خانه / آخرین مقالات / معرفی و خلاصه کتاب امسال تکرار نخواهد شد از دارن هاردی

معرفی و خلاصه کتاب امسال تکرار نخواهد شد از دارن هاردی

معرفی و خلاصه کتاب امسال تکرار نخواهد شد از دارن هاردی

(Living Your Best Year Ever)

 

 

معرفی نویسنده

دارن هاردی (Darren Hardy) نویسنده آمریکایی، ناشر و ویراستار سابق مجله موفقیت (SUCCESS)  می باشد. او طی دو دهه به عنوان یک رهبر کسب و کار و کارآفرین فعالیت داشت و در همین راستا به موفق ترین افراد از جمله ریچارد برانسون، استیو جابز، وارن بوفت، دونالد ترامپ، هوارد اشولتز، چارلز شواب، جف بزوس دسترسی داشت.

دارن اسرار موفقیت خود را کشف کرده است و در حال حاضر با زبان آسان آنها را به ما نشان می‌دهد. مدیران ارشد بسیاری امروزه کتاب‌های او را می‌خوانند، به ویژه شاهکار او یعنی اثر مرکب.

 

 

مترجمین کتاب ارزش خود را بدانید

این کتاب توسط  اکبر عباسی/ محمدعلی مسرور ترجمه شده و انتشارات نسل نو اندیش آن را به چاپ رسانده است.

 

 

درباره کتاب امسال تکرار نخواهد شد

دارن هاردی در کتاب امسال تکرار نخواهد شد، به شما نشان خواهد داد که چگونه در عرض چند ماه به خواسته ای دست یابید که دیگران یک عمر طول می کشد تا به آن دست پیدا کنند.

اگر جاه‌طلب و برای طراحی مجدد آینده خود مشتاق هستید، برنامه‌های این کتاب برای شماست. امسال تکرار نخواهد شد، سیستمی اثبات شده برای دستیابی به اهداف بزرگ است.

خودتان را از اکثر افراد جامعه جدا کنید. در واقع از 97 درصد باقی‌مانده مردم که تفکر اندیشمندانه‌ای ندارند، جدا خواهید شد. به جمع افرادی که برای زندگی خود برنامه دارند و برای آن یک مسیر و هدف تعریف کرده‌اند، می‌پیوندید.
بیشتر مردم به سختی برای به دست آوردن نیازمندی‌هایی که در زندگی‌شان به دنبال آن هستند، تلاش می‌کنند. به همین دلیل پیشرفت در زندگی بسیار راحت خواهد بود. تنها کافی است ایستادگی کرده و به سوی آینده حرکت کنید. اغلب مردم (97 درصد از مردم) نمی‌توانند و در این راه اذیت خواهند شد.

برنامه های کتاب امسال تکرار نخواهد شد (را دنبال کنید، پس از آن، شما هم خواهید توانست به آرزوهای بزرگ خود دست پیدا کنید. به خواسته‌ها و اهدافی شجاعانه و هیجان‌انگیز خواهید رسید. دارن هاردی در این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا به رویاهایتان دست بیابید.

 

 

با خواندن این کتاب چه چیزهایی را یاد می‌گیریم؟

اگر از هر کسی که تاکنون به موفقیت بزرگی دست پیدا کرده است، سوال کنید؛ متوجه می‌شوید که تمام آن‌ها یک نقطه‌ عطف داشته‌اند. زمانی که تصمیماتی واضح و قاطع گرفته‌اند، از آن لحظه به بعد زندگی‌شان هیچ‌گاه مشکلات گذشته را نداشته است. آن‌ها راهی نمادین برای خود ترسیم و الگوهای زندگی گذشته‌شان را با دید جدیدی ترسیم کرده‌اند. آن‌ها نسبت به خود و زندگی‌شان متعهد بوده‌اند. بعضی در سن 15 سالگی و برخی در سن 50 سالگی به نقطه عطف زندگی خود رسیده‌اند. عده‌ای چند بار در طول زندگی‌شان این تحول را تجربه کرده‌اند.

کتابی که پیش رو دارید مانند یک کارگاه عملی برای برنامه ریزی و رسیدن به اهداف در سال جدید زندگیتان است.

حدود 3 درصد از آدم های جامعه اهداف واضح و مشخص دارند و برای رسیدن به اهدافشان برنامه ریزی دارند و تلاش می کنند. اگر شما جز آن 3 درصد هستید بهتان تبریک می گویم و اگر تصمیم دارید جزء آن 3 درصد باشید این کتاب راهنمای بسیار خوبی برای شروع و قرارگرفتن درمسیر تغییر است. این کتاب، به شما نشان خواهد داد که چگونه و در عرض چندماه به آنچه دیگران یک عمر طول می کشد دست یابید.

این کتاب 8 گام عملی دارد و در آخر هر فصل تمرین مربوط به این گام عملی آورده می شود.

 

 

گام اول: چرا بسیار مهم تر از چگونه است!

مهمتر از اینکه بدانید “چگونه” باید یک کار را انجام دهید، این است که “چرا” باید آن کار را انجام دهید.

متاسفانه اکثرا برای شروع کاری خودمان را درگیر این می کنیم که چگونه می توانم آن کار را انجام دهم،چگونه سختی این کار را تحمل کنم و سوالاتی از این قبیل ، اما کمتر از خودمان می پرسیم چرا میخواهم این کار را انجام دهم؟

وقتی که درگیرچگونگی شویم در مسیر رسیدن به هدف و کارمان اگر سختی پیش آید سریع جا می زنیم تا اینکه بدانیم برای چه میخواهم این کار را انجام  دهم.

با این سخن از نیچه مفهوم این موضوع کاملا مشخص می شود:

کسی که در زندگی اش”چرایی”برای انجام دادن دارد، می تواند از پس هر “چگونگی” برآید.نیچه

وقتی که چرایی را بدانیم ایده هایی برای چگونگی هم به ذهنمان می آید.

پس اگر ندانیم دنبال چه چیزی هستیم،هیچ گاه به آن نمی رسیم.

با این برنامه به شما کمک خواهم کرد به جسورانه ترین اهدافی که رویایش را در سر می پرورانید، دست یابید. برای شروع دراین مسیر اول از همه نگاهی جدی به خودتان بیندازید و با خود قدیمی تان خداحافظی کنید. با این برنامه دیگر زندگی تان مثله قبل نخواهد بود.

پس حتما در این راه جدی و مصمم باشید.هم اکنون وقت آن است رفتارهای جدیدی در خودتان ایجاد کنید، مهارت های جدید کسب کنید و در راه تغییر و رسیدن به اهدافتان منعطف، ثابت قدم، مصمم و متعهد باشید. و مهمتر از همه دست به اقدام بزنید.

آیا برای این چالش آماده اید؟؟؟؟ پس بیایید فرم تعهد را امضا کنیم و متعهدانه جلو برویم

تمرین گام اول:

من…………… با تمام وجودم متعهد می شوم که دیگر نگذارم هیچ چیز مانع استقامت و پشتکارم شود. دیگر نمی گذارم فرصت هایی که برای پیشرفتم پیش می آید، در نطفه خفه شود واستعداد فوق العاده ای که در درونم قرار دارد، خاموش شود. اجازه نخواهم داد استعدادهایی که می توانند، من را به سمت رویاهایم پیش ببرند و باعث شوند در زندگی خودم یا خانواده ام یا حتی جهان اطرافم تفاوتی ایجاد کنم، نابودشوند.

متعهد می شوم که این برنامه “بهترین سال زندگی” را کامل کنم و تا آخر آن پیش بروم. هر روز از این برنامه که باعث می شود موفقیتم ساماندهی شود، استفاده می کنم. اطمینان دارم که این برنامه من را به سمت هدف های بزرگ و جاه طلبانه ام خواهد برد.

امضا

تاریخ

 

 

گام دوم: بازیابی سالیانه

تاریخ اغلب تکرار می شود، اما می توانیم از درس گرفتن از پیروزی ها و شکست های قبلی خود نتیجه متفاوت و بهتری رقم بزنیم.

کسانی که قادر نباشند از تاریخ تجربه کسب کنند، محکوم به تکرار آن هستندجرج سانتایانا

مطمعننا شماهم قبلا هدف گذاری کرده اید اما همیشه موفق نبودید و گاهی در هدف گذاری دچار شکست شده اید در ادامه پنج دلیلی که باعث می شود در هدف گذاری شکست بخوریم را برایتان آورده ام

دلیل اول) فقط آرزوی رسیدن به هدفی را داشتن

دراینجا باید اشاره کنم به افرادی که فکر می کنند صرفا داشتن آرزویی کافی است تا به اهدافشان برسند. اول سال لیستی از اهداف را تهیه می کنند و بدون هیچ تلاش و اقدامی توقع دارند که وقتی به آخر سال می رسند رسیدن به اهدافشان را جشن بگیرند.

یک نکته قابل تامل اینجا است که “قانون جذب” را به ما اشتباه نشان دادند. که فقط با فکر کردن به موضوع یا هدفی آن را به دست می آوریم درصورتی باید بگویم “ما همانی را جذب می کنیم که خودمان هستیم” کسی که کار خاصی انجام نمی دهد و اقدام نمی کند نمی تواند فقط با فکر به اهدافش به آن ها برسد.

دلیل دوم) نامشخص بودن اهداف

اهدافی را که در ذهن داریم باید کاملا مشخص و دارای زمان بندی باشند و بدانیم دقیقا چه چیز می خواهیم.

دلیل سوم) فقط و فقط حرف

درست است که اعلام کردن و جار زدن هدف هایتان قدم اول است اما بعد از آن باید بنیشینید و برنامه و نقشه ای برای رسیدن به آن ها بریزید و دست به عمل بزنید

دلیل چهارم) بسط ندادن

باید دستورها و راه های مخصوص به خودتان را برای رسیدن به اهداف تان را داشته باشید

دلیل پنجم) نداشتن پشتوانه

به این فکر کنید که برای رسیدن به هدف تان به حمایت چه افراد و چه منابعی نیاز دارید.

اغلب افراد هرسال برای سال جدید برنامه می ریزند و هدف گذاری می کنند اما قبل از آن باید سال قبل خود را مورد بررسی قرار دهیم و اگر اشکالاتی داشتیم ویا موانعی بر سر راهمان بوده را شناسایی کنیم و برای شروع سال جدید آن ها را برطرف کنیم.

برنامه ریزی کن، اقدام کن، بازنگری کن و اصلاح کن

دیوانگی این است که کاری را مدام انجام بدهیم و هربار انتظار متفاوتی داشته باشیم.

برای اینکه عملکرد سالی که گذشت را بررسی کنیم به تمرین زیر مراجعه کنید تا بتوانید برای سال جدید بهتر برنامه ریزی و هدف گذاری کنید.

در  سالی که گذشت

ده اتفاق مهم که درسال گذشته برای من افتاده چه بود؟

به این سه چیز که درسال گذشته به آن ها رسیدم،افتخار می کنم.

سه درس مهم که درسال گذشته یاد گرفتم.

سه پیشرفتی که درسال گذشته در امور شخصی ام به دست آورده ام چیست؟

اگر به من فرصتی دوباره داده می شد. این سه کار را طور دیگری انجام می دادم و این چنین اشتباهاتی را تکرار نمیکردم .

عواملی که در سال گذشته بیشترین تاثیر را برمن داشتند (اعم از چشم اندازها، نشان ها یا چیزهای دیگر)

بهترین تصمیمی که درسال گذشته اتخاد کردم چه بود؟

مهربانانه ترین کاری که درسال گذشته انجام دادم کدام است؟

بزرگترین ریسکی که سال گذشته کردم چیست؟

مهمترین رابطه ای که سال گذشته برقرار کردم کدام رابطه است؟

در یک جمله تجارب سال قبل خود را به شرح زیر توصیف می کنم

سه کاری که امسال باید کمتر انجام شان بدهم:

سه کاری که امسال باید بیشتر انجام شان بدهم:

سه کاری که لازم است انجام آن را کاملا متوقف کنم:

 

 

 گام سوم :اصل داشته ها

برای داشته هایتان شکرگذار باشید تا بیشتر به شما برسد.اگر مدام روی نداشته هایتان متمرکز شوید هیچ وقت قانع نمی شوید.اپرا وینفری

در برنامه هدف گذاری شاید مدام این فکر به سراغتان بیاید که بر روی نداشته هایتان تمرکز کنید و فکرتان درگیر موفقیت هایی شود که کسب نکرده اید؛ درصورتی که شما باید به چیزهایی که دارید متمرکز شوید.ذهنتان باید بر روی دارایی ها باز باشد.

اگر به داشته هایمان فکر کنیم می توانیم تمام تفکرات منفی را از خود برهانیم.این باعث می شود ذهن ما با افکارمثبت درگیر شود.

پس بیایید از این به بعد قدردان چیزهایی باشیم که داریم تا این صفت تبدیل به یک عادت شود. قدرشناسی باعث نتایج فوق العاده ای در زندگی می شود. سلامت جسمی و روحی را همراه دارد، باعث بهبود روابط می شود و همچنین افزایش ثروت و ….

برای این کار همیشه به چیزهایی که دارید فکر کنید این طرز تفکرباعث می شود که اتفاقات خوب بیش تری برای شما رخ بدهد. در واقع زندگی بیرونی شما بازتابی از زندگی درونی و طرزتفکرتان است.

تمرین سوم به شما کمک میکند قدر چیزهایی را که دارید بیشتر بدانید و دائما آن را برای خودتان متذکر شوید. تاکید می کنم این تمرینات را باید روزانه انجام دهیم و بصورت جزیی از کارهای روزانه مان به حساب بیایند.

تمرین گام سوم:

قدردانی

سه شخص فوق العاده در زندگی من  چه کسانی هستند؟

سه مشخصه مثبت خانه و جایی که در آن زندگی می کنم کدام است؟

سه مشخصه مثبت خانه و جایی که در آن کار می کنم و کاری که در آنجا انجام می دهم.

سه استعداد وتوانایی منحصر به خودم که از زمان تولد داشته ام:

سه توانایی و استعداد که در خودم پرورانده ام:

سه “شانسی” که در زندگی آورده ام:

 

 

 گام چهارم :نمودار تعادل شما

این فصل رو با این سخن بسیارآموزنده از آقای جیم ران شروع می کنم:

زندگی بدون تعادل، روابط تان با دیگران را خراب می کند، سلامتی شما را می گیرد و اعتقاداتان را سلب می کند. زندگی بدون تعادل به قیمت از دست دادن دارایی ها و در نهایت خوشبختی تان تمام می شود. پس چیزهایی در زندگی خود پیدا کنید که در همه وجوه زندگی به شما انگیزه بدهد. موفقیت تان به همین امر بستگی دارد. جیم ران

برای اینکه آدم موفقی باشیم باید در تمام جنبه های زندگی تعادل داشته باشیم  اعم از روابط، معنوی، خانواده و…..  این تعادل داشتن باعث می شود به اصطلاح چرخه ی زندگیمان بچرخد.

تمرین این فصل تمرین چرخه ی زندگی است.

این تمرین را با صداقت تمام انجام دهید چون کسی قرار نیست جواب های شما را بداند.

وقتی که این تمرین را انجام دادید  متوجه می شوید که در کدام قسمت از مسایل زندگی تان کم کاری وجود  دارد و به کدام قسمت بیش از اندازه توجه  دارید این تمرین باعث می شود تعادل در زندگی تان ایجاد کنید.

نکاتی در مورد هدف گذاری وجود دارد که می تواند کمک خیلی زیادی به شما بکند و باعث محقق شدن آرزوها و رویاهایتان شود.

نکته اول ) فقط و فقط  به رویایتان فکر نکنید؛به آن جامه عمل بپوشانید:

آیا خواستن توانستن است؟؟؟ خیر برخواستن توانستن است.

پس اقدام کنید اقدام کنید اقدام کنید….

نکته دوم) برای لحظه ای واقعیت را رها کنید:

برای لحظه ای بزرگ فکر کنید؛ به این فکر کنید که اگر همه منابع و قدرت های عالم را داشتید، چه کاری می کردید؟؟؟؟

برای هدف گذاری حتما بزرگ  و نامحدود فکر کنید و براساس منطق هدف گذاری نکنید. رویاپردازی کنید. اگراولین کسی که رویای سفربه ماه به ذهنش خطور کرد, این رویا رو بیان نمی کرد الان کسی به ماه سفر نمی کرد پس بزرگ فکر کنید

نکته سوم) همیشه برای هدف های بزرگ  تلاش کنید:

شاید با خودتان فکر کنید فعلا اهداف کوچک می گذارم و بعد اهداف بزرگ اما جالب است بدانید رسیدن به اهداف بزرگ، به اندازه هدف های کوچک از شما وقت و انرژی می گیرند. پس پیش به سوی اهداف بزرگ.

بازهم یک سخن بسیارزیبا ازآقای جیم ران”هدف هایتان را کوچک انتخاب نکنید.اگر به هدف های بزرگ احساس نیاز نکنید، انسان بزرگی نخواهید شد.”

نکته چهارم) با دید مثبت صحبت کنید

درمبحث هدف گذاری همیشه جملات مثبت به کار ببرید مثلا من سالم هستم. نه اینکه بگویید من بیمار نیستم.

نکته پنجم) جملات را با “من هستم” شروع کنید

مثلا نگویید من میلیونر خواهم شد، با به کار بردن فعل آینده؛ ذهن ما فکر کردن به هدف را به آینده موکول می کند.

نکته ششم) درباره اهداف تان اطمینان پیدا کنید.

به هدف هایی فکر کنید که از صمیم قلب به آن ها علاقه مندید. و اهداف تان را برای شادی یا جلب توجه دیگران انتخاب نکنید. یا به تبعیت از بقیه.به عنوان مثال چون دوستتان فلان ماشین را دوست دارد شماهم هدف تان را همان ماشین بگذارید.

نکته هفتم) مطمعن شوید اهداف تان با ارزش هایتان تناقضی نداشته باشد.

قبل از اینکه هدف گذاری کنید از ارزش هایی که در زندگی تان دارید با خبر شوید و بعد بر اساس ارزش هایتان هدف گذاری کنید

بعنوان مثال کسی “خانواده”جزء ارزش هایش است اما همه ی اهداف را شخصی می گذارد مثل سفر به کل دنیا به تنهایی.

برای پی بردن به ارزش هایتان فرم ارزش ها را دانلود کنید و تمرین لازم را انجام دهید.

دانلود فرم ارزش ها

نکته هشتم) از جنگیدن هراس نداشته باشید:

من شما را با سوالاتم به چالش  دعوت می کنم.چه چیزهایی در زندگی شما ارزش مبارزه دارند؟ به عنوان یک دشمن چه نقاط قوت و ضعفی درخانواده،جامعه،صنعت و یا حتی دنیا می بینید؟

مبارزه گر خودتان را پیداکنید.بگذارید این دشمن شما را به جوشش آورد.اجازه دهید،باعث شود تا جایی که می توانید با آن بجنگید.

برای چه چیزی و چه کسی می خواهید شبانه روز کار کنید و زحمت بکشید؟

نکته نهم) باورهایی که محدودتان می کند را رها کنید.

باورها و قوانینی که قبلا در زندگی تان رخ داده را رها کنید و پارادایم ها را بشکنید و باورهای جدید و موفقیت آمیز در خود ایجاد کنید

نکته دهم) نترسید:

از خودتان بپرسید اگر نمی ترسیدید چه کارهایی انجام میدادید؟به چه رویاهایی را فکر میکردید؟

پس ترس ها و تردید ها رو بگذارید کنار و اقدام کنید.

 

 

گام پنجم:نقشه بزرگ

خب آیا آماده اید دوستان عزیزم ؟

آماده اید که اهداف خود را بنویسید و بسازید ؟

آماده اید که رویاهای بزرگ داشته و آن ها را محقق  کنید ؟

حالا وقت ترسیم” نقشه بزرگ “رسیده است.

به تمرینات گام پنجم مراجعه کنید و زندگی دلخواه خودتان را بسازید

این تمرین اهدافتان را به هشت دسته تقسیم می کند. طبق آن اهدفتان را بنویسید و بعد از آن ده هدف برتر خود را جدا کنید.

یک هدف باید خصوصیات زیر را داشته باشد:

  • هدف باید هوشمند باشند.
  • هدف باید کاملا مشخص، واضح و باجزئیات باشد.
  • هدف باید از نظرکمی قابل اندازه گیری باشد
  • هدف باید قابل دسترسی باشد،نه دم دست باشد نه دور از دسترس(مثلا یک ماه دیگه برم کره ماه)
  • هدفی که انتخاب می کنیم باید با ارزش های درونی ما هماهنگ باشد
  • هدف باید زمان مشخصی برای انجام داشته باشد

با مراجعه به تمرین های گام پنجم سعی کنید اهداف سال جدیدتان را بر اساس سه هدف اصلی بنوسید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

 

 

 گام ششم:عامل جادویی برای رسیدن به هدف

عامل جادویی برای رسیدن به هدف تان خود شما هستید. شما می توانید آنچه را که ارزشش را دارید داشته باشید.

اگه می خوای بیش تر داشته باشی، یک راه بیش تر نداره، اینکه بیش تر بشی

موفقیت چیزی است که توسط شخصیت تان آن را جذب می کنید. باید با تمام وجود جزیی از برنامه باشید. برای اینکه اوضاع بهتر شود اول باید خودتان بهتر شوید.

در سال جدید باید به آدمی تبدیل شوید که لیاقت اهدافتان  را داشته باشید.

چه کارهایی است که بهتر است در سال جدید انجام ندهید؟ چه مهارت هایی هست که اگر به آنها برسید به اهدافتان می رسید؟

درکاربرگ “تمرین عامل جادویی” در تمرین گام ششم، مراحلی را دنبال می کنید تا بفهمید شما دقیقا باید چه فردی باشید تا به اهدافتان برسید.

 

 

گام هفتم:برنامه ی کار شما

تفاوت بین رویا و هدف در پیاده سازی (اجرا)، نوشتن و ایجاد طرح اقدام برای دست یابی به هدف است.حالا وقت آن رسیده که برنامه کاری خود را بنویسید  برای بهتر متوجه شدن این مبحث به تمرین گام هفتم مراجعه کنید.

 

 

گام هشتم :عمل کنید

تا کنون شما یاد گرفتید خواستن، آرزو کردن و امید داشتن هیچ کدام سر به جایی نمی برد. نمی توانید همینطور بنشینید و منتظر موفقیت بمانید باید دست به کار شوید. باید تعلل را کنار گذاشته و چیزهایی را که دوست دارید به واقعیت تبدیل کنید.

دلگرمی و تشویق به انجام کاری،بدون عمل کردن به آن،منجر به چیزی بیش از توهم نمی شود.

پس حالا که فهمیده اید چه می خواهید و تبدیل به چه آدمی قرار است بشوید شروع کنید و طی 24 الی 48 ساعت آینده یکی از اهدافتان را از ایده به عمل در آورید.

همین الان اقدام کنید و منتظر شرایط ایده آل نمانید.

به تمرین گام پنجم مراجعه کنید و کارهایی که طی 24 ساعت و 30روز آینده قرار است انجام دهید را یادداشت کنید.

برای اهدافتان جسور باشید و در راه رسیدن به آنها بجنگید و هیچ وقت تسلیم نشوید. تا وقتی که به موفقیت نرسیده اید دست از تلاش برندارید.

وقت آن است از خانه خارج شوید و زندگی که همیشه آرزویش را داشتید برای خود بسازید.

از همین الان شروع کنید

“سیستم مدیریت دستاورد شما”

تفاوت بسیار زیادی بین هدف گذاری و محقق شدن اهداف وجود دارد.برای اینکه در اجرای اهدافمان شکست نخوریم باید سیستم مناسبی برای اجرای آن وجود داشته باشد، سیستمی که بین رویاپردازی و موفقیت واقعی تفاوت ایجاد کند.

خیلی از مردم اهداف زیادی را می نویسند،؛برنامه ریزی می کنند اما اوایل همان راه شکست می خورند. تعداد خیلی کمی هستند که تا رسیدن به هدف باقی می مانند و ادامه می دهند.

یک نکته بسیار مهم اگر درکاری موفق شدید به این دلیل بوده که آن کار را روزانه انجام داده اید، دربحث هدف گذاری هم این چنین است برای رسیدن به اهدافمان باید عادت هایی در خود ایجاد کنیم و روزانه آن کارها را انجام دهیم.

ما آن چیزی هستیم که دائم انجامش می دهیمارسطو

به همین دلیل استفاده از این سیستم مهم وحیاتی است ، در پیروی از این سیستم به خود متعهد باشید.

این سیستم مانند قطب نما عمل می کند و شما را در مسیر رسیدن به اهداف تان نگه می دارد.

سیستم مدیریت حول چهارفرایند طرح ریزی ،اقدام،بازنگری و اصلاح می چرخد.

درگام هفتم شما یاد گرفتید چگونه برنامه ریزی کنید، در گام هشتم در مورد اقدام کردن صحبت کردیم. این مرحله را خطر اصلی مینامم، مرحله ای که خیلی از رویاها و هدف ها می میرند. اینجا پشتکار خیلی مهم است. به این دلیل که خیلی از افراد چون در شروع نتیجه و تغییر محسوسی نمی بینند کار و هدف خود را نصفه و نیمه رها می کنند. در راه رسیدن به اهداف نباید تسلیم شوید.

حالا شاید برایتان این سوال پیش آید “درست است که پشتکار کلید موفقیت است،اما چطور این پشتکار را در خود حفظ کنیم؟”

برای این کار استفاده از برنامه ثبت ریتم هفته را پیشنهاد می کنم برای ایجاد و تداوم عادت ها و رفتارهای مان.

در این ریتم بعضی رفتارهای کلیدی مربوط به اهداف جدیدتان را بنویسید، رفتار هایی را بنویسید که  در نهایت تکانش به وجود می آورند.

بعد از اینکه ریتم هفتگی را برای خود مشخص کردید.وارد یک فرمول فوق العاده به نام”فرمول تحول گسترده”می شویم.

این فرمول شامل سه مرحله است.

  1. سه هدف برتر خود را مشخص کنید: با توجه به تمرین گام پنجم و نوشتن اهداف خود،سه هدف برتر خود را مشخص کنید
  2. برای هر هدف یک تا سه رفتار کلیدی بنویسید که باید درخود به وجود آورید تا به هدفتان برسید
  3. به رفتارهایتان دقت کنید.

پس از انجام دادن این کارها می توانیم به گام بعدی یعنی “طرح ریزی،اقدام،بازنگری و اصلاح “بپردازیم.

بازنگری

درمبحث بازنگری رفتارها و کارهایی که در طول هفته و برای رسیدن به اهدافمان داریم را بررسی می کنیم. جایی که هستیم با جایی که باید باشیم را مقایسه می کنیم. در این حالت در می یابیم که چطور عمل کرده ایم.

در انتهای هر روز اولین مرور خود را انجام دهید. حتی یک دقیقه وقت شما را نمی گیرد. مرور بعدی در آخرهفته اتفاق می افتد. باید ببینید هر روز هفته چه نتایجی داشته اید. باید ببینید کارهایی که انجام داده اید شما را به هدف تان نزدیکتر می کند یا شما را از هدف تان دور می کند تا برای هفته ی جدید اصلاحات را انجام دهید.

ریتم عملکرد روزانه شما که با اهدافتان منطبق است، همان چیزی است که رویا پردازان و انسان های پیشرو را از هم متمایز می کند.

هر مرحله از این برنامه مانند یک لایه از یک کیک است. بسیار مهم است که شما هر مرحله را قبل از ورود به مرحله بعد به اتمام رسانده باشید. فرایند هر مرحله را در انتها و قبل از ورود به مرحله بعد یک‌بار مرور کنید. اگر روکش خامه‌ای را قبل از آن‌که کیک کاملا آماده شود، روی آن قرار دهید، کیک‌تان خراب خواهد شد. به همین دلیل، این برنامه و روند کاری شما در طول این دوره کامل خواهد شد.

 

 

 پیام اصلی نویسنده

آیا در گذشته شکست خورده‌اید؟ هنگام ایجاد یک تغییر و با وجود شور و هیجان اولیه، شما می‌خواستید کاری را شروع کنید، آیا شکست خورده و مایوس شده‌اید؟ آیا از این که همچنان فعال و با انگیزه باقی بمانید و در مسیری مشخص، به سوی هدفی که از قبل انتخاب کرده‌بودید، حرکت کنید، ناامید شده‌اید و آن را دست نیافتنی دیده‌اید؟ جای نگرانی نیست. هم اکنون می‌تواند لحظه متفاوتی برای شما باشد. به شما کمک خواهم کرد تا قدرت شکست ناپذیر درونی خود را کشف کنید. به پیش برانید و شور و شوق بی امان خود را زنده کنید. این «قدرت اراده» شما نیست، بلکه این «قدرت چرایی» تان برای انجام دادن کارها است. این قدر کمک خواهد کرد تا کوه‌ها را پشت سر بگذارید، از میان اقیانوس‌ها شناکنان عبور کنید و از میان آتش بگذرید تا به هدف‌تان برسید. «امسال تکرار نخواهد شد» برنامه‌ای است که با اجرای آن از اکثر افراد جامعه جدا شده و به جمع 3 درصد برتر جامعه می‌پیوندید.

 

 

سایر آثار دارن هاردی:

ترن هوایی کارآفرینی

اثر مرکب

استثنا باشید!

بهترین سال زندگی تو

دیوانگان ثروت ساز

 

 

www.elmema.com

 

 

www.elmema.com

 

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو تست های آنلاین دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو داستان های کوتاه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات موفقیت دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات مدیریتی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات شاد زیستن دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات امید به زندگی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات یک دقیقه مطالعه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما… (کلیک کنید)

تلگرام علم ما

تلگرام علم ما (کلیک کنید)

Medium_20160928095241745_1111111111

اینستاگرام علم ما (کلیک کنید)

 

درباره ی شیوا مرزبان

شیوا هستم، نویسنده سایت خووووووووووووووب علم ما و سرپرست ادمین اینستاگرام علم ما. حال خوب ساختنی هست و علم ما فقط وسیله هست :)

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب زندگی خود را طراحی کنید از بیل بورنت و دیوید ایوانس

معرفی و خلاصه کتاب زندگی خود را طراحی کنید از بیل بورنت و دیوید ایوانس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code