خانه / آخرین مقالات / زهره صداقت (زندگی نامه افراد موفق)
https://elmema.com/category/book/biography-of-successful-people

زهره صداقت (زندگی نامه افراد موفق)

زهره صداقت (زندگی نامه افراد موفق)

 

https://elmema.com/category/book/biography-of-successful-people

 

زهره صداقت بانوی برتر کارآفرین کشور، در سال ۱۳۴۱ در مشهد به دنیا آمد. او از کشور ژاپن دیپلم مدیریت تولید پوشاک را دریافت کرد و پس از بازگشت به ایران، دیپلم مدیریت کسب و کار را داخل کشور اخذ کرد.

همسر زهره صداقت  استاد دانشگاه است، دکترای طراحی صنعتی دارد و چندین آموزشگاه را نیز در سطح شهر مدیریت می کند.

زهره صداقت به خاطر علاقه ی زیادی که به خیاطی داشت، از سال های خیلی دور، نزدیک به ۳۳ سال پیش کار خود را با تاسیس یک کارگاه خیاطی برای تولید پوشاک شروع کرد.

همین کارگاه از ۳۳ سال پیش تا کنون به طور مستمر مشغول به فعالیت می باشد و جمعیت کارکنانش را به ۲۵۰ نفر رسانده است.

این کارگاه در شهر مشهد قرار دارد و پوشاک تولید شده را نه تنها در مشهد بلکه به سایر استان های کشور نیز عرضه می کند.

زهره صداقت در کارگاه خیاطی اش به تولید کالاهایی همچون فرم مدارس، تریکوجات، لباس های بیمارستانی و تولید پوشاک برای سازمان هایی از این دست، پرداخته است.

 

بخشی از صحبت های زهره صداقت

بر اساس گفته های زهره صداقت، این چنین آمده است که نیروی های کاری او که به صورت مستقیم و غیر مستقیم کارمی کنند به مرز ۲۵۰ نفر رسیده است. بیشترین تعداد کارکنان خانم صداقت را خانم های بی سرپرست و بد سرپرست تشکیل می دهند؛ که تعدادی از آن ها با گرفتن سقارش در خانه هایشان که به کارگاه خیاطی تبدیل کرده اند، به تولید پوشاک پرداخته اند.

 

او می گوید یک کارگاه مرکزی دارد که در آن فقط کار برش و بسته بندی انجام می شود. این کارگاه در منطقه ای بسیار پایین از شهر مشهد قرار دارد که در این منطقه مستضعفان بسیاری زندگی می کنند. شاید کسی با شنیدن این حرف فکر کند، انتخاب این منطقه برای کارگاه مرکزی به این  خاطر بوده است که هزینه های کمتری را متحمل شوند، اما به گفته ی خانم صداقت انتخاب این منطقه به دلیل وجود خانواده هایی در آن جا است که مشکلات مالی دارند و با کار کردن در این کارگاه می توانند خرج و مخارج زندگی شان را تا میین کنند.

 

زنان و دختران بسیاری با رنج سنی ۱۸ تا ۶۰ سال و یا حتی بالای ۶۰ سال در این کارگاه ها کار می کنند. و بالا ترین حقوق و دستمزد بیش حداقل حقوق تعیین شده ی اداره کار بوده است. افرادی در این کارگاه بوده اند که با سه الی چهار ساعت کار توانسته اند درآمد خوبی در روز داشته باشند. حقوق و دستمزد هر کدام از کارکنان نیز در هر زمان که نیاز داشته باشند به درخواست خودشان به آن ها پرداخت می شود.

 

او می گوید که هیچوقت به فکر تغییر مکان کارگاه نبوده است، چرا که با هدف ایجاد اشتغال برای زنان آبرومندی که نیاز مالی دارند تاسیس شده است. و به گفته ی خود ایشان کارگاه مرکزی قلب کارشان به حساب می آید.

 

او پوشاک تولید شده را به بهترین بیمارستان های مشهد و سایر استان ها می فرستد و داشتن حجم بالای فروشش را کیفیت بالا، ارسال به موقع و خوش قولی می داند. بیشترین حجم کاری که او در یک ماه داشته است، تولید ۲۰ هزار دست پوشاک بیمارستان و فرم مدارس بوده؛ که پیشرفتی چشمگیر و بی نظیر در کار می باشد.

 

در بیوگرافی زهره صداقت جادارد هنرهای فوق العاده ی او را یکجا بیان کنیم. او طراح لباس ، مدیر تولیدی پوشاک، کسی که همه ی استاندارد های تولیدی را دریافت کرده، بازاریابی محصولات تولیدی را خود او انجام می دهد و همه ی دوره های مدیریتی را گذرانده است و با این حال نیز در زندگی شخصی اش دچار هیچ مشکلی نشده است و به همه ی امور زندگی شخصی اش نیز رسیدگی می کند.

 

او در مورد مدیریت زندگی شخصی اش چنین می گوید:

هر روز که از ۷ صبح در کارگاه  های خیاطی مشغول به کار می شوم، ظهر خود را به خانه می رسانم و پس از اندکی استراحت کارهای خانه را انجام می دهم و پس از گذشت ۲ ساعت به محل کار بر می گردم و تا ۱۰ شب آن جا می مانم.

 

زهره صداقت دو فرزند دختر و پسر دارد که آن ها نیز با مادرشان با وجود فعالیت های دیگر، شریک شده اند و او را در انجام کارها همراهی می کنند.

 

 اهدافی که زهره صداقت دنبال می کند

در بیوگرافی زهره صداقات براساس بیانات خود ایشان، هدف از راه اندازی این کسب و کار چنین آمده است: او می گوید بر خلاف اینکه تاسیس کارگاه های خیاطی اسم و رسم خوبی را برای فرد تاسیس کننده به جای می گذارد، اما من با هدفی غیر از این در این زمینه شروع به فعالیت کردم.

 

زهره صداقت در ادامه می گوید زنانی در جامعه وجود دارند که نیاز شدید مالی دارند ولی حق بیرون رفتن از خانه را نیز ندارند، از آن طرف اگر من یک کارخانه ی تولیدی به راه می انداختم فقط افرادی برای استخدام مراجعه می کردند که آزادانه می توانستند در اجتماع باشند و حتی هزینه ی رفت و آمد خود را به محل کارشان را پرداخت کنند.

اما من با وجود سختی های فراوان کار هیچ هدفی جز ایجاد اشتغال برای زنان بی سرپرست و بدسرپرست نداشته ام، آن ها به راحتی می توانند در منزل کار انجام دهند و با استفاده از درآمد به دست آمده مشکلاتشان را رفع کنند. او بیان می دارد که زنانی که در مجموعه او مشغول به فعالیت هستند، نه تنها اوضاع اقتصادی خوبی پیدا می کنند، بلکه در کنار آن از آسیب های اجتماعی بسیاری در امان می مانند.

 

زهره صداقت مدیریت کارگاه مرکزی را به دخترش سپرده است و هر روز کیلومتر ها را طی می کند تا برش ها و کارهای انجام شده در کارگاه مرکزی را بررسی کند.

 

افتخارات زهره صداقت

دریافت ۸ عنوان کارآفرین برتر و نمونه در مشهد و استان خراسان رضوی

دریافت عنوان کارآفرین ملی در کل کشور

دریافت عنوان بانوی اول کشوری در رشته نساجی و پوشاک

دریافت مدال طلای کارآفرینی در سال ۱۳۹۴ از دفتر ریاست جمهوری

 

 

اینم از بانوی کارآفرین ایران زمین…

منتظر چی هستی؟

کافیه هدف داشته باشی و شروع کنی…

 

 

 

www.elmema.com

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو تست های آنلاین دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو داستان های کوتاه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات موفقیت دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات مدیریتی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات شاد زیستن دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات امید به زندگی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما… (کلیک کنید)

تلگرام علم ما

تلگرام علم ما (کلیک کنید)

Medium_20160928095241745_1111111111

اینستاگرام علم ما (کلیک کنید)

 

 

 

 

درباره ی مدیر سایت علم ما

علمِ ما یک گروه کاملا تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و رشد فردی می باشد، که در اسفند ۱۳۹۴ راه اندازی شد. علم ما متشکل از اساتیدی است که علاوه بر دانش علمی عالی، بطور کامل با بازار کار در انواع کسب و کار و ابعاد رشد فردی در بهبود فردی در دنیای واقعی هم آشنا هستند. گروه علم ما درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و تاکید بر صد در صد کاربردی بودن، آموزش های سطح اول را در اختیار شما همراهان و دوستان عزیز ارایه دهد. پر متقاضی ترین آموزش های مجموعه علم ما: دوره کوچینگ، دوره های کسب و کار، کتاب تقویم انگیزشی و...

مطلب پیشنهادی

رادیو علم ما مجموعه پادکست های صوتی آموزشی و کاربردی

رادیو علم ما (مجموعه پادکست های صوتی آموزشی و کاربردی)

رادیو علم ما مجموعه پادکست های صوتی آموزشی و کاربردی   رادیو علم ما چیست؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code