خانه / برنامه ریزی / برنامه ریزی کنکور با کتاب تقویم انگیزشی
برنامه ریزی کنکور با تقویم انگیزشی
برنامه ریزی کنکور با تقویم انگیزشی

برنامه ریزی کنکور با کتاب تقویم انگیزشی

برنامه ریزی کنکور با کتاب تقویم انگیزشی

 

سلام به همراهان علم ما، همه ما از اهمیت برنامه ریزی در آزمون های سراسری اطلاع داریم ولی از چگونگی انجام آن، نه. در این مقاله می خواهیم برنامه ریزی کنکور با کتاب تقویم انگیزشی را بررسی کنیم. کتابی که باعث می شود نه تنها در برنامه های درسی بلکه در زندگی هم با نظم و برنامه پیشرویی کنیم. با علم ما همراه باشید.

 

اهمیت برنامه ریزی کنکور:

یک برنامه ریزی صحیح و استاندارد به مرور زمان باعث افزایش ساعات مطالعه و کیفیت و هدفمندی آن می شود، به ویژه اگر برای کنکور آماده می شوید داشتن یک برنامه ریزی مناسب می تواند مانع هدر رفتن و یا تلف شدن وقتتان شود.

برنامه ریزی، بازدهی در مطالعه، توان یادگیری و یادآوری، زمان نگهداری مطالب در ذهن، تمرکز ذهنی، اعتماد به نفس و امید را افزایش می دهد و این یعنی تضمین موفقیت.

برنامه ریزی شما باید به گونه ای تدوین شود که دارای یک هدف بلندمدت با قابلیت تقسیم کردن اولویت ها به یک برنامه ریزی ماهانه، هفتگی و روزانه باشد. ولی چگونه؟

 

برنامه ریزی با تقویم انگیزشی:

تقویم انگیزشی (معجزه برنامه ریزی)، اثر دکتر شهریار مرزبان است. این تقویم کتابی کاربردی در زمینه هدف گذاری و برنامه ریزی می باشد.

این تقویم دارای هفت بخش است. هر بخش را به مطالب و آموزش های اختصاص داده شده که کمک می کنید به بهترین نحوه هدف گذاری و برنامه ریزی کنید.

بخش های کتاب تقویم انگیزشی:

کتاب چاپی تقویم انگیزشی، معجزه ی برنامه ریزی (دکتر شهریار مرزبان) بخش های مختلفی دارد، شامل:

 • بخش اول بصورت خلاصه به نحوه شکل گیری این تقویم، نظرات و تجربیات افراد در استفاده از تقویم و در نهایت اینکه چرا این کتاب برای شما مفید است.
 • بخش دوم؛ اجزای اصلی تقویم را تشریح شده که شامل اهداف اصلی زندگی شخصی شما و هفت کار کوچک و اجباری که برای رشد همه جانبه شما موثر است.
 • بخش سوم؛ تکنیک های مهم و کاربردی به شما آموزش داده می شود، که در طول مسیر رسیدن به اهداف، سرعت بیشتری داشته باشید.
 • بخش چهارم؛ ده گام برای پیدا کردن رسالت شخصی و اهداف را شما آموزش می بینید.
 • بخش پنجم؛ نحوه کار با تقویم را آموزش و پرسش های متداول استفاده کنندگان را پاسخ داده شده.
 • بخش ششم؛ که با عنوان بخش خیلی خصوصی است، دو کار خیلی خصوصی برای پیشرفت شخصی خود انجام می دهید.
 • بخش هفتم؛ جداول و چک لیست های برنامه ریزی ماهیانه و هفتگی قرار دارد، این بخش اصلی ترین بخش کتاب است، تمام بخش های قبلی برای عَمَلی کردن این بخش است:

جداول ماهیانه (برای 12 ماه):

 1. جدول شروع ماه
 2. چک لیست ماهیانه
 3. جدول یادداشت 30 روزِ
 4. جدول های هفتگی
 5. چک لیست های هفتگی
 6. چک لیست ارزیابی پایان ماه

 

تقویم انگیزشی

با تقویم انگیزشی، به سادگی برای کنکور و برنامه های درسی خود برنامه ریزی کنید، برای یکسال خود برنامه ریزی کنید. با استفاده از چک لیست برنامه های خود را بصورت روزانه مرور و تحت کنترل داشته باشید.

با استفاده از چک لیست ارزیابی پایان ماه، خود را ارزیابی کنید. آیا طبق برنامه پیش رفتید؟ در چه درسی پیشرفت داشتید؟ کدام درس ها زمان بیشتری نیاز دارند؟

تقویم انگیزشی علاوه بر اینکه به برنامه درسی شما نظم می دهد، در چک لیست هفتگی، قسمتی به نام کارهای کوچک و اجباری وجود دارد که شامل: سحرخیزی، ورزش، مطالعه آزاد، شکرگزاری، آب نوشیدن و … می شود.

یعنی شما علاوه بر برنامه درسی، برنامه زندگی خود را نیز تحت کنترل دارید. این قسمت به شما یادآوری می کند که به سلامت خود اهمیت دهید. برای افزایش انرژی ورزش کنید، سحرخیز باشید و هر روز مقدار زیادی آب بنوشید.

یک برنامه ریزی صحیح و دقیق، شامل همه جنبه ها می شود، نه فقط درس. برنامه ریزی شما باید به سبک زندگی شما تبدیل شود، این رمز موفقیت افراد موفق است.

 

 

نتیجه گیری:

استفاده از ابزار مناسب و داشتن برنامه ریزی دقیق برای کسب موفقیت ضروری است. داشتن استرس و نگرانی مشکلی است که باعث از بین رفتن انرژی و پایین آمدن سطح یادگیری می شود.

داشتن برنامه ریزی کمک می کند علاوه بر از بین رفتن استرس، متمرکز شوید و انرژی خود را روی اهدافتان بگذارید. برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید، گروه آموزشی علم ما در کنار شماست.

 

 

www.elmema.com

برای بازگشت به نقشه راه برنامه ریزی (کلیک کنید)

برای دیدن سایر نقشه راه ها و راهنمای سایت (کلیک کنید)

برای دریافت راهنمای در واتس‌اپ (کلیک کنید)

برای اشتراک گذاری این صفحه کلیک کنید:  واتس‌اپ تلگرام 

درباره ی مدیر سایت علم ما

Avatar photo
علمِ ما یک گروه کاملا تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و رشد فردی می باشد، که در اسفند ۱۳۹۴ راه اندازی شد. علم ما متشکل از اساتیدی است که علاوه بر دانش علمی عالی، بطور کامل با بازار کار در انواع کسب و کار و ابعاد رشد فردی در بهبود فردی در دنیای واقعی هم آشنا هستند. گروه علم ما درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و تاکید بر صد در صد کاربردی بودن، آموزش های سطح اول را در اختیار شما همراهان و دوستان عزیز ارایه دهد. پر متقاضی ترین آموزش های مجموعه علم ما: دوره کوچینگ، دوره های کسب و کار، کتاب تقویم انگیزشی و...

مطلب پیشنهادی

تست آنلاین: برنامه ریزی (سنجش میزان درستی برنامه ریزی)

تست آنلاین: برنامه ریزی

تست آنلاین: برنامه ریزی (سنجش میزان درستی برنامه ریزی)   امروزه نقش برنامه‌ريزي در موفقيت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *