سرخط خبرها
خانه / هدف گذاری / راهکارهایی برای فرار از دایره راحتی
 

www.elmema.com سال 1403 را هدفمند و با برنامه ریزی آغاز کن! www.elmema.com

دوره رایگان هدف گذاری و برنامه ریزی سال 1403 (کلیک کنید)

 

راهکارهایی برای فرار از دایره راحتی

راهکارهایی برای فرار از دایره راحتی

 

سلام به همراهان علم ما، قدم برداشتن به خارج از دایره راحتی معمولا چالش برانگیز است. مثلا برای کاهش وزن و رژیم گرفتن باید تا حدودی از غذاهایی که دوست داریم صرف نظر کنیم، برای خروج از رابطه ای که مخرب است باید تحمل و توانایی تنها ماندن و دل کندن را داشته باشیم، اگر می خواهید کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید باید قدرت تحمل مشکلات را داشته باشید. ما معمولا از بسیاری از کارهایی که به نفعمان است خودداری می کنیم به این دلیل که رنج زیادی را باید متحمل شویم و از “دایره راحتی” خود خارج شویم. در این مقاله راهکارهایی برای فرار از دایره راحتی ارائه شده است.

با این راهکارها مسیر خود را در جهت موفقیت تنظیم کنید. با علم ما همراه باشید.

 

خروج از دایره راحتی

در ادامه با راهکارهای برای خروج از دایره راحتی یا منطقه امن آشنا می شویم:

داشتن اهداف مشخص:

اولین راهکار برای فرار ار دایره راحتی، اهداف هستند. گاهی نداشتن هدف در زندگی باعث ایجاد دایره راحتی می شود. وقتی هدف مشخصی نداریم خود را به روزمرگی می سپاریم و به ندرت دایره راحتی ایجاد می شود و تغییر این شرایط به مراتب سخت تر می شود.

لیستی از کارهایی که دوست داشتید انجام بدهید ولی به دلیل ترس از موفق نشدن آن ها را انجام نداده‌اید تهیه کنید. دایره‌ای بکشید و کارهایی که انجام آن‌ها شما را آرام می‌کند در داخل دایره بنویسید و کارهایی که باعث ترس و اضطراب شما می شود را خارج از دایره بنویسید.

این کار به شما این اجازه را می‌دهد که نمایش بصری منطقه امن خود را ببینید.

اگر در انتخاب اهداف خود دچار مشکل شدید، اگر نمی دانید چگونه اهداف مناسب برای خود تعیین کنید، می توانید به دوره هدف گذاری مراجعه کنید. در این دوره،هدف گذاریرا با مجموعه درس های مرتبط و مکمل بصورت کامل آموزش داده ایم!

 

برنامه ریزی روزانه:

برای اهدافی که مشخص کردید، برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی روزانه به زندگیتان نظم می دهید. برای خارج شدن از دایره راحتی باید روتین روزانه خود را تغییر دهید.

همه ما در زندگی روزمره دسته‌ای از رفتارهای روتین داریم که علاوه بر نگه داشتن ما در دایره راحتی، باعث ایجاد روزمرگی و ثبات مخرب می‌شود.
ما می‌توانیم با ایجاد تغییرات کوچک و جدید در اجرای عادات و رفتارهای روتین روزانه، قدمی مثبت در جهت خروج از دایره راحتی برداریم. مثلا اگر از روی تنبلی ورزش نمی کنید. آن را در برنامه روزانه خود جای دهید. حتی 15 دقیقه پیاده روی می تواند تغییر خوبی برای شروع باشد.

اگر برای برنامه ریزی و نظم در زندگی به کمک نیاز دارید. از تقویم انگیزشی معجزه برنامه ریزی اثر دکتر مرزبان استفاده کنید. این تقویم به زندگی شما نظم می دهد، همچنین با آموزش هایی که در کتاب ارائه شده می توانید با روش های برنامه ریزی و هدف گذاری آشنا شوید.

 

 

متفاوت انجام دادن کارهای روزمره:

در شیوه انجام کارهای هر روز خود تغییری بدهید، حتی اگر تغییر کوچکی باشد؛ مثلا از مسیر متفاوتی به سرکار بروید. چیزهای جدید را امتحان کنید. از تجربه های جدید نترسید. متفاوت انجام دادن کارهای روزمره باعث خروج از دایره راحتی می شوند.

با امتحان کردن جدید ولی کوچک می‌توانبا این حس جنگید:

سفارش دادن غذای جدید در رستورانی که هر روز غذای تکراری می‌خورید، می‌تواند به اندازه سفر به یک کشور جدید تازگی داشته باشد و هر دوی اینها شما را از دایره راحتی بیرون ببرد.

چالش‌هایی برای خودتان درست کنید؛ اگر برای ورزش و تمرین می‌دوید، به جای آنکه دورتر و بیشتر بدوید سعی کنید از زمین‌های متفاوتی بگذرید؛ با این کار محیط‌های مختلفی را تجربه می‌کنید. همین تغییرات کوچک باعث خروج از دایره راحتی می شوند.

چیز جدیدی یاد بگیرید:

همواره در حال یادگیری باشید. فرقی نمی کند چه سنی دارید. اگر شاغل هستید در جهت بهتر شدن در جایگاه شغلی خود مهارت های مرتبط را یاد بگیرید. اگر خانه دار هستید، خود را موظف کنید چیزهای جدید یاد بگیرید.

مثلا یادگیری زبان خارجی، ورزش جدید، نقاشی، موسیقی و هر چیزی که به آن علاقه دارید.

یادگیری چیزهای جدید کمک بزرگی به خارج شدن از دایره راحتی می کند.

با ترس های خود رو به رو شوید:

ترس های شما مهم ترین عاملی هستند که مانع خروج شما از دایره راحتی می شوند. وقت آن رسیده که با این ترس ها روبرو شوید.

برای اینکه بتوانید به خوبی آنها را کنار بزنید، ابتدا باید ترس های خود را بشناسید. در واقع ترس های شما هستند که مانع رشد و پیشرفت تان می شوند.

یک به یک آنها را یادداشت کنید و سپس برای رفع هر کدام، هر روز یک قدم بردارید و سعی کنید از موارد کوچک شروع کنید.

به عنوان مثال اگر از ارتباط برقرار کردن با افراد جدید هراس دارید، می توانید برای شروع این کار را انجام دهید. سعی کنید زمانی که وارد جمع می شوید به سراغ افراد تازه وارد بروید و با آنها ارتباط بگیرید.

در این صورت بعد از مدتی متوجه خواهید شد که غلبه بر ترس های تان کار بسیار راحتی است.

باورهای محدود کننده و بهانه را دور بریزید:

بیشتر ما درگیر باورهای محدود کننده ذهنی خود و امروز و فردا کردن کارها هستیم. در حالیکه افراد موفق، حتی وقتی کاری را دوست ندارند برای انجام آن همه تلاش خود را می کنند.

افراد موفق اصولا کارهایی را انجام می‌دهند که دیگران آنها را سخت و دشوار می‌نامند. و افراد ناموفق همواره در حال بهانه جویی هستند.

افرادی که از دایره راحتی خود خارج شده‌اند، خلاقیت، جرات و شهامت دارند. آن‌ها به طور ذاتی موفق و خوش شانس به دنیا نیامده اند، بلکه با اراده، سخت کوشی و غلبه بر ترس به موفقیت‌های خود رسیده‌اند.

در طول روز به عباراتی که استفاده می‌کنید دقت کنید، ببینید دارید بهانه می‌آورید؟ آیا دارید موقعیتتان را توجیه می‌کنید؟ آیا از تغییر می ترسید؟ با خود روراست باشید و علت را پیدا کنید.

 

نتیجه گیری:

در این مقاله با راهکارهایی برای فرار از دایره راحتی آشنا شدید.

خارج شدن از منطقه راحتی در ابتدا ترسناک به نظر می رسد. برای همین باید قدم به قدم این کار را انجام دهید.

می توانید قدم های کوچک را به تدریج بردارید.

همانطور که به آرامی از منطقه راحتی خود عبور می کنید، بیشتر و بیشتر در مورد چیزهای جدیدی که برای شما خطرناک یا ترسناک به نظر می رسید، احساس راحتی می کنید.

اولین قدم را بردارید و مطمئن باشید که تغییرات بزرگی در راه است.

 

www.elmema.com

برای بازگشت به نقشه راه هدف گذاری (کلیک کنید)

برای دیدن سایر نقشه راه ها و راهنمای سایت (کلیک کنید)

برای دریافت راهنمای در واتس‌اپ (کلیک کنید)

برای اشتراک گذاری کلیک کنید:  واتس‌اپ تلگرام 

 

درباره ی مدیر سایت علم ما

Avatar photo
علمِ ما یک گروه کاملا تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و رشد فردی می باشد، که در اسفند ۱۳۹۴ راه اندازی شد. علم ما متشکل از اساتیدی است که علاوه بر دانش علمی عالی، بطور کامل با بازار کار در انواع کسب و کار و ابعاد رشد فردی در بهبود فردی در دنیای واقعی هم آشنا هستند. گروه علم ما درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و تاکید بر صد در صد کاربردی بودن، آموزش های سطح اول را در اختیار شما همراهان و دوستان عزیز ارایه دهد. پر متقاضی ترین آموزش های مجموعه علم ما: دوره کوچینگ، دوره های کسب و کار، کتاب تقویم انگیزشی و...

مطلب پیشنهادی

https://elmema.com/category/book/biography-of-successful-people

استیون هاوکینگ (زندگی نامه افراد موفق)

استیون هاوکینگ (زندگی نامه افراد موفق)     او از هر گونه تحرک عاجز است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *