سرخط خبرها
خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه کتاب جوجه اردک زشت درون از دبی فورد

www.elmema.com سال 1403 را هدفمند و با برنامه ریزی آغاز کن! | دوره رایگان کلیک کنید www.elmema.com

معرفی و خلاصه کتاب
معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب جوجه اردک زشت درون از دبی فورد

معرفی و خلاصه کتاب جوجه اردک زشت درون از دبی فورد

 

سلام به همراهان علم ما، در این مقاله با معرفی و خلاصه کتاب جوجه اردک زشت درون از دبی فورد آشنا می شوید. با علم ما همراه باشید.

 

معرفی دبی فورد:

دبی فورد متولد (۱ اکتبر ۱۹۵۵ – ۱۷ فوریه ۲۰۱۳) نویسنده، مدرس، معلم و سخنران شناخته شده آمریکایی است. دبی فورد نویسنده‌ی کتاب ‌های خودشناسی و سخنران پرآوازه‌ی آمریکایی است. فورد، در طول زندگی خود، همواره تلاش کرده مردم با نیمه‌ی تاریک وجودشان آشتی کنند و سایه‌ی خودشان را بپذیرند. کتاب ‌های معنوی و شفابخش فورد به‌ خاطر تفسیر متفاوتش از تاریکی با استقبال مردم رو به ‌رو شده‌اند.

بیشترین شهرت او برای کتاب نیمه تاریک جویندگان نور یا همان جوجه اردک زشت درون است که نیویورک تایمز در سال ۱۹۹۸ با هدف کمک به خوانندگان خود در غلبه بر سایه فردی با کمک روان شناسی مدرن و دستورالعمل‌ های معنوی منتشر کرده است.

اپرا وینفری این کتاب را در برنامه تلویزیونی خود معرفی کرد و همین سبب شد تا این کتاب برای مدت‌ ها در فهرست پرفروش ‌های نیویورک تایمز باشد. آثار او به زبان‌ های بسیاری ترجمه شده‌اند و در دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند.

 

مترجمین کتاب:

مترجم: فرشید قهرمانی

انتشارات: بنیاد فرهنگ زندگی دیجیتال

 

درباره کتاب جوجه اردک زشت درون:

در کتاب جوجه اردک زشت درون از دبی فرود، ما را با زاویه جدیدی از رفتارهایمان رو به رو می کند. این کتاب درباره برداشتن نقاب از آن بخش از وجودمان است که روابطمان را خراب می کند، حال بد و روحیه بد به ما می دهد و نمی گذارد رویاهای خود را دنبال کنیم. این همان بخشی است که به آن سایه می گویند.

سایه تمامی بخش های وجودی ماست که همیشه سعی در پنهان کردن آن داریم. سایه شامل وجوه تاریکی در درونمان است که باور داریم توسط خانواده، دوستان و خودمان، غیرقابل قبول و نپذیرفتنی است. این نیمه تاریکی در عمق آگاهی ما سرکوب و پنهان شده است.

هنگامی که رابطه‌ای دوستانه با سایه‌ی خود برقرار کنیم زندگیمان دچار تحول خواهد شد. کرمی که در پیله زندانی است به پروانه‌ای زیبا تبدیل خواهد شد. دیگر لازم نیست وانمود کنیم شخص دیگری هستیم.

دیگر لازم نیست ثابت کنیم به اندازه‌ی کافی خوب هستیم. هنگامی که سایه‌ی خود را می ‌پذیریم، دیگر لازم نخواهد بود در ترس زندگی کنیم.

اگر موهبت سایه را دریابیم، شکوه خود واقعیمان را کشف می کنیم و شاد هستیم. در این صورت آزاد خواهیم بود تا زندگی‌ای را که همیشه در آرزویش هستیم، خلق کنیم. کتاب جوجه اردک زشت درون در این مسیر به ما کمک می‌کند.

(معرفی و خلاصه کتاب جوجه اردک زشت درون از دبی فورد)

 

فهرست کتاب:

مقدمه

پیش‌ گفتار

فصل اول: دنیاى بیرون، دنیاى درون

فصل دوم: دنبال کردن سایه

فصل سوم: جهان درون ماست

فصل چهارم: به یاد آوردن خود

فصل پنجم: سایه‌ات را بشناس تا خودت را بشناسى

فصل ششم: «من آن هستم»

فصل هفتم: پذیرفتن نیمه‌ى تاریک‌تان

فصل هشتم: تفسیر دوباره‌ى خود

فصل نهم: به نور وجودت اجازه‌ى درخشش بده

فصل دهم: زندگى‌اى که ارزش زیستن دارد

سخن پایانى

آزمون تاثیر سایه

ارزیابى تاثیر سایه

درباره‌ى نویسنده

 

 

در بخشی از کتاب جوجه اردک زشت درون می خوانیم:

یکی از شاگردانم از پدرش نفرت دارد، چون پدرش فردی خسیس بوده است. هالی تلاش کرده بود در تمام دوران بزرگسالی اش با خریدن هدایای گران قیمت برای افراد خانواده خسیس نباشد. او خیلی وقت ها دوستانش را به شام دعوت می کند و هزینه ی شام آنها را می پردازد.

هالی از این واقعیت خوشحال است که فردی بخشنده است. هنگامی که به او گفتم باید ویژگی خسیس بودن را در خودش بپذیرد تا بتواند پدرش را ببخشد و این احساس را رها کند، او در مقابل این کار مقاومت می کرد.

مدت چند هفته درباره ی زندگی هالی با او بحث می کردم. هالی به این نکته اشاره می کرد که فردی بخشنده و دست و دلباز است.

سپس روزی هالی از سوپر مارکت با من تماس گرفت. او متوجه شده بود که یک ساعت است در حال مقایسه ی قیمت های محصولی است تا بتواند از ولخرجی جلوگیری کند.

این نکته او را شگفت زده کرده بود که می توانست بدون فکر کردن و تردید ۵۰۰ دلار را خرج خریدن پیراهنی کند، اما نمی خواست برای خریدن یک بسته دستمال کاغذی ۲۰ سنت بیشتر بپردازد. ناگهان چیزی در ذهن هالی زنگ زد.

او متوجه شد که مثل پدرش خسیس است.

فقط نوع خسیس بودن او با پدرش تفاوت دارد. سود کشف این بخش از وجودش موجب شد اشک در چشمهایش جمع شود. مقدار زیادی از انرژی هالی به این دلیل تلف شده بود که مثل پدرش نباشد. او سال ها بود که خسیس بودنش را پنهان کرده بود و ناگهان متوجه شده بود که این ویژگی مثل روز روشن در او خودنمایی می کند.

پس از مدتی هالی توانست هدیه ی خسیس بودن را کشف کند. «خسیس» بودن تبدیل به آن بخش از هالی شد که دوست داشت برای آینده اش برنامه ریزی کند و برای دوران بازنشستگی اش سرمایه گذاری کند.

تا آن زمان که هالی نتوانسته بود پولی پس انداز کند، چون دائما تلاش می کرد مثل پدرش نباشد. به این شکل او توانست پدرش را به طور کامل بپذیرد که همین مسئله موجب شد رابطه ی آنها نسبت به قبل بهتر شود.

آزادی یعنی

بتوانید در هر لحظه از زندگی تان هر کسی که می خواهید باشید. اگر قرار است به گونه ای رفتار کنید که کسی نباشید که دوست ندارید در دام گرفتار شده اید. در این حالت آزادی تان را محدود کرده اید و دیگر وجودتان کامل نخواهد بود. اگر نمی توانید تنبل باشید، نمی توانید کاملا آزاد باشید. اگر هنگامی که اتفاقی ناراحت کننده رخ می دهد نمی توانید خشمگین باشید، نمی توانید آزاد باشید.

اگر برای بده و بستان با کسی رفتاری خلاف رفتار او را در پیش می گیرید، از خودتان سوال کنید. چرا؟ اگر گروهی خاص از افراد دائما شما را ناراحت می کنند، مواردی را که با این گروه شباهت دارید پیدا کنید.

تنها ویژگی های منفی مان را روی افراد فرافکنی نمی کنیم؛ فرافکنی برای ویژگی های مثبت نیز صورت می گیرد. بسیاری از افرادی که با آنها کار می کنم نبوغ، خلاقیت، اقتدار و موفقیت خود را فرافکنی می کنند. اگر می خواهید مثل دیگران باشید، دلیلش توانایی درون است که قابلیت مانند آنها شدن را دارید.

اگر شیفته ی افرادی خاص می شوید و زمان و پولتان را صرف مطالعه درباره ی زندگی آنها می کنید، به دنبال ویژگی هایی در آنها باشید که دوستشان دارید و این ویژگی ها را درون خود جستجو کنید.

شما شایستگی دارید که هرچه را می بینید و دوست دارید، داشته باشید.

تنها تفاوت میان شما و افرادی که تحسین می کنید این است که آنها یکی از ویژگی هایی که آرزویش را دارید از خود نشان می دهند و احتمالا آرزوی شما را هم برآورده کرده اند.

هنگامی که با تمام ظرفیت زندگی نمی کنید، فرافکنی ویژگی های مثبتتان روی افرادی که با تمام ظرفیتشان زندگی می کنند، کار راحت تری است. هنگامی که از همه ی توان و ظرفیت خود استفاده می کنید و به آرزوها و اهداف تان می رسید، علاقه ی کمتری به آنچه دیگران انجام می دهند، خواهید داشت.

همه ی ما نیاز داریم قهرمان های خود باشیم. تنها راه این کار باز پس گرفتن بخش هایی از خودمان است که آنها را در دیگران جستجو می کنیم؛ بخش هایی از خودمان که آنها را به دیگران داده ایم …

 

با خواندن این کتاب چه چیزهایی یاد می گیریم؟

وقتی متوجه می شویم هر آنچه که در دیگران می بینیم در خودمان نیز وجود دارد، دنیایمان تغییر می کند. اگر ویژگی های خاص در ما وجود نداشته باشد، نمی توانیم آن را در دیگری درک کنیم، ببینیم و تشخیص دهیم.

زمانی که ما در حال دروغ گرفتن درباره احساسات درونیمان به خودمان هستیم، تنها راه یافتن آنها، دیدنشان در دیگران است. دیگران بازتابی از احساسات پنهان شده خودمان هستند. مثلا اگر مغرور و خودخواهی در دیگران ما را اذیت می کند، لازم است با دقت تمام جوانب زندگی خود را بررسی کنیم و از خود بپرسیم چه زمانی در گذشته مغرور یا خودخواه بوده ام؟

 

 

پیام اصلی نویسنده:

تنها چیزی که ما را از کامل بودن باز می دارد، ترس است. ترس هایمان به ما می گویند که نمی توانیم به آرزوی خود برسیم. وقتی ترس های خود را بپذیریم، می توانیم انتخاب کنیم که دیگر نترسیم. عشق به ما اجازه می دهد این ارتباط را به طور کامل قطع کنیم.

اگر خودمان را دوست داشته باشیم، به خودمان احترام بگذاریم، همان اندازه عشق و احترام را از دنیای بیرون و پیرامون دریافت خواهیم کرد.

 

سایر آثار دبی فورد:

 • وجود مقدس شما
 • چگونه خود با عظمتی بسازیم
 • پاکسازی آگاهی
 • چرا آدم‌ های خوب کارهای بد می‌ کنند؟
 • سوال ‌های درست
 • شجاعت
 • راز سایه
 • نیمه‌ تاریک وجود
 • جدایی معنوی
 • بهترین سال زندگی شما
 • تاثیر سایه

 

 

www.elmema.com

 

 

www.elmema.com

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو تست های آنلاین دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو داستان های کوتاه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات موفقیت دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات مدیریتی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات شاد زیستن دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات امید به زندگی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات یک دقیقه مطالعه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما… (کلیک کنید)

تلگرام علم ما

تلگرام علم ما (کلیک کنید)

Medium_20160928095241745_1111111111

اینستاگرام علم ما (کلیک کنید)

 

 

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب راه و رسم میلیونرها از مارک فیشر

معرفی و خلاصه کتاب راه و رسم میلیونرها از مارک فیشر   سلام به همراهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *