خانه / آخرین مقالات / ده عادت روزمره افراد موفق

ده عادت روزمره افراد موفق

ده عادت روزمره افراد موفق


اغلب مردم برنامه‌ای برای زندگی روزمره خود ندارند یا اگر هم داشته باشند آنچنان دقیق نیست. اما برخی از روانشناسان با بررسی زندگی روزانه تعدادی از افراد موفق به نکات مهمی در زندگی آن‌‎ها دست یافته‌اند. در اینجا  ۱۰ عادت روزمره افراد موفق که در بسیاری از آن‌ها مشترک است را برای شما آورده‌ایم.

 

۱آن‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند

بیدار شدن از خواب آن‌ هم صبح زود کار بسیار سختی برای همه ما است. اما اگر شما کمی زودتر از خواب برخیزید می‌توانید برخی از کارهای خود را قبل از بیداری سایر افراد انجام دهید. باید بدانید که ۹۰ درصد از مدیران موفق قبل از ساعت ۶ صبح از خواب بیدار می‌شوند.

 

۲آن‌ها ایده‌های خود را به عمل در می‌آورند

همه ما در ذهن‌مان ایده‌هایی داریم که تا آخر عمرمان نیز در ذهن‌مان باقی می‌مانند! اما افراد موفق قادر به پیاده کردن ایده‌های خود هستند. مایکروسافت یک ایده بود، اپل و فیسبوک هم همینطور و حتی گوگل. هر کسی اگر پول و زمان داشته باشد می‌تواند برخی از ایده‌ها را پیاده کند اما مهم این است که با وجود کم بودن امکانات بتوانید به فکر عملیاتی کردن ایده‌های خود بیفتید. این کاری است که افراد موفق به خوبی از عهده آن بر می‌آیند.

 

۳آن‌ها همیشه خود را باور دارند.

شما ممکن است تمام استعدادهای دنیا را داشته باشید اما باید بدانید که استعداد کاری برای شما انجام نمی‌دهد. بسیاری از مدیران موفق، سیاستمداران و دانشمندان در مدرسه دارای استعداد بیشتری از سایر همکلاسی‌های خود نبودند. در عوض آن‌ها به خودشان ایمان دارند و از استعدادهای خود هرچند هم اندک حداکثر استفاده را می‌کنند.

 

۴آن‌ها قبل از رفتن به سر کار ورزش می‌کنند

ورزش سبب آزاد شدن اندورفین در مغز می‌شود و اگر قبل از رفتن به سر کار ورزش کنید نیرو و انرژی می‌گیرید. جک دوروسی مدیر توئیتر هر روز قبل از رفتن به سر کار ۱۵ کیلومتر می‌دود.

 

۵آن‌ها با اشتیاق بر روی یک پروژه کار می‌کنند

داشتن احساس مثبت و اشتیاق به یک کار می‌تواند حس مسئولیت نسبت به آن کار را در شما به وجود بیاورد. به همین دلیل است که افراد موفق وقتی پروژه‌ای را شرع کردند با شور و شوق تمام برای روی آن کار می‌کنند. این پروژه می‌توان یک کسب و کار جدید، نوشتن یک رمان و یا ورزش حرفه‌ای باشد.

 

۶آن‌ها به تمام نامه‌ها، ایمیل‌ها و تلفن‌ها پاسخ می‌دهند

اولین کاری که مدیراین برجسته هر روز صبح می‌کنند پاسخ به تماس‌های مختلف از طریف تلفن، ایمیل و یا نامه است.

 

۷آن‌ها مدیتیشن یا ریلکسیشن کار می‌کنند

برای کنار آمدن با سختی‌های کار و زندگی باید کمی هم انرژی به دست بیاورید. مراقبه (مدیتیشن) و ریلکسیشن می‌تواند کمک زیادی به شما بکند و در مواجهه با استرس به شما کمک نماید. این کار بخشی از برنامه زندگی افراد موفق است.

 

۸آن‌ها درخواست کمک می‌کنند

باور کنید یا نه، افراد موفق به طور مداوم به دنبال مشورت و کمک گرفتن از دیگران هستند. آن‌ها افرادی با توانایی بیشتر از خودشان را پیدا می‌کنند و از آن‌ها در امور مختلف مشاوره می‌گیرند.

 

۹آن‌ها هر روز صبح تخت خود را مرتب می‌کنند!

اگرچه مرتب کردن تخت به خودی خود کمکی به موفق شدن شما نمی‌کند اما شما باید آن را یک نشانه بدانید. این کار نشانه نظم و دقت افراد است و وقتی بسیاری از افراد بزرگ این کار را می‌کنند نشان دهنده این است که شما هم باید این کار و کارهای مشابه دیگر را انجام بدهید. در واقع باید کمی روی شخصیت خودتان کار کنید.

 

۱۰آن‌ها همیشه برای خانواده و دوستان خود وقت صرف می‌کنند

قرار نیست همه زندگی خودمان را وقف کار بکنیم. حتی موفق‌ترین افراد و کسانی که مدیر بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا هستند نیز برای افراد عزیز زندگی خود وقت کافی دارند هر چند شاید برخی از ما وقت نداشته باشیم!

درباره ی مدیر سایت علم ما

گروه علمی، پژوهشی، آموزشی و مشاوره ای «علم ما» یک گروه تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و موفقیت فردی می باشد. این گروه درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و بکارگیری اهرم اینترنت، آموزش های سطح اول را در اختیار هم میهنان عزیز قرار دهد. فارغ از تشریفات، گروه علم ما یک تیم متشکل از اساتید دانشگاه، پژوهشگران برتر، متخصصان و کارشناسانی در حوزه مدیریت، روانشناسی، بازاریابی، تجارت الکترونیک است. ضمن اینکه با داشتن وب سایتی جامع که در حوزه های ذکر شده و به اشتراک گذاری مقالات و برنامه ها، حق انتخاب و آموزش با کیفیت را برای کاربران فراهم کرده است.

مطلب پیشنهادی

elmema.com/category/individual-improvement

چالش آفرینش فراوانی ۲۱ روز مدیتیشن اثر دیپاک چوپرا (سری نهم)

چالش آفرینش فراوانی ۲۱ روز مدیتیشن اثر دیپاک چوپرا ارایه از: نجمه ساجدیان فرد   …

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code