خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه  کتاب راز از راندا برن 
معرفی و خلاصه کتاب
معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه  کتاب راز از راندا برن 

معرفی و خلاصه  کتاب راز از راندا برن 

(The Secret)

خلاصه و معرفی از: آزاده جوانبخت

 

 

معرفی راندا برن

راندا برن (Rhonda Byrne) متولد ۱۹۴۵ نویسنده و تهیه‌کننده استرالیایی است. برن بیشتر برای نگارش سری کتاب‌های راز شناخته می‌شود.

وی در سال ۲۰۰۷ از سوی مجله تایم به عنوان تأثیرگذار ترین فرد در دنیا معرفی شد.

 

 

مترجمین کتاب راز

 

مترجمعنوان کتابانتشارات
نفیسه معتکفرازلیوسا
مهدی قراچه داغیپیکان
مسیحا برزگرذهن آویز
بیتا حکمیقاصدک صبا
شهره آتشین/نسرین آدینهاوحدی
نازنین ابراهیمینسل نواندیش
جمشید هاشمیتجسم خلاق

 

 

درباره کتاب راز

با خواندن کتاب راز، به تالیف راندا برن، با اسرار راز آشنا مى‌شویم، در مى‌یابیم که بر هر کارى توانا هستیم و هیچ مانعى نمى‌تواند ما را از آرزوهایمان محروم کند. کتاب راز ما را با خویشتن راستین و توانایمان آشنا مى‌کند. با کشف راز، شکوه انسانى خود را کشف خواهیم کرد.

بزرگ‌ترین راز زندگى، قانون جذب است. قانون جذب مى‌گوید هر چیز مشابه خود را جذب مى‌کند. بنابراین، وقتى فکر مى‌کنى، آن فکر، فکرهاى مشابه خود را جذب مى‌کند. فکرها مغناطیس‌اند و امواجى تولید مى‌کنند. وقتى فکر مى‌کنى، در واقع، آن‌ها را به جهان مخابره مى‌کنى و آن‌ها در مسیر خود همه‌ى چیزهاى متناسب با فرکانس خود را جذب مى‌کنند. هر آنچه ارسال مى‌شود، به مرکز باز مى‌گردد به تو.

تو یک برج مخابراتى انسانى هستى و با فکرهاى خود سیگنال‌هایى به عالم مى‌فرستى. اگر مى‌خواهى در زندگى خود چیزى را دگرگون کنى، با دگرگون کردن فکرهاى خود، سیگنال‌هاى ارسالى زندگیت را دگرگون کن. فکرهاى کنونى تو آفریننده‌ى زندگى آینده‌ى تو هستند. آنچه مدام فکر تو را مشغول مى‌کند و تو را وا مى‌دارد مدام به آن فکر کنى، روزى تبدیل به واقعیت زندگى تو مى‌شود. فکرهاى تو به واقعیت تبدیل مى‌شوند.

قانون جذب، قانون طبیعت است. قانون جذب درست مانند قانون جاذبه بى‌طرف و غیرشخصى است. قانون جذب، ظریف و بسیار دقیق است.

در کتاب راز از آموزه‌هاى ژرف بیست و چهار استاد بزرگ بهره برده‌ شده است. آموزه‌هاى آن‌ها را گرد آوردی شده و با شگفتى می‌توان دید که دیدگاه همه‌ى آن‌ها یکى‌ست. کتاب راز شامل حرف‌هاى استادان راز است و نیز حکایت‌هاى گوناگون از سراسر جهان درباره معجزه‌ى راز.

 

راندا برن درباره کتاب راز می‌گوید:

پرتویى از «راز بزرگ» بر دلم تابیده بود و درکى اجمالى از آن به دست آورده بودم راز زندگى. این پرتو از کتابى بر دلم تابیده بود که قدمتى یکصد ساله داشت. این کتاب توسط دخترم هایلى به دستم رسیده بود. سرنخ راز را به دست گرفتم و در گذرگاه تاریخ راه افتادم و به دنبال آن به گذشته‌هاى دور رفتم. باورم نمى‌شد این همه آدم از راز باخبر بوده باشند؛ با شگفتى از خود مى‌پرسیدم: «چرا این راز را همه مردم نمى‌دانند؟» اشتیاقى سوزان براى سهیم شدن این راز با همگان شعله‌ورم کرده بود. جستجویى را آغاز کردم براى یافتن کسانى که زنده بودند و از این راز باخبر.

آنها یکى یکى کشف مى‌شدند. من آهن‌ربا شدم: به محض آنکه جستجو را آغاز کردم، استادان بزرگ و زنده‌ى دنیا یکى پس از دیگرى به سوى من کشیده مى‌شدند. فکر این‌که راز را در فیلمى به جهانیان عرضه کنم از خاطرم گذشت و دو ماه بعد تیم تولید تلویزیونى راز آماده‌ى کار بودند. لازم بود هرکدام از اعضاى تیم از ماهیت راز به طور کامل آگاه باشد، زیرا بدون این آگاهى، کوشش ما براى انتقال راز بى‌نتیجه می‌ماند.

حتى یک استاد را هم نداشتیم که از حضورش در فیلم مطمئن باشیم. با وجود این، به راز اطمینان کامل داشتیم. ما هر چیز و یا هر کسى را که نیاز داشتیم به سوى خود جذب مى‌کردیم. هشت ماه بعد فیلم راز پخش شد. فیلم به تدریج در سراسر دنیا پخش مى‌شد و حکایت معجزه‌هاى گوناگون سیل‌وار جارى مى‌شد: هزاران گزارش به ما رسید حاکى از آن که عده‌اى بسیار راز را به کار بسته بودند و به ثروت هنگفت و سلامت و شادمانى رسیده بودند. چک‌هاى برگشتى بسیارى به طور غیرمنتظره وصول شده بود.

من راز را ساختم تا مایه‌ى شادمانى و سعادت میلیاردها نفر در سراسر جهان شود. گروه سازنده‌ى فیلم راز هر روز از سراسر جهان میلیون‌ها نامه‌ى رضایت و قدردانى دریافت مى‌کنند. آن‌ها از ملیت‌هاى گوناگون و داراى کیش‌ها و آیین‌هاى گوناگون‌اند. آرى، با دانستن این راز، دیگر هیچ کارى غیرممکن نیست. مهم نیست کجا هستى و در چه وضعیتى هستى، راز مى‌تواند تو را به همه‌ى خواسته‌هایت برساند.

 

 

فهرست مطالب این کتاب به شرح ذیل می باشد:

پیش‌گفتار
راز کشف می‌شود
راز به زبان ساده
شیوه‌ی به‌کار بستن راز
روندهای توانایی
راز مال و ثروت
راز رابطه با دیگران
راز سلامتی
راز جهان
راز وجود تو
راز زندگی

 

 

با خواندن این کتاب چه چیزهایی را یاد می‌گیریم؟

راز نام کتابی به قلم راندا برن است و احتمالاً شما هم نام آن را شنیده‌اید. کتابی که در باب قانون جذب و رسیدن به آرزوها و اهداف شما راهنمایی‌تان می‌کند.

کتاب راز در حقیقت برگرفته از مستندی به همین نام است و در سراسر این مستند به اهمیت قانون جذب اشاره می‌شود. قدرتی که دررسیدن افراد به آرزوهایشان کمک می‌کند و در بحث ارادۀ آزاد انسان در تعیین سرنوشت وی است.

در محتوای کتاب راز و لابه‌لای هر سطر و جمله تلاش نویسنده اثر، راندا برن، این بوده است تا در موضوع سرنوشت انسان کامل صحبت کند و زندگی فردی را موردنقد قرار دهد.

راندا برن در کتاب راز درهای جدید از تفکر و نیروی ذهن را به روی خوانندگان خود گشوده است، راهی که این کتاب به‌ظاهر ساده را بسیار خواندنی و جذاب کرده و تا پایان داستان راز متوجه این امر نخواهید شد.

در کتاب راز راندا برن با سیری منطقی و به کار بردن استادانه جملات و عبارات، سعی بر این دارد تا به نیروی ذهن افراد اشاره کند و آموزش‌هایی را در اختیار خوانندگان خود قرار می‌دهد که راه گشای موفقیت در زندگی هستند.

 

 

تحقق خواسته‌هایتان با «راز» ساده است

تمام تلاش‌های به‌کاررفته و خلاقیت در ساخت مستند و نگارش داستان راز‌های کتاب راز، همگی در ارسال و القای یک پیام‌اند، تحقق خواسته‌هایتان با کتاب راز ساده است. راندا برن در کتاب راز چنین عنوان می‌کند که یک فرد خودآگاه با کمک تمرکز و قدرت ذهنی، و همچنین توانایی به تسلط گرفتن ذهن ناخودآگاه، می‌تواند به تمام خواسته‌های خود بدون هیچ حدومرزی دست یابد.

این نویسنده در داستان های راز بیان می‌کند که هر انسانی تنها با استفاده از قدرت ذهن خودآگاه خود می‌تواند به تمام آرزوی هایش دست یابد. در حقیقت این فرایند را چنین توصیف می‌کند که وقتی یک فرد با ذهنی خودآگاه از کائنات درخواستی داشته باشد، پس از انتخاب آرزو یا هدفش باید به تصویرسازی آن روی بیاورد.

در این زمان ذهن خودآگاه با ایجاد تصویرسازی‌های واقعی در ذهن، سعی در ایجاد احساس تحقق اهداف را دارد. به‌گونه‌ای که حتی فرد هم باور کند که به آرزوی خود رسیده است. با ایجاد چنین احساسات و تصویرسازی‌هایی فرد می‌تواند از انرژی کائنات در مسیر تحقق اهداف خود استفاده کرده و به آرزوهای خود جامۀ تحقق بپوشانند.

در ابتدای کتاب راز متوجه می‌شوید که راندا برن به شرح زندگی خود و مشکلاتی که داشته است روی می‌آورد، مشکلات بی‌شماری که حتی گاهی وی را تا مرز ناامیدی و نابودی هم پیش برده است. راندا برن در کتاب راز چنین عنوان می‌کند که:

«یک سال پیش زندگی‌ام متلاشی شد، تا سرحد مرگ کار می‌کردم. ناگهان پدرم فوت کرد و رابطه‌ام با همکارانم دچار اغتشاش شد. آن موقع حتی به ذهنم خطور نمی‌کرد که در کمال ناامیدی موهبتی الهی نصیبم شود.»

سراسر کتاب راز  این‌چنین پیش می‌رود و قلم شیوای و گیرای نویسنده تا پایان راه با شما خواهد بود. خوشبختانه ترجمه کتاب راز نیز خود یک اثر بسیار گیراست. نفیسه معتکف در ترجمه داستانهای راز و کتاب راز به‌خوبی عمل کرده است و بدون دست بردن و یا تغییر در ساختار کتاب راز، بهترین ترجمۀ ممکن را در اختیار خوانندگان فارسی‌زبان قرار داده است.

اگر کمی بررسی دقیق‌تری بر روی کتاب راز داشته باشیم، می‌توان به دلیل موفقیت چشمگیر آن در سال 2006 پی برد. کتاب راز دقیقاً نام بسیار هوشمندانه‌ای دارد و در تمام فضای کتاب هم به‌خوبی به ایجاد فضایی رازآلود و معماگونه پرداخته‌شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های کتاب راز این است که داستان سرایی و انتقال مطلب با استفاده از بیانی داستانی و حتی خاطراتی واقعی صورت گرفته است که همگی باعث می‌شود تا جذابیت کتاب راز برای خواننده افزایش پیدا کند.

در بخش دیگری از کتاب راندا برن بیان می‌کند که «من به راز زندگی به‌عنوان رازی بی‌نظیر نگاهی اجمالی انداختم، به راز زندگی که درواقع کتابی یک‌صد ساله بود و دخترم هیلی آن را به من داد. من ردیابی داستان های راز را در سرتاسر تاریخ شروع کردم. این‌که بیشتر مردم از آن خبر داشتند، برایم باورکردنی نبود، آن‌هم بزرگ‌ترین افراد در طول تاریخ چون: افلاطون، شکسپیر، هوگو، بتهوون، ادیسون» به‌خوبی در بطن کتاب معنای نهانی از رسیدن به رؤیا و آرزوها به خواننده القاء می‌شود که باعث جذب هرچه بیشتر افراد به ادامه مطالعه کتاب می‌شود.

 

آیا کتاب راز واقعیت دارد؟

سؤالی که تابحال برای خوانندگان بسیاری پیش‌آمده است، آیا داستان های راز واقعیت دارند؟ عمده مطالب کتاب راز در باب قانون جذب است و هرچند که مطالب آموزنده و ارزشمندی در آن عنوان‌شده است، اما باید چندین نکته را هم مدنظر داشت:

در برخی از بخش‌های کتاب راز گاه شاهد غلو و کلی‌گویی هستیم. موضوعی که باعث می‌شود مطالب موجود در کتاب تا حد زیادی تبلیغاتی و شعارگونه به نظر برسد.

بااینکه راندا برن در کتاب خود بیان می‌دارد که نوشتن کتاب راز بر اساس مطالبی تجربی است و به بررسی صدها اثر مکتوب تاریخی پرداخته است. اما بررسی اسناد تاریخی دقیقاً نمی‌تواند لزومی بر علمی یا صحیح بودن هیچ نظریه‌ای باشد. در علوم تجربی باید با انجام بررسی‌های دقیق و آزمایش‌های صحیح به تأیید یا رد یک نظریه پرداخت.

برخی از منتقدین کتاب راز نه‌تنها که قابل‌اثبات بودن نظریه قانون جذب را نمی‌پذیرند، حتی مدعی هستند که اثبات علوم تجربی با ابزار آزمایش غیرممکن است. چراکه آزمایش در بحث چنین موضوعی نه قابل‌بررسی است و نه منجر به شناسایی موارد نقض می‌شود. البته موافقین این نظریه پاسخ‌های متفاوتی دارند و بر صحت نظریۀ قانون جذب و کتاب راز تأکیددارند.

مهم‌ترین نکته در بررسی واقعی بودن کتاب راز این است که نه‌تنها نویسنده توجیه فلسفی و منطقی از خود بروز نداده است، مطالب موجود در کتاب به اثبات تجربی هم نرسیده‌اند.

ایراد دیگری که به قانون جذب و داستانهای کتاب راز وارد است خودمتناقض بودن این مفهوم و نظریه است. بدین معنا که قانون جذب می‌گوید به هرچه فکر کنید از کائنات دریافت خواهید کرد. پس چرا هنوز محققان اثبات این نظریه پس از سال‌ها هنوز هم نتوانسته‌اند به یک محک صحیح برای رد یا پذیرش نظریه قانون جذب نرسیده‌اند؟

 

فیلم مستند راز

کتاب راز در حقیقت برگرفته از مستندی به همین نام است و هر دو دارای محوریت موضوعی یکسانی هستند. در سراسر فیلم راز از قانونی همیشگی و معنوی سخن گفته می‌شود که غیرمادی است، اما همیشه در عالم وجود داشته و تنها انسان‌های آگاه از آن بهره می‌برده‌اند. چیزی که قانون جذب نامیده می‌شود و بر اساس آن هر انسانی وقتی چیزی را بخواهد می‌تواند آن را به سمت خود جذب کند.

کتاب راز دقیقاً برگرفته از دیالوگ‌های فیلم راز است و مشابه با کتاب، دارای فروش و استقبال بسیار خوبی بود. در بررسی قانون جذب چنین به نظر می‌رسد که قانون جذب تنها قانون افراد موفق نیست. بلکه در کتاب و فیلم راز بیان می‌شود که این قانون در مورد همه انسان‌ها صدق می‌کند و حتی افرادی که زندگی‌های سختی داشته‌اند، همسویی بیشتری با قانون جذب داشته‌اند.

در حقیقت مستند راز و کتاب راز هر دو یکی هستند و در بحث قانون جذب به ارائه مطالبی جذاب و دلپسند برای مخاطب کرده‌اند.

راندا برن در ابتدای کتاب افرادی که از آنها نقل قول کرده است را معرفی می کند و با فهرست بندی موضوعات مختلف، در هر قسمت سخنان این افراد را بیان کرده و در ادامه هم از تجربیات و نظرات خود می نویسد.

وی در ابتدای کتاب از بزرگترین راز زندگی که همان «قانون کشش» است صحبت می کند. او قانون کشش یا «قانون جذب» را به این صورت بیان می کند که : هر چیزی مشابه خودش را به سمت خود می کشد بنابراین وقتی در مورد چیزی فکر می کنید مشابه آن را به سمت خود می کشید. افکار ما خاصیت آهن ربایی دارند و وقتی در حال فکر کردن هستیم افکار خودمان را با فرکانس خاصی به دنیا می فرستیم و آنها چیزهایی مشابه خود را به طرف خود می کشند. هر چیزی که از منبعی خارج می شود به منبع خود باز میگردد که منبع همان شما هستید. شما مانند یک دکل مخابراتی انسانی هستید و دائما افکارتان را ارسال می کنید و اگر می خواهید در زندگی چیزی را تغییر دهید افکارتان را تغییر دهید تا فرکانس ارسالی شما تغییر کند.

قانون کشش, قانون طبیعت است و مثل آن استثناء ناپذیر است. مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که افعال منفی برای این قانون مفهومی ندارند برای مثال اگر بعد از پوشیدن لباس میهمانی خود مدام در ذهن خود مرور کنید که نمیخواهید لباستان لک یا خراب شود شما دقیقا در حال جذب این اتفاقات برای لباس خود هستید زیرا با فرستادن امواجی با فرکانس های بد این امواج چندین برابر شده و به سمت شما باز میگردند. جمله ای از جان آساراف وجود دارد: « اغلب افراد به آنچه نمی خواهند فکر می کنند و بعد تعجب می کنند که چرا آنچه نمی خواهند برایشان اتفاق می افتد!»
پس باید به این نکته توجه داشته باشید که:

به اتفاق هایی که می خواهید بیفتند بیاندیشید نه اتفاق هایی که نمی خواهید.

هیچ چیز نمی تواند در زندگی شما تجلی کند مگر آنکه شما خودتان با افکار مداوم خود آن را به سوی خویش فراخوانید. گاهی دیگران با صحبت های خود سعی در ایجاد انرژی های منفی و یا سرکوب شما دارند اما در نهایت این افکار شماست که می تواند رویاهایتان را محقق کند. برای جلوگیری از این اتفاق, باید دریچه های ذهن خود را به روی  افرادی که به هر نحوی سعی در سنگ اندازی در مسیر زندگی شما دارند ببندید و به آنها این اجازه را ندهید تا فرکانس امواج شما را تغییر دهند. در این صورت هیچکس نمی تواند مانع شما در رسیدن به هدفتان شود.

 

www.elmema.comفیلم مستند راز را در سایت علم ما با دوبله فارسی ببینید (کلیک کنید)

 

فرآیند آفرینش به شما کمک خواهد کرد تا از طریق سه گام زیر به آنجه که آرزو دارید برسید:

  • طلب
  • باور
  • دریافت

 

گام اول: طلب

در گام اول باید هر چیزی که مطلوب شماست را طلب کنید . طلب کردن اولین گام رسیدن به آرزوهایتان است. تا آرزو و خواسته ای نباشد رسیدن به آن ممکن نیست. در آرزو کردن محتاط نباشید. ترس بدترین عامل بازدارنده برای رسیدن به ایده آل های هر فرد است. شما با قدرت بی نهایت ذهن خود می توانید به هرآنچه می خواهید دست پیدا کنید فقط کافیست از آرزو کردن و البته رویا پردازی نهراسید.

 

گام دوم: باور

در گام دوم باید به توانایی های خود در رسیدن به آرزویتان باور داشته باشید . این مهمترین گام است زیرا اگر باور وجود نداشته باشد هیچ گاه فرکانس های ارسالی افکارتان در جهت رسیدن به آرزویتان نخواهند بود. باور به قدرت بی اندازه ذهن خود که در راستای اراده ی خدا قرار گرفته است همان کلید اصلی رسیدن به مطلوبات شماست. برای مثال هر چقدر هم آرزوی رسیدن به ثروتی عظیم را داشته باشد ولی باور نداشته باشید که شما هم میتوانید روزی ثروتمند شوید هیچ گاه نمی توانید به آرزوی خود برسید, زیرا شما هنوز در باور فقر به سر می برید و تمام افکارتان به صورت ارادی و غیر ارادی در همین حول می چرخند.

 

گام سوم: دریافت

در گام آخر فقط باید منتظر دریافت هرآنچه که خواستید باشید. حتی در لحظه به رسیدن و حصول آن فکر کنید زیرا احساسی که در آن لحظه به شما دست می دهد بسیار در تنظیم فرکانس افکارتان موثر است اما هیچ گاه به چگونگی و نحوه دریافت آن فکر نکنید زیرا این افکار محدود کننده هستند و شاید زمان رسیدن به خواسته هایتان را طولانی کنند و حتی گاهی آن را بسیار از شما دور خواهند کرد. شما طلب کنید, باور داشته باشید و منتظر دریافت آن در تمام لحظات خود باشید و بقیه کار را به قانون جذب واگذار کنید. در اصل این کتاب یک مجموعه روش در حوزه مدیریت ذهن است.

لطفا هیچ گاه به چگونگی و نحوه دریافت آنچه طلب کرده اید، فکر نکنید.

قانون جذب و ارتعاش ذهن

قانون جذب یک قانون طبیعی است و همانند قانون جاذبه زمین بی طرف است.

هیچ چیز را تجربه نمی کنید مگر آنکه آن را به صورت فکر غالب در ذهن داشته باشید.

برای آنکه بدانید به چه فکر می کنید از احساس خود فکر کنید، احساسات ابزار با ارزشی هستند که دقیقا به ما می گویند که چه فکری در سر داریم.

این امکان وجود ندارد که احساس بدی داشته باشیم و در همان زمان دارای افکار خوب نیز باشیم.

افکار شما ارتعاش و فرکانس شما را تعیین می کند و احساسات شما سریعا مشخص می کنند که روی چه فرکانسی قرار گرفته اید.

هنگامی که احساس خوبی ندارید روی ارتعاش و فرکانسی قرار دارید که باعث جذب چیزهای بد به سمت شما می شود.

چه چیزهایی که می تواند فرکانس و ارتعاش شما را خوب و به سمت عالی ببرد؟

مرور خاطرات خوب

طبیعت و موسیقی دلخواه

پیاده روی

خواندن آواز

هر کدام از موارد بالا یا هر چیزی شبیه به اینها را که دوست دارید انجام دهید ارتعاش شما عالی میشود.

خودت رو آهن ربا بدان

احساس شماست که واقعا باعث جذب چیزها میشود فقط تصویری سازی کافی نیست.
خیلی از افراد فکر میکنند اگر مثبت فکر کنم یا اگر چیزی را که میخواهم تجسم کنم کافیست خیر اینطور نیست بلکه باید آن تجسم و تصویر سازی از درون باعث حس خوب، عشق، لذت و عینیت شود تا هر آنچه تجسم کرده اید را اتفاق بی افتد.

تنها دلیل بی پولی بعضی از افراد این است که آنها را اندیشه های خود راه ورود پول به زندگی را می بندند.
هر فکر و احساس منفی مانع ورود خوبی ها و آرزوهای شما به زندگیتان می شود پول نیز شامل همین قانون است پس اینگونه نیست که جهان هستی مانع ثروتمند شدن شما بشود زیرا که همه ی پول مورد نظر شما به صورت نامرئی در بطن جهان آفرینش وجود دارد اگر به اندازه ی کافی پول دار نیستید علتش فقط ذهن و افکار شماست.

مهم نیست در کجای این گیتی پهناور زندگی میکنید هر کجا که باشیم با یک قدرت سرو کار داریم یک قانون وجود دارد و آن قانون جذب است .هر آنچه وارد زندگی شما میشود در واقع به دعوت خودتان است و به واسطه تصاویری که در ذهن خلق میکنید آن را به سوی خود جذب میکنید.

 

 

 پیام اصلی راندا برن

موضوع اصلی کتاب راز درک بهتر قانون جذب است. این کتاب برای این نوشته شده است که شما بتوانید قانون جذب را بهتر درک کنید تا با استفاده از آن بتوانید نتایج فوق‌العاده‌ای بگیرید و زندگی تان را متحول کنید.

البته اگر به دنبال یادگیری قانون جذب هستید و می خواهید تکنیک های قانون جذب را بهتر و کامل تر یاد بگیرید کتاب راز به تنهایی کافی نیست. خود من هم در اوایل این که با قانون جذب بیشتر آشنا بشوم کتاب و مستند راز را چندین و چند بار خواندند تا بهتر بتوانم قانون جذب را درک کنم. به شما هم پیشنهاد می کنم اگر میخواهید بهتر قانون جذب را درک کنید بهتر است فیلم و کتاب راز را حتماً ببینید و مطالعه کنید.

بسیاری از افراد به قانون جذب شک دارند و فکر می کنند که قانون جذب واقعیت ندارد. اگر شما هم جزو این افراد هستید و قانون جذب را باور ندارید سخت در اشتباهید.

قانون جذب یک قانون ثابت در جهان است است که همیشه و در همه جا در حال عمل کردن است. یعنی شما چه قانون جذب را باور داشته باشید و چه نداشته باشید این قانون در حال عمل کردن است.

نویسنده در این رابطه می گوید:

پرتویى از «راز بزرگ» بر دلم تابیده بود و درکى اجمالى از آن به دست آورده بودم. راز زندگى، این پرتو از کتابى بر دلم تابیده بود که قدمتى یک‌صد ساله داشت. این کتاب توسط دخترم هِیلى به دستم رسیده بود. سرنخ راز را به دست گرفتم و در گذرگاه تاریخ راه افتادم و به دنبال آن به گذشته‌های دور رفتم. باورم نمی‌شد این‌همه آدم از راز باخبر بوده باشند؛ با شگفتى از خود می‌پرسیدم: «چرا این راز را همۀ مردم نمی‌دانند؟» اشتیاقى سوزان براى سهیم شدن این راز با همگان شعله‌ ورم‌کرده بود. جستجویى را آغاز کردم براى یافتن کسانى که زنده بودند و از این راز خبر داشتند.

آن‌ها یکی‌یکی کشف می‌شدند. من آهن‌ربا شدم. به‌محض آنکه جستجو را آغاز کردم، استادان بزرگ وزنده‌ دنیا یکى پس از دیگرى به‌سوی من کشیده می‌شدند. فکر این‌که راز را در فیلمى به جهانیان عرضه کنم از خاطرم گذشت و دو ماه بعد گروه تولید تلویزیونى راز آماده‌ کار بودند. لازم بود هرکدام از اعضاى گروه از ماهیت راز به‌طور کامل آگاه باشد، زیرا بدون این آگاهى، کوشش ما براى انتقال راز بی‌نتیجه می‌ماند.

حتى یک استاد را هم نداشتیم که از حضورش در فیلم مطمئن باشیم. باوجوداین، به راز اطمینان کامل داشتیم. ما هر چیز و یا هرکسی را که نیاز داشتیم به‌سوی خود جذب می‌کردیم. هشت ماه بعد فیلم راز پخش شد. فیلم به‌تدریج در سراسر دنیا پخش می‌شد و حکایت معجزه‌های گوناگون سیل‌ وار جارى می‌شد: هزاران گزارش به ما رسید حاکى از آن‌که عده‌ای بسیار راز را به کار بسته بودند و به ثروت هنگفت و سلامت و شادمانى رسیده بودند. چک‌های برگشتى بسیارى به‌طور غیرمنتظره وصول‌شده بود.

من راز را ساختم تا مایه‌ شادمانى و سعادت میلیاردها نفر در سراسر جهان شود. گروه سازندۀ‌ فیلم راز هرروز از سراسر جهان میلیون‌ها نامه‌ رضایت و قدردانى دریافت می‌کنند. آن‌ها از ملیت‌های گوناگون و داراى کیش‌ها و آیین‌های گوناگون‌اند. آرى، با دانستن این راز، دیگر هیچ کارى غیرممکن نیست. مهم نیست کجا هستى و در چه وضعیتى هستى، راز می‌تواند تو را به همه‌ خواسته‌هایت برساند.

راندا برن نویسنده کتاب راز طبق گفته های خودش قبل از آشنا شدن با قانون راز زندگی بسیار آشفته و بی نظمی داشته است. به سختی کار می کرده است و حسابی خسته بوده که در همین حین مرگ پدر تمام وضعیت دشوار زندگیش را چندین برابر می کند. به طور اتفاقی در کتابی که از دخترش هدیه گرفته بود با عبارتی تحت عنوان ” راز زندگی” آشنا شد.

بعد از آن کنجکاو شد و شروع به تحقیق در مورد این قانون کرد و متوجه شد افراد بزرگی در تاریخ مانند افلاطون , شکسپیر , نیوتون , هوگو , بتهون و … راز را می دانستند و از آن نام بردند و به آن تاکید فراوان کردند.

برایش این سوال پیش آمده بود که چرا علی رغم تاکید فراوان بزرگان تاریخ به این قانون اکثر مردم از آن بی خبرند؟!

بعد از مدتی پاسخ برایش واضح بود; این راز در قرون متمادی در دست افراد طماع بوده یعنی کسانی که به طمع به دست آوردن ثروتی که متعلق به همه ی انسان ها بود , آن را پنهان کرده و یا به بهای بسیار زیادی خریداری کرده بودند.

نویسنده در کتاب راز صرفا متکلم وحده نیست بلکه این کتاب جمع آوری شده از نظرات بزرگان و افراد مطلع به این راز است.

 

 

سایر آثار راندا برن:

 

www.elmema.com

www.elmema.com

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو تست های آنلاین دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو داستان های کوتاه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات موفقیت دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات مدیریتی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات شاد زیستن دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات امید به زندگی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات یک دقیقه مطالعه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما… (کلیک کنید)

تلگرام علم ما

تلگرام علم ما (کلیک کنید)

Medium_20160928095241745_1111111111

اینستاگرام علم ما (کلیک کنید)

درباره ی شیوا مرزبان

Avatar photo
شیوا هستم، نویسنده سایت علم ما و ادمین اینستاگرام علم ما. به مطالب انگیزشی و سبک زندگی علاقه دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب قدرت من هستم از جول اوستین

معرفی کتاب قدرت من هستم (The Power of I Am) نوشته جول اوستین خلاصه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *