سرخط خبرها
خانه / آخرین مقالات / واقعیتی در مورد غیبت
elmema.com/category/individual-improvement
elmema.com/category/individual-improvement

واقعیتی در مورد غیبت

واقعیتی در مورد غیبت

 

وقتی غیبت می کنید، به دیگران نشان می دهید که غیر قابل اعتماد هستید. این کار نه تنها اعتبار شما را به عنوان یک کارمند زیر سوال می برد بلکه روابط کاری شما را تخریب می کند. چرا؟ زیرا به طور کلامی دارید به دیگران می گویید که وقتی آن ها نیز حضور ندارند همین طور غیبت خواهید کرد.

راه حل این است که به شخص غایب وفادار باشید. مسلما این کار سخت تر از آن است که به نظر می آید. شاید هم بسیاری از ما این کار را انجام داده ایم. در زیر چند پیشنهاد برای ترک عادت غیبت آمده است:

 

– چگونه خود غیبت نکنیم:

همان طور که قبلا ذکر شد، غیبت صرفا تنبلی برای تلاش در برابر گفتگوهای کوتاه است. در عوض، تلاش کنید تا موضوعات جالبی را برای گفتگو پیدا کنید. چند ایده:

 • * ستاره‌ی سینما یا یک اتفاق سیاسی (صحبت کردن در مورد افراد مشهور غیبت محسوب نمی شود!)

 • * یک کتاب جدید، برنامه تلوزیونی یا فیلم

 • * خوابی که دیده اید و می خواهید که تعبیر شود

 • * یک سرگرمی که کشف کرده اید یا می خواهید در موردش تحقیق کنید

 • * یک وب سایت یا نرم افزار جالب

 

 

– چگونه اگر کسی غیبت کرد با او رفتار کنیم:

به طور کلی، غیبت سر نا زیبای خود را در نقطه‌ای می گذارد که گفتگو عمیق‌تر و صمیمی‌تر شده است. یعنی یا شخصی که غیبت می کند نمی داند چگونه به دیگران نزدیک شود و راهی دیگری بلد نیست یا این که برای ایجاد رابطه ای معنادار احساس مسئولیت نمی کند. توصیه های من این است:

* گفتگو را با یک نگاه سریع به ساعت و یک حرف ندا پایان دهید: “اوه، من فراموش کردم با جایی تماس بگیرم”.

* شماره ۱ را برای شروع کنندگان غیبت بیشتر در نظر بگیرید.

* گوش دادن فعال را با نقل کردن هر چیزی که آن شخص می گوید تمرین کنید، (این موضوع را تا زمانی که این کار را با بی رحمی انجام ندادید متوجه نخواهد شد): در واقع مانند این می ماند که بگوییم “پس احساس می کنید که او رفتاری سخت گیرانه با شما داشته است؟” در برابر گفتن این جمله که غیبت محسوب می شود: “احتمالا از چیزی ناراحت بوده است.”

* فقط گوش دهید و چیزی نگویید تا خود شخص متوجه شود که شما مایل به ادامه ی بحث در مورد دیگران نیستید.

 

 

اگر کسی شروع به غیبت کند و شما این عادت را کنار گذاشته باشید، به یاد داشته باشید که این تنها یک قضاوت است تا ببینید چقدر در مورد سیستم ارزشیابی جدید خود به نیکویی رفتار می‌کنید. برای تایید این موضوع که: “من دیگر غیبت نمی کنم و سپاسگزار خواهم شد اگر شما هم چنین کنید” قضاوت دیگران است. این همان چیزی است که خود هنگام غیبت کردن انجام می دادید. پس اکنون چه چیزی در شما تغییر کرده است؟ در عوض، وقتی که مکالمه به بیراهه می‌رود، با راهکار های بخش قبل آن را تفسیر کنید و موضوع را تغییر دهید. فراموش نکنید درست مانند تمام عادت ها، ممکن است به عادت های قبلی خود برگردید. استعاره مورد علاقه من برای تغییر یک عادت، فرایند آموزش آسان است. چیزی شبیه این است:

اول نفس بکشید، و سپس به یاد بیاورید که می خواستید کاری متفاوت انجام دهید. (وقتی فهمیدید که بعد از یک تماس تلفنی شروع به غیبت کرده اید.)

دوم، در حـالـی کـه نفس می کشید متوجـه می شوید کـه مـی خواهید کـار متفاوتی را انجام دهید. (در حالی که غیبت می کنید متوجه این کار می شوید، و به سرعت چند تکنیکی که در این کتاب آمده است را امتحان می کنید.)

سوم، قبل از این که نفس بکشید متوجه می شوید که می خواهید کار متفاوتی انجام دهید. (قبل از غیبت به یاد می آورید که می خواهید متفاوت رفتار کنید.)

 

منبع: کتاب ۱۰۱  راه برای اینکه عاشق شغل تان شوید از استفانی گودارد داویدسن و ترجمه ی شهریار مرزبان

برای دانلود رایگان کلیک کنید

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید.

از آرشیو مقالات بهبود فردی  دیدن کنید ?

همچنین از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما…

تلگرام علم ما

Medium_20160928095241745_1111111111

 

درباره ی مدیر سایت علم ما

علمِ ما یک گروه کاملا تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و رشد فردی می باشد، که در اسفند ۱۳۹۴ راه اندازی شد. علم ما متشکل از اساتیدی است که علاوه بر دانش علمی عالی، بطور کامل با بازار کار در انواع کسب و کار و ابعاد رشد فردی در بهبود فردی در دنیای واقعی هم آشنا هستند. گروه علم ما درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و تاکید بر صد در صد کاربردی بودن، آموزش های سطح اول را در اختیار شما همراهان و دوستان عزیز ارایه دهد. پر متقاضی ترین آموزش های مجموعه علم ما: دوره کوچینگ، دوره های کسب و کار، کتاب تقویم انگیزشی و...

مطلب پیشنهادی

پنجاه روش عالی و کاربردی برای رشد و توسعه فردی

کتاب صوتی پنجاه روش عالی و کاربردی برای رشد و توسعه فردی

پنجاه روش عالی و کاربردی برای رشد و توسعه فردی گوینده: زینب السادات حسینی تهیه …

4 دیدگاه

 1. عالی و کاربردی
  کتاب خیلی خوبیه
  توصیه میکنم

 2. چه خوبید شما
  ممنون از این همه انرژی

 3. کتاب خوبیه
  افرین دکتر جون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *