خانه / مشاوره / مشاوره رفع سردرگمی شغلی و کسب و کار در شیراز
مشاوره کسب و کار در شیراز با دکتر شهریار مرزبان
مشاوره کسب و کار در شیراز با دکتر شهریار مرزبان

مشاوره رفع سردرگمی شغلی و کسب و کار در شیراز

مشاوره رفع سردرگمی شغلی و کسب و کار در شیراز

 

سلام به همراهان خوب علم ما، حتما در زندگیتان پیش آمده که مدتی را در سردرگمی به سر برده اید. انگار خودتان را گم کرده باشید و ندانید دارید چطور زندگی می کنید؟
یعنی همان وقتی که مسائل زیادی، ذهن شما را مشغول کرده است و شما سعی دارید که همزمان به همه ی آنها بپردازید یا زمانیکه انرژی زیادی را صرف کارهای مختلفی می کنید ولی نهایتا می بینید که هیچ کدام، به درستی پیش نرفته است و متاسفانه، این همه انرژی و زمان و شاید هزینه که صرف کرده بودید، هدر رفته است. در مقاله مشاوره رفع سردرگمی شغلی و کسب و کار در شیراز، با مفهوم سردرگمی و انواع آن و در نهایت رفع سردرگمی می پردازیم. با علم ما همراه باشید.

 

 

https://elmema.comhttps://elmema.com

🎁 یک جلسه مشاوره رایگان! 🎁

برای رزرو جلسه، اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سوالات، از راه های زیر اقدام کنید:

پشتیبانی تماس تلفنی: 2373 405 0916

پشتیبانی واتس‌اپ: 09164052373

پشتیبانی تلگرام: 2373 405 0916

پشتیبانی پیام‌ رسان ایتا: 2373 405 0916

https://elmema.com

🎁با 5 میلیون هدیه آموزشی، هدیه علم ما به شما 🎁

 در پایین همین صفحه لینک هدایا گذاشته شده 🙂

https://elmema.comhttps://elmema.com

 

معرفی و رزومه دکتر شهریار مرزبان

شهریار مرزبان

دکتری تخصصی مدیریت، مدرس دانشگاه، نویسنده، پژوهشگر و کارآفرین.

مدرک کوچینگ از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

 • دکتری تخصصی مدیریت Ph.D
 • مدرس دانشگاه
 • مشاور کلینیک صنعت استان فارس
 • مشاور فن بازار شهرک صنعتی شیراز و استان فارس
 • مربی، داور و منتور رویداد های استارتاپی
 • مدرک کوچینگ از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 • بیش از ۱۰.۰۰۰ ساعت کوچ فردی
 • کوچ شخصی بیش از ۲۰۰ نفر از سال ۱۳۹۷
 • مدرس دوره های آموزشی مدیریتی
 • مدرس دوره های  DBA & MBA
 • نویسنده و مترجم 13 کتاب
 • چاپ بیش از ۵۰ مقاله علمی مدیریت و کسب و کار
 • نویسنده و خالق کتاب تقویم انگیزشی با بیش چند میلیون دانلود (کلیک کنید)
 • نویسنده مقالات و کتاب های الکترونیکی خود شناسی (آیا سرتون شلوغه؟ یا چقدر خودت رو میشناسی؟)
 • داور کنفرانس های ملی و بین المللی مقالات مدیریت و کسب و کار
 • مشاور کسب و کار
 • مشاور فردی
 • مشاور امور تبلیغاتی
 • مدیر عامل سه شرکت خصوصی

برای دیدن صفحه شخصی دکتر شهریار مرزبان کلیک کنید.

دانلود فایل pdf رزومه کامل دکتر شهریار مرزبان (کلیک کنید)

نکته: رزومه به روز شده دکتر مرزبان در این لینک در دسترس است. (کلیک کنید)

شماره مدیر برنامه: 2373 405 0916

 

 

مصاحبه های دکتر شهریار مرزبان در تلویزیون

 

مصاحبه دکتر شهریار مرزبان بعنوان منتور و داور رویداد ملی کارآفرین شو

لینک ویدیو در: آپارات (کلیک کنید) / یوتیوب (کلیک کنید)

 

مصاحبه دکتر شهریار مرزبان بعنوان منتور و داور در رویداد فناوری نوین صنعت

لینک ویدیو در: آپارات (کلیک کنید) / یوتیوب (کلیک کنید)

 

مصاحبه دکتر شهریار مرزبان بعنوان مشاور کسب و کار در کلینیک صنعت استان فارس

لینک ویدیو در: آپارات (کلیک کنید) / یوتیوب (کلیک کنید)

 

 

 

سردرگمی چیست؟

سردرگمی نوعی حالت مبهم بودن است که فرد سوالات زیادی در ذهنش دارد و نسبت به پاسخ‌ هایی که به این سوالات می‌ دهند مطمئن نیست و مدام در اضطراب و تشویش به سر می برد. افراد این سردرگمی را ممکن است در مواجهه با کوچکترین موضوعات از جمله انتخاب لباس برای مهمانی تا بزرگترین موضوعات از جمله زندگی و شغل خود داشته باشند. (مشاوره رفع سردرگمی شغلی و کسب و کار در شیراز)

 

انواع سردرگمی:

1. سردرگمی در زندگی:

علت سردرگمی در مسیر رشد فردی یا زندگی، عدم انتخاب بهترین گزینه از بین گزینه های خوب است. گاهی نمی توانید درست انتخاب کنید و یا به انتخاب خود مطمئن نیستید. و گاهی نمی دانید چگونه شروع کنید.

دائما در حال فکر کردن، نقشه کشیدن و مقایسه خود با بقیه هستید. نمی دانید چگونه و از کجا شروع کنید.

مسائل زیادی، ذهن شما را مشغول کرده است و شما سعی دارید که همزمان به همه ی آنها بپردازید!

یا زمانی که انرژی زیادی را صرف کارهای مختلفی می کنید ولی نهایتا می بینید که هیچ کدام، به درستی پیش نرفته است! و متاسفانه، این همه انرژی و زمان و شاید هزینه که صرف کرده بودید، هدر رفته است. این زمانی است که دچار سردرگمی می شوید.

2. سردرگمی در انتخاب شغل:

انتخاب شغل یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هایی است که باید در زندگی خود بگیرید. مشکل اصلی این است که خیلی از افراد نمی‌دانند چه شغلی مناسبشان است و یا از چه راهی باید به کسب‌ و کار مورد نظرشان برسند. این سردرگمی‌ ها برای همه‌ی افراد جویای شغل، تبدیل به یک چالش بزرگ شده است که اگر نتوانند آن را برطرف نمایند، ممکن است در آینده دچار مشکلات جدی در زندگی و محیط کارشان شوند.

اگر شغلی را انتخاب کنید که با استعداد و شخصیت شما تناسب نداشته باشد، در واقع وقت و انرژی خود را هدر داده‌اید. همچنین انتخاب یک شغل ناشایست قطعا شما را در موقعیتی نامناسب قرار خواهد داد و روی زندگی شما تاثیر می گذارد.

3. سردرگمی در شغل و کسب و کار:

سردرگمی شغلی در واقع نوعی استرس، تنش و می توان گفت فلج شدن در هنگام کار است. در این زمان نمی دانید چه کاری درست است و چه کاری غلط. نمی توانید تصمیم بگیرید و نگران وضعیت کسب وکار خود نیز هستید.

متاسفانه سردرگمی شغلی در خیلی از حرفه ها رو به افزایش است. در واقع این سردرگمی روابط کاری و شغل شما را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین زندگی شما را نیز با اخلال مواجه می کند.

نگرانی های شغلی و به طور کلی سردرگمی علائم زیادی وجود دارد. مثل بیش از حد فکر کردن، خسته بودن بیش از حد، بی خوابی، نگرانی های غیرمنطقی، عرق کردن، عدم تصمیم گیری، ضربان قلب نامتعارف و وحشت زدگی همگی جز نشانه های سردرگمی است؛ و باید این علائم را جدی گرفت.

 

 

چطور از سردرگمی خارج شویم؟

با رعایت موارد زیر می توانید از سردرگمی نجات پیدا کنید و در مسیر درست و با اطمینان بیشتر قدم بردارید. (مشاوره رفع سردرگمی شغلی و کسب و کار در شیراز)

هدف خود را مشخص کنید:

اگر فردی احساس کند که در زندگی خود هیچ معنا و جهتی وجود ندارد، ممکن است با فقدان هدف دست‌ و پنجه نرم کند. فقدان هدف می‌ تواند تمام جنبه‌ های زندگی شخص را تحت‌ تاثیر قرار داده و موجب شود افکار مضطرب و آشفته که سبب ناراحتی وی می‌ شوند را شدیدتر کند. اشخاصی که احساس بی‌ هدفی و سردرگمی می‌ کنند، اغلب معنای زندگی خود را از دست داده‌اند. اگر در زندگیتان بی‌ هدفی را تجربه می‌کنید، امکان دارد به‌ طور مداوم احساس بی‌حوصلگی، نارضایتی یا پوچی نمایید. حتی ممکن است در روابط خود با دیگران احساس ناخشنودی کنید و در خانه و محیط کار خود ناراضی باشید.

یا زمانی‌ که شرایط ما تغییر می‌ کند، ممکن است با تعریف مجدد اهداف خود دچار مشکل شده و احساس سردرگمی کنیم. زیرا اهداف هر فردی ارتباط تنگاتنگی با هویت، ارزش‌ها و احساساتش دارد. بدین سبب اگر موقعیت فردی تغییر کند، نقش هویتی وی با آن تغییر خواهد کرد و در نتیجه شخص را دچار سردرگمی و گمراهی می‌ کند. بدین سبب جهت رهایی از سردرگمی‌ها باید ارزش‌ها و اهداف خودمان را در زندگی درک و مشخص کنیم. حتی بتوانیم با تکیه‌ بر استعداد یا تلاش خود، راه ‌و روش‌هایی برای هماهنگ نمودن زندگیمان با این ارزش‌ها کشف نماییم تا احساس رضایت و خشنودی بیشتری داشته باشیم.

پس اگر هدف مشخصی ندارید، اول آن را مشخص کنید. تلاش کردن بدون داشتن هدف، یعنی نمی دانید با چه چیزی به کجا بروید.

برنامه‌ریزی کنید:

زمانی‌که به ‌معنای لغوی نظم می‌ پردازیم، می‌بینیم که در مقابل هرج‌ و مرج قرار دارد. قطعا داشتن برنامه ‌ریزی در زندگی سبب می‌ شود تا فرد موفقی باشید و بهتر بتوانید از زمان خودتان استفاده کنید. قبل از انجام هر کاری باید بدانید که در طول روز چه‌ اندازه زمان و چقدر کار روزمره دارید که این موضوع در افراد مختلف، متفاوت است و به اهداف و فعالیت‌ های هر شخصی بستگی دارد. چراکه مهم‌ترین گام برای برنامه‌ریزی صحیح، اولویت ‌بندی کارهایی است که در طول روز باید به آنها بپردازید تا طبق این برنامه‌ریزی بتوانید در انتخاب شغل موردنظر موفق باشید. پس اول اهداف خود را به درستی مشخص کنید و بر اساس آنها برنامه ریزی کنید. (مشاوره رفع سردرگمی شغلی و کسب و کار در شیراز)

اولویت بندی کنید:

علت ایجاد سردرگمی، این است که مسئولیت ها و نیازهایی را که داریم، اولویت بندی نمی کنیم!

ما معمولا در عین سردرگمی، همزمان با چند موضوع مختلف مثل نیاز به کار، تحصیل، درآمد، رابطه عاطفی و مشکلات خانوادگی، درگیر هستیم. اما نتیجه ی هیچ کدام آن طور که می خواهیم نمی شود.

برای خارج شدن از سردرگمی، باید در برنامه روزانه خود اولویت بندی داشته باشیم؛ یعنی یکی یکی هر مشکل و مسئله ای را جداگانه حل کنیم و به نتیجه برسانیم. سپس به سراغ بقیه برویم.

بدون اولویت بندی، نمی توان انتظار داشت که همه ی کارها همزمان خوب پیش برود. اگر ندانیم اولویت با کدام بخش از خواسته های ما در زندگی و یا شغل ما است، هرگز نمی توانیم آن نیازها را برطرف کنیم. در این صورت، برای رسیدن به نتیجه مطلوب، دائم زمان و انرژی بسیاری صرف می کنیم و استرس و فشار روانی زیادی را تحمل می کنیم. بدون اینکه پیشرفتی حاصل شود. (مشاوره رفع سردرگمی شغلی و کسب و کار در شیراز)

از یک مشاور و مربی کمک بگیرید:

از یک مشاور شغلی کمک بگیرید. این افراد حتما تجربه بیشتری از شما دارند و می توانند به شدت شما را در انتخاب مسیر و کار مناسب راهنمایی کنند.

همه ی ما انسان ها برای پیشرفت و خودشکوفایی و رسیدن به بهترینِ خودمان، به مربی و مشاور احتیاج داریم.

اهمیتی نداره که چقدر موفق هستیم، بازم با داشتن مربی و مشاور می توانیم سطح توانایی هایمان را بالاتر ببریم.

امکان نداره کتاب یا مطلبی از موفق ترین آدم های دنیا بخونیم، که در اون به مربی و مشاور خودشان اشاره نکرده باشند، پس حتی موفق ترین آدم های دنیا (از جمله موفق ترین مشاوران) هم مربی و مشاور دارند.

همه ی ما به یکی احتیاج داریم که ما را از جنبه های بیرونی خودمان مورد ارزیابی قرار دهد و نکاتی رو بگوید که خودمان متوجه اش نشده ایم…

نکاتی که برای بهتر کردن زندگی، شادتر بودن، موفق تر بودن و در نهایت رسیدن به اهدافمان کمک کند…

و در نهایت مشاور و مربی هست که مسیرهای تضمین شده رو به ما نشان می دهد، وگرنه همچنان در آزمون و خطا مسیرها عمرمان تلف می شود. (مشاوره رفع سردرگمی شغلی و کسب و کار در شیراز)

عوامل استرس‌ زا را شناسایی کرده و از بین ببرید:

عوامل استرس زا می تواند خلاقیت را از بین ببرد. پیشنهاد می شود تا فضای کاری و خانه را مرتب و خلوت کنید. برای رسیدن به موفقیت باید ذهنی آرام و منظم داشته باشید. این کار باعث می شود تا تمرکز بیشتری بر چیزی که روبرویتان است داشته باشید. (مشاوره رفع سردرگمی شغلی و کسب و کار در شیراز)

مدیتیشن کنید:

یکی از ساده ترین روش های مدیتیشن شمردن نفس‌ هایتان است. این تمرین باعث می شود تا افکار منفی و انحرافی را از ذهنمان پاک کرده و بهتر روی مسائل تمرکز کنیم. همچنین بدن از حالت استرس و تنس خارج می شود و در آرامش تصمیم می گیریم.

 

مشاوره کسب و کار چیکار می‌کنند؟

مشاوران کسب و کار قادر هستند تا از طریق یک پُست مشورتی و حمایتی در مجموعه کاری شما وارد شوند تا به مدیریت ارشد و سایر مدیران مجموعه کاری در مورد یک بخش خاص (یا چالش و مساله شما) از مجموعه کاری یا بررسی و تحلیل کل مجموعه مشاوره دهند.

مشاوره کسب و کار به عنوان تکمیل کننده فعالیت برای پر کردن شکاف مهارت هایی که یک کسب و کار نیاز دارد، حضور پیدا می کند.

معمولا مشاورین در یک یا چند حوزه تخصص و تجربه زیادی دارند که ممکن است درون خود کسب و کار وجود نداشته باشد و همین است که داشتن مشاور را ضروری می کند.

 

سردرگمی در کسب و کار های شیراز و استان فارس

نقش مشاور و مربی کسب و کار موقعی پررنگ تر میشه که تصمیم گیری برای مدیران کسب و کار ها سخت تر بشه و نتوانند بدرستی تصمیم گیری کنند. علت اینکه شاید نتوانند تصمیم گیری کنند، این است که اینقدر درگیر فرایند های جاری شرکت و کار های مهم شدند که دیگر وقتی برای فکر و تفکر و خلاقیت باقی نمانده…

 

سردرگمی زمانی حل میشه که کل درگیری های خود را با کمک مشاور روی کاغذ بیاری

و بعد با کمک مشاور، تک تک موارد رو برسی کنی،

در نهایت حتی قبل از اقدام به کاری، متوجه میشید بار سنگین سردرگمی از بین رفته و الان وقت اقدام کردنه…!

 

پادکست کوتاه زیر رو گوش کنید:

 

مشاور در چه مواردی می تواند به شما راهنمایی دهد؟

یک فرد یا شرکت مشاوره در زمینه های زیر می تواند به شما راهنمایی ارائه دهد و به سوال های زیر پاسخ دهد:

 • ارزیابی و تحلیل کسب و کار شما
 • ارزیابی کارکنان و آموزش نیرو انسانی
 • کمک در جذب و رشد و توسعه نیرو انسانی
 • بررسی و تحلیل نقاط قوت و ضعف
 • چگونه و با استفاده از چه راهکار هایی می توانید از رقبا جلو بزنید
 • چه استراتژی هایی می تواند سهم بازار را به نفع کسب و کار شما افزایش دهد
 • سیستم سازی کسب و کار
 • ارائه راهکارهایی که می تواند به وفادار سازی مشتریان کمک کند
 • چگونه اعتبار برند خود را افزایش دهید

 • چگونه و با چه روش هایی می توان بازاریابی کرد؟
 • چگونه و با چه روش هایی می توانید بفروشید!؟
 • چه مکان هایی برای تبلیغات مناسب است؟
 • چه زمان هایی برای تبلیغات مناسب است؟
 • چه میزان تبلیغات برای کسب و کار مفید است؟
 • ارائه برنامه های مفید برای جلوگیری از کاهش هزینه های اولیه.
 • دریافت راهنمایی و راهکار هایی برای کمک به افزایش درآمد
 • دریافت راهنمایی و مشاوره درباره ی مدیریت بازاریابی دیجیتال
 • گسترش خدمات به مشتریان
 • و موارد دیگر که قطعا برای کسب و کار شما سودمند خواهد بود…

 

 فرم ثبت اطلاعات اولیه و دریافت مشاوره رایگان:

مشاوره کسب و کار در شیراز (حضوری، آنلاین، رایگان، غیرحضوری)

   www.elmema.com (فرم بیزینس کوچینک کلیک کنید) www.elmema.com

   www.elmema.com راهنمایی در واتس اپ (کلیک کنید) www.elmema.com

 

ضرورت داشتن مشاور کسب و کار

یا شاید بهتر باشه بپرسم: چرا کسب و کار شما به مشاوره تخصصی نیاز دارد؟

همان‌طور که می‌دانید هدف اصلی از ایجاد هر کسب و کار اول بقای آن و دوم رشد و توسعه و سودآوری هدفمند آن است.

نداشتن مسیر درست و عملکرد مناسب باعث تهدید بقای مجموعه می‌شود. مشاوره کسب و کار به مدیران کمک می‌کند تا بقای مجموعه خود را تضمین کنند. و خیلی سریع‌تر به سودآوری و محصولات انبوه برسند. رسیدن به این مرحله از رشد بدون داشتن تجربه کافی و برنامه ریزی مناسب، هرگز شدنی نیست. در اینجاست که حضور مشاور کسب و کار ضرورت پیدا می‌کند.

مشاوره گرفتن از یک فرد متخصص در رقابت شدید کسب و کار، بهترین راه برای رشد و پیشرفت سازمان شماست.

وجود یک مشاوره با تجربه و متخصص در زمینه کسب و کار که از بیرون به دنیای تجارت و کسب و کار شما نگاه می کند، می تواند به شما کمک های تخصصی و شایانی کند. مشاوران کسب و کار می تواند با ارائه راهکارهای مفید و سودمند و ارائه مشاوره در زمینه تکنولوژی و فناوری کسب و کار شما را همگام با داده های روز پیش ببرند.

 

آیا مشاوره کسب و کار ضروری است؟

برخی افراد و مدیران تصور می کنند که استفاده از مشاوره کسب و کار برای راه اندازی شغل ضرورتی ندارد و فقط یک هزینه ی اضافه است. اما کاملا اشتباه می کنند. افرادی که در کسب و کار خود دچار مشکل شده اند، به خوبی اهمیت داشتن مشاوره را درک می کنند. فقط یک اشتباه کوچک کافیست تا زحمات چندین و چند ساله ی شما هدر برود و کسب و کار شما نابود شود. شما با راهنمایی مشاور کسب و کار با تجربه می توانید از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری کنید.

مشاوره کسب و کار فقط هنگام شروع و راه اندازی یک شغل جدید نیاز نیست. هر شغلی برای ادامه ی حیات در همه ی مراحل نیاز به مشاور دارد و بهتر است از ابتدای مسیر یک مشاور کنار خود داشته باشید.

 

دانلود رایگان فایل PDF مرتبط با مشاوره کسب و کار

در زیر لینک مستقیم فایل PDF جزوه های مرتبط با مشاوره کسب و کار دکتر شهریار مرزبان را با شما به اشتراک می گذاریم:

https://elmema.com/

 

مشاور کسب و کار خوب و مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مشاور کسب و کار  مثل خیلی از مشاغل مشاوره ای خیلی شلوغ شده و افرادی زیادی مدعی مشاور بودن هستن، برای شناخت این که کدام مشاور و تیم مناسب شما است، باید به نکات زیر توجه کنید:

رزومه مشاور:

 • قطعا بررسی رزومه شغلی و مهارتی مشاور خیلی مهم است و بررسی رزومه رو باید با دقت انجام بدهید، چون برخی افراد سودجو رزومه ساختگی دارند، برای مثال فری که ادعای چاپ کتاب دارد باید ادعای آن را در سایت کتابخانه ملی مورد بررسی قرار دهید.   (رزومه دکتر مرزبان)

مدرک مشاور:

 • در مشاوره کسب و کار داشتن مدرک مرتبط کاملا الزامی است، نکته مهم این است که مدرک  MBA  و DBA اصلا دلیل و توجیهی برای مشاور شدن افراد نیست! خیلی از افراد بدون تحصیلات دانشگاهی با گذراندن دوره MBA  و DBA خود را دکتر و متخصص معرفی می کنند. (باید بدانید MBA  و DBA برای افرادی است که رشته آنها مدیریت نبوده و برای اداره کسب و کار خود به دانش مدیریتی نیاز داشتن و با گذراندن دوره MBA  و DBA می توانند با حداقل مهارت های مدیریت آشنا شوند.) (رزومه دکتر مرزبان)

مهارت های مشاور:

 • مهارت را مشاور را براحتی با توجه به رزومه مربی میتوان سنجید و بررسی کرد. برای مثال کسی که ادعای آموزش برندسازی دارد قطعا باید برای خودش و کسب و کارش هم برند سازی کرده باشد یا کسی که میتواند در راه اندازی کسب و کار کمک کند، آیا خودش تونسته برای خودش کاری راه بیندارزد؟  (رزومه دکتر مرزبان)

سطح علمی مشاور:

 • خیلی مهمه که مشاوری انتخاب کنید که سطح علمی بالایی داشته باشد، برای بررسی این مورد می توانید کتاب و مقالات مشاور یا دوره های تخصصی که برگزار کرده را مورد بررسی قرار دهید (رزومه دکتر مرزبان)

سطح اجتماعی مشاور:

 • سطح اجتماعی بالای مشاور این اطمینان را برای شما ایجاد می کند که او در کار خود وسواس دارد و تمام تلاش خود را می کند که به اعتبار و سطح اجتماعی خود، لطمه وارد نکند. همچنین سطح اجتماعی مشاور و ارتباطات او می تواند مسیر رشد شما را سریعتر کند (رزومه دکتر مرزبان)

تجارب مشاور:

 • بدون تجربه و فقط با مدرک هیچ کاری ارزشی ندارد! تجربه بخش جدا نشدنی هر کسب و کاری هست. هیچ مشاوری نمی تواند ادعا کند کسب و کار شما را متحول می کند ولی خودش کسب و کاری نداشته باشد! (رزومه دکتر مرزبان)

تخصص مشاور:

 • مشاوره خیلی گسترده هست، مهمه که اگر مسیر و همراهی تون نیاز به تخصص خاصی دارد، مشاوری را انتخاب کنید که در زمینه مد نظر شما تخصص و تجربه داشته باشد.  (رزومه دکتر مرزبان)

نحوه برقراری ارتباط مشاور:

 • مشاور خوب دارای مهارت های قوی برای برقراری ارتباط موثر است، اگر دسترسی به مشاور کاملا بسته باشد و تنها راه ارتباطی ایمیل یا لینک پرداخت باشد، نمیشود تصمیم درستی گرفت. مجموعه علم ما برای همین مورد برای شما پشتیبانی واتس اپ با شماره 09164052373 گذاشته که شما قبل از تصمیم نهایی بتوانید مشاور و نحوه برقراری ارتباط با او را بررسی کنید.

در دسترس بودن مشاور:

 • دسترسی به خیلی از مشاور ها انگار ناممکن هست و تنها راه دسترسی پرداخت هزینه های بی منطق است! منظورم گرفتن مشاور رایگان نیست، ولی برای بررسی مقدمات باید بتوان به مشاور دسترسی داشت.  راهنمایی در واتس اپ (کلیک کنید)

نظر بقیه در مورد مشاور:

 • برای بررسی این مورد کافیه اسم مشاور مدنظر خود را در گوگل جستجو کنید و در نتایج نشان داده شده، سایت های مختلف بررسی کنید. فقط بررسی اینستاگرام و سایت خود مشاور کافی نیست سعی کنید کمی وقت بگذارید و بررسی دقیقتر انجام بدهید.  (کلیک کنید)

بررسی ادعاهای مشاور:

 • قطعا خیلی از افراد ادعاهای بزرگ و بی پایه ای میکنند، مثل اینکه سود 3000درصدی میدن ولی خودشون کسب و کار ندارند! / یا ادعای اولین بودن و بنیانگذار بودن رو دارن در صورتی که اصلا همچین چیزی نیست! / یا ادعای برند سازی و رشد تضمینی شما رو دارند ولی 90درصد فالور های خودشون فیک و غیر واقعی هست و حتی برای خودش هم نتونسته برند سازی کنه… / و از این دست جملات بی پایه که با بررسی راحت میشه متوجه این تضاد شد.

اعتماد به مشاور:

 • نکته مهم در مشاور اینه که تا شما خودت دست به اقدام نزنی، نمیشه انتظار تغییری داشت… ولی اگر نتایج خود مشاور بررسی بشه براحتی میشه متوجه تخصص و میزان اطمینان به او شد. همچنین داشتن آدرس مشخص و سایت با مجوز خودش هم از نشانه هایی است که میشود به مشاور اطمینان کرد.  (چگونه می توانم به شما اطمینان کنم؟ لطفا کلیک کنید)

کنجکاوی و اطلاعات مشاور به صنعت کاری شما:

 • آگاهی اولیه با صنعت کاری شما، خیلی در فرآیند مشاوره مفید است.

توانمند به تعیین مسیر و تهیه ی نقشه ی راه:

 • مشاوران خوب برای جلسات کاری خود نقشه راه و چک لیست اقدام دارند.

پشتیبانی:

 • توانمندی مشاور به پشتیبانی پس از شروع کار و ثبت مشاهدات و بررسی روند از الزامات است، چون دادن راهکار کلی ارزشی ندارد.

 

 

داشتن مشاور چه مزیت و دستاوردی برای کسب و کار شما دارد؟

داشتن مشاور با تجربه و متخصص مزیت دستاورد های زیادی دارد، که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • کاهش ریسک های کسب و کار شما
 • کاهش آزمون و خطا مسیر های مختلف
 • افزایش درآمد
 • کاهش و بهینه سازی هزینه ها
 • روابط بهتر نیرو انسانی
 • داشتن چشم انداز و اهداف شفاف کاری
 • نظم در اجرای برنامه ها
 • حضوری موثر و موفقیت کسب و کار در بازار رقابتی
 • فروش موثر، فروش بیشتر و در واقع افزایش فروش در بازار رقابتی
 • محبوبیت برند در بازار های مخاطب هدف
 • افزایش مهارت و توانمند سازی تیم بازاریابی و فروش
 • دیجیتال مارکتینگ موثر و تخصصی
 • موفقیت در بازار رقابتی

 • فروش هدفمند با انرژی و هزینه کمتر
 • آرامش بیشتر با سیستم سازی کسب و کار
 • رشد و توسعه هدفمند و رسیدن به سود مالی بسیار بالاتر
 • آموزش مهارت های پیشرفت و موفقیت به کارمندان
 • افزایش ارتباطات کسب و کار
 • حل بهتر مسائل حقوقی و قانونی
 • آرامش داشتن مدیریت و کارمندان
 • به روز بودن فعالیت های شرکت
 • شناخت بهتر نقاط ضعف و نقاط قوت در شرکت
 • ارائه شدن ایده های نو و خلاقانه
 • بهره گیری از ابزارهای مدیریتی
 • ایجاد انگیزه و اشتیاق بیشتر در کارکنان
 • استفاده از روش های مدرن برای پیشرفت کسب و کار
 • کاهش چالش ها و ریسک های شرکت
 • و …

 

 

چه زمانی نیاز است که از خدمات مشاوره کسب و کار استفاده کنیم؟

بهتر است از همان اولین لحظات شروع کار مشاوری امین در کنارتان وجود داشته باشد. ولی اگر در یکی از وضعیت های که برایتان در زیر نوشتم قرار گرفتین سعی کنید به طور حتم از یک مشاور متخصص کمک بگیرید:

 • وقتی شغلتون تمام وقت شما گرفته و زمانی برای فکر ندارید
 • وقتی فروش کم شده در صورتی که محصول و خدمات خوبی دارید
 • وقتی نیرو انسانی شما خیلی زود دنبال ترک شغل و استعفا هستند
 • وقتی نیرو انسانی خوب و متعهد نمی توانید جذب کنید
 • وقتی رشد ندارید
 • وقتی رقبا با تجربه حضور کمتر خیلی بهتر از شما در بازار حضور دارند
 • وقتی هزینه های شما خیلی بیشتر از درآمد شماست
 • وقتی تمام تلاش خودتون رو می کنید ولی نتیجه نمیگرید
 • وقتی با استراتژی های کسب و کار آشنا نیستید
 • وقتی با استراتژی های فروش آشنا نیستید
 • وقتی با استراتژی های سیستم سازی آشنا نیستید
 • و…

 

خدمات مشاوره کسب و کار مناسب در چه حوزه هایی است:

مشاوره ی کسب و کار در حوزه های متفاوتی ارائه می شود. به طور کلی می توان مشاوره تخصصی را با توجه به نوع کسب و کار به چند دسته اصلی تقسیم بندی کرد:

 • مشاوره برای استارت آپ ها
 • مشاوره برای کارآفرین ها
 • مشاوره برای کسب و کار های آنلاین
 • مشاوره برای کسب و کار های کوچک
 • مشاوره برای کسب و کار های خانگی
 • مشاوره برای مدیریت کسب و کار ها
 • مشاوره برای استراتژی کسب و کار ها
 • مشاوره عملیاتی و اجرایی
 • مشاوره در خصوص نیرو ها ، امکانات و تجهیزات و استفاده بهینه از آن ها
 • مشاوره در خصوص منابع انسانی
 • مشاوره برنامه ریزی و بازاریابی
 • عارضه یابی و تحلیل کسب و کار
 • برنامه ریزی رشد و توسعه

 

 

فایل صوتی: برای شروع کسب و کار سرمایه لازمه؟ از دکتر شهریار مرزبان

حتما فایل صوتی زیر رو گوش کنید

(برای وارد شدن به صفحه این پادکست کلیک کنید)

 

به مشاوره اعتقاد ندارید؟

حتی اگر به مشاوره اعتقاد ندارید این چند توصیه از دکتر شهریار مرزبان را جدی بگیرید و در مجموعه کاری خود تقویت کنید:

 1. بیشتر از تعهدی که دادید خدمات ارائه دهید
 2. خدمات تکمیلی مرتبط با کار خود ارائه دهید
 3. خلاق باشید و با ذهنی باز وارد کسب ‌و کار خود شوید
 4. روابط پایدار و بلندمدت با مشتری ایجاد کنید
 5. اول روی مهارت های خود سرمایه گذاری کنید
 6. برنامه ریزی و هدف گذاری داشته باشید
 7. اول رضایت پرسنل بعد رضایت مشتری!
 8. مسئولیت کار خودت را بپذیرید
 9. مدیریت زمان و نظم فردی را بخشی از زندگی خود کنید
 10. در مسیر خود پیوستگی داشته باشید

 

مراحل مشاوره کسب و کار چگونه است؟

مشاوره کسب و کار مراحل و روش های مختلفی دارد و برای هر کسب و کاری مراحل و روش های اجرا تغییر می کند. برای آگاهی شما در زیر مراحل کلی مشاوره دکتر مرزبان را ذکر می کنیم.

 

مشاوره کسب و کار در شهرستان های استان فارس

مجموعه آموزشی و مشاوره ای علم ما برای مشاوره و همراهی کسب و کار های شهرستان های استان فارس (شیراز، مرودشت، پاسارگاد، آباده، ارسنجان، استهبان، اقلید، اوز، بختگان، بوانات، بیضا، جویم، جهرم، خرامه، خرم‌بید، خفر، خنج، داراب، رستم، زرقان، زرین‌دشت، سپیدان، سرچهان، سروستان، فراشبند، فسا، فیروزآباد، قیر و کارزین، کازرون، کوار، کوه‌چنار، گراش، لارستان، لامرد، ممسنی، مهر و نی‌ریز) بصورت کامل با تیم حرفه ای آماده همکاری است. (دکتر شهریار مرزبان مشاور کسب و کار و استارتاپ در شیراز)

 

https://elmema.comhttps://elmema.com

 

 فرم ثبت اطلاعات اولیه (مشاوره رایگان)

دکتر شهریار مرزبان مشاور کسب و کار و استارتاپ در شیراز

   www.elmema.com (فرم بیزینس کوچینک کلیک کنید) www.elmema.com

   www.elmema.com راهنمایی در واتس اپ (کلیک کنید) www.elmema.com

 

https://elmema.comhttps://elmema.com

 

دو دل هستید؟ یا سوال دارید؟

برای رزرو جلسه، اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سوالات، از راه های زیر اقدام کنید:

(روی شماره زیر کلیک کنید)

پشتیبانی تماس تلفنی: 2373 405 0916

پشتیبانی واتس‌اپ: 09164052373

پشتیبانی تلگرام: 2373 405 0916

پشتیبانی پیام‌ رسان ایتا: 2373 405 0916

 

https://elmema.comhttps://elmema.com

 

🎁 هدیه علم ما به شما 🎁

 

 

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

مشاوره کسب و کار در شیراز با دکتر شهریار مرزبان

مشاوره فروش و بازاریابی در شیراز

مشاوره فروش و بازاریابی در شیراز   سلام به همراهان خوب علم ما، دنیای امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *