خانه / آخرین مقالات / ۵ راز برای یک روز خوب در محیط کار
https://elmema.com/

۵ راز برای یک روز خوب در محیط کار

۵ راز برای یک روز خوب در محیط کار

 

 

راز شماره ۱: اشتباهات خود را بپذیرید.

به این معنا نیست که در راهرو قدم بزنید و به اولین شخصی که رسیدید شروع به اعتراف کردن به تمام کارهای اشتباهی کنید که از شروع کار مرتکب شده اید. به این معناست که بدانیم در بسیاری از موارد، استرس ما تنها به علت وجدان بد است. یکی از موثرترین راه ها برای کاهش بار گناه و نگرانی حاصل از یک اشتباه این است که اشتباهتان را از آن خود بدانید.

نگرانی پنهان شما از این است که گرفتار شوید؟ چرا نمی‌خواهید با آن مواجه شوید؟ برای درست کردن چیزهایی که خراب کرده اید یک برنامه لذت بخش بریزید. نه تنها احساس بهتری خواهید داشت بلکه از تاثیر این عمل شجاعانه بر اعتبار و قابلیت اعتماد خود متحیر خواهید شد.

 

 

راز شماره ۲: نعمت های خود را بشمارید.

حرفی قدیمی اما درست. دلیل این که این توصیه برای مدتی طولانی هم چنان بر سر زبان هاست این است که واقعا عملی است. ماهیت انسان، حل کردن مشکلات است؛ معمولا ما تمایل داریم بر کارهایی که به خوبی پیش نمی روند تمرکز کنیم و برای حل آن ها اقدام می کنیم. گاهی، خود را وادار می‌کنیم که از حالت حل مشکلات خارج شویم و کارها را به گونه‌ای ببینیم گویی همه چیز رو به راه است.

یک قلم و کاغذ بردارید و ده چیز را که به خوبی انجام شده است را به یاد بیاورید. تا نوشتن مورد دهم متوقف نشوید! در حدود مورد پنجم احساس یک تغییر در طرز فکر خود می کنید و احساس آرامش و اعتماد به نفس بیشتر به دنبال آن می آید.

 

 

راز شماره ۳: از غیبت کردن بپرهیزید.

این موردی است که اندکی آسیب رسان است، اما حذف آن نتیجه‌ای شگفت دارد. وقتی غیبت ‌می‌کنید، به شخصی که گوش می دهد می گویید هنگامی که او نیز حضور ندارد با او چنین خواهید کرد. این موضوع باعث عدم اعتماد نسبت به شما می گردد و بهترین ویژگی برای رشد به عنوان یک همکار نمی باشد!

غیبت در واقع تنبلی در شروع صحبت‌های کوتاه است. به جای تکیه بر این نوع روش قدیمی و نا پسند، قبل از این که به جایی بروید چند موضوع را آماده داشته باشید و بجای غیبت شروع به گپ و گفتگو کنید.

حال اگر کسی شروع به غیبت کند چه کنیم؟ از روی قضاوت پاسخ ندهید، فقط نگرانی های آن شخص را در نظر بگیرید و به شکل زیبایی موضوع را تغییر دهید.

 

 

راز شماره ۴: لباس موفقیت بر تن کنید.

این یک نکته ی قدیمی، متفاوت و کلیدی از رمز موفقیت تجاری است. اگر لباسی بپوشید که به شما احساس چاقی، پیری، شلختگی یا تنها ناخوشایند دهد، ناخواسته یک روز بد در محل کار را برای خود ایجاد کرده اید. ما مستقیما تحت تاثیر احساسی هستیم که نسبت به خود داریم که شامل ظاهر فیزیکی می شود. به جای این که به این فکر کنید که هر هفته یک لباس جدید بپوشید، لباسی را بپوشید که به خوبی مناسب شما باشد و ظاهری عالی پیدا کنید و مهمتر از همه به آن احساس خوبی داشته باشید.

 

 

راز شماره ۵: محیط کاری تنها زمین بازی بزرگسالان است.

در ذهن بسپارید که هنوزم دانش آموزان مدرسه هستیم. محیط کاری همچون زمین بازی برای بزرگسالان است. همیشه یک قلدر، یک آماتور و یک آدم خودنما وجود دارد. شاید مهم تر از آن، یک کودک جدید، یک بُزدل و یک شاگرد ممتاز نیز باشند. برای این که روز بد خود را تغییر دهید، این سه کودک آخر را در بخش خود بیابید و دو کودک اول (کودک جدید و بُزدل) به شما احساس یاریگری فوق العاده برای یک کودک ترسیده درون بدن یک فرد بزرگ را می دهد. بنابراین از کودک جدید در هنگام نهار بخواهید تا در جلسه‌ی بعدی پشت میز شما بنشیند. شاگرد ممتاز شانس شما برای داشتن یک معلم خصوصی (مشاور) است. همکار موفقی که واقعا به نظر می رسد نردبان این حرفه را در دست گرفته است، مخصوصا اگر نردبان کاری شما بر روی دیوار اشتباهی تکیه داده شده باشد.

 

بازدهیِ این کارهای کوچک برای تشویق و مهربانی،

یک روز خوب در محیط کار خواهد بود.

 

 

 

 

منبع:

کتاب ۱۰۱  راه برای اینکه عاشق شغل تان شوید از استفانی گودارد داویدسن و ترجمه ی شهریار مرزبان

 

کتاب ۱۰۱ راه برای اینکه عاشق شغل تان شوید

 

 

 

 

www.elmema.com

 

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

 

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

 

 

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

 

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید.

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید

برای دیدن سایر مقالات شاد زیستن و موفقیت روی آنها کلیک کنید.

تلگرام علم ما

Medium_20160928095241745_1111111111

درباره ی مدیر سایت علم ما

علمِ ما یک گروه کاملا تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و رشد فردی می باشد، که در اسفند ۱۳۹۴ راه اندازی شد. علم ما متشکل از اساتیدی است که علاوه بر دانش علمی عالی، بطور کامل با بازار کار در انواع کسب و کار و ابعاد رشد فردی در بهبود فردی در دنیای واقعی هم آشنا هستند. گروه علم ما درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و تاکید بر صد در صد کاربردی بودن، آموزش های سطح اول را در اختیار شما همراهان و دوستان عزیز ارایه دهد. پر متقاضی ترین آموزش های مجموعه علم ما: دوره کوچینگ، دوره های کسب و کار، کتاب تقویم انگیزشی و...

مطلب پیشنهادی

رادیو علم ما مجموعه پادکست های صوتی آموزشی و کاربردی

رادیو علم ما (مجموعه پادکست های صوتی آموزشی و کاربردی)

رادیو علم ما مجموعه پادکست های صوتی آموزشی و کاربردی   رادیو علم ما چیست؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code