سرخط خبرها
خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه کتاب فرمول موفقیت از جری بروکنر

www.elmema.com سال 1403 را هدفمند و با برنامه ریزی آغاز کن! | دوره رایگان کلیک کنید www.elmema.com

معرفی و خلاصه کتاب
معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب فرمول موفقیت از جری بروکنر

معرفی و خلاصه کتاب فرمول موفقیت از جری بروکنر

(The formula for success)

خلاصه و معرفی از: آزاده جوانبخت

 

 

معرفی جری بروکنر

جری بروکنر نویسنده‌ی آمریکایی کتاب‌های خودپروری و روان‌شناسی است. او از معدود نویسندگانی است که با جرات می‌گوید که کسب درآمد از طریق کتاب برایش مهم است، چون نویسندگی شغل حرفه‌ای‌اش است.

اما به همان اندازه، کمک به دیگران و ایجاد تغییر در زندگی مردم در تمام دنیا هم انگیزه‌ی او از نوشتن این کتاب‌هاست. او سال‌هاست که روی اصول موفقیت در زندگی افراد بزرگ دنیا مطالعه می‌کند و آموزه‌هایش را با زبانی ساده و خودمانی برای خوانندگانش تعریف می‌کند.

 

 

مترجمین کتاب فرمول موفقیت

این کتاب توسط مهدی قراچه داغی ترجمه شده و انتشارات البرز آن را به چاپ رسانده است.

 

 

درباره کتاب فرمول موفقیت

فرمول موفقیتی که در این کتاب آمده شما را با شیوه‌های فکری، اعمال و رفتاری آشنا می‌کند که در نتیجه آن می‌توانید به رشد و بالندگی و موفقیت شخصی برسید.

برای مثال یک ارتباط برقرارکننده موثر و متبحر شوید و مغز خود را چنان آموزش دهید تا بازدهی تان را به حداکثر و محدودیت‌های منفی که مانع از پیشرفت و توفیق شما می‌شود را به حداقل برسانید. فرمول موفقیت در ضمن به مدیریت زمان و مهارت‌های حل مسئله و بسیاری از مقولات دیگر اشاره دارد.

به‌طور خلاصه هدف این کتاب ارائه نقطه‌ نظرهای جامع است که به رشد و بالندگی شخص منجر می‌شود و برای شما موفقیت، سعادت و خوشبختی به ارمغان می‌آورد.

درس‌های موفقیت این کتاب جملگی نسبتی بر عقل سلیم هستند و به سخت‌کوشی و تلاش فراوان اشاره دارند. هیچ درسی در این کتاب مدعی آن نیست که می‌توانید به یکباره بدون معطلی زندگی خود را تغییر دهید و به آنچه می‌خواهید دست یابید. ما ادعا نمی‌کنیم که می‌توانید چشم‌هایتان را ببندید و سپس از عالم هستی بخواهید بدون این‌که شما به خود زحمتی بدهید همه خواسته‌های شما را برآورده سازد

 

 

با خواندن این کتاب چه چیزهایی را یاد می‌گیریم؟

«فرمول موفقیت» یک کتاب مینیمال و ساده است که در آن برگزیده‌ترین و کاربردی‌ترین حرف‌های انسان‌های موفق دنیا گردآوری شده است. در این کتاب بیش از 2000 جمله‌ی الهام‌بخش از 500 نفر از افراد موفق و آگاه را می‌خوانید، از کنفسیوس و اوری پیدس گرفته تا برایان تریسی و باب دیلان.

با خواندن این کتاب یاد می‌گیرید که چطور زندگی بهتری داشته باشید، به امنیت خاطر و آرامش برسید، عزت نفس و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید و به فردی متعهد و قابل اعتماد تبدیل شوید.

با خواندن این کتاب، فرمول موفقیت در ذهنتان می‌نشیند و افکارتان را متحول می‌کند. با وجود افکار و اعتقادات جدید، کارهای جدیدی می‌کنید و حالا زمان آن رسیده تا تصمیمات بزرگی برای زندگی حال و آینده‌ی خود انجام بگیرید.

فرمول موفقیت نه مثل اکسیر جاودانگی است، نه چشمه‌ی جوانی و نه معجون عشق. غول چراغ جادو هم نیست که چشمانمان را ببندیم و فقط در فکر و خیال آرزو کنیم. این افسانه‌ها را باید کنار بگذاریم و به زندگی واقعی برگردیم، جایی که به اندازه‌ی تلاشمان پاداش می‌گیریم.

تمام رمز و رازهای کوچک و بزرگ دنیای موفقیت در کتاب «فرمول موفقیت» جمع شده است.

این کتاب یک گنجینه‌ی واقعی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین اصولی است که نظریه‌پردازان و نویسندگان دنیا در آثار مختلف خود از آن‌ها حرف زده‌اند. حالا جری بروکنر با ابتکاری منحصربه‌فرد توانسته مهم‌ترینِ این اصول را با زبانی ساده و خودمانی یک جا جمع کند. با به کارگیری راهکارها و تمرینات این کتاب می‌توانید در مدتی کوتاه زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را متحول کنید.

برای این که بتوانید چیز جدیدی یاد بگیرید و آن را در زندگی خود اجرا کنید، چند روش وجود دارد. می‌توانید به تجربه‌ی شخصی خود تکیه کنید و با استفاده از روش آزمون و خطا، از درستی روش‌های مختلف مطمئن شوید. این روش قطعا تضمینی است، اما خیلی زمان می‌برد تا عملی شود. شاید هم بتوانید با افرادی که قبلا همین راه را رفته‌اند صحبت کنید و از آن‌ها کمک بگیرید، البته اگر بتوانید چنین کسانی را پیدا کنید.

یک روش دیگر هم وجود دارد، که ساده‌ترین و سریع‌ترین راه رسیدن به آموزه‌های کاربردی و مفید است. راه‌حل‌هایی که دیگران به آن رسیده‌اند و آموزه‌های خود را نوشته‌اند را  بخوانیم. این خواندن صرفا به معنی مطالعه و روخوانی از روی جملات زیبا و انگیزه‌بخش نیست. باید عمیق و با دقت خط به خط تمام این آموزه‌ها را بخوانیم و آن‌ها را در زندگی حرفه‌ای و شخصی خود پیاده کنیم.

مطالب این کتاب شاید به نظر خیلی از مخاطبان آشنا یا حتی کلیشه باشد. اما هنگام خواندن این آن‎‌ها باید از خودتان بپرسید اگر قبلا این حرف‌ها را شنیده‌اید، چقدر از آن‌ها در زندگی استفاده کرده‌اید؟

تکرار برخی مطالب در دنیای خودپروری و موفقیت به معنای گرته‌برداری از روی آموزه‌های سایر نویسندگان نیست. بلکه نشان می‌دهد این‌ها اصولی هستند که افراد مختلف به اهمیت آن‌ها پی برده‌اند و آن‌ها را در زندگی خود پیاده کرده‌اند.

مطالب این کتاب طوری طراحی و تدوین شده که هم می‌توانید آن‌ها را در قالب فصل‌های مجزا بخوانید و هم به ترتیب فصل‌ها. با این حال نویسنده ادعا می‌کند که مطالب این کتاب طوری پشت سر هم ردیف شده‌اند که مثل یک کد رمز برای باز کردن قفل موفقیت هستند. پس باید با دقت تمام این رمزها را کشف کنید تا بتوانید قفل را باز کنید.

چشمان خود را ببندید و تصور کنید وقتی به پایان حیات خود می‌رسید، دوست دارید چگونه حال و روزی داشته باشید. انجام دادن چه کاری و رسیدن به کدام هدف شما را راضی می‌کند؟ حالا چشمانتان را باز کنید و به اطرافتان نگاهی بیندازید. اگر کاری که هم‌اکنون می‌کنید شما را به خواسته‌تان نمی‌رساند، کارتان را تغییر دهید تا به پنداره‌ی خود تحقق بخشید.
پنداره آن چیزی است که به عنوان تصویر بزرگ زندگی خود طلب می‌کنید. پنداره هدف و منظور زندگی شماست.
پنداره‌ی خود را خلق کنید و هدف زندگی‌تان را مشخص نمایید.
معنای زندگی رسیدن به هدف و مقصود است.
اگر هدفی واضح برای خود ندارید، به ناچار هدفی را که دیگران برایتان در نظر می‌گیرند، باید برآورده سازید و دیگران احتمالا قصد خیری برای شما ندارند.
هدفتان را شناسایی کنید. بدانید که در زندگی چه می‌خواهید و بعد برای رسیدن به آن تلاش کنید. اندیشه‌ها، احساسات و رفتارتان را با ارزش‌هایتان همخوان کنید تا به هدف‌هایتان برسید و پنداره‌ی خود را خلق کنید.

 

 

 پیام اصلی جری بروکنر

بسیاری از صاحبان مشاغل جدید با هدف «رسیدن به موفقیت» ، کسب و کار خود را آغاز می‌کنند. اما واقعا موفق بودن به چه معناست؟

ساده‌ترین و دقیق‌ترین پاسخ این است که کلید موفقیت در مشاغل مختلف حتی کوچک، برای همه یکسان نیست. مانند سایر موارد مربوط به کسب و کار، تعیین موفقیت به عهده خود شماست.

مهم نیست که در چه شغلی مشغول هستید، سخت‌کوشی و پشتکار شما در آن کسب و کار حائز اهمیت است. از طرفی دیگر، اغلب کارآفرینان، نشانه موفقیت و رشد در کسب و کار را براساس تجربه با کیفیت، رضایت مشتری و محبوبیت قرار می‌دهند.

کتاب فرمول موفقیت، فرای سن‌وسال، جنسیت و مرزهای جغرافیایی نوشته شده است. از صاحبان کسب و کارهای بزرگ گرفته تا پدر و مادرهایی که می‌خواهند فرزندان بهتری تربیت کنند، همه مخاطبان این کتاب هستند.

این کتاب برای انسان است. تاجر، بازاریاب، استاد، معلم، دانش‌آموز، پدر، مادر، و همه‌ی کسانی که به دنبال تعریف جدید و ساده‌ای از موفقیت هستند، می‌توانند در این کتاب چیزهایی یاد بگیرند که زندگی‌شان را برای همیشه تغییر دهد.

این کتاب ابتدا ممکن است شما را سر شوق بیاورد، یا از این که تاکنون دست روی دست گذاشته بودید و از این چیزها خبر نداشتید، احساس سرخوردگی و ناراحتی کنید. بروکنر مثل یک دوست صمیمی و دلسوز اینجاست تا همه چیز را از اول با هم یاد بگیرید.

چیزهایی که در گذشته اتفاق افتاده، باعث شده تا به اینجا و این حس برسید. پس به بروکنر اعتماد کنید و مطمئن باشید مسیر درستی را آمده‌اید.

www.elmema.com

 

 

www.elmema.com

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو تست های آنلاین دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو داستان های کوتاه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات موفقیت دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات مدیریتی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات شاد زیستن دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات امید به زندگی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات یک دقیقه مطالعه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما… (کلیک کنید)

تلگرام علم ما

تلگرام علم ما (کلیک کنید)

Medium_20160928095241745_1111111111

اینستاگرام علم ما (کلیک کنید)

 

درباره ی شیوا مرزبان

Avatar photo
شیوا هستم، نویسنده سایت علم ما و ادمین اینستاگرام علم ما. به مطالب انگیزشی و سبک زندگی علاقه دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب قدرت من هستم از جول اوستین

معرفی کتاب قدرت من هستم (The Power of I Am) نوشته جول اوستین خلاصه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *