سرخط خبرها
خانه / کوچینگ / هزینه جلسات کوچینگ چقدر است؟

www.elmema.com سال 1403 را هدفمند و با برنامه ریزی آغاز کن! | دوره رایگان کلیک کنید www.elmema.com

هزینه جلسات کوچینگ
هزینه جلسات کوچینگ

هزینه جلسات کوچینگ چقدر است؟

هزینه جلسات کوچینگ چقدر است؟

 

سلام به همراهان خوب علم ما، در مقاله های قبل به صورت مفصل راجب کوچینگ صحبت کرده ایم. امروز با هزینه جلسات کوچینگ و عوامل موثر بر تعرفه خدمات کوچینگ آشنا می شویم. با علم ما همراه باشید.

 

کوچ کیست؟

ابتدا با مفهوم کوچ و کوچینگ شروع می کنیم.

کوچ فردی است که به ‌طور حرفه‌ای آموزش دیده است تا شما را در مسیر به حداکثر رساندن توانایی ­ها و دستیابی به نتایج دلخواهتان همراهی کند. او کسی است که شما را حمایت می‌ کند تا اهداف خود را شناسایی کرده و در طول مسیر شما را تشویق می‌ کند تا نسخه بهتری از خودتان بسازید. به طور کلی، کوچ به فردی گفته می ‌شود که تخصص و مهارت استاندارد شده‌ کوچینگ را در بستری آکادمیک، معتبر و ساختارمند کسب کرده و با استفاده از ابزارها و تکنیک ‌های خاص، کوچی یا همان مراجع را تا رسیدن به هدف همراهی و حمایت می‌ کند.

کوچ یا مربی زندگی و کسب ‌و کار مانند یک شریک و همراه مسئولیت‌ پذیر است که شما را در مسیر درست پیشرفت قرار می ‌دهد. کوچ با درکی عمیق از شما، اهداف و موقعیت شما و شرایط زندگی و کسب ‌و کار شما، بازخوردی ارزشمندی را ایجاد می ‌کند.

 

کوچینگ چیست؟

با توجه به معنی کوچ، می‌ توان کوچینگ را به معنای فرآیندی تعریف کرد که در آن به افراد کمک می ‌شود تا راه رسیدن به موفقیت را پیدا کنند. اما نکته‌ای که در این فرآیند اهمیت زیادی دارد و کوچینگ را از مشاوره، روانشناسی، روان درمانی و منتورینگ متمایز می‌ کند این است که در این فرآیند فرد می ‌تواند با رسیدن به خودآگاهی و خودشناسی، خودش راه‌‌حل مسائل و مشکلاتش را پیدا کند.

 

 

چه کسانی به جلسات کوچینگ نیاز دارند؟

اگر مدام بهانه می‌ آورید که این روزها پیشرفت ممکن نیست، تنها راه موفقیت مهاجرته، موفقیت در ایران غیر ممکنه، کار و موفقیت فقط پارتی می‌ خواد و… شما به کوچینگ نیاز ندارید. اما اگر خصوصیات زیر را دارید، شرکت در جلسات کوچینگ برای شما لازم و ضروری است:

 • در برنامه ریزی ضعیف عمل می کنید
 • انگیزه دارید ولی گاهی خسته و بدون انرژی می شوید
 • برای رسیدن به اهدافتان دست از تلاش بر نمی‌ دارید
 • همواره به دنبال یادگیری و پیشرفت هستید
 • عدم شناخت استعدادها و توانایی ها، شما را کلافه کرده
 • از انجام کارهایی که شما را به اهدافتان می‌ رساند، ترس دارید و مطمئن نیستید
 • اصلا هدف و رسالت زندگی خود را نمی ‌دانید و از سردرگمی رنج می ‌برید
 • برنامه مشخصی برای زندگی و آینده خود ندارید
 • دوست دارید به موفقیت برسید و الگوی خوبی برای دیگران باشید
 • دوست دارید به آرزوهای خود برسید اما نمی ‌دانید چگونه
 • کسب و کار دارید ولی توانایی توسعه آن را ندارید

 

جلسات کوچینگ چگونه است؟

یک کوچ را انتخاب می ‌کنید، پس از پرداخت هزینه جلسه، یک زمان مشخص (مثلا ساعت 9 صبح روز بعد) را با او فیکس می کنید. و در آن زمان به دفتر او مراجعه می‌کنید. و اگر جلسه شما تلفنی یا آنلاین باشه، در زمان مشخص شده با کوچ تماس می ‌گیرید.

 

کوچینگ چند جلسه است؟

جلسات کوچینگ ادامه دارند تا زمانی که شما به نتیجه برسید.

در کوچ یک سوال کلیدی وجود دارد: آیا به چیزی که می‌ خواستی رسیدی؟ اگر رسیده باشید، جلسات پایان می یابد وگرنه ادامه پیدا می کند. جلسات کوچینگ همواره تا رسیدن به اهداف شما ادامه دارند. بعد از رسیدن به هدف، اگر برای اهداف بعدی خود نیاز به کوچ داشتید، می توانید جلسات را ادامه دهید.

 

عوامل موثر بر تعرفه خدمات کوچینگ:

نحوه برگزاری جلسات: آنلاین، تلفنی و حضوری

تعداد جلسات کوچینگ: پکیج چند ماهه کوچینگ یا رزرو جلسات تکی

طول مدت هر جلسه: جلسه ای 45 دقیقه تا 1 ساعت / جلسات کسب و کار 2 ساعت به بالا

محل برگزاری جلسه کوچینگ: در دفتر کوچ / محل کار مراجع / آنلاین

گواهینامه‌های حرفه‌ای و بین‌المللی کوچ: سطح مدرک کوچ

تجربه حرفه‌ای کوچ: مدت زمان فعالیت کوچ و رزومه

مراجعین خارج از کشور: هزینه به دلار و متفاوت است

 

هزینه جلسات کوچینگ:

هزینه کاملا متفاوت و با توجه به سطح مهارت و تجربه و برند شخصی مربی یا کوچ هست. در سطح بین المللی حداقل هزینه هر جلسه 100 دلار است ولی در ایران بخاطر تحریم ها و تورم نمیشه بر اساس دلار و در سطح بین المللی محاسبه کرد. طبق بررسی انجام شده بین کوچ های با تجربه و با صلاحیت در ایران هزینه جلسات از حداقل جلسه ای 1 الی 3 میلیون به بالا هست.

جلسات رایگان و ارزان قیمت هم معمولا بین مربی و کوچ‌های تازه کار، کم تجربه و کمتر معروف متداول است.

 

مدت زمان جلسات کوچینگ:

جلسات کوچینگ معمولا 45 دقیقه تا 1 ساعت می باشند. اگرچه مدت زمان جلسه براساس تایم آزاد شما و وقت خالی مربی تعیین می شود. هر چقدر مدت زمان جلسه طولانی تر باشد، هزینه آن نیز افزایش می یابد.

 

تعداد جلسات:

هزینه کل جلسات کوچینگ به تعداد جلسات شما بستگی دارد. یکی از راه های مدیریت هزینه ها این است که از قبل بر اساس اهداف خاص خود تعداد جلسات را به صورت تقریبی مشخص کنید. برخی از مدیران تنها به چند جلسه نیاز دارند و برخی دیگر باید با مربی برای طولانی مدت ارتباط برقرار کنند. همچنین ممکن است در آینده نیاز به مشاوره های تکمیلی داشته باشید، که هزینه کوچینگ را افزایش می دهد. گاهی فقط به یک جلسه برای پرسیدن سوال خاصی و راهنمایی در موضوع خاصی نیاز دارید. در این مواقع همان یک جلسه مشاوره کفایت می کند.

 

تجربه کوچ:

مربیان از نظر تجربه و تخصص با هم متفاوت هستند. بدیهی است که باید انتظار داشته باشید هزینه جلسات کوچینگ یک مربی با سابقه بیشتر از یک مربی تازه کار باشد.

برخی از کوچ های حرفه ای در زمینه کاری شما تخصص دارند. بنابراین بهتر از هر کسی می دانند چگونه به شما کمک کنند. هزینه جلسات کوچینگ با مربیان متخصص طبیعتا گران‌تر خواهند بود. اما شاید بودجه شما محدود باشد و مجبور شوید به سراغ ارزان ترین گزینه بروید. در این شرایط بهتر است تحقیقات کاملی انجام دهید تا مطمئن شوید که کوچ واقعا می تواند در حوزه کاری مورد نظرتان راهنمای خوبی باشد.

 

 

جمع بندی:

یک مربی خوب به شما کمک می‌ کند تشخیص دهید که کسب‌ و کار شما در چه شرایطی قرار دارد، نقش شما در این شرایط چیست و چگونه می‌ توانید نقش بهتری ایفا کنید. استعدادهای شما چیست و همچنین ارزش‌ های اصلی و چشم‌انداز زندگی شما چیست؟

تمام مدیران سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک برای رسیدن به اهداف و چشم اندازهایشان به کمک نیاز دارند. اگر جلسات مشاوره را با یک کوچ حرفه ای برگزار کنید، مطمئنا نتایج بدست آمده بسیار قابل توجه تر از هزینه ای که بابت جلسات کوچینگ پرداخت کردید، خواهد بود. پس کوچینگ هزینه نیست، سرمایه گذاری است.

 

 

www.elmema.com

برای بازگشت به نقشه راه کوچینگ (کلیک کنید)

برای دیدن سایر نقشه راه ها و راهنمای سایت (کلیک کنید)

برای اشتراک گذاری این صفحه کلیک کنید:  واتس‌اپ تلگرام 

 

اینستاگرام دکتر مرزبان (کلیک کنید) | کوچینگ فردی با دکتر مرزبان (کلیک کنید)

برای دریافت راهنمای در واتس‌اپ (کلیک کنید) 09164052373

 

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

انواع مدل های کوچینگ

مدل اسکار (OSCAR) در کوچینگ 

مدل اسکار (OSCAR) در کوچینگ    سلام به همراهان خوب علم ما، مدل کوچینگ یا …

4 دیدگاه

 1. ممنون بابت مقاله
  خیلی تو تصمیم گیری بهتر کمکم می کنه

 2. سوال من همیشه این بوده که کوچبنگ چند جلسه لازمه
  ممنون که گفتید :))

 3. من بی صبرانه منتظر مدل های کوچینگ هستم :)))))))))

 4. سپاس مقایسه خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *