خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه کتاب مقدس فروش از جفری گیتومر
معرفی و خلاصه بهترین کتاب‌ها برای افزایش هوش مالی و ثروت
معرفی و خلاصه بهترین کتاب‌ها برای افزایش هوش مالی و ثروت

معرفی و خلاصه کتاب مقدس فروش از جفری گیتومر

معرفی و خلاصه کتاب مقدس فروش از جفری گیتومر

 

سلام به همراهان خوب علم ما. اگر فروشنده هستید و کتابی برای آموزش فروشندگی و فروش بالا نیاز دارید، من به شما کتاب مقدش فروش از جفری گیتومر را معرفی می کنم. کتاب مقدس فروش به ده‌ها هزار فروشنده در سراسر جهان کمک کرده است تا به پتانسیل خود دست یابند و معاملات بزرگ ببندند. در مقاله معرفی و خلاصه کتاب مقدس فروش از جفری گیتومر با علم ما همراه باشید.

 

 جفری گیتومر

جفری گیتومر (Jeffrey Gitomer) نویسنده‌ی آمریکایی است که در 11 فوریه‌ی سال 1946 به دنیا آمد. او در سال 1988 یک شرکت بازاریابی را بنیان گذاشت که به موفقیت چشمگیری دست یافت. پس از این موفقیت، جفری گیتومر کتاب‌ های مختلفی در زمینه‌ی بازاریابی نوشت و در کنفرانس‌ های مختلفی به عنوان سخنران حضور پیدا کرد.

جفری گیتومر به شرکت‌ های بزرگ در زمینه‌ی بازاریابی و فروش مشاوره می‌ دهد. موضوع کتاب‌ های جفری گیتومر فروش و توسعه‌ی فردی است. یکی از کتاب های معروف وی “کتاب مقدس فروش” است که در سال ۲۰۰۳ نوشته شده است. این کتاب به زبان های مختلف ترجمه شده و در آن از تکنیک های نوین فروشندگی صحبت شده است.

 

 

معرفی کتاب مقدس فروش

کتاب فروش مقدس جفری گیتومر به عنوان یکی از «ده کتابی که هر فروشنده باید داشته باشد و بخواند» توسط برنامه مزیت فروش دیل کارنگی فهرست شده است. کتاب مقدس فروش به ده‌ها هزار فروشنده در سراسر جهان کمک کرده است تا به پتانسیل خود دست یابند و فروش فوق العاده را تجربه کنند.

جفری گیتومر در “کتاب مقدس فروش” یک روش کلاسیک از استراتژی فروش را ارائه می‌ دهد. این کتاب، نگاهی عمیق به شیوه‌ ها و تکنیک‌ های فروش دارد که خودِ نویسنده برای دستیابی به موفقیتِ پایدار در فروش بر آنها تسلط یافته است.

در کتاب “مقدس فروش” به تاکید بر اهمیت شناخت عمیق مشتریان نیز پرداخته شده است. نویسنده اعتقاد دارد که برای موفقیت در حوزه ی فروش، شناخت عمیق از نیازها و مشکلات مشتریان ضروری است. او تاکید دارد که باید به خوبی مشتریان خود را بشناسید تا بتوانید به خوبی به نیازهای آنها پاسخ دهید.

 

خلاصه کتاب مقدس فروش

در این کتاب به اصول و روش های مختلف فروش پرداخته شده است. نویسنده به شما نکات و روش های مختلف را برای بهبود عملکرد فروش خود آموزش می دهد.

در این کتاب تعداد زیادی از اصول و قواعد مورد نیاز و تکنیک‌ هایی که می‌ توان برای بهبود شرایط معامله و تسریع در فروش و قرارداد بستن استفاده کرد بیان شده است. شما با استفاده از این تکنیک های کوچک و ساده می توانید انگیزه فروش و نگرش فروش بیشتر را در خود افزایش دهید.

جفری گیتومر در این کتاب بیان می کند که چطور با مشتریان دوست شویم. او می گوید: “نه تنها ایجاد رابطه با خریداران باعث افزایش فروش می شود، بلکه باعث می شود شغل شما از نظر شخصی رضایت بخش تر شود.

متاسفانه، بسیاری از فروشندگان هرگونه تعامل با مشتری را که یک تماس فروش نیست، اتلاف وقت و انرژی می دانند. در کوتاه مدت این ممکن است درست به نظر برسد، اما داشتن این نگرش به این معنی است که می توانید فرصت های عظیمی را که داشتن یک رابطه دوستانه به ارمغان می آورد، از دست بدهید”. 

همچنین جفری گیتومر آموزش می دهد که یک فروشنده چگونه فن بیانی باید داشته باشد و مهمتر از آن، چگونه گوش دهد. در این کتاب هر نکته ایی که یک فروشنده باید بداند ذکر شده. حتی “نه” شنیدن در فروش.

اگر فروشنده هستید،

کلمه “نه” را خواهید شنید. اما وقتی این اتفاق می افتد چه می کنید؟

اول، بدانید که “نه” به ندرت یک اعتراض قاطع به شما یا خدمت شما است. اغلب اوقات، مشتری شما به سادگی نشان می دهد که شما او را متقاعد نکرده اید که بخرد، یا اینکه مشکل دیگری وجود دارد که او هنوز به شما نگفته است.

این وظیفه شماست که مخالفت واقعی آنها را کشف کنید، که مشتریان احتمالی اغلب آنها را از شما پنهان می کنند. آنها به هر دلیلی این کار را انجام می دهند. آنها ممکن است در مورد محصول شک داشته باشند، یا شاید در تلاش هستند که شما را به شیرین کردن معامله وادار کنند. یا شاید آنها نیاز به تایید شخص ثالث دارند. اساسا دلایل “نه” گفتن مردم پایانی ندارد.

ولی یاد بگیرید “نه” مشتری را به “بله” تبدیل کنید. تبریک می گویم. شما یه فروشنده فوق العاده هستید.

 

بخشی از کتاب مقدس فروش

مطالعات انجام شده در ایالات متحده نشان داده است که در واقع، نگرش ضعیف یک فروشنده عامل اصلی شکست در فروش است. بر اساس یک مطالعه، داشتن نگرش بد حدود 50 درصد از موقعیت هایی را که معامله فروش شکست خورده است، تشکیل می دهد. به دنبال آن، مهارت های ارتباطی ضعیف کلامی و نوشتاری 20 درصد را تشکیل می دهد. مدیریت ضعیف 15 درصد؛ و آموزش نامناسب 15 درصد.

این آمار نشان می دهد که تغییر در نگرش به تنهایی می تواند نرخ موفقیت فروش شما را به طور چشمگیری بهبود بخشد. تغییر نگرش یک امر مهم است. ایجاد یک نگرش مثبت باید به چیزی تبدیل شود که شما را به حرکت در می آورد.

یکی از راه‌ های ملموس‌تر کردن این موضوع این است که یک بیانیه ماموریتی بنویسید که اهداف و ایده‌ های شما یا هر چیز دیگری را که احساس می‌ کنید برای شما و نحوه کارتان مهم است را در بر بگیرد.

بیانیه شما هم لازم نیست رمان باشد. چیزی مانند “ماموریت من این است که دیوانه وار بفروشم، به اطرافیانم کمک کنم و از انجام آن لذت ببرم” بسیار قوی و مفید است.

بیش از حد پیچیده اش نکنید؛ شما باید روزانه آرزوها و ایده های خود را به خودتان یادآوری کنید، چیزی کوتاه و جذاب که به شما انگیزه می دهد، نه چیزی که شما را به خواب می برد… .

 

 

جمع بندی

کتاب مقدس فروش به زبان ساده و قابل فهم نگاشته شده است، و توصیه می شود به همه ی علاقمندان به حوزه ی فروش، بازاریابی و کسب و کار، خصوصا کسانی که در حال شروع یا تقویت حرفه ی خود هستند، به خواندن این کتاب توجه کنند.

کتاب مقدس فروش چالش های جدید و الگوهای جدید در حوزه ی فروش را به شما معرفی می کند. این کتاب باعث می شود تا به طور جدید به حرفه ی خود نگاه کنید و روش های جدید را برای دستیابی به موفقیت در آن آزمایش کنید.

 

www.elmema.com

آرشیو خلاصه برترین کتاب های هوش مالی و ثروت (کلیک کنید)

نقشه راه کتاب و مطالعه (کلیک کنید)

 

برای اشتراک گذاری کلیک کنید:  واتس‌اپ  |  تلگرام 

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه بهترین کتاب‌ها برای افزایش هوش مالی و ثروت

معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج سمیوئل کلاسون

معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج سمیوئل کلاسون   سلام به همراهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *