سرخط خبرها
خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند از تی هارو اکر

www.elmema.com سال 1403 را هدفمند و با برنامه ریزی آغاز کن! | دوره رایگان کلیک کنید www.elmema.com

معرفی و خلاصه بهترین کتاب‌ها برای افزایش هوش مالی و ثروت
معرفی و خلاصه بهترین کتاب‌ها برای افزایش هوش مالی و ثروت

معرفی و خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند از تی هارو اکر

معرفی و خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند

از تی هارو اکر

 

سلام به همراهان خوب علم ما. کتاب اسرار ذهن ثروتمند نوشته‌ی تی هارو اکر، یکی از محبوب‌ترین کتاب‌ ها در زمینه‌ی توسعه‌ی فردی و مدیریت مالی است. این کتاب به بررسی ارتباط میان نگرش‌ ها و باورهای ما در مورد پول با میزان ثروت ما می‌ پردازد و راهکارهایی ارائه می‌ دهد که چگونه می‌ توانیم با تغییر این باورها، به موفقیت‌ های مالی دست‌ یابیم. تی هارو اکر معتقد است که الگو‌های ذهنی ما درباره‌ی پول که از دوران کودکی شکل‌گرفته‌اند، تاثیر بسزایی در توانایی ما برای کسب ثروت دارند. او در کتابش ۱۷ الگوی ذهنی ثروتمندان را معرفی می‌ کند که هر یک نشان‌ دهنده‌ی باوری است که ما را در مسیر ثروتمند شدن یاری می‌ کند. یا اینکه ممکن است، مانعی بر سر راه ما باشد. در مقاله معرفی و خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند از تی هارو اکر با علم ما همراه باشید.

تی هارو اکر:

این کتاب حاصل تجربیات تی هارو اکر است. او در جوانی شکست‌ های مالی متعددی را تجربه کرده و بارها به‌ اجبار به خانه‌ی والدینش بازگشته است. آخرین باری که او در زیرزمین نمور و خراب خانه‌ی پدرش بود، با دوست ثروتمند پدرش هم‌کلام می‌ شود. او به اکر نکته‌ای می‌ گوید که زندگی‌اش را متحول می‌ کند. اینکه اکثر ثروتمندان مثل هم فکر می‌ کنند و برای اینکه موفق شوی باید آنها را الگو قرار دهی و مثل آنها فکر و عمل کنی.

اکر با الهام از حرف‌ های دوست پدرش، تصمیم می‌ گیرد دوباره شانسش را امتحان کند. او فروشگاهی برای لوازم تناسب‌ اندام تاسیس می‌ کند که جزو اولین فروشگاه‌ های آمریکای شمالی به‌ شمار می‌ رفت. خیلی زود موفق می‌ شود چندین شعبه‌ی دیگر هم در سرتاسر کشور باز کند. به‌ این‌ صورت به ثروتی کلان دست می‌ یابد. اما سوء مدیریت باعث می‌ شود سرمایه‌اش را از دست بدهد.

او مسیری را که طی کرده مرور و اشتباهاتش را دوباره بررسی می‌ کند. و به یک نظریه‌ی مهم می‌ رسد: نظریه‌ی «ذهن ثروتمند». این تئوری در وهله‌ی اول زندگی خود اکر را متحول کرد و ظرف کمتر از سه سال او را به میلیون‌ ها دلار سرمایه رساند. او این نظریه را در کتاب اسرار ذهن ثروتمند به طور کامل تشریح می‌ کند.

 

 

خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند:

رابطه هر کسی با پول و ثروت متفاوت است. برخی از افراد هر چیزی را که لمس می کنند به طلا تبدیل می شود. افراد دیگر با یک فکر هوشمندانه تجاری، پول زیادی را به دست می آورند و سپس مغرور می شوند و تمام ثروت خود را با سرمایه گذاری اشتباه از دست می دهند.

بسیاری از مردم فکر می کنند زمانی که دانش درستی را در مورد استراتژی های کسب و کار و مدیریت مالی بدست می آورند، دیگر به طور خودکار از نظر مالی موفق می شوند. اما باید بدانند که درآمد و مبادلات پولی آنها بستگی به مهارت ‌ها، شانس و سرنوشت ندارد. بلکه وابسته به الگوهای فکری ناخودآگاهی است که درون همه انسان ها وجود دارد.

هر کسی دارای ساختارهای فکری خاصی است که به طور دائم در ذهن خود ذخیره می کند. میلیونرها برای ثروتمند شدن برنامه ریزی می کنند. در حالی که سایر افراد برای رسیدن به سطح درآمد متوسط یا کم برنامه ریزی می کنند.

افراد ثروتمند بر روی فرصت‌ها تمرکز می‌کنند و افراد فقیر بر روی موانع!

افرادی که موفق هستند همه چیز را فرصتی برای خلق ثروت می‌ بینند. اما افراد ناموفق فرصت‌ها را کم و در موارد تمام شده می‌ دانند.

حتما شنیده‌اید که می گویند: این کار اشباع شده و دیگر جواب نمی‌دهد! ثروتمندان با ایجاد فرصت‌ها و خلاقیت خود و اعتماد به نفسشان شروع به فعالیت می‌ کنند ولی افراد فقیر هنوز به این فکر می‌ کنند که اگر نشه چی؟!

افراد موفق فرصت‌ ها و ایده‌ های خود را عملی می‌ کنند و در صورت مواجهه با مشکلات و موانع آن را به خوبی به سمت پیروزی هدایت می‌ کنند، چون به توانایی‌ های خود اعتماد دارند.

ذهن ما مانند رایانه‌ هایی است که مهمترین برنامه‌ ها در دوران کودکی در آن نصب شده‌ است. بنابراین الگوهایی که در درون ذهن ما تثبیت شده ‌اند بر اساس برداشت ‌های اولیه ما هستند. چیزهایی که در دوران کودکی والدین ما به طور مکرر در مورد پول می ‌گفتند، برای همیشه در ذهن ما ذخیره می ‌شود. ایده‌ های ما را شکل می‌ دهد و در نهایت نحوه تفکر ما را در مورد ثروت آینده تعیین می ‌کند.

جملاتی مانند «پول ریشه همه بدی ‌ها است» «پول روی درخت ‌ها رشد نمی‌ کند» و «شما نمی‌ توانید خوشبختی را بخرید» از دوران کودکی در ذهن ما به‌ عنوان نقشه ‌ی پول ما تثبیت شده اند. و بر دیدگاه ما درباره ثروتمند شدن تاثیر گذاشته اند.

ما می توانیم با والدین خود هم‌ ذات‌ پنداری کنیم و طرز تفکر آنها را بپذیریم. یا می توانیم طغیان کنیم و نگرش آنها را رد کنیم.

ما می توانیم در مورد پول و ثروت در مقیاسی مشابه با والدین خود فکر کنیم یا برنامه هایمان را در زمینه بدست آوردن پول کاملا متفاوت انجام دهیم. با این حال، مقاومت، به تنهایی برای شکستن الگوهای مالی شما کافی نیست.

زیرا افرادی که شورش می کنند اغلب با انگیزه اشتباه برای دستیابی به ثروت هدایت می شوند. آنها در واقع نمی خواهند ثروتمند شوند، بلکه می خواهند فقط علیه والدین بی پول خود به پا خیزند یا نسبت به آنها احساس برتری کنند.

این کتاب مناسب چه افرادیست؟

این کتاب مناسب افرادیست که می‌ خواهند در زمینه موفقیت مالی بدرخشند و به استقلال مالی برسند. اما در کنار مطالعه این کتاب باید تمرینات هم به درستی انجام شود تا نتیجه دلخواه از آن دریافت شود.

کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر پنجره‌ای به سوی موفقیت مالی است؛ به شرطی که با علاقه شروع به مطالعه و تمرین کنید. در این کتاب با باورهای نادرست خود درباره پول و به دست آوردن پول مواجه و آشنا می‌ شوید. و به سخت‌ترین مرحله یعنی تغییر باور و ذهنیت درباره پول می‌ رسید. پس این کتاب مناسب همه افراد است که می‌ خواهند استقلال مالی را تجربه کنند و از پول و کسب پول لذت ببرند.

جوایز و افتخارات کتاب اسرار ذهن ثروتمند:

  • رتبه‌ی 1 لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ های نیویورک‌ تایمز
  • رتبه‌ی 1 لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ های تجاری وال‌استریت ژورنال
  • رتبه‌ی 1 لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ های یواس‌اِی تودِی

 

 

جمع بندی:

کتاب اسرار ذهن ثروتمند نوشته تی هارواکر می گوید؛ موفقیت چیزی نیست که تنها با تلاش زیاد و بی‌وقفه به دست بیاید. در حقیقت موفقیت اصلی از ذهن ما ریشه می‌ گیرد و در دنیای بیرونی ما انعکاس پیدا می‌ کند. این موضوع برای ثروتمند شدن هم صدق می‌ کند. مهم نیست که در حال حاضر از نظر مالی چه جایگاهی دارید. کتاب اسرار ذهن ثروتمند نوشته‌ی تی هارو اکر به ما می آموزد که چطور می‌ توان از صفر شروع کرد و با خود واقعی‌مان روبه‌رو شویم.

 

www.elmema.com

آرشیو خلاصه برترین کتاب های هوش مالی و ثروت (کلیک کنید)

نقشه راه کتاب و مطالعه (کلیک کنید)

 

برای اشتراک گذاری کلیک کنید:  واتس‌اپ  |  تلگرام 

 

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب ماندن در وضعیت آخر از تامس هریس

معرفی و خلاصه کتاب ماندن در وضعیت آخر از تامس هریس   سلام به همراهان …

3 دیدگاه

  1. کتاب خیلی خوبی هست و این نکته اش رو دوست داشتم که میگه طرز فکر و مسیر مالی ما شبیه والدین هست

  2. ممنووووووووووون علم ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *