خانه / آخرین مقالات / تعارض شما از کجا می آید
https://elmema.com/category/individual-improvement

تعارض شما از کجا می آید

تعارض شما از کجا می آید

“وقتی با کسی می جنگیم یا بحث می کنیم، در برابر تغییر ذهنیت‌مان جنگیده ایم.”  ماهاتما گاندی

 

اگر شما کاملا به خود اعتماد و از موقعیت خود اطمینان دارید پس بطور قطع به هنگام رویارویی با نظر مخالف عصبی نمی شوید. اگر ۱۰۰ درصد از موقعیت خود مطمئن باشید قادر خواهید بود که آرام باشید و با اطمینان و حتی کنجکاوی به دیدگاه دیگران گوش دهید.

“چرا آن ها این گونه فکر می کنند؟” یا “چه تجربه‌ای باعث شده تا چنین عقیده‌ای داشته باشند؟”.

بار دیگر که خواستید دکمه‌های خشم خود را فشار دهید، توجه کنید که ممکن است به اندازه ای که فکر‌ می‌کنید به موقعیت خود اطمینان نداشته باشید. بنابراین، مشکل به دست آوردن اندکی اطلاعات و انتقادات از دیگران چه خواهد بود؟

 

بار دیگر که کسی به شما انتقاد سازنده کرد یا پیشنهادی داد تا شما به شکلی متفاوت و بهتر چیزی را اداره کنید، بجای پا فشاری کردن و دفاع از خود، این اطلاعات را به چالش بگیرید.

اگر پافشاری یا سر پیچی کنید در حال بحث برای حفظ مکان فعلی خود هستید.

در بسیاری از موارد افراد بازخوردی سازنده به شما می‌دهند که در پیشرفت شما بسیار کمک کننده است. اگر برایشان اهمیتی نداشت می‌گذاشتند که شکست بخورید. نقل قول ابتدای بخش را دوباره بخوانید و این را همیشه در ذهن داشته باشید.

 

صرف نظر از آن چه می‌خوانید یا می‌شنوید، بیان ظاهری هر احساسی که دارید، واقع‌گرایانه نیست. مخصوصا در محیط کاری.

در عوض، شاید بهتر است که بدانید چه احساسی دارید و چند دقیقه کنار آن احساس بنشینید و سپس اقدام کنید و اوضاع را برطرف کنید.

اگر از این نعمت برخوردار هستید‌ که در ماشین خود یا هر مکان خصوصی دیگر بنشینید، فریاد بکشید، روی فرمان محکم بزنید، و هرکاری که نیاز دارید انجام دهید.

 

تکنیک “نامه خشم

تکنیک دیگر این است که یک “نامه خشم” بنویسید. این نامه تمام افکار و احساسات شما را در مورد شخص یا موقعیت خارج می کند و بر کاغذ می ریزد و البته بعد از نوشتن باید کاغذ را از بین ببرید، نهایتا شما را از این احساسات تهی می کند.

 

اگر سعی کنید وانمود کنید که احساس خاصی ندارید یا آن را سرکوب کنید برای کنترل موثر این احساسات نا مطلوب به فرمول بلند مدتی دست نمی‌یابید.

سرانجام این احساسات با خشم شدیدتر ظاهر می شوند و انگیزه را کاهش می دهند و حتی باعث بیماری می شوند که گاهی درد آن را حس می کنید.

پیشنهاد مترجم: اگر انتقادی شنیدید، بصورت احساسی واکشن نشان ندهید. در زمان مناسب بصورت واقع بینانه در کاغذ برای خود نکات مثبت و منفی آن انتقاد را بررسی کنید. بعضی مواقع حتی از انتقاد هایی که برای کوبیدن شخصیت شما می آید، راهکار هایی نهفته است که باعث می شود شما بهتر از قبل شوید.

 

 

برگرفته از:

کتاب ۱۰۱  راه برای اینکه عاشق شغل تان شوید از استفانی گودارد داویدسن و ترجمه ی شهریار مرزبان

 

کتاب ۱۰۱ راه برای اینکه عاشق شغل تان شوید

 

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید.

از آرشیو مقالات بهبود فردی  دیدن کنید 🙂

همچنین از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما…

تلگرام علم ما

Medium_20160928095241745_1111111111

درباره ی مدیر سایت علم ما

علمِ ما یک گروه کاملا تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و رشد فردی می باشد، که در اسفند ۱۳۹۴ راه اندازی شد. علم ما متشکل از اساتیدی است که علاوه بر دانش علمی عالی، بطور کامل با بازار کار در انواع کسب و کار و ابعاد رشد فردی در بهبود فردی در دنیای واقعی هم آشنا هستند. گروه علم ما درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و تاکید بر صد در صد کاربردی بودن، آموزش های سطح اول را در اختیار شما همراهان و دوستان عزیز ارایه دهد. پر متقاضی ترین آموزش های مجموعه علم ما: دوره کوچینگ، دوره های کسب و کار، کتاب تقویم انگیزشی و...

مطلب پیشنهادی

رادیو علم ما مجموعه پادکست های صوتی آموزشی و کاربردی

رادیو علم ما (مجموعه پادکست های صوتی آموزشی و کاربردی)

رادیو علم ما مجموعه پادکست های صوتی آموزشی و کاربردی   رادیو علم ما چیست؟ …

3 دیدگاه

 1. من کتاب رو گرفتم
  واقعا پر از نکات خوب و عالی
  حتما پیشنهاد می کنم

 2. سلام
  من تازه با گروه شما اشنا شدم
  کتاب رو چجوری میتونم تهیه کنم؟
  و مشاوره به چه صورت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code