خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه کتاب متعادل بودن از وین دایر
معرفی و خلاصه کتاب
معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب متعادل بودن از وین دایر

معرفی و خلاصه کتاب متعادل بودن از وین دایر

 

سلام به همراهان علم ما، در این مقاله با معرفی و خلاصه کتاب متعادل بودن از وین دایر آشنا می شوید. با علم ما همراه باشید.

 

معرفی وین والتر دایر

وین والتر دایر (متولد ۱۰ مه ۱۹۴۰ – درگذشته ۲۹ اوت سال ۲۰۱۵) نویسنده کتاب ‌های خودیاری و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. کتاب قلمرو اشتباهات شما (با عنوان “چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم؟” در ترجمه فارسی) در سال ۱۹۷۶ در حدود ۳۰ میلیون نسخه فروخت و جزء یکی از بالاترین فروش کتاب ‌ها در تاریخ شد. وین دایر در سال ۱۹۸۷ به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد. در سال ۲۰۱۱ مجله Watkins Magazine وین دایر را سومین انسان معنوی تاثیرگذار در دنیا معرفی کرد.

وین دایر را پدر سخنرانی‌های انگیزشی می‌نامند. او مثبت‌ اندیشی را روش محقق شدن زندگی ایده‌آل هر کس برای خود می‌ دانست. او معتقد بود که قدرت درونی انسان‌ ها می‌ تواند از هر غیرممکنی، ممکن بسازد. بر اساس روش او، این تنها خود انسان است که می‌ تواند به خود کمک کند تا بتواند اعتقادات خود را تغییر داده، انعطاف‌ پذیر شود و در این صورت است که مسیر موفقیت به او نشان داده خواهد شد.

دکتر وین دایر به میلیون ها نفر کمک کرده است که زندگی شادتر و پر معنی تری داشته باشند. او از یک روش مراقبه ای برای موثر کردن افکار استفاده می کند. دکتر دایر می گوید: “من می دانم که این روش موثر است، قدرت معجزه گر بر اساس یک باور نیست بلکه یک نوع آگاهی است. می دانم که همه قدرت معنوی داریم که به علت شرطی شدن مان بدون استفاده مانده است، ولی اگر با جدیت تمرین کنیم برای ذهن ما قابل درک می شود.”

 

مترجمین کتاب:

مترجم: فریبا سبز چمنی

انتشارات: شادن پژواک

 

درباره کتاب متعادل بودن:

این اصل تعادل است که به عالم معنا می‌ بخشد، جهان، سیاره‌ها، فصول، آب، باد، آتش و کره زمین همگی در تعادل کامل هستند. تنها استثنای این اصل ما انسان‌ ها هستیم. متعادل شدن تنها در اتخاذ استراتژی‌ های نوین برای تغییر رفتارتان نیست بلکه در تطبیق مجدد خودتان با تفکراتتان است تا بتوانید بین خواسته‌ های زندگی روزانه نحوه‌ی زندگیتان تعادل ایجاد کنید.

(معرفی و خلاصه کتاب متعادل بودن از وین دایر)

فهرست مطالب کتاب:

مقدمه

فصل اول: بی‌نهایت جنگل در رویاهای میوه‌ی بلوط پنهان است

فصل دوم: در زندگی به جز افزایش سرعت چیزهای دیگری نیز وجود دارند

فصل سوم: نمی ‌توانی پشت گوشت را ببینی

فصل چهارم: اعتیادهایتان به شما می ‌گویند که هیچ وقت چیزهایی که نمی ‌خواهی برایتان کافی نیستند.

فصل پنجم: چیزهایی که می ‌خورید روی شما تاثیر ندارند، بلکه باورهایتان نسبت به چیزی که می ‌خورید شما را می ‌سازند.

فصل ششم: شما با بررسی و تجزیه و تحلیل تاریکی نمی‌ توانید به روشنایی برسید.

فصل هفتم: مبارزه با هر وضع نامطلوبی فقط قدرت آن را علیه شما بیشتر می ‌کند.

فصل هشتم: وقتی عاشق شدن کمرنگ می ‌شود، عشق باقی می ‌ماند.

فصل نهم: سراسر زمین بهشت است. (از قطعه شعری از الیزابت بارت برانینگ اقتباس شده است)

 

در بخشی از کتاب متعادل بودن می خوانیم:

ﯾﮑﯽ از جنبه های ﻏﯿﺮ متعادل در زﻧﺪﮔﯽ، ناهمخوانی زﻧﺪﮔﯽ روزاﻧﻪ و ﻋﺎداﺗﺘﺎن ﺑﺎ روﯾﺎﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ در ﻋﻤﻖ وﺟـﻮد ﺧﻮد ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ زﻧﺪﮔﯽ ﻓﻮق اﻟﻌﺎده و رﺿﺎﯾﺖ ﺑﺨﺶ دارﯾﺪ، اﺳﺖ.

اﯾﻦ ﺗﻌﺎدل در زﻧﺪﮔﯽ ﺗﺎن ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺑﻮﺟﻮد ﻣﯽ آﯾﺪ؟ ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ اﯾﻦ ﻋﺪم ﺗﻌﺎدل ﻣﯿﺎن روﯾﺎﻫﺎ و ﻋﺎدات ﺷﻤﺎ ﭘﻨﻬﺎن ﺑﺎﺷﺪ. ﮐﻪ ﺧﻮد را به ﺻﻮرت ﻋﻼﯾﻢ ﻣﺸﻬﻮدي ﻣﺜﻞ ﺳﻮزش ﻗﻠﺐ، افسردگی، امراض یا اضطراب نشان نمی دهد.

ﺑﯿﺸﺘﺮ وقت ها ﻣﺜﻞ اﯾﻦ اﺳﺖ ﮐـﻪ ﯾﮏ ﻫﻤﺮاه ﻧﺎﺧﻮاﺳﺘﻪ در ﮐﻨﺎر شماست و داﺋﻤﺎ در ﮔﻮش ﺷﻤﺎ زﻣﺰﻣﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﮐﻪ هی داری چیزی را نادیده می گیری!

این تجربه یا امر غیرقابل تشخیص جزئی از «بودن» وجود شماست. ممکن است ناملموس باشد اما می توانید میل شدیدی را درون خودتان احساس کنید که شما را به سمت چیزی می کشاند که همیشه آرزوی آن را داشته اید. احساس می کنید رسالت بزرگ تری دارید. مسیر زندگی و هدف زندگی تان در تعادل نیستند. تا زمانی که به این احساس توجه کنید، این مهمان ناخوانده در کنار شما می ماند تا به تعادل برسید.

ترازویی را در نظر بگیرید که یک کفه آن سنگین تر از دیگری است، مثل اله کلنگی که یک طرف آن بچه ی چاقی نشسته و در طرف دیگر آن یک بچه لاغر مردنی.

در این صورت کفه سنگینی که ترازو را از تعادل خارج می کند همان بچه چاق است که نشان دهنده رفتارهای روزانه شما، کاری که انجام می دهید، جایی که هستید، افرادی که با آنان در ارتباط هستید، موقعیت جغرافیایی، کتاب هایی که می خوانید، فیلم هایی که تماشا می کنید و مراوداتی که سراسر زندگی شما را فرا گرفته است.

 

با خواندن این کتاب چه چیزهایی یاد می گیریم؟

در کتاب «متعادل بودن» ۹ اصل برای ایجاد عادت ‌هایی که با خواسته‌ هایتان مطابق هستند را خواهید آموخت. وین دایر با این ۹ اصل سعی دارد تعادل طبیعی را به زندگی برگرداند. متعادل شدن تنها در اتخاذ استراتژی ‌های نوین برای تغییر رفتارتان نیست بلکه در تطبیق مجدد خودتان با افکارتان است تا بتوانید بین خواسته‌ های زندگی روزانه نحوه زندگی ‌تان تعادل ایجاد کنید.

شما با خواندن این 9 اصل حس آگاهی لذت بخش نسبت به تعادل عالم را احساس خواهید کرد. می توانید هر روز از این اصول استفاده کنید تا به همان تعادلی که از آن منشا گرفته‌اید، برگردید.

 

پیام اصلی نویسنده:

هدف این نه اصل این است که بین آرزوها و عاداتمان تعادل ایجاد کنند. یکی از ساده ترین راه های شروع این است که بدانیم داریم کارها را بر حسب عادت انجام می دهیم و بعد یاد بگیریم چگونه می توانیم تفکرمان را طوری عوض کنیم که با آرزوهایمان در تعادل باشند.

اگر بخواهیم تعادل بین آرزوها و عادت هایمان را بازگردانیم، باید انرژی ای که به آرزوهایمان می دهیم را عوض کنیم. اگر از تعادل خارج شدید اصولا به خاطر این است که گذاشته ایم عادت هایمان به زندگیمان جهت بدهند.

 

سایر آثار وین دایر:

 • باور کنید تا ببینید
 • زنده باد خودم
 • نیروی اراده
 • ده راز موفقیت و آرامش درونی
 • چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم
 • داستان زندگی من
 • وجود متعالی انسان
 • دنیایتان را به گونه ای که می خواهید بیافرینید
 • معمار سرنوشت خود باشید
 • زندگی بیدار
 • نقاط ضعف شما!
 • قدرت مشیت الهی
 • چگونه عاشقانه زندگی کنیم؟
 • سر رشته ی زندگی را بدست گیرید
 • قلمرو اشتباهات شما
 • گفتگو بین استادان بلند مرتبه
 • زندگی بر اساس حکمت تائو

 

www.elmema.com

 

 

www.elmema.com

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه بهترین کتاب‌ها برای افزایش هوش مالی و ثروت

معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج سمیوئل کلاسون

معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج سمیوئل کلاسون   سلام به همراهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *