خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج سمیوئل کلاسون
معرفی و خلاصه بهترین کتاب‌ها برای افزایش هوش مالی و ثروت
معرفی و خلاصه بهترین کتاب‌ها برای افزایش هوش مالی و ثروت

معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج سمیوئل کلاسون

معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج سمیوئل کلاسون

 

سلام به همراهان خوب علم ما. کتاب ثروتمندترین مرد بابل، اثر نویسنده‌ی آمریکایی جورج سمیوئل کلاسون، نوشته‌ای الهام‌بخش و تمثیلی در باب کسب ثروت، رفع مشکلات مالی می باشد‌. این کتاب برای رفع کمبودها می باشد و راهنمای خوبی برای درک مسائل مالی است. و هدف آن ایجاد کردن بینشی در افراد و علاقمندان موفقیت برای رسیدن به ثروت و نگه داری از آن ثروت می باشد. در مقاله معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج سمیوئل کلاسون با علم ما همراه باشید.

معرفی کتاب ثروتمندترین مرد بابل:

این کتاب بر اساس یافته هایی از سرزمین باستانی بابل نوشته شده است. مردمانی که جزء ثروتمندترین مردم آن دوران در جهان بودند.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل، کتابیست که نکات و راه های زیادی را در راه موفقیت به ما می گوید. این کتاب در سال ۱۹۲۶ برای اولین بار به چاپ رسید. و تا به امروز یعنی حدود 98 سال هنوز جذابیت های خود را حفظ کرده است. این کتاب پس از تقریبا یک قرن از چاپ اولیه خود هنوز یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت است. و می تواند درس های بسیاری به افرادی بدهد که به دنبال بهبود شرایط اقتصادی خود هستند.

این کتاب در قالب داستان های بسیار خواندنی و ساده، ۷ اصل ساده پول، ۵ قانون طلا و بسیاری نکات کوچک و بزرگ را عنوان کرده است.

 

 

 خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل:

داستان، روایت زندگی فردیست به نام آرکار. تاجرزاده‌ای که سرانجام با اصول و فنون اقتصادی خود، به ثروتمند‌ترین مرد بابل تبدیل شد. نویسنده از میان روایات تاریخی، تعریف می‌ کند که آرکار چگونه با به‌ کار بردن هفت روش ساده، کیف خود را پرپول کرد. و پنج قانون طلایی خداوند را به‌ کار گرفت، تا غنی‌ترین مرد زمانه‌ی خود شود.

در ابتدای کتاب، داستان نگاهی به تاریخ بابل می اندازد. بابل یکی از اولین شهرهایی که تمدن در آن شکل گرفت و ثروتمندترین شهر دوران باستان بود. پول برای اولین بار در بابل شکل گرفت و اولین معامله انجام شد. اما این شهر ثروتمند، دارای هیچ منابع طبیعی نبود. در هیچ مسیر تجاری قرار نداشت و بارندگی در آن بسیار کم بود. اما چطور به چنین ثروت عظیمی رسید؟

آغاز داستان کتاب از جایی است که دو مرد که نام آنها های بن سی و کوبی بوده است برای کشف راز ثروتمند شدن به دنبال مردی به نام آرکاد که در بابل به عنوان ثروتمندترین مرد شناخته شده است می روند. و طالب راز ثروتمند شدن می شوند.

آکارد علت فقر آن دو را توجه نکردن به قوانین ثروت اندوزی عنوان کرد. نظریه آکارد بر آن بود که ثروت از آنجا که توانایی انسان را برای داشتن چیزهایی که می خواهد بالا می برد باعث آرامش جسم و روح می شود.

علم و زمان پیش نیاز های اصلی ثروتمند شدن می باشند که باید آنها را فرا گرفت.

زمان را که همه در اختیار دارند و باید در نظر داشت که بسیار ارزشمند است و نباید آن را بیهوده تلف کرد. کسب دانش، مهارت و آگاهی افزایش سطح درآمد را به دنبال دارد.

پس باید با کسب دانش و در طول زمان بتوان به خواسته های خود رسید.

هیچ چیز یک شبه اتفاق نمی افتد و نیاز به تکامل دارد.

آکارد در ابتدا کتیبه نویس بوده و شرایط بسیار نامساعدی داشته است. که با یکی از ثروتمندان به نام القمیش آشنا شده و راه و روش ثروتمندی را از او می آموزد.

القمیش به او می گوید که باید یاد بگیرد بخشی از درآمد را می تواند خرج کند. و بخشی از درآمد را باید ذخیره کند. سهمی که ذخیره می کند نباید کمتر از یک دهم پولی که کسب می کند باشد. بعد آن پولی که کسب می کند را باید به کار بیندازد تا به آن اضافه شود.

آکارد پس از آن از اشتباهاتش می گوید. او در اولین تلاشش پس انداز یک ساله خود را به آجرپزی می دهد و به جای جواهر شیشه ای رنگی را می خرد.

پس از این موضوع آکارد سه اصل ثروتمند شدن را می فهمد:

۱- باید با مبلغی کم تر درآمد خود زندگی کنید

۲- از صاحبان علم و تجربه راهنمایی بگیرید

۳- از پس انداز خود برای کسب ثروت استفاده کنید

پس از آن آکارد هفت راه علاج برای کیف خالی که اگر یاد بگیرید و به آن عمل کنید به ثروت خواهید رسید را به دوستانش می گوید. همچنین درس هایی دیگری نیز از مرد ثروتمند می آموزد.

در ادامه نویسنده کتاب پیشنهاداتی را به افراد بدهکار می دهد. راه هایی که با کمک پشت کار می تواند باعث تعییر در روند زندگی با پرداخت بدهی و شروعی برای موفقیت های مالی باشد.

در آخر کتاب، از زندگی برده ای می گوید که با کار کردن و پس انداز تبدیل به مردی ثروتمند در بابل شد. و به خود بابل اشاره می شود. شهری که نه جنگل دارد و نه معدن. اما مردم فقط با تکیه بر خودشان تبدیل به شهری ثروتمند شده اند.

 

 

جمع بندی:

اگر می خواهید به طور رضایت بخشی به ثروت برسید علاوه بر داشتن دانش مالی باید در مورد نعمت و فراوانی نیز شناخت زیادی را بدست بیاوید.

خواندن کتاب ثروتمندترین مرد بابل به دلیل داستانی بودن و ساده نویسی کار بسیار آسانی است. اگر شما هم تمایل برای دانستن راه های ایجاد ثروت و ثروتمند شدن را دارید، مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

www.elmema.com

آرشیو خلاصه برترین کتاب های هوش مالی و ثروت (کلیک کنید)

نقشه راه کتاب و مطالعه (کلیک کنید)

 

برای اشتراک گذاری کلیک کنید:  واتس‌اپ  |  تلگرام 

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب هفت چالش ارتباط از دنیس ریورز

معرفی و خلاصه کتاب هفت چالش ارتباط از دنیس ریورز   سلام به همراهان علم …

3 دیدگاه

 1. بهترین کتاب برای هوش مالی همینه
  حتما بخونید
  خلاصتون هم عالی بود

 2. این کتاب خیلی خیلی خوب و مفیده
  حتما بخونید

 3. فقط یه نکته از این کتاب زندگی مالی منو تغییر داد:
  هرچقدر هم بدهی داری اول سهم خودت رو بردار و سرمایه گذاری کن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *