خانه / آخرین مقالات / اهمیت و ارزش ایمیل آکادمیک (دانشگاهی)
https://elmema.com/
https://elmema.com/

اهمیت و ارزش ایمیل آکادمیک (دانشگاهی)

اهمیت و ارزش ایمیل آکادمیک (دانشگاهی)

 

منظور از ایمیل آکادمیک، ایمیل‌هایی هستند که تحت دامنه یک دانشگاه، مرکز تحقیقاتی، پژوهشگاه و… ایجاد می‌شوند.

یکی از معایب سرویس‌ دهنده‌های ایمیل عمومی و رایگان، این است که هر کسی می‌تواند در این سرویس‌ها، یک حساب برای خودش باز کند و یا حتی بدتر، به نام شخص دیگری، حساب باز کند. در مثال بالا، حتی اگر فرستنده، از نام و نام خانوادگی خودش هم استفاده کند، باز هم نمی‌توان مطمئن بود که هویت فرستنده، واقعی است. با این حال، روشن است که برای فرستادن ایمیل به دوستان و کسانی که قبلاً به آن‌ها ایمیل فرستاده‌اید، می‌توانید از این نوع آدرس‌ها استفاده کنید؛ اما قطعاً برای مکاتبات آکادمیک، باید از ایمیل‌های آکادمیک استفاده کنید تا دریافت‌کننده ایمیل، به شما اعتماد کرده و با شما همکاری کند.

دلیل دیگر برای اینکه از سرویس‌دهنده‌های ایمیل عمومی و رایگان برای مکاتبات آکادمیک استفاده نکنیم، این است که بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا، ایمیل‌های دریافتی از این سرویس‌دهنده‌ها را بلوکه می‌کنند و به هیچ‌وجه اجازه نمی‌دهند که این نوع ایمیل‌ها به صندوق دریافتی استادان برسد. دلیل آن‌ها برای این رفتار، این است که بسیاری از این ایمیل‌ها، حاوی اسپم بوده و بنابراین ممکن است از لحاظ امنیتی برای استادان خطرساز باشد و اطلاعات علمی ارزشمند آن‌ها را به سرقت ببرد. علاوه بر این، دلیل دیگری که دارند، این است که چون ایمیل‌های آکادمیک، قطعاً از طرف فردی آکادمیک ارسال شده است، نسبت به ایمیل‌های عمومی که ممکن است فرستنده آن، هر کسی باشد، ارزش بیشتری دارند و بنابراین چون وقت استادان‌شان بسیار باارزش است، پس ترجیح می‌دهند که استادان‌شان فقط ایمیل‌های آکادمیک را دریافت کنند.

 

 

animated-down-arrow

برای دیدن سایر مقالات دسته ی علمی – پژوهشی و  آموزشی روی آنها کلیک کنید.

از مشاوره رایگان استفاده کنید.

همچنین از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما…

برای دیدن سایر مقالات شاد زیستن و موفقیت روی آنها کلیک کنید.

تلگرام علم ما

Medium_20160928095241745_1111111111

درباره ی مدیر سایت علم ما

علمِ ما یک گروه کاملا تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و رشد فردی می باشد، که در اسفند ۱۳۹۴ راه اندازی شد. علم ما متشکل از اساتیدی است که علاوه بر دانش علمی عالی، بطور کامل با بازار کار در انواع کسب و کار و ابعاد رشد فردی در بهبود فردی در دنیای واقعی هم آشنا هستند. گروه علم ما درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و تاکید بر صد در صد کاربردی بودن، آموزش های سطح اول را در اختیار شما همراهان و دوستان عزیز ارایه دهد. پر متقاضی ترین آموزش های مجموعه علم ما: دوره کوچینگ، دوره های کسب و کار، کتاب تقویم انگیزشی و...

مطلب پیشنهادی

elmema.com/category/individual-improvement

چالش آفرینش فراوانی ۲۱ روز مدیتیشن اثر دیپاک چوپرا (دوره هفدهم)

چالش آفرینش فراوانی ۲۱ روز مدیتیشن اثر دیپاک چوپرا دوره هفدهم / مرداد 1400   …

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code