خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه کتاب بزرگ‌ترین فروشنده جهان از اُگ ماندینو
معرفی و خلاصه بهترین کتاب‌ها برای افزایش هوش مالی و ثروت
معرفی و خلاصه بهترین کتاب‌ها برای افزایش هوش مالی و ثروت

معرفی و خلاصه کتاب بزرگ‌ترین فروشنده جهان از اُگ ماندینو

معرفی و خلاصه کتاب بزرگ‌ترین فروشنده جهان از اُگ ماندینو

 

سلام به همراهان خوب علم ما. اغلب، ما به افرادی که دستاوردهای عالی داشتند نگاه می‌ کنیم و با خود می‌ گوییم که نمی‌ توانیم به موفقیت‌ های آنها دست پیدا کنیم. با این حال، اوگ ماندینو اعتقاد راسخ دارد که هر کسی، از هر کجا که باشد، می تواند تا آنجا که می‌ خواهد، بالا برود. کتاب بزرگترین فروشنده جهان مجموعه‌ای از اصول، قوانین و حقایق اساسی را به گونه‌ای قابل درک، ارائه می‌ دهد که می‌ توانند در زندگی روزمره به راحتی اجرا شوند. ماندینو برای توضیح اهمیت و تاثیر این مفاهیم ساده از داستان پسری ساده با غیرمحتمل‌ترین شرایط استفاده می‌ کند. در مقاله معرفی و خلاصه کتاب بزرگ‌ترین فروشنده جهان از اُگ ماندینو با علم ما همراه باشید.

 

اگ ماندینو

آگوستین “اوگ” ماندینو (12 دسامبر 1923 – 3 سپتامبر 1996) نویسنده آمریکایی بود. کتاب های او بیش از 50 میلیون نسخه فروش داشته و به بیش از بیست و پنج زبان مختلف ترجمه شده است. او تا سال 1976 رئیس مجله Success Unlimited بود و از اعضای تالار مشاهیر انجمن ملی سخنرانان است.

 

معرفی کتاب بزرگ‌ترین فروشنده جهان

کتاب بزرگترین فروشنده جهان با بیان داستانی از یک پسر فقیر که به موفقیت می‌ رسد، اصول فروش و موفقیت شخصی را برای شما لیست می‌ کند.

این کتاب، ساده و خلاقانه نوشته شده است. همچنین سبک نگارشی مهیج و جذابی دارد. کنار هم گذاشتن این موضوعات باعث شده تا پیام کتاب بسیار تاثیرگذارتر عمل کند.

در واقع ماندینو در تلاش است تا به خواننده این موضوع را متذکر شود که هر انسانی فارغ از شغل و حرفه خود، به نوعی فروشنده محسوب می‌ شود. بنابراین هر انسانی باید این کتاب را مطالعه کند تا بتواند به موفقیت برسد. بزرگ‌ترین فروشنده جهان، ترغیب‌ کننده است و باعث می‌ شود افراد به عمل‌گرایی بیشتر، روی بیاورند. ده اصل اساسی در این کتاب آموزش داده شده است که باعث ایجاد تغییر و تحول اساسی در هر فردی می‌ شود. داستان کتاب به زندگی فرد فقیری می‌ پردازد که در گذر زمان و با تلاش توانسته به جایگاه رفیعی برسد.

 

 

نقل قول از اُگ ماندینو

فقط به دنبال پول و ثروت نباشید. به جای آن به دنبال شادی بروید که دوست داشته شوید و دوست بدارید و مهم‌تر از هر چیز به دنبال آرامش ذهن و روان خود باشید.

 

خلاصه کتاب بزرگ‌ترین فروشنده جهان

کتاب بزرگترین فروشنده جهان مجموعه‌ای از اصول، قوانین و حقایق اساسی را به گونه‌ای قابل درک، ارائه می‌ دهد که می‌ توانند در زندگی روزمره به راحتی اجرا شوند. ماندینو برای توضیح اهمیت و تاثیر این مفاهیم ساده از داستان پسری ساده با غیرمحتمل‌ترین شرایط استفاده می‌ کند.

نیمه اول کتاب در مورد چگونگی یادگیری حَفیض هنر فروش از مجموعه ای از کتیبه های باستانی است، در حالی که نیمه دوم کتاب، متن را از هر 10 طومار ارائه می دهد.

حَفیض یک پسر بود که برای پاتروس، یک تاجر موفق در اورشلیم کار می کرد. او برای بهبود زندگی خود، می خواست فروشنده شود. پاتروس موافقت کرد تا به حَفیض کمک کند. اما به او یادآوری کرد که ثروت واقعی در قلب، در خوشبختی، عشق و صلح نهفته است (نه در ثروت مادی).

وی همچنین به حَفیض هشدار داد که تبدیل شدن به یک فروشنده بزرگ آسان نخواهد بود. بعد از اینکه حَفیض اولین آزمایش خود را گذراند، توسط پاتروس طوماری از  10 پیمان به او داده شد و سه شرط را قول داد.

او پس از سال ها مطالعه و پیروی از دستورالعمل های موجود در طومارها، بر اصول آنها تسلط پیدا كرد و نه تنها ثروت مادی، بلكه ثروت روحی و معنوی را نیز به دست آورد. او فهمید که هر کس می تواند اصول را یاد بگیرد تا زمانی که مایل به اختصاص وقت و تلاش برای تمرین هر اصل باشد. تا این که به بخشی جدایی ناپذیر از نحوه زندگی آنها تبدیل شود.

 

مرور کلی ده طومار کتاب بزرگترین فروشنده دنیا

طومار یک: من عادات خوبی را شکل می دهم و برده آنها می شوم. شکل دادن عادت های خوب با عادت خواندن روزانه طومارها شروع می شود.

طومار دوم: من این روز را با عشق در قلبم آغاز می کنم. به هر چیز و به همه با عشق نزدیک شوید.

طومار سوم: من تا رسیدن به موفقیت ادامه خواهم داد. مهم نیست در زندگی چه اتفاقی رخ دهد، اگر همچنان به پیش بروید، در نهایت موفق خواهید شد.

طومار چهارم: من بزرگترین معجزه طبیعت هستم. از ویژگی ها، مهارت ها و دارایی های بینظیرتان کاملا استفاده کنید.

طومار پنجم: هر روز به نوعی زندگی می کنم که گویی آخرین روز زندگی من است. شما فقط لحظه کنونی را برای زندگی کردن دارید، بنابراین از آن بیشترین استفاده را ببرید.

طومار ششم: امروز من استاد احساساتم خواهم بود. اجازه ندهید که روحیه و افکار شما، شما و اعمال شما را کنترل کند.

طومار هفتم: من به دنیا می خندم. چیزها را از چشم انداز مشاهده کنید و اغلب بخندید.

طومار هشتم: امروز من ارزشم را صد برابر می کنم، راه های خلاقی را برای خلق ارزش های زیاد پیدا کنید.

طومار نهم: من الان عمل خواهم کرد. بدون اقدام، نتیجه ای حاصل نمی شود.

طومار دهم: خدا را برای راهنمایی عبادت کنید (نه برای چیزهای مادی یا پاداش)

 

 بخشی از کتاب بزرگ ترین فروشنده جهان 

حفیض با چهار پایش از ورودی شرقی وارد شهر محافظت شده ی دمشق شد. حفیض در میان کوچه ای به نام استریت همراه با تریدها، بیم و هراس حرکت کرد و سروصدا و فریاد برخاسته از صدها تجارت خانه از هراس او نکاست.

رسیدن به شهری بزرگ با کاروانِ تجاری قدرتمند به مانند کاروان پاتروس یک چیز بود؛ و تنها و بی پناه بودن چیز دیگری. فروشندگان درحالی که کالاهایشان را در دست گرفته بودند و هر کدام بلندتر از دیگری فریاد می زد از هرسو به سمت او شتافتند.

او از حجره ها و بازارهایی که جلوه گر مهارت مسگران، سیمگران، زین سازان، نساجان و نجاران بود گذر کرد؛ و با هر قدمی که قاطرش برمی داشت با دست فروشی دیگر با دستان گشوده رو به رو می شد. درست در مقابل او پشت دیواره ی غربی شهر، کوه حرمون سر به آسمان کشیده بود.

با اینکه تابستان بود اما هنوز قله ی آن پوشیده از برف بود و انگار که با مدارا و شکیبایی به همهمه ی بازارگاه می نگریست. سرانجام حفیض از آن کوچه ی مشهور بیرون پیچید و جویای مسکنی شد که یافتنش در کاروانسرایی به نام مسکا برایش زحمتی نداشت. اتاقش تمیز بود و کرایه یک ماه را از پیش پرداخت کرد که باعث شد جایگاهش در کنار آنتونین، صاحب کاروانسرا، قرار گیرد.

سپس چهارپایش را در پشت کاروانسرا بست

و در رود بردی حمام کرد و به اتاقش بازگشت. او صندوق صدری را جلوی پایه ی تختش قرار داد و شروع به گشودن بندهای چرمی آن کرد. سرپوش آن به راحتی باز شد و حفیض به طومارهای چرمی درون آن خیره گشت.

بالاخره دستش را داخل برد و چرم ها را لمس کرد. طوری خودشان را به زیر انگشتانش رساندند که گویی که جان داشتند و او شتاب زده دستش را پس کشید. از جا برخاست و به سمت پنجره ی مشبکی رفت که سروصدای بازارگاه را از فاصله ی نیم کیلومتری از خود عبور می داد. ترس و تردید بار دیگر هنگامی که به سوی همهمه ها نگریست به او بازگشت و متوجه کم رنگ شدن حس اعتماد به نفسش شد… .

 

 

جمع بندی

همه ما باید تا حدی در زندگی فروشنده باشیم. مثلا وقتی که می خوایم از توانایی‌هایمان توی یک مصاحبه شغلی صحبت کنیم؛ یا وقتی که نظرات و عقایدمان را در رسانه‌های اجتماعی می گویم. یا زمانی که می خوایم توی رسانه خودمان یک چیز مفید را آموزش دهیم؛ تمام این‌ ها به نوعی فروش هستند. این کتاب می گوید که با ایجاد عادت‌ های خوب می‌ توانید به بهترین فروشنده جهان تبدیل شوید!

 

www.elmema.com

آرشیو خلاصه برترین کتاب های هوش مالی و ثروت (کلیک کنید)

نقشه راه کتاب و مطالعه (کلیک کنید)

 

برای اشتراک گذاری کلیک کنید:  واتس‌اپ  |  تلگرام

 

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه بهترین کتاب‌ها برای افزایش هوش مالی و ثروت

معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج سمیوئل کلاسون

معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج سمیوئل کلاسون   سلام به همراهان …

3 دیدگاه

 1. مهمترین نکته: من الان عمل خواهم کرد. بدون اقدام، نتیجه ای حاصل نمی شود.
  اقدام کنیدددددددددددددددد

 2. کتاب داستانی خوبی هست
  من به شخصه ثروتمندترین مرد بابل رو بیشتر توصیه میکنم

 3. دنبال پول نباشید
  دنبال خدمت رسانی با تمام توان خود باشید
  پول خودش میاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *