خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه کتاب حکایت فروشنده و میلیونر از مارک فیشر
معرفی و خلاصه کتاب
معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب حکایت فروشنده و میلیونر از مارک فیشر

معرفی و خلاصه کتاب حکایت فروشنده و میلیونر از مارک فیشر

 

سلام به همراهان علم ما، در این مقاله با معرفی و خلاصه کتاب حکایت فروشنده و میلیونر از مارک فیشر آشنا می شوید. با علم ما همراه باشید.

 

معرفی مارک فیشر

مارک فیشر اهل کشور کانادا و متولد سال 1953 میلادی است. بیشتر آثار این نویسنده در زمینه روانشناسی، موفقیت و رشد فردی است. حکایت دولت و فرزانگی مهم‌ترین اثر او محسوب می‌شود که تا چندین سال در فهرست پرفروش‌ ترین کتاب‌ های آمریکا و دنیا قرار داشته است. تنها در کشور آمریکا، نزدیک به دویست هزار نسخه از این اثر به فروش رفته است. همچنین، این کتاب به حدود بیست زبان زنده‌ی دنیا نیز ترجمه شده است.

فیشر در طول سال‌ های فعالیت خود نویسنده، منتقد، نظریه‌ پرداز فرهنگی و وبلاگ‌نویس بوده است. او در نوشتن آثارش از نظریه‌ پردازان و منتقدان معروفی مثل «ژان بوریار»، «فریدریک جیمسون» و « ژاک لاکان» فیلسوف بزرگ فرانسوی تاثیر گرفته است.

او در ژانویه 2017 در سن 48 سالگی از دنیا رفت.

 

مترجمین کتاب:

مترجم: شهرزاد همامی

انتشارات: نشر افکار

 

درباره کتاب حکایت فروشنده و میلیونر:

این کتاب یک داستان با درونمایه آموزش و تشویق برای بهبود مهارت ‌های زندگی و کسب و کار است. این کتاب درباره کارمندی در بخش فروش یک شرکت کوچک است که در میانسالی از کارش اخراج می ‌شود و حال باید مسیر جدیدی را در زندگی در پیش گیرد.

شخصیت اصلی این کتاب سیمون مارتین نام دارد که مدت پنج سال است که در یک اداره کار می کند، اما یک روز طی جلسه هیات مدیره اخراج می شود.

او در حالی که با ناامیدی در خیابان ها قدم می زند، با یک مرد گدا، که مردم او را «میلیونر» می نامیدند، آشنا می شود. «میلیونر» بعد از دریافتن ماجرای اخراج «سیمون»، به او می گوید؛ شک نکند که این بهترین حالت ممکن برای او بوده و حالا او نباید ناامید باشد و با قدرت تمام از درون خود و ایمان به آن، به دنبال یک کار بهتر برود. بعد از گذشت شش هفته از دیدار سیمون با میلیونر و نیافتن کار، سیمون پیش میلیونر می آید، در حالی که از مصاحبه های کاری که داده ناامید شده است. اما میلیونر بدون این که واقعا راه حل شفافی در اختیار او بگذارد، به او کمک می کند.

 

 

در بخشی از کتاب حکایت فروشنده و میلیونر می خوانیم:

بعضی وقت ها یک کلمه حرف، فقط یک کلمه، می تواند یک مرد را به کلی از پا درآورد. به خصوص اگر مراقب نباشد و قدرت پنهان آن را کم فرض کند. ولی در عین حال همین یک کلمه حرف می تواند به طرز اسرارآمیزی نیروی جدیدی به وی ببخشد.

می تواند به یک باره میوه های طلایی درخت حیات را به آدم بنمایاند که در وقت عادی آنها را نمی بیند چرا که در جهت دیگری نگاه می کند؛ این همان موردی است که برای سیمون اتفاق افتاد. شب که شد طبق توصیه اکید میلیونر پیش خود تکرار کرد:

“من دارم فکر می کنم و ایده ی خوبی هم پیدا خواهم کرد، بله ایده ی خوبی پیدا می کنم و ثروتمند می شوم. فلسفه ی مورچه و مگس هم دیگر تمام می شود!”

سگش پایین پای او خوابیده بود و صدایی در می آورد که مثل خندیدن بود. انگار از اینکه که صاحبش دارد با خود حرف می زند خنده اش گرفته است. سیمون فکر کرد این قضیه آن قدر شور است که یک سگ فهمیده که آدم ها چه قدر مسخره اند. به خصوص وقتی کارشان را از دست می دهند یا زنش شان ترکشان می کند. سيمون قلم و کاغذی برداشت و منتظر شد ولی چیزی به ذهنش نیامد.

این رکود ذهنی باعث شد غرغرش در بیاید و ماکس یک لحظه فکر کرد صاحبش هم می خواهد با زبان حیوانات با او صحبت کند. بنابراین در جواب صدایی کرد ولی صاحبش توجهی نکرد. سیمون فقط اعتراض داشت آنقدرها که پیرمرد گدا می گفت آسان نبود. احتمالا او عادت به فکر کردن نداشت.

لااقل نه نسبت به مسائلی این قدر انتزاعی و غیرملموس مثل یک ایده خوب برای این که زیاد ناامید نشود. قبلا به اندازه ی کافی سرخورده شده بود یک ساعتی کار را کنار گذاشت. به هر حال او روزکار بود بهترین ایده ها هم به طور معمول روز به ذهنش می رسیدند… .

 

با خواندن این کتاب چه چیزهایی یاد می گیریم؟

کتاب حکایت فروشنده و میلیونر شامل درس ‌هایی برای رسیدن به موفقیت و ثروت است. در این کتاب فروشنده می آموزد که چطور می تواند استراتژی هایی برای فروش طراحی کند و افراد را برای خرید محصولات خود ترغیب نماید.

این کتاب با یک داستان شروع می ‌شود. در این ماجرا یک مرد به دنبال راه حل می‌گردد و با یک مرد میلیونر ملاقات می‌ کند. قسمت اعظم و مهم این کتاب دیالوگ‌های عمیق و جذابی است که بین این دو نفر شکل می ‌گیرد و مسیر موفقیت را نشان می دهد.

 

 

پیام اصلی نویسنده:

کتاب فروشنده و میلیونر اگر چه کتابی داستانی است در پس زمینه‌ی خود کتابی است که با هدف آموزش و مطالعه‌ی هوشمندی در فروش و بازاریابی نوشته شده است. همان‌طور که روی جلد کتاب نوشته شده است این کتاب شامل درس ‌هایی برای رسیدن به موفقیت و ثروت است.

در این کتاب نویسنده به سادگی یک داستان نشان می دهد که چطور می توان با یاد گرفتن نکاتی ساده یک فرد موفق شد.

 

سایر آثار مارک فیشر:

حکایت دولت و فرزانگی

حکایت ان که دلسرد نشد

معبد میلیونرها

میلیونر آنی

مثل یک ثروتمند فکر کن

حکایت عشق و خوشبختی

 

 

 

www.elmema.com

 

 

www.elmema.com

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو تست های آنلاین دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو داستان های کوتاه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات موفقیت دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات مدیریتی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات شاد زیستن دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات امید به زندگی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات یک دقیقه مطالعه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما… (کلیک کنید)

تلگرام علم ما

تلگرام علم ما (کلیک کنید)

Medium_20160928095241745_1111111111

اینستاگرام علم ما (کلیک کنید)

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب ماندن در وضعیت آخر از تامس هریس

معرفی و خلاصه کتاب ماندن در وضعیت آخر از تامس هریس   سلام به همراهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *