خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه کتاب صد و یک روش بهتر زیستن از وین دایر
معرفی و خلاصه کتاب
معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب صد و یک روش بهتر زیستن از وین دایر

معرفی و خلاصه کتاب صد و یک روش بهتر زیستن از وین دایر

 

سلام به همراهان علم ما، در این مقاله با معرفی و خلاصه کتاب صد و یک روش بهتر زیستن از وین دایر آشنا می شوید. با علم ما همراه باشید.

 

معرفی وین والتر دایر

وین والتر دایر (متولد ۱۰ مه ۱۹۴۰ – درگذشته ۲۹ اوت سال ۲۰۱۵) نویسنده کتاب ‌های خودیاری و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. کتاب قلمرو اشتباهات شما (با عنوان “چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم؟” در ترجمه فارسی) در سال ۱۹۷۶ در حدود ۳۰ میلیون نسخه فروخت و جزء یکی از بالاترین فروش کتاب ‌ها در تاریخ شد. وین دایر در سال ۱۹۸۷ به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد. در سال ۲۰۱۱ مجله Watkins Magazine وین دایر را سومین انسان معنوی تاثیرگذار در دنیا معرفی کرد.

وین دایر را پدر سخنرانی‌های انگیزشی می‌نامند. او مثبت‌ اندیشی را روش محقق شدن زندگی ایده‌آل هر کس برای خود می‌ دانست. او معتقد بود که قدرت درونی انسان‌ ها می‌ تواند از هر غیرممکنی، ممکن بسازد. بر اساس روش او، این تنها خود انسان است که می‌ تواند به خود کمک کند تا بتواند اعتقادات خود را تغییر داده، انعطاف‌ پذیر شود و در این صورت است که مسیر موفقیت به او نشان داده خواهد شد.

دکتر وین دایر به میلیون ها نفر کمک کرده است که زندگی شادتر و پر معنی تری داشته باشند. او از یک روش مراقبه ای برای موثر کردن افکار استفاده می کند. دکتر دایر می گوید: “من می دانم که این روش موثر است، قدرت معجزه گر بر اساس یک باور نیست بلکه یک نوع آگاهی است. می دانم که همه قدرت معنوی داریم که به علت شرطی شدن مان بدون استفاده مانده است، ولی اگر با جدیت تمرین کنیم برای ذهن ما قابل درک می شود.”

 

مترجمین کتاب:

مترجم: سیما فرجی – فریبا سبزچمنی

ناشر: نسل نواندیش – انتشارات شادن پژواک

 

درباره کتاب صد و یک روش بهتر زیستن:

کتاب صد و یک روش بهتر زیستن یا با نام دیگر صد و یک راه برای تغییر زندگیتان، 101 راهکار تغییر زندگی را به صورت تفصیلی ارائه داده است. وین دایر در این کتاب ایده ‌های ویژه‌ و ساده ‌ای را مطرح می ‌کند که به کارگیری آنها می ‌تواند در تغییر ساختار و فراتر رفتن از حد و مرزهایتان موثر باشد.

هر راهکار این کتاب در بخشی جداگانه و به صورت شماره ‌گذاری شده شرح داده شده است. کتاب 101 راه برای تغییر زندگیتان از ساده بودن تغییر می‌ گوید. وین دایر معتقد است تغییر در هر لحظه از زندگی می ‌تواند رخ بدهد و این تغییر فرآیندی هیجان ‌انگیز است.

کتاب صد و یک روش بهتر زیستن، کتابی نیست که بخواهید فقط یک بار از آن استفاده کنید. بارها و بارها دوباره از آن در زندگیتان استفاه خواهید کرد. واقعا برای کمک به شما طراحی شده است تا بفهمید که افکارتان چقدر قدرتمند هستند. شما می‌ توانید در یک لحظه با انجام دادن کار ساده‌ای زندگیتان را تغییر دهید. تفکرات خود و کلماتی که استفاده می‌کنید را تغییر دهید.

 

 

در بخشی از کتاب صد و یک روش بهتر زیستن می خوانیم:

بدانید که شما مخلوقی جاودان و دارای هدف هستید. استوار و آرام باشید و نیازی به تشویق و اطمینان یافتن از این موضوع نداشته باشید که به نوعی تافته‌ای جدا بافته هستید.

همه‌ی ما آفریده‌ های خداوند هستیم. هیچ کس بر دیگری برتری ندارد. هیچ کس از درگاه الهی رانده نمی ‌شود. همه‌ی ما یکی هستیم. اینجا عالم یا در واژه لاتین یونی ورس است، یونی یعنی واحد و ورس یعنی شعر، شعر واحد. همه‌ی ما یکی هستیم.

لازم نیست خودمان را استثنائی فرض کنیم، زیرا زمانی که این کار را انجام می دهیم فرد دیگری را استثنائی نمی دانیم و اگر ما همه استثنائی هستیم، دیگر به کلمه ای مانند “استثنائی” نیازی  نداریم تا ما را توصیف کند. استثنائی بودن کار نفس است. در اینجا  به نفستان احتیاج ندارید، به دنبال ضمیر برترتان هستید که می‌گوید: “شما مخلوق هستید، شما بخشی از خداوند هستید.”

 

با خواندن این کتاب چه چیزهایی یاد می گیریم؟

وین دایر در این اثر 101 راه منحصر به فرد را ارائه داده که مخاطب می‌ تواند هر روز به کمک آنها، شکل زندگی خود تغییر دهد. دگرگونی شیوه زندگی فرایند پیچیده و سختی نیست. شما در هر لحظه می‌ توانید به این تغییر بپردازید. می ‌توانید با انجام یک کار ساده زندگیتان را در چند لحظه تغییر دهید. صدای افکاری که در ذهن شما جریان دارند، بر روی زندگی شما تاثیر بسیار زیادی می ‌گذارند.

 

پیام اصلی نویسنده:

اگر به طبیعت نگاهی بی اندازیم، متوجه می ‌شویم که همه چیز در هر لحظه در حال تغییر و دگرگونی است. در طبیعت سکون و ثبات معنایی ندارد. فصل‌ ها تغییر می ‌کنند، روز و شب به دنبال هم می‌ آیند، رنگ‌ها، عطرها و هوا مدام در حال تغییر است.

ما انسان‌ ها نیز بخشی از همین طبیعت هستیم. طبیعتی که آنقدر از آن دور شدیم که قوانین‌اش را نیز فراموش کردیم.

برای بسیاری از ما تغییر فرآیندی بسیار سخت، پیچیده و غیر ضروری است. اما تغییر نه تنها باید اتفاق بیافتد، بلکه عادت به ایجاد تغییر و دگرگونی در زندگی می ‌تواند بسیار هیجان‌ انگیز نیز باشد. به گفته‌ی وین دایر: «تغییر زندگیتان فرآیندی بسیار پیچیده و سخت نیست. می‌ تواند در هر لحظه از زندگیتان رخ دهد.»

وین دایر در کتاب صد و یک روش بهتر زیستن یا با نام دیگر صد و یک راه برای تغییر زندگیتان، از تغییر ساختار می‌ گوید. به این معنا که تغییر می‌ تواند فراتر از محدودیت‌ ها و ساختارهای جسمی و مادی اتفاق بیافتد. او در این کتاب به خواننده کمک می‌ کند تا بر ذهن خودش تسلط بیشتری داشته و از افکار و کلام خود آگاهانه استفاده کند.

 

سایر آثار وین دایر:

باور کنید تا ببینید

زنده باد خودم

نیروی اراده

ده راز موفقیت و آرامش درونی

چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم

داستان زندگی من

وجود متعالی انسان

دنیایتان را به گونه ای که می خواهید بیافرینید

معمار سرنوشت خود باشید

زندگی بیدار

نقاط ضعف شما!

قدرت مشیت الهی

چگونه عاشقانه زندگی کنیم؟

سر رشته ی زندگی را بدست گیرید

قلمرو اشتباهات شما

گفتگو بین استادان بلند مرتبه

زندگی بر اساس حکمت تائو

 

 

 

www.elmema.com

 

 

www.elmema.com

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو تست های آنلاین دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو داستان های کوتاه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات موفقیت دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات مدیریتی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات شاد زیستن دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات امید به زندگی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات یک دقیقه مطالعه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما… (کلیک کنید)

تلگرام علم ما

تلگرام علم ما (کلیک کنید)

Medium_20160928095241745_1111111111

اینستاگرام علم ما (کلیک کنید)

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب ماندن در وضعیت آخر از تامس هریس

معرفی و خلاصه کتاب ماندن در وضعیت آخر از تامس هریس   سلام به همراهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *