سرخط خبرها
خانه / آخرین مقالات / معرفی و خلاصه کتاب محدودیت صفر از جو ویتالی و ایهالیا کالاهولن

معرفی و خلاصه کتاب محدودیت صفر از جو ویتالی و ایهالیا کالاهولن

معرفی کتاب محدودیت صفر

(Zero Limits)

نوشته جو ویتالی و ایهالیا کالاهولن

خلاصه و معرفی از: آزاده جوانبخت

 

معرفی جو ویتالی

جو ویتالی متولد ۱۲ دسامبر ۱۹۵۳یک معلم معنوی آمریکایی است که بیشتر به دلیل نویسندگی عامل جذب کننده و محدودیت صفر و همچنین حضورش در فیلم راز شناخته می‌شود. او همچنین به عنوان نویسنده‌، نوازنده‌، سخنران و بازاریاب شناخته می‌شود.

ویتالی یک بازمانده از بدرفتاری خانگی است که از جوانی مشتاق خواندن بوده است. او عشق به مطالعه را منبع آرامش و حکمت خود می‌داند.

پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی‌، ویتالی به عنوان کپی رایتر در هوستون‌، تگزاس شروع به کار کرد. او اولین کتاب خود را با نام «ذن و هنر نوشتن» در سال ۱۹۸۴ نوشت. دومین اثر او «هیپنوتیزم نویسی» در ۱۹۹۵ در زمینه بازاریابی و تجارت بود.

هم اکنون جو ویتالی رئیس شرکت بازاریابی هیپنوتیزم‌، شرکت مشاوره بازاریابی است. او به دلیل ترکیب هوشمندانه معنویت و بازاریابی «بودای اینترنت» نامیده شده است.

مقالات وی بسیار خوانده می‌شوند و مشتریان حرفه ای وی شامل صلیب سرخ‌، بیمارستان کودکان هرمان و بسیاری از مشاغل کوچک و بزرگ دیگر بین المللی هستند.

 

مترجمین کتاب محدودیت صفر

مترجمعنوان کتابانتشارات
مژگان جمالیمحدودیت صفرکتیبه پارسی
بهناز همتیشیرمحمدی
علیرضا و محمدرضا غلامی آتیسا
فروزنده دولتیارینیک فرجام
ویدا کرمیبهار سبز
مازیار میر معتقد
امیر توفیقی

 

درباره کتاب محدودیت صفر

“این کتاب بسیار جذاب و متقاعدکننده می‌تواند بشریت را بیدار کند و قدرت چهار عبارت ساده را برای متحول کردن زندگی شما آشکار می‌کند. همه‌چیز در این کتاب بر اساس عشق است و نویسنده‌ای که عشق را گسترش می‌دهد آن را نوشته است. باید از این کتاب ده نسخه تهیه کنید، یکی برای خودتان و نه نسخه برای هدیه دادن. این کتاب به همین خوبی است” این جملاتی است که دبی فورد، نویسنده‌ی کتاب‌های انگیزشی درباره‌ی کتاب محدودیت صفر گفته است، کتابی که می‌خواهد قدرت درون شما را بیرون بکشد و محدودیت‌هایتان را به صفر برساند.

کتاب محدودیت صفر اولین بار در سال ۲۰۰۷ منتشر شد.

این کتاب همان‌طور که از نامش پیداست از روش‌هایی که بومیان هاوایی برای رسیدن به آرامش، ثروت و … استفاده می‌کردند، الهام گرفته ‌شده است. جو ویتالی در این کتاب شما را با هواپونوپونو آشنا می‌کند و اثرات به کار بردن این روش پاکسازی را بیان می‌کند.

این کتاب در ۱۶ فصل مختلف نوشته ‌شده است و نویسنده در آغاز ذهن مخاطبانش را برای پذیرش آنچه می‌خواهد بگوید آماده می‌کند و سپس راز عشق و قدردانی را با آن‌ها در میان می‌گذارد.

کتاب محدودیت صفر از زمان انتشار تاکنون بارها و بارها تجدید چاپ شده و به چندین و چند زبان مختلف هم برگردانده شده است.

فهرست کتاب محدودیت صفر به شرح ذیل می باشد:

 • پیش گفتار
 • مقدمه
 • پیدا کردن نامعمول‌ترین درمانگر دنیا
 • حقیقت هولناک درباره‌ی قصدها
 • آیا استثنایی وجود دارد؟
 • دوستت دارم
 • غذا خوردن با روح الهی
 • شواهد
 • چطور سریع‌تر به نتیجه برسیم؟
 • چطور ثروت بیشتری جذب کنیم؟
 • ذهن‌های شکاک می‌خواهند بدانند
 • انتخاب، نوعی محدودیت است
 • سیگار، همبرگر و کشتن روح الهی
 • حقیقت پشت داستان
 • کلام آخر

 

 

 

با خواندن این کتاب چه چیزهایی را یاد می‌گیریم؟

محدودیت صفر داستان آشنایی جو ویتالی با یک استاد معنوی به نام ایهالیا کالاهولن است.

ویتالی در این کتاب داستان آشنایی خودش با این مرد و پاکسازی به شیوه‌ی بومیان را بیان می‌کند و دید جدیدی به خواننده‌اش می‌دهد که به کمک آن خواهد توانست ظرفیت‌هایش را از نو شناسایی کند و دست از افکار منفی بردارد.

محدودیت صفر از این حرف می‌زند که همه‌چیز در درون شماست و نگاه شما به هر چیزی است که نسبت آن با شما را معین می‌کند. او در کتاب از جذب ثروت و موفقیت حرف می‌زند و معتقد است اگر به هواپونوپونو ایمان داشته باشید معجزات زیادی به سمت زندگی شما خواهند آمد و همه‌چیز شکل جدیدی خواهد گرفت.

کتاب محدودیت صفر بیش از یک نویسنده دارد. هر بخش از این کتاب گفته‌های شخص خاصی است: پزشک، یک فرد عادی و یا یک ناشناس. در واقع جو ویتالی فقط آن گفته‌ها را منسجم کرده و در کنار یکدیگر نوشته‌ است. این نکته را به ‌وضوح می‌توان در سیر خواندن کتاب احساس کرد. برای هر بند و جمله‌ای که متعلق به خود نویسنده نیست، مرجع ذکر شده است. همین مسئله احساس خوشایندی به مخاطب می‌دهد؛ گویی هم‌زمان با چندین نفر گفت‌وگو می‌کند.

نویسنده‌های معروف زیادی درباره این کتاب اظهار نظر کرده‌اند. این کتاب کم‌ حجم و روان، با رجوع به بخش درونی انسان، سعی می‌کند شیوه تفکر فرد را بهبود دهد.

رویکرد این کتاب تاکید به کار تیمی و کنار هم بودن است.

دکتر وایتلی نویسنده این کتاب به شدت معتقد است بسیاری از مشکلات را می توان حل کرد و این کار را توسط روش هو اپونو پونو میسر است.

حالت صفر را ‏که در آن هیچ محدودیتی وجود ندارد می‌تواند به عشق خالص تفسیر و تعبیر کرد.

به نظر می رسد که این طور باید گفت که:

هر شخصی از نسل بشر هزاران سال است که عینکی بر چشم دارد که دنیا را دقیقا فقط از پشت آن دیده و یا می بیند. تمامی مذاهب، فلسفه ها، درمان ها، نویسنده ها، سخنرانان، اساتید دنیا را از طریق چهارچوب ذهنی خاصی درک می نمایند.

کتاب محدودیت صفر، به معرفی روش اسرارآمیز بومیان هاوایی یعنی هواوپونوپونو می پردازد. این کتاب توسط دکتر جو ویتالی یا به شکل صحیح تر وایتلی (Joe Vitale)، ستاره­ ی فیلم پربیننده­ ی راز و نویسنده­ ی کتاب پرفروش عامل جذب، به رشته­ ی تحریر درآمده.

جو ویتالی در کتاب محدودیت صفر، داستان آشنایی خود با روانشناس مرموزی به نام ایهالیاکالا هیولن را بازگو می کند. این روانشناس توانسته تمام تبهکاران روانی بستری در یکی از بیمارستان های هاوایی را شفا دهد. دکتر هیولن، بدون ملاقات حضوری و ویزیت کردن بیماران، همه­ ی آنها را شفا داده بود. در کتاب محدودیت صفر، از راز شفای بیماران روانی توسط دکتر هیولن پرده برداشته شده است.

در محدودیت صفر دکتر وایتلی به ما دقیقا خواهد آموخت که چگونه عینک جدیدی بزنیم تا از همه ی ظرفیت هایمان بیشتر و بهتر استفاده کنیم و یا حتی عینک های دیگری استفاده کنیم که البته بسیار بهتر باشد. وقتی هم که در این کار به موفقیت دست پیدا کنیم به جایی خواهیم رسید که آن را محدودیت صفر نام گذاری خواهیم نمود.

شاید بد نباشد بدانید که هو اوپونو پونو چیست و چه کاربردی دارد؟

هواوپونو عبارت است از فرایند دست برداشتن از انرژی های سمی درون و اجازه تاثیر دادن به افکار، گفتار، کردار و اعمال الهی است.

شاید بتوان بصورت کاملا خلاصه اینطور تفسیر کرد که معنی هواوپونو:

درست کردن اشتباهات، فرایند استغفار، ‏توبه و تحولی اساسی برای بهتر شدن و بهتر بودن است.‏

هواوپونو همان مسئولیت پذیری ۲۴ ساعته است تا همیشه بدانیم و باور کنیم که “مسئولیت کل” به این معنی است که من مسئولم برای همه ی کارهایی که انجام می دهم و نمی دهم و افسوس هایش و…. و یا هر آنچه که فکر می کنم و یا فکر کرده ام.

اهالی هاوایی، برای حل اختلافات خانوادگی خود از این روش پاکسازی گروهی استفاده می­ کردند. سال­ ها بعد، یکی از آخرین کاهوناهای صاحب­ سبک هاوایی، به­ نام خانم مورنا سیمئونا، هواوپونوپونوی باستانی را تغییر داده و به­ عنوان نسخه­ ی به ­روز شده ­ی هواوپونوپونو معرفی کرد.

در نسخه­ ی به­ روز شده­ ی هواوپونوپونو، مسئولیت پاکسازی فقط به عهده ­ی خود شخص بوده و نیازی به حضور افراد مرتبط با مسئله نیست. در واقع، مورنا معتقد بود که همه چیز در درون خود شخص در جریان است و ریشه­ ی همه­ ی مشکلات به درون خود شخص برمی­گردد. بنابراین، شخص باید با پاکسازی درون خود، مسائل و مشکلاتی که در زندگی خود تجربه می ­کند را برطرف کند.

شخص باید مسئولیت کامل هر آنچه در زندگی خود تجربه می ­کند را بپذیرد و بداند که همه چیز از درون او نشات گرفته و در دنیای بیرون منعکس می شود. مورنا روحیه ­ی بشر دوستی داشت و می­ خواست همه ­ی انسان ­ها از راز رهایی از مشکلات مطلع شوند. به­ همین دلیل، به برگزاری سمینارها و کلاس­ های آموزشی پرداخت تا این راز را در اختیار عموم قرار دهد. در پی این افشاگری، مورنا توسط برخی محافل هاواییایی طرد شد.

در سال 1983، دکتر ایهالیاکالا هیولن یکی از شاگردان خانم مورنا سیمئونا، نسخه ­ی ساده شده­ ی هواوپونوپونو را ارائه داد.

به نظر می رسد در هواوپونو

همه ی مردم در مورد “مسئولیت کل” باید این طور فکر کنند:

ما مسئول آنچه انجام می دهیم هستیم نه آنچه که انجام می شود و دیگر هیچ. مترجم این کتاب، آقای مازیار میر معتقد است که مطابق یافته های دکتر وایتلی ما باید به طور کامل مسئولیت همه چیز در زندگی خود را کاملا بر عهده بگیریم. و باید مسئولیت صددرصد زندگی ‏خود را کاملا بپذیریم بدون هیچگونه استثناء بهانه و یا گریزی.

مسئولیت کامل یعنی پذیرش همه چیز، حتی ‏افرادی که همراه با مشکلاتشان به زندگی ما وارد می‌شوند، چون مشکلات آن‌ها مشکلات ما است.

آری همه آن‌ها در زندگی تان حضور یافته‌ و اگر مسئولیت کامل زندگی خود را بپذیرید باید مسئولیت ‏کامل آنچه را هم که آنان تجربه می‌کنند قبول نمایید.

شما در این خصوص چگونه فکر می کنید؟

چهار اصل اساسی کتاب و ستون های این کتاب به شرح زیر است:

اول

دوستت دارم

دوم

متاسفم

سوم

مرا ببخش

چهارم

بسیار بسیار متشکرم

به نظر می رسد که محدودیت صفر بسیار به تکرار این چهار عبارت سفارش می کند.

نویسنده به شدت معتقد است که همیشه به همه چیز و همه کس انرژی مثبت بدهید. در هر حالتی و در هر زمانی

لطفا و حتما در هر موقعیتی از خود عشق ساطع کنید.‏

خود را متحول سازید تا دنیا تحول یابد.‏

هرگز و هیچ وقت به هیچ کس آسیب نرسانید و همه چیز و همه کس را دوست داشته باشید.‏

لطفا و حتما سخاوتمند باشید دنیا پاسخ سخاوتت را خواهد داد.‏

افکار مسموم خود را پاکسازی و آن‌ها را با عشق جایگزین کنید. (بر این مورد نیز تاکید فراوان ‏دارد)‏

بلیت سفر به محدودیت صفر ذکر عبارت استثنایی و فوق العاده «دوستت دارم» خواهد بود. و دیگر هیچ.‏

دکتر وایتلی در ادامه می گوید:

«موفقیت یک‌ شبه من در طول زمان و به مدت بیست سال طول کشید»‏

دکتر هیولن می­ گوید:

دقت کرده ­اید که هرجا مشکلی هست، شما هم آنجا حضور دارید؟

این امر، به این حقیقت اشاره دارد که جهانِ ما، مخلوق ماست. به بیانی دیگر، ما بازتاب درونیات خود را در جهان خود تجربه می­ کنیم. دکتر هیولن، درونیات را که شامل احساسات، خاطرات، باورها و انرژی­ های ما هستند، داده می­ نامد.

او بر این باور است که ما فقط برای پاک کردن داده­ ها به این جهان آمده ­ایم و کاری نداریم جز پاک کردن داده ­ها تا به تعادل و هماهنگی برسیم. با پاک کردن داده ها، جهان بیرون ما نیز پاک می­ شود. همه ­ی مشکلاتی که در دنیای بیرون تجربه می­ کنیم، اعم از مشکلات مالی، ارتباطی، سلامتی و غیره، بیانگر انسدادهای انرژی درونی ما هستند که نیاز به پاک شدن و رها شدن دارند. دکتر هیولن می­ گوید که فقط دو چیز بر ما حاکم است: خاطره یا الهام. فقط یکی از این دو می­ تواند در درون ما حضور داشته باشد، خاطره یا الهام.

برای رسیدن به آرامش درونی باید خاطرات و احساسات منفی و آزاردهنده را پاک و رها کرد تا راه حضور روح الهی یا خدا در درونمان باز گردد. با پاکسازی، ما در وضعیت صفر قرار می­ گیریم، جایی که هیچ داده و خاطره ­ای در آن نیست و عشق است و بس.
با حضور روح الهی یا خدا در درون، الهام بر ما جاری می­ شود.

الهام، همان نجوای خداوند است. وقتی پاک و رها باشیم، بر اساس الهام عمل می­ کنیم نه ایگو یا همان نَفس. خاطره، تصویر ایگوی ماست و الهام، پیام روح الهی ما. دکتر هیولن می­ گوید که برای سعادت باید بر اساس الهام عمل کنیم.

در نسخه ­ی ساده شده­ ی هواوپونوپونو، باید با تمرکز بر مشکلی خاص، فقط چهار جمله ­ی پاک­سازی هواوپونوپونو را خطاب به روح الهی یا خدا بگوییم:

متاسفم، لطفا منو ببخش، سپاسگزارم، دوستت دارم.

پس از گفتن چهار عبارت جادویی خطاب به روح الهی، باید نتیجه را رها کنیم، به خداوند اعتماد کنیم و بر اساس الهام هایی که دریافت می ­کنیم، عمل کنیم.

پیام این چهار عبارت به صورت خلاصه این است:

متاسفم که نسبت به درونیات خود بی ­توجه بودم.

لطفا مرا ببخش که باعث تجربه کردن این شرایط شدم.

سپاسگزارم که مرا از داده ­های درونم که منشا مشکلاتم هستند، رها می ­کنی.

دوستت دارم که خاطرات و احساسات مرا صفر می ­کنی و مرا در لحظه ­ی حال و بدون داده و پاک قرار می ­دهی…

 

 

پیام اصلی جو ویتالی

کتاب محدودیت صفر برای تمام کسانی نوشته‌ شده است که می‌خواهند با جهان در صلح باشند. همه‌ی کسانی که تصمیم دارند ثروت، آسایش و موفقیت را تجربه کنند و از زندگی لذت ببرند می‌توانند محدودیت صفر را بخوانند و از آموزه‌هایش استفاده کنند.

چیزی که جو ویتالی و البته دکتر هیولن می‌گویند این است که این کتاب می‌تواند تمام محدودیت‌های شما را از بین ببرد زیرا تمام محدودیت‌ها در ذهن شما هستند.

اگر بتوانید آن‌ها را دور بریزید دیگر هیچ‌چیز غیرممکنی برای شما وجود نخواهد داشت. محدودیت صفر کتابی است که می‌تواند شما را به یک ابر انسان تبدیل کند.

 

سایر آثار جو ویتالی:

 

 

www.elmema.com

 

 

www.elmema.com

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو تست های آنلاین دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو داستان های کوتاه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات موفقیت دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات مدیریتی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات شاد زیستن دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات امید به زندگی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات یک دقیقه مطالعه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما… (کلیک کنید)

تلگرام علم ما

تلگرام علم ما (کلیک کنید)

Medium_20160928095241745_1111111111

اینستاگرام علم ما (کلیک کنید)

 

 

درباره ی شبنم مرزبان

شبنم هستم، نویسنده سایت خووووووووووووووب علم ما و سرپرست نویسندگان سایت علم ما. حال خوب ساختنی هست و علم ما فقط وسیله هست :)

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه از هنری ژوزف مورفی

معرفی کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه (The Power of Your Subconscious Mind) نوشته هنری ژوزف مورفی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code