیمابین بیمه گر و بیمه گذار که بر اساس پیشنهاد کتبی بیمه گذار و موافقت بیمه شده (که جزء لاینفک قرارداد می باشد) و ضمائم مربوطه براساس شرایط عمومی و خصوصی مندرج در ظهر و ضمائم بیمه نامه منعقد می گردد و با امضا و مهر بیمه گر اعتبار می یابد. درصورتی که بیمه شده اهلیت قانونی نداشته باشد، موافقت ولی یا قیم قانونی وی برای اعتبار بیمه نامه، الزامیست.

 

بیمه گر کیست؟

بیمه گر شرکت بیمه سامان (سهامی عام) می باشد که مشخصات آن در بیمه نامه قید شده و پرداخت غرامت ناشی از خطر موضوع بیمه را طبق شرایط عمومی و خصوصی در بیمه نامه به عهده می گیرد.

 

بیمه گذار کیست؟

شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در بیمه نامه قید گردیده و عهده دار پرداخت حق بیمه است و به عنوان صاحب بیمه نامه در قبال بیمه گر شناخته می شود.

 

بیمه شده کیست؟

شخصی است که حیات، فوت و یا احتمال تحقق خطرات موضوع بیمه نامه برای وی موجب انعقاد قرارداد بیمه نامه می گردد و سن، وضع سلامتی و شغل وی ملاک محاسبه حق بیمه می باشد.

 

حق بیمه چیست؟

وجهی است که توسط بیمه گذار در فواصل زمانی تعیین شده پرداخت می گردد و بیمه گر در قبال دریافت آن متعهد به جبران خسارات موضوع بیمه نامه می باشد.

 

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

قراردادی است که به موجب آن، در ازای پرداخت حق بیمه در سررسیدهای معین توسط بیمه گذار، بیمه گر متعهد می گردد تا در صورت فوت و یا حیات شخص بیمه شده، سرمایه  بیمه را به صورت یکجا یا مستمری به ذینفعان بیمه نامه بپردازد.

بیمه عمر و سرمایه گذاری در واقع یک سرمایه گذاری مطمئن با سود تضمینی است که علاوه بر پرداخت سود علی الحساب به سپرده-گذاری، شامل پوشش های بیمه ای متنوع و متعددی می باشد. در این بیمه نامه، افراد با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه تحت عنوان حق بیمه علاوه بر تأمین منابع لازم برای تشکیل سرمایه ا ی در آینده برای خود، از امکانات پوشش-های بیمه  عمر نیز برخوردار خواهند شد.

 

ذینفع کیست؟

شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی و دارای رابطه منطقی با بیمه شده هستند که نام آن ها در بیمه نامه درج گردیده و به عبارتی منافع مادی حاصل از بیمه نامه برای آنان پیش بینی گردیده است.

 

درباره ی مدیر سایت علم ما

گروه علمی، پژوهشی، آموزشی و مشاوره ای «علم ما» یک گروه تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و موفقیت فردی می باشد. این گروه درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و بکارگیری اهرم اینترنت، آموزش های سطح اول را در اختیار هم میهنان عزیز قرار دهد. فارغ از تشریفات، گروه علم ما یک تیم متشکل از اساتید دانشگاه، پژوهشگران برتر، متخصصان و کارشناسانی در حوزه مدیریت، روانشناسی، بازاریابی، تجارت الکترونیک است. ضمن اینکه با داشتن وب سایتی جامع که در حوزه های ذکر شده و به اشتراک گذاری مقالات و برنامه ها، حق انتخاب و آموزش با کیفیت را برای کاربران فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code