سرخط خبرها
خانه / آخرین مقالات / پنجاه روش عالی و کاربردی برای رشد و توسعه فردی

پنجاه روش عالی و کاربردی برای رشد و توسعه فردی

پنجاه روش عالی و کاربردی

برای رشد و توسعه فردی

 

 

آیا دوست دارید آینده ای عالی بسازید؟

آیا شما رشد کردن و ارتقاء را دوست دارید؟

آیا مدام در طلب پیشرفت و بهتر شدن خودتان هستید؟

ما برای شما همراهان علم ما لیستی از ۵۰ روش و راهکار عالی و کاربردی که می‌تواند در روند رشد و پیشرفت شما کمک‌تان کند، تهیه و گردآوری کرده ایم. بعضی از آنها راهکارهای بسیار ساده ای هستند که سریع و به راحتی قادر به انجام شان هستید و برخی دیگر به تلاش و کوشش بیشتری نیاز دارند.

 

 

۱- هر روز کتاب بخوانید.

کتاب ها منابع دانش و خرد هستند. هرچه بیشتر کتاب بخوانید، حکمت و دانش بیشتری کسب می کنید. برای مثال کتاب هایی که می توانید با خواندن آنها شروع کنید عبارتند از: اثر مرکب، قلعه حیوانات، شازده کوچولو، بیندیشید و ثروتمند شوید، چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، هفت عادت، و …

بیشتر بخوانید: بیش از چند صد کتاب رایگان! (کلیک کنید)

 

 

 

۲- کتاب صوتی گوش بدهید.

شما هر روز زمانی را در مسیر رفت و آمد هستید، خیلی از پژوهشگران و اساتید موفقیت گفتند که هر فرد بیش از ۳۰۰ ساعت در سال را در مسیر رفت و آمد هستن…

این زمان زیادی است… و خیلی عالی میشه اگر بدرستی ازش استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بیش از چند صد کتاب صوتی رایگان! (کلیک کنید)

 

 

۳- یک زبان جدید یاد بگیرید.

یادگیری زبان یک مهارت جالب و جدید است و پروسه ی یادگیری یک زبان و آشنایی با آن فرهنگ یک تجربه ی بسیار دلپذیر است که باعث روشن شدن و باز شدن ذهن می‌شود.

 

 

۴- یک سرگرمی جدید انتخاب کنید.

به غیر از فعالیت ها و سرگرمی‌های مورد علاقه و معمول تان، آیا چیز دیگری هست که دوست داشته باشید انجام دهید؟

مثلا در ورزش، ورزش هایی مانند شمشیر بازی، گلف، صخره نوردی، فوتبال، قایقرانی یا اسکی روی یخ.

سرگرمی شما حتی می تواند یک سرگرمیِ ساده و تفریحی باشد. مانند: سفالگری، آشپزی ایتالیایی، رقص، طراحی صفحه وب و …. آموختن یک چیز جدید نیازمند این است که در موضوعات مختلف منعطف باشید، چه در زمینه ی جسمی و چه فکری یا احساسی.

 

 

۵- دوره های آموزشی جدیدی را بگذرانید.

آیا دوره ی جدیدی وجود دارد که بتوانید در آن شرکت کنید؟

دوره های آموزشی بهترین راه برای کسب اطلاعات و دانش و مهارت های جدید است. نیازی نیست که در دوره ی طولانی مدتی شرکت کنید، سمینارها یا کارگاه های آموزشی نیز مناسب هستند.کارگاه های آموزشی به شما بینش و درک جدیدی از زندگی می دهد.

بیشتر بخوانید: دوره های آموزشی علم ما! (کلیک کنید)

 

 

۶- اتاق خود را الهام بخش درست کنید.

محیط اطراف شما باعث شکل گیری خلق و خو و مود شما می شود. اگر در یک محیط الهام بخش زندگی کنید، هر روز ایده و الهامات جدیدی دریافت خواهید کرد.

خیلی افراد گله دارند که اتاق مشترک دارم و به تنهایی نمیتونم تغییرش بدم و… این موارد بهانه هست… کافیه بخواین، اونوقت میبینید که همه چیز در دسترس شما هست…

 

 

۷- نظم شخصی رو هر روز رعایت کن!

نظم و انضباط مهمترین بخش زندگی است… همه چیز را سر جای خود قرار دهید، این کار باعث میشه برای پیدا کردن مجدد وسایلتان زمانتان را از دست ندهید.

 

 

۸- بر ترس هایتان غلبه کنید.

همه ی ما ترس هایی در زندگی داریم. ترس از شک و دودلی، ترس از صحبت جلوی جمع، ترس از ریسک کردن و…. همه ی این ترس ها ما را در جایگاه فعلی مان نگه می دارند و از رشد و پیشرفت مان جلوگیری می‌کنند. ترس های شما اثر مستقیمی روی عدم رشد شما دارد و مانند مانعی جلوی رشد شما را می‌گیرند. اگر شما از چیزی بترسید، این نشان می‌دهد که باید چیزی را برطرف کنید و از مانعی بگذرید، و گذشتن از آن مانع به رشد شما کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: مقالات مرتبط با ترس! (کلیک کنید)

 

 

۹- مهارت هایتان را ارتقاء دهید.

منظور از ارتقاء، کسب تجربه و قدرتمندتر شدن شماست.

چه کسب و کاری دارید؟

چه کار هایی میشه برای پیشرفت کسب و کارتون کرد؟

چه مهارت هایی وجود دارد که شما می توانید آنها را ارتقاء دهید؟

 

 

۱۰- سحرخیز باشید.

به عقیده ی بسیاری از افراد مانند آنتونی رابینز، روبین شارما و خیلی از مدرسان موفقیت، سحرخیز بودن (ساعت پنج یا شش صبح) کیفیت و کارآیی زندگی شما را بالا می برد. شاید به خاطر این است که وقتی صبح زود بلند می شوید، ذهن شما روی تحرک و جنب و جوش و فعال بودن در بقیه ی روز تنظیم می شود.

 

 

۱۱- هفتگی و به طور مستمر ورزش کنید.

اگر می خواهید رشد و پیشرفت کنید، این قضیه به شکل و اندام ظاهری تان نیز مربوط می شود.

فراموش نکنید عقل سالم در بدن سالم… 🙂

 

 

۱۲- پیاده روی کنید.

پیاده روی موثر ترین فعالیت است… به خلاقیت ذهنی شما کمک می کند. به تناسب اندام و آرامش شما کمک می کند…

من شخصا بهترین ایده هارو زمان پیاده روی بدست آوردم…

 

 

۱۳- کتاب زندگی‌تان را بنویسید.

کتاب زندگی دفترچه ای است که حاوی مطالبی در مورد ضروریات زندگی شما، مانند مقصد، ارزش ها و اهداف‌تان است. یا به نوعی کتاب راهنمای زندگی شما است.

می توانید تجربیات خود را هم بنویسید، مرور آنها قطعا به رشد شما کمک می کند…

بیشتر بخوانید: از مشاوره رایگان کمک بگیرید! (کلیک کنید)

 

 

۱۴- بنویس و بنویس…

تا میتوانید بنویسید… در مورد همه چیز… هر چیز…

نوشتن کمک میکند مغز شما بهتر کار کند و موثر تر تصمیم گیری کنید…

 

 

۱۵- برای آینده ی خودتان نامه بنویسید.

خودتان را در پنج سال آینده کجا می بینید و چقدر با الآن تفاوت دارید؟ چگونه انسانی خواهید بود؟

نامه ای برای آینده ی خودتان بنویسید (مثلا یکسال آینده تان برای شروع خوب است). تاریخی در تقویم تان را علامت بزنید تا یکسال آینده نامه را بخوانید. سپس برای تغییر و تبدیل شدن به فردی که در نامه نوشته اید تلاش کنید.

بیشتر بخوانید: فایل صوتی چالش ۱۰ ساله! (کلیک کنید)

 

 

۱۶- از حاشیه ی امن‌تان بیرون بیایید.

رشد واقعی با تلاش و پشتکار همراه است. راحتی بیش از حد به رشد ما کمکی نمی‌کند و ما را راکد نگه می دارد.

حاشیه ی امن چیست؟ آیا شما در حاشیه ی امن تان هستید؟ عادات خود را عوض کنید. کار متفاوتی انجام دهید. خودتان را در شرایط و زمینه های جدیدی قرار دهید. به این صورت شما کم کم چگونگی رفتار در محیط و شرایط جدید را یاد می‌گیرید و اینگونه رشد خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: دایره راحتی چیست؟ (کلیک کنید)

 

 

۱۷- با یک نفر رقابت کنید.

رقابت یکی از بهترین راه های پیشرفت است. یک چالش تعیین کنید (کاهش وزن، ورزش، رقابت مالی و …) و با یک دوستی که تمایل داشته باشد در آن مورد رقابت کنید و ببینید چه کسی زودتر به هدف تعیین شده می‌رسد. در طول این روند، هر دو نفر شما بیشتر از زمانی که تنهایی هدف مشخص کرده بودید، منفعت خواهید برد.

 

 

۱۸- نقاط کورتان را بشناسید.

از لحاظ علمی نقاط کور، به ناحیه هایی گفته می‌شود که چشم شما قادر به دیدن آنها نیست. ولی در ارتقای شخصی، نقاط کور، چیزهایی درباره ی خودمان هستند که ما از آنها ناآگاه هستیم. کشف نقاط کور ما به پیشرفت مان کمک زیادی می کند.

یکی از تمرین هایی که من برای شناخت نقاط کورم انجام می دهم شناسایی تمام چیزها/رویدادها/مردمی که در طول روز باعث می شوند اذیت شوم یا احساس عجیبی به من دست دهد، یا متأثر شوم. این ها نشان دهنده ی نقاط کور من هستند. حتی اگر فکر کنم که نقاط کور خودم را کاملا می شناسم (که در اینصورت نقطه ی کور نامیده نمی شدند)، اینکه همیشه چیزهای جدیدی درباره ی خودم کشف کنم، خیلی برایم جالب است. بعد از کشف آنها،  برای برطرف کردن آنها روی خودم کار می کنم.

بیشتر بخوانید: نقطه کور ذهن شما کجاست؟! (کلیک کنید)

 

 

۱۹- به دنبال بازخورد باشید.

هر چقدر هم که برای بهبود و ارتقای خودمان تلاش کنیم، همیشه نقاط کوری خواهیم داشت. گرفتن بازخورد از دیگران، به ما دید وسیع تری می دهد. دیگران مثلا دوستان، خانواده، هم کلاسی ها، رییس یا حتی آشنایان چون زمینه‌ی قبلی از شما ندارند می توانند بازخورد خوبی به شما بدهند.

 

 

۲۰- با نوشتن لیست کارهایی که باید انجام دهید متمرکز بمانید.

روزتان را با نوشتن لیستی از وظایفی که باید انجام دهید، شروع کنید.

هر چند که کارها کوچک باشند، باز هم لیست تهیه کنید.

همین کارهای کوچک و جزیی باعث پیشرفت ما در بلند مدت میشه…

بیشتر بخوانید: تقویم انگیزشی سال (کلیک کنید)

 

 

۲۱- هدف های بزرگ و جسورانه داشته باشید.

اهداف بزرگ و جسورانه ظرفیت شما را افزایش می دهد. این اهداف، هدف هایی هستند که شما با تلاش عادی و معمولی به آنها نمی رسید. به این فکر کنید که چه هدف های بزرگ و جسورانه ای می توانید انتخاب کنید که وقتی به آنها رسیدید احساس کنید که در بالاترین درجه هستید، گویی که دنیا را به شما داده اند؟ این اهداف را مشخص کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

 

 

۲۲- برنامه ریزی منظم داشته باشید.

اهداف خود به خود بدست نمی آیند… برایشان برنامه ریزی کنید.

برنامه بلند مدت تا کوتاه مدت و روزانه…

که قدم به قدم شما را به هدفتان نزدیک کند.

بیشتر بخوانید: حتما از تقویم انگیزشی سال استفاده کنید (کلیک کنید)

 

 

۲۳- عیب هایتان را بشناسید.

هر فردی عیب هایی دارد. چیزی که مهم است شناسایی آنها، پذیرفتن و برطرف کردن آنها است. فکر می کنید عیب‌های شما چه هستند؟ یا نقاط ضعفی که می توانید روی آنها کار کنید چیستند؟ چگونه می خواهید آنها را برطرف کنید؟

 

 

۲۴- فقط انجامش بده!

بهترین راه برای یادگیری و ارتقاء و پیشرفت اقدام کردن است. کارهایی که در صدد انجام دادن آنها بودید را به یاد آورید. چگونه می توانید سریع آنها را انجام دهید؟ انتظار کاری را از پیش نمی برد. اقدام و عمل نتایج سریعی به شما می دهد که می توانید از این نتایج چیزهای جدیدی یاد بگیرید.

 

 

۲۵- از افرادی که الهام بخش‌تان هستند بیاموزید.

افرادی که تحسین شان می‌کنید را به یاد آورید. این افراد بازتابی از چیزهایی هستند که شما هم می‌خواهید در زندگی داشته باشید. چه چیزهایی در زندگی می‌خواهید؟ چگونه می‌توانید آنها را به دست آورید؟

 

 

۲۶- عادت های بدتان را ترک کنید.

آیا عادت های بدی دارید که می توانید آنها را ترک کنید؟ مانند خوابیدن بیش از حد، ورزش نکردن، دیر رسیدن سر قرار، شل و ول بودن، جویدن ناخن، سیگار کشیدن و ….

بیشتر بخوانید: مقالات مرتبط با عادات بد (کلیک کنید)

 

 

۲۷- عادت های جدیدی را در خود ترویج دهید.

بعضی از عادت های خوب و جدیدی که می توانید ترویج دهید عبارت است از خواندن کتاب، سحرخیز بودن، ورزش کردن، خواندن روزانه ی یک مقاله ی موفقیت و پیشرفت و مدیتیشن. آیا عادت های جدید دیگری که بشود ترویج و تبلیغ شان کرد به ذهنتان می رسد؟

بیشتر بخوانید: مقالات مرتبط با عادات خوب (کلیک کنید)

 

 

۲۸- از آدم های منفی و سمی دوری کنید.

جیم ران می گوید: «شما میانگین پنج نفری که بیشترین زمان تان را با آنها می گذرانید، هستید.» هرجایی که بروید، باز هم عده ای افراد منفی وجود دارند. اگر حس می کنید که آنها روی شما تأثیر می گذارند، وقت تان را بیش از حد با آنها نگذرانید.

 

 

۲۹- طرز برخورد با افراد دارای شخصیت های خاص را یاد بگیرید.

این افراد، افرادی هستند که ارتباط برقرار کردن با آنها کمی مشکل است، ولی خیلی مواقع ارتباط با آنها اجتناب ناپذیر است، مانند محل کارتان، یا موقعی که آن شخص جزو دایره ی ارتباطی شماست. طرز برخورد با آنها را بیاموزید. اگر بتوانید با آنها درست ارتباط برقرار کنید، مهارت ارتباطی شما بسیار بالا می رود و در آینده با افراد مختلفی می توانید ارتباط برقرار کنید.

 

 

۳۰- از دوستان‌تان بیاموزید.

هر شخص قدرت ها و ویژگی های فوق العاده ای درون خودش دارد. اینکه چگونه از این ویژگی ها بهره برداری کنیم به عهده ی ماست. دوستانی که دور و بر شما هستند، مطمئنا خصلت ها و چیزهایی دارند که می‌توانید از آنها بیاموزید. همین الآن به یکی از دوستان خوبتان فکر کنید. فقط درباره ی یک ویژگی خوب که او دارد و شما دوست دارید که داشته باشید فکر کنید. چگونه می توانید از او این مهارت را بیاموزید؟ با آنها در این مورد حرف بزنید. به طور حتم، از کمک کردن به شما خوشحال خواهند شد!

 

 

۳۱- دفتر وقایع روزانه داشته باشید.

ثبت وقایع روزانه یک راه عالی برای خود شناسی و تفکر در مورد خویش است. با نوشتن، روند فکری شما واضح می‌شود. اگر نوشته تان را از زاویه ی دید سوم شخص ببینید، بینش عمیقی نسبت به خودتان به دست می‌آورید. دفتر وقایع شما می تواند خصوصی یا در وبلاگ تان باشد.

 

 

۳۲- مربی شخصی داشته باشید!

داشتن مربی که بتواند به شما برای رسیدن به اهدافتان کمک کند، یک راه سریع برای پیشرفت و ارتقایتان است. خیلی از افرادی که به من رجوع می کنند از من می خواهند که برای رسیدن به اهدافشان آنها را مربی گری کنم و آنها اینگونه  نسبت به وقتی که تنها هستند به طور قابل ملاحظه ای نتیجه ی بیشتری می گیرند.

بیشتر بخوانید: دوره کوچینگ سالیانه، قدم به قدم تا رسیدن به اهداف (کلیک کنید)

 

 

۳۳- زمان کمتری را به شبکه های مجازی و برنامه های چت اختصاص دهید.

برنامه های چت می توانند زمان زیادی از ما بگیرند که این زمان می توانست به شکل بهتر و روی فعالیت های دیگری گذاشته شود.

اگر فکر می کنید از گوشی کم استفاده می کنید پس حتما این فایل رو گوش بدهید!

بیشتر بخوانید: فایل صوتی: آیا سرتون شلوغه؟ (کلیک کنید)

 

 

۳۴- شطرنج بازی کردن را یاد بگیرید. (یا هر نوع بازی استراتژی دیگر)

شطرنج یک بازی فوق العاده برای یادگیری استراتژی و تقویت قدرت ذهنی شماست. اینگونه نه تنها یک سرگرمی انجام می دهید بلکه قدرت تجزیه و تحلیل تان را هم بالا می برید. با انجام بازی هایی مثل تخته نرد یا بازی های کامپیوتری فکری هم می توانید استراتژی بیاموزید.

بیشتر بخوانید: ۸ روش برای ورزش دادن ذهن و جلوگیری از تنبلی مغز (کلیک کنید)

 

 

۳۵- تلویزیون تماشا نکنید.

اکثر برنامه هیچ تاثیری در رشد شما ندارد… شما فقط به تماشای آنها عادت کردید…

این زمان را می توانید به کارهایی خیلی عالی اختصاص دهید…

 

 

۳۶- در انتخاب فیلم و موزیک وسواس داشته باش…

اکثر فیلم ها و موزیک ها، سرشار از انرژی منفی و پوچی است که تکرار در دیدن و شنیدن آنها در ضمیر ناخوآگاه شما تاثیر می گذارد…

 

 

۳۷- سمینار های آموزشی بروید.

سمینار های آموزشی فرصتی است برای رشد و یادگیری و از همه مهمتر محیطی از افرادی که همگی دنبال رشد شخصی هستند…

 

 

۳۸- یک چالش را آغاز کنید.

یک هدف تعیین کنید و به خودتان سی روز برای رسیدن به آن زمان بدهید. هدف شما می تواند فراگیری یک عادت جدید یا انجام کاری باشد که همیشه می‌خواستید، ولی انجام نداده بودید. سی روز برای طرح ریزی، برنامه ریزی، اقدام، تجدید نظر و رسیدن به هدف زمان خوب و مناسبی است.

بیشتر بخوانید: فایل صوتی چالش ۱۰ ساله! (کلیک کنید)

 

 

۳۹- مدیتیشن و مراقبه

مدیتیشن به شما کمک می کند تا آرام و هشیارتر شوید. هم چنین من متوجه این نکته شده ام که در شب هایی که من مدیتیشن انجام می دهم (قبل از خوابم)، به میزان کمتری به خواب احتیاج پیدا می کنم. مدیتیشن روندی برای زدودن آشفتگی ها و رها شدن از پریشانی های ذهنی ست.

بیشتر بخوانید: مجموعه صوتی: برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخوداگاه مقدماتی (کلیک کنید)

 

 

۴۰- طبیعت را در برنامه هفتگی تان قرار بدهید

هر هفته به طبیعت سر بزنید و زمانی را آنجا سپری کنید…

طبیعت سرشار از انرژی مثبت و پاک هست…

این انرژی به شما در قدرتمندتر پیش رفتن کمک زیادی می کند.

 

 

۴۱- گلدان داشته باش…

گل و گیاه و گلدان خیلی به زیبایی محیط زندگی و کار شما کمک می کند. علاوه بر زیبایی، انرژی خیلی خوبی هم به شما می دهد…

 

 

۴۲- سخنرانی در مقابل جمع را بیاموزید.

ترس از صحبت کردن جلوی جمع به طور قابل توجهی اولین مورد از لیست ترس های مردم جهان است، در حالی که ترس از مردن شماره ی دوم این لیست است. دوره هایی وجود دارد که آموزش سخنرانی و صحبت جلوی جمع را برای شما فراهم کرده است، پیشنهاد می کنم حتما به آنها مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: مقالات سخنرانی (کلیک کنید)

 

 

۴۳- با کسانی که در زمینه ی خودشان بهترین هستند، دوست شوید.

این افراد به اهداف و نتایج دلخواهشان رسیده اند به دلیل اینکه نگرش صحیح، مهارت و اطلاعات داشته اند. برای آموختن و یادگیری مهارت شان چه کسی بهتر از این افراد وجود دارد؟ با کمک آنها به بینش قوی تری در مورد اینکه چگونه مهارت هایتان را ارتقاء ببخشید و نتایج آنها را کسب کنید، برسید.

 

 

۴۴- گذشته را رها کنید.

آیا شکایت، گله یا ناخوشی از گذشته وجود دارد که هنوز آن را رها نکرده اید و نگه‌ش داشته اید؟ اگر اینگونه است، زمان آن رسیده که رهایش کنید. نگه داشتن آنها جلوی حرکت و بهتر شدن شما را می گیرد. گذشته را دور بریزید، خودتان را ببخشید و به جلو حرکت کنید.

 

 

۴۵- یک معامله ی تجاری را شروع کنید.

آیا چیزی هست که به آن علاقه داشته باشید؟ می توانید آن را به یک معامله تبدیل کنید و از آن پول دربیاورید در حالی که همزمان آن را یاد می‌گیرید. شروع یک معامله ی تجاری نیازمند این است که مهارت های مدیریت شغلی را آموخته باشید، تیزهوشی تان را افزایش دهید و یک دید رقابتی داشته باشید.

 

 

۴۶- با افراد مهربان باشید.

در واقع، اکثر ما به اندازه ی کافی با افراد دور و برمان مهربان نیستیم. مهربان بودن به ما کمک می کند که خصلت های دیگری مثل دلسوزی، صبر، و عشق را به دست آوریم. بعد از خواندن این مقاله، محبت و مهربانی تان را به آدم های اطرافتان عرضه کنید، و واکنش آنها را ببینید. نه تنها واکنش آنها، بلکه توجه کنید که وقتی با دیگران مهربان هستید خودتان چه حسی خواهید داشت. مطمئنا حس بهتری خواهید داشت.

 

 

۴۷- پذیرای افرادی که از شما متنفرند، باشید.

شما طرفدار هر چیزی که باشید، یکسری افراد هستند که از شما بدشان بیاید. متنفر بودن از افرادی که از ما متنفرند کار ساده ای ست. ولی اینکه آنها را دوست داشته باشید، کار چالش برانگیزی است. توانایی بخشش، رها کردن نفرت و ابراز محبت به این افراد به بخشندگی و قلب بزرگی احتیاج دارد. آیا شخصی در زندگی تان وجود دارد که از شما بدش بیاید یا متنفر باشد؟ اگر چنین است، نزد آنها بروید. به آنها محبت کنید. به دنبال راه حلی بگردید و به مسائل گذشته پایان دهید. حتی اگر آنها مایل به جبران نبودند، باز هم دوستشان داشته باشید. اینگونه نسبت به وقتی که حس بدی به آنها دارید، احساس رهایی بیشتری می کنید.

 

 

۴۸- زمانی را به استراحت تان اختصاص دهید.

آیا بیش از اندازه کار می کنید؟ ارتقای شخصیت و رشد شخصی به ما یادآوری می کند تا هر از چند گاهی از کار دست بکشیم و استراحت کنیم. یک ماشین اگر بنزین نداشته باشد، حرکت نمی کند. هر هفته چند ساعت را به خودتان اختصاص دهید. استراحت کنید، نیروی تان را بازیابی کنید و خودتان را برای ادامه ی کار و زندگی شارژ کنید.

بیشتر بخوانید: مجموعه صوتی: برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخوداگاه مقدماتی (کلیک کنید)

 

 

۴۹- شغل دوم خودت رو راه اندازی کن!

مهم نیست کار فعلیت رو چقدر دوست داری، کاری رو راه اندازی کن که به مردم کمک کنی و حس خوبی داشته باشی از داشتنش. اینکار رو بخاطر پول راه اندازی نکن ولی شک نکن بزودی کسب درامد هم واست میکنه…

 

 

۵۰- روزانه حداقل یک مقاله ی رشد شخصی بخوانید.

به مطالعه مقالات موفقیت و رشد شخصی عادت کنید. بر حسب علاقه خودتون، مطالعه کنید. در سایت علم ما برای هر نوع سلیقه ای مقاله و مطالب ارزشمندی داریم که به رشد شخصی شما کمک زیادی می کند. (فقط کافیه سرچ کنید)

 

 

۵۱- به رشد شخصی‌تان تعهد داشته باشید.

شما مسئول رشد شخصی خود هستید و نه کس دیگر. پدر، مادر، دوست، من، یا هر کس دیگر مسئول رشد شخصیت شما نیست. تصمیم خودتان را بگیرید و به رشد شخصیت تان متعهد شوید و خودتان را به یک ماجرای رشد و تغییر به درازای طول عمرتان دعوت کنید. با انجام دادن مراحل ذکر شده در بالا و کار کردن روی آنها شروع کنید و قدم به قدم جلو روید. ممکن است که خیلی زود به نتیجه نرسید، ولی به شما قول می دهم تا وقتی که این اصول را انجام دهید و به آنها پایبند باشید، شاهد تغییرات مثبت در خودتان و زندگی تان خواهید بود. اگر به کمک و مشاوره احتیاج داشتید، مثل همیشه گروه علم ما در کنار شما هست….

از مشاوره رایگان کمک بگیرید! (کلیک کنید)

 

 

 

 

 

 

دانلود فایل pdf این مقاله:

https://elmema.com/

 

کلیک کنید . . .

 

 

 

 

 

کتاب صوتی پنجاه روش عالی و کاربردی برای رشد و توسعه فردی

 

 

www.elmema.com

 

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

 

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

 

 

 

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

 

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

برای دیدن سایر مقالات بهبود فردی کلیک کنید.

تلگرام علم ما

Medium_20160928095241745_1111111111

درباره ی مدیر سایت علم ما

علمِ ما یک گروه کاملا تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و رشد فردی می باشد، که در اسفند ۱۳۹۴ راه اندازی شد. علم ما متشکل از اساتیدی است که علاوه بر دانش علمی عالی، بطور کامل با بازار کار در انواع کسب و کار و ابعاد رشد فردی در بهبود فردی در دنیای واقعی هم آشنا هستند. گروه علم ما درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و تاکید بر صد در صد کاربردی بودن، آموزش های سطح اول را در اختیار شما همراهان و دوستان عزیز ارایه دهد. پر متقاضی ترین آموزش های مجموعه علم ما: دوره کوچینگ، دوره های کسب و کار، کتاب تقویم انگیزشی و...

مطلب پیشنهادی

elmema.com/category/individual-improvement

چالش تقویم انگیزشی از دکتر شهریار مرزبان

چالش تقویم انگیزشی از دکتر شهریار مرزبان جامع ترین چالش و کمپین هدف گذاری و …

4 دیدگاه

 1. درود
  عاااااااااااااااااالی بود
  ممنون از گروه فوق حرفه ای تون

 2. سلام
  ممنون بابت مقاله عالی
  پیشنهاد من:

  برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی و دست یابی به موفقیت و پیشرفت، همواره در حال یادگیری باشید.
  حتی وقتی که سرتان شلوغ است و کارهای روزانه‌تان را به سختی انجام می دهید، باز هم یادگیری را رها نکنید.
  بهتر است ۶ ساعت در هفته را به یادگیری اختصاص دهید. پس در ۶ روز کاری، روزی یک ساعت به یادگیری بپردازید. در این زمان تمام حواس خود را جمع کنید و نگذارید چیزی تمرکزتان را از بین ببرد.
  یادگیری باعث جوان شدن مغز می شود و با این کار به پیشرفت بیشتری خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code