خانه / آخرین مقالات / معرفی و خلاصه کتاب استثنا باشید از دارن هاردی

معرفی و خلاصه کتاب استثنا باشید از دارن هاردی

معرفی و خلاصه کتاب استثنا باشید از دارن هاردی

(learn to unleash more of your best self in an all new)

 

 

معرفی نویسنده

دارن هاردی (Darren Hardy) نویسنده آمریکایی، ناشر و ویراستار سابق مجله موفقیت  (SUCCESS) می باشد. او طی دو دهه به عنوان یک رهبر کسب و کار و کارآفرین فعالیت داشت و در همین راستا به موفق ترین افراد از جمله ریچارد برانسون، استیو جابز، وارن بوفت، دونالد ترامپ، هوارد اشولتز، چارلز شواب، جف بزوس دسترسی داشت.

دارن اسرار موفقیت خود را کشف کرده است و در حال حاضر با زبان آسان آنها را به ما نشان می‌دهد. مدیران ارشد بسیاری امروزه کتاب‌های او را می‌خوانند، به ویژه شاهکار او یعنی اثر مرکب.

 

 

مترجمین کتاب استثنا باشید

فریبا جعفری نمینی این کتاب را ترجمه کرده و توسط نسل نواندیش به چاپ رسیده است.

 

 

درباره کتاب استثنا باشید

کتاب استثنا باشید، حاوی جدیدترین نکات نویسنده کتاب پرفروش اثر مرکب، دارن هاردی برای رسیدن به موفقیت است. اگر شما از جمله افرادی هستید که واقعاً می خواهید زندگی تان برای همیشه تغییر کند، این کتاب مخصوص شماست.

این کتاب مروری بر یکی از دوره های فشرده دارن هاردی با همین نام می باشد که مترجم در آن حضور داشته و با هدف ارائه روش های مستند برای رسیدن به موفقیت و تغییر و تحول زندگی مخاطبان، آن را به فارسی ترجمه کرده است .

هاردی با شیوه‌ای آسان و گاه به گاه سریع موضوعات را بیان می‌کند. نثر غیررسمی باعث شده که خواننده احساس کند با دوست صمیمیش اش در حال صحبت است.

هر کدام از ما یک مخلوق بی نظیر هستیم؛ یک استثنا؛ کسی که می تواند خود، زندگی، خانواده و دنیایش را تغییر دهد!
این تعارف نیست، حقیقتی است که آن را از یاد برده ایم.
این کتاب در مجموعه آثاری از دارن هاردی قرار می ‌گیرد  که در آن‌ ها سعی شده راه ‌های رسیدن به موفقیت برای مخاطب اثر تشریح شود تا با بهره ‌گیری از اصول و راهکارهای ارائه ‌شده زندگی افراد برای همیشه و از اساس دگرگون شود.

 

 

با خواندن این کتاب چه چیزهایی را یاد می‌گیریم؟

کتاب های زیادی برای راهنمایی افراد به سوی موفقیت نوشته شده است. بعضی بر این اساس نوشته شدند که انگیزه ایجاد کنند، بعضی در پی آن هستند که جسارت بدهند و بعضی نیز توصیه می کنند بنشینید و موفقیت را تجسم کنید تا آن را به دست آورید؛ اما کتابی که در دست دارید یک فرق اساسی با همه این ها دارد، این کتاب فقط در پی آن است که روشهای علمی و استراتژیهایی را به شما بیاموزد که شما را قدم به قدم جلو میبرد و به نتیجه میرساند.

به باور نویسنده هر فردی در هر جای جهان یک مخلوق استثنایی و بدون نمونه دیگر است اما راه‌ های رسیدن به خوشبختی و نیک ‌روزی دارای چارچوبی مشخص است که حقیقیت زندگی بر آن استوار شده است. این کتاب برخلاف بسیاری از آثار دیگر که در زمینه رسیدن به موفقیت نوشته شده، سعی دارد چارچوبی علمی و استراتژیک به مخاطب خود ارائه دهد تا هر فردی با بکاربردن آن بتواند قدم به قدم در راه پیشرفت و کامیابی گام بردارد. تمام روش ‌های موجود در این کتاب نه انگیزشی و تحریک ‌کننده جسارت بلکه اسلوب‌ هایی مستند و علمی است که عمل به آن‌ها بدون شک زندگی هر فردی را از بنیاد دگرگون خواهد کرد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: ” اگر نگاهی به عکس‌های روی جلد مجلۀ موفقیت بیندازید خواهید دید که هیچ‌کدام از آن‌ها معجزه نکرده‌اند. هیچ‌یک برای پیروزی یک جهش بزرگ انجام نداده است. آن‌ها اقدامات ناگهانی و بی‌پروا نداشته‌اند. این باور نادرست بسیاری از مردم در مورد موفقیت‌های بزرگ است، آن‌ها بر این باورند که جاه‌طلبی به معنای این است که بپری و امیدوار باشی که اتفاقی برای تو رخ ندهد.
موفقیت‌های بزرگ با جسارت رخ خواهند داد نه با دیوانگی! اگر برای رسیدن به موفقیت می‌خواهید چشمانتان را ببندید، تمام شجاعت خود را جمع کنید و جلو بروید، لطفاً دست نگه دارید، زیرا با چشمان بسته ناگهان به مانعی برخورد خواهید کرد که تمام زندگی شما را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.
بنابراین، افرادی که به موفقیت‌های بزرگ رسیده‌اند، جهش ناگهانی و بی‌پروا نکرده‌اند بلکه جهش‌های ذره‌ای داشته‌اند. ”

اما چرا تعداد افراد شکست خورده بیش از انسان های موفق است؟

چرا این قدر فقر در دنیا وجود دارد؟

چرا امار طلاق تا این اندازه بالا رفته است؟

چرا اندوه بر شادی چیره شده است؟

چرا رویاها مغلوب ترسها شدهاند؟

چرا … چرا دنیا جایی بسیار هراسناک برای زندگی به نظر میرسد؟

جایی که انگار ما باید به ناچار در جاده هایی نامرئی خلاف جهت آرزوهایمان جلو برویم!
این کتاب یک دورۀ جدی برای افرادی جدی است که تصمیم دارند روش ‌های مستندی برای موفقیت بیاموزند و زندگی خود را برای همیشه تغییر دهند. در این اثر دستورالعمل ‌های فردی را می ‌خوانید که زندگی ‌اش ثابت کرده است می ‌توان یک استثنا بود!

فهرست مطالب کتاب به شرح ذیل می باشد:

مقدمه
فصل اول: استثنا باشید!
فصل دوم: راز موفقیت چیست؟
فصل سوم: چرا بیشتر مردم شکست خورده‌اند؟
فصل چهارم: چرا افراد شکست‌خورده رفتار شکست‌ خورده‌ها را بروز می‌دهند؟
فصل پنجم: چگونه کیفیت زندگی خود را بالا ببرید
فصل ششم: ابزارهای جادویی
فصل هفتم: مهارت‌های لازم را بیاموزید
فصل هشتم: برای بقا، رهبری کنید

در فصل اول، دارن هاردی به ما کمک می کند تا کشف کنیم که هدفمان از زندگی کردن چیست؟ و چگونه می توان با تکیه بر ارزش ها به یک فرد استثنایی در مسیر موفقیت تبدیل شد.

در قدم اول باید بدانید که کدام باورهای شما هستند که شما را از اهدافتان دور می کنند. چگونه؟ برای آنکه بدانید چه باورهایی در شما مانع رسیدن به اهدافتان شده است، ابتدا باید بدانید هدفتان چیست سپس براساس آن بررسی کنید و دریابید کدام باورها در شماست که مانع رسیدن به آن ها می شود.

همۀ این ها فقط باورهای نادرستی است که ذهن شما ساخته است تا به شما بقبولاند که اگر موفق نشده اید، به این دلیل است که تحصیل کرده، باهوش، زیبا و توانمند نیستید؛ دلیل اینکه ثروت ندارید این است که والدین خوبی نداشته اید، در کشور خوبی زندگی نمی کنید و امکاناتی برای شما فراهم نبوده است؛ اگر بدهکارید به این دلیل است که آدم خوبی هستید، نمی خواهید سر دیگران کلاه بگذارید…

نه، این حقیقت ندارد.
بنابراین، شما شرایط خوبی ندارید و به آرزوهایتان دست نیافته اید، زیرا در هر لحظه از زندگی خود مراقب انتخاب هایی که می کنید نیستید.

والتر گفته است که هر انسان ساخته عصری است که در آن زندگی می کند؛ فقط تعداد اندکی از انسان ها هستند که می توانند خود را از دیوار باورهای زمان خویش بالاتر بکشند.

بنابراین، من می خواهم شما را دعوت کنم تلاش کنید خود را بالاتر از دیوارهای باور زمان خویش بکشید.

لازم است بتوانید خود را بالاتر از دیوارهای باور زمان خویش بکشید، بالاتر از دیوارهای باور والدینتان، جامعه تان، معلمانتان یا هر صدایی که در درون سرتان زمزمه می کند که شما نمی توانید و شما را از رسیدن به آرزوهایتان بازمی دارد.

سیستم باورهای شما لنز عینکی است که بر چشم دارید و از طریق آن همه چیز را می بینید. هر چیزی که شما در این دنیا می بینید به آن رنگی خواهد بود که لنز عینک شماست! شما براساس رنگ عینکتان می توانید دنیا را بسیار دشوار، بسیار زشت، میدان مسابقه، خطرناک و ترسناک ببینید؛ اما بسیاری هستند که همین دنیا را بسیار شاد، عالی، زیبا و پر از فراوانی می بینند. تفاوت این دو گروه در دنیایی نیست که در آن زندگی می کنند، بلکه تفاوت در نوع نگرش آن ها به این دنیاست.

باورها می توانند حقیقت نداشته باشند؛ اما همین باورها سرنوشت ما را تعیین می کنند.

در فصل دوم از کتاب استثنا باشید می خوانیم که راز موفقیت چیست؟ و چگونه می توان مصیبت ها را به امتیازات تبدیل کرد.

برای اینکه سیستم باوری خود را موشکافی کنید، زمان مناسبی را اختصاص دهید. توصیه می کنم همه چیز را یادداشت کنید. چه باوری در مورد خودتان، خانواده تان، امکانات تان، شغلتان، همسرتان و کشورتان دارید. سپس فهرست باورهایی را تهیه کنید که بدان ها نیازمندید، باورهایی که حقیقت دارند و می توانند به شما کمک کنند تا به سقف آرزوهایتان برسید، آنگاه این دو فهرست را با هم مقایسه کنید.

تنها تفاوت موجود بین افراد موفق و هفت میلیارد انسان دیگر روی کرۀ زمین، انتخاب های کوچک و به ظاهر ناچیزی است که آن ها در هر لحظه از زندگی خود می کنند. این حقیقتی است که برای بسیاری از افراد به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست. بیشتر افراد باور دارند که برای موفقیت باید کارهای شگفت انگیز انجام داد، توانایی های زیادی کسب کرد، امکانات بی اندازه در اختیار داشت، بسیار باهوش بود، بسیار زیبا بود و حتی برخی بر این باورند که باید بسیار بی رحم بود!
فصل سوم کتاب دلایل شکست افراد در راه موفقیت را روشن می کند.

لازم است مغز خود را تا جایی که می‌توانید از افکار منفی دور نگه دارید تا از عوارض آن مصون بمانید و از سوی دیگر، لازم است تا جایی که می‌توانید مغز خود را با افکار مثبت تغذیه کنید. لازم است به‌دنبال منابعی باشید که به‌طور مداوم ذهن شما را از افکار منفی پاک و آن را با افکار مثبت و سازنده پر کنند.
این‌ها مقدور نخواهد بود مگر اینکه تصمیم بگیرید برای خودتان سرمایه‌گذاری کنید. بهترین روش برای این کار را برایان تریسی طراحی کرده است. من این روش را زمانی آموختم که فقط هجده سال داشتم و این روش تمام زندگی من را از همان زمان دگرگون کرد. ” استثنا باشید”

همه ما استثنایی هستم اما چون  استثنایی بودن را از یاد برده ایم شکست خورده هستیم. این در حالی است که می توانیم خودمان، زندگی ، خانواده و دنیا را تغییر بدهیم.

فصل چهار به بررسی رفتار افراد شکست خورده می پردازد.

قوانین رهبری را بیاموزید تا سریع‌تر از آنچه می‌توانید تصور کنید جلو روید. در مقام سردبیر مجله موفقیت می‌توانم بگویم که ما در مجله موفقیت مدام به‌دنبال روش‌های نو می‌گردیم و در پی افق‌های تازه هستیم، ما باید بدانیم که اقتصاد در چه شرایطی قرار دارد و پیش‌بینی کنیم که به کدام سو خواهد رفت، باید بدانیم که چه موقعیت‌هایی برای موفقیت وجود دارد و قوانین آن چیست، زیرا کار ما این است که به افراد قدرت بدهیم تا پیروز شوند و در کسب‌وکارشان موفق باشند. ما باید ابزارها، روش‌ها و اطلاعاتی را که این افراد نیاز دارند پیش از آن‌ها بدانیم تا به آن‌ها بیاموزیم، ابزارهایی که به آن‌ها کمک می‌کند به فراوانی و وفور نعمت دست یابند و سازمان‌های موفق و پرسود داشته باشند.

در فصل های بعدی کتاب می خوانیم که چگونه می توان با بهره گیری از ابزارها و مهارت ها کیفیت زندگی خود را بالا ببریم و بهترین روش های رهبری برای رسیدن به بقا چیست؟

مغز شما یک سیستم بسیار ساده دارد، یعنی هرچه در آن بریزید همان را به شما پس خواهد داد!
دست از سرمایه گذاری روی خودتان بردارید و روی دیگران سرمایه گذاری کنید تا به همان موفقیتی دست یابید که مدت هاست در انتظارش هستید.
بنابراین اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که واقعا می خواهید زندگی تان را برای همیشه تغییر دهید، کتاب استثنا باشید مخصوص شماست زیرا دستورعمل های دارن هاردی را می خوانید که زندگی اش ثابت کرده می توان یک استثنا بود.

در واقع زندگی شما به راهی خواهد رفت که به آن نگاه می کنید و هر چیزی که توجه و نقطۀ تمرکز شما را کنترل کند، زندگی شما را هم کنترل خواهد کرد.

 

 

 پیام اصلی نویسنده

کتاب حاضر مخصوص افرادی است که بدنبال تغییر در زندگی خود هستند و خواستار موفقیت می باشند.

“دارن هاردی” معتقد است که هر فرد میتواند یک فرد منحصر به فرد در جایگاهش باشد و این را تعارفی در حق خواننده طلقی نمیکند بلکه واقعیتی میداند که بسیاری از افراد از آن آگاه نیستند.

اما با بررسی آمار های شکست در میان افراد ممکن است این سوال پیش آید که چگونه این افراد استثانیی شکست خوردند؟چرا این انسان استثنایی در این دنیا بیشتر مغلوب به نظر میرسد تا پیروز؟

بر خلاف باقی کتاب های موفقیت که میخواهند در شما انگیزه ایجاد که به سمت هدف خود پیش روید،کتاب”استثنا باشید” با ارائه راهکار هایی کاربردی،از شما فردی موفق و تاثیر گذار و در نهایت استثنایی خلق میکند.

“دارن هاردی” در این کتاب با ارائه مثالی از فردی موفق، راهکارش هایش را به طور شفاف توضیح میدهد و به افرادی که با بهانه ها خداحافظی کرده اند نوید رسیدن به اهداف خود را میدهد.

 

 

سایر آثار دارن هاردی :

اثر مرکب

ترن هوایی کارآفرینی

امسال تکرار نخواهد شد

بهترین سال زندگی تو

دیوانگان ثروت ساز

 

 

www.elmema.com

www.elmema.com

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو تست های آنلاین دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو داستان های کوتاه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات موفقیت دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات مدیریتی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات شاد زیستن دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات امید به زندگی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات یک دقیقه مطالعه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما… (کلیک کنید)

تلگرام علم ما

تلگرام علم ما (کلیک کنید)

Medium_20160928095241745_1111111111

اینستاگرام علم ما (کلیک کنید)

درباره ی شیوا مرزبان

شیوا هستم، نویسنده سایت خووووووووووووووب علم ما و سرپرست ادمین اینستاگرام علم ما. حال خوب ساختنی هست و علم ما فقط وسیله هست :)

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب زندگی خود را طراحی کنید از بیل بورنت و دیوید ایوانس

معرفی و خلاصه کتاب زندگی خود را طراحی کنید از بیل بورنت و دیوید ایوانس …

یک دیدگاه

  1. معرفی عالیه ای بود مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code