خانه / آخرین مقالات / کتاب ضرب المثل های ایرانی
https://elmema.com/
https://elmema.com/

کتاب ضرب المثل های ایرانی

کتاب ضرب المثل های ایرانی

 

معرفی کتاب ضرب‌المثل‌های مشهور ایرانی

کتاب ضرب‌المثل‌های مشهور ایرانی اثر غلامرضا آذرلی، به بررسی امثال عامیانه و ارزشمند فارسی پرداخته است.

زبان شیرین فارسی، میراث دیرپایی است از نیکان و پیشینیان ساکن فلات بزرگ ایران، که در مسیر تحولات تاریخی فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر نهاده، و تطوراتی در جهت تکامل یافته، تا به شکل امروزین خود رسیده است. زبان فارسی در راستای حیات خویش بخصوص بعد از نفوذ فرهنگ اسلامی آثار پر ارجی در زمینه‌ی ادب، هنر، فلسفه، عرفان و سایر شاخه‌ها و رشته‌های علوم پدید آورده، که از نظر درجه اهمیت در زمره ارزش‌های مهم مدنیت بشری به شمار می‌آیند.

زبان فارسی فزون بر ارزش‌های ادبی و ذخایر کلاسیک و غنای اندیشه، از لحاظ فولکوریک‌ها و ضرب‌المثل‌های عامیانه نیز ارثیه گران‌بهایی است که طی قرون و اعصار بر غنای آن‌ها افزوده شده، و سرشار از نکته سنجی، جهان نگری و آموزندگی پرنغز و شیرین است، که گاهی یک جمله کوتاه، یک اشاره طنزآمیز، یک داوری آمیخته به حکمت با چنان برهان قاطعی بر جان آدمی می‌نشیند، که بیش از ده‌ها کتاب و مقاله در بیان مفاهیم ذهنی و اندیشه گوینده و نویسنده تأثیر می‌بخشد و بسیاری از آن‌ها با چنان تجربه مستمر تاریخی عجین است که به حق باید آن‌ها را با خطوط زرین نگاشت.

 

 

 

برای دانلود مستقیم کلیک کنید

 

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید.

همچنین از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما…

برای دیدن سایر کتاب های رایگان ما روی آنها کلیک کنید.

تلگرام علم ما

Medium_20160928095241745_1111111111

 

 

 

 

درباره ی مدیر سایت علم ما

گروه علمی، پژوهشی، آموزشی و مشاوره ای «علم ما» یک گروه تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و موفقیت فردی می باشد. این گروه درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و بکارگیری اهرم اینترنت، آموزش های سطح اول را در اختیار هم میهنان عزیز قرار دهد. فارغ از تشریفات، گروه علم ما یک تیم متشکل از اساتید دانشگاه، پژوهشگران برتر، متخصصان و کارشناسانی در حوزه مدیریت، روانشناسی، بازاریابی، تجارت الکترونیک است. ضمن اینکه با داشتن وب سایتی جامع که در حوزه های ذکر شده و به اشتراک گذاری مقالات و برنامه ها، حق انتخاب و آموزش با کیفیت را برای کاربران فراهم کرده است.

مطلب پیشنهادی

https://elmema.com/category/general-information

اطلاعات عمومی: پایتخت های سلسله های تاریخی ایران

پایتخت های سلسله های تاریخی ایران        نام سلسله محل پایتخت اولین و …

2 دیدگاه

  1. چه خوبید شماااااااااااا
    مرسی علم ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code