سرخط خبرها
خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه کتاب زندگیتان را با افکار خودتان خلق کنید از وین دایر
 

www.elmema.com سال 1403 را هدفمند و با برنامه ریزی آغاز کن! www.elmema.com

دوره رایگان هدف گذاری و برنامه ریزی سال 1403 (کلیک کنید)

 
معرفی و خلاصه کتاب
معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب زندگیتان را با افکار خودتان خلق کنید از وین دایر

معرفی و خلاصه کتاب زندگیتان را با افکار خودتان خلق کنید از وین دایر

 

سلام به همراهان علم ما، در این مقاله با معرفی و خلاصه کتاب زندگیتان را با افکار خودتان خلق کنید از وین دایر آشنا می شوید. با علم ما همراه باشید.

 

معرفی وین والتر دایر

وین والتر دایر (متولد ۱۰ مه ۱۹۴۰ – درگذشته ۲۹ اوت سال ۲۰۱۵) نویسنده کتاب ‌های خودیاری و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. کتاب قلمرو اشتباهات شما (با عنوان “چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم؟” در ترجمه فارسی) در سال ۱۹۷۶ در حدود ۳۰ میلیون نسخه فروخت و جزء یکی از بالاترین فروش کتاب ‌ها در تاریخ شد. وین دایر در سال ۱۹۸۷ به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد. در سال ۲۰۱۱ مجله Watkins Magazine وین دایر را سومین انسان معنوی تاثیرگذار در دنیا معرفی کرد.

وین دایر را پدر سخنرانی‌ های انگیزشی می‌نامند. او مثبت‌ اندیشی را روش محقق شدن زندگی ایده‌آل هر کس برای خود می‌ دانست. او معتقد بود که قدرت درونی انسان‌ ها می‌ تواند از هر غیرممکنی، ممکن بسازد. بر اساس روش او، این تنها خود انسان است که می‌ تواند به خود کمک کند تا بتواند اعتقادات خود را تغییر داده، انعطاف‌پذیر شود و در این صورت است که مسیر موفقیت به او نشان داده خواهد شد.

دکتر وین دایر به میلیون ها نفر کمک کرده است که زندگی شادتر و پر معنی تری داشته باشند. او از یک روش مراقبه ای برای موثر کردن افکار استفاده می کند. دکتر دایر می گوید: “من می دانم که این روش موثر است، قدرت معجزه گر بر اساس یک باور نیست بلکه یک نوع آگاهی است. می دانم که همه قدرت معنوی داریم که به علت شرطی شدن مان بدون استفاده مانده است، ولی اگر با جدیت تمرین کنیم برای ذهن ما قابل درک می شود.”

 

مترجمین کتاب:

مترجم: فریبا سبز چمنی

ناشر: شادن پژواک

 

درباره کتاب زندگیتان را با افکار خودتان خلق کنید:

این کتاب بسیار قدرتمند به شما راه و روشی را نشان می‌ دهد که چگونه می ‌توانید به آنچه که فکر می‌ کنید و دلتان می‌ خواهد برسید؛ خواسته‌ های درونی خود را به واقعیت تبدیل کنید و به بزرگترین و یا حتی مهمترین خواسته خود برسید و از رسیدن به آن لذت ببرید.

موضوع اصلی کتاب زندگیتان را با افکارتان خلق کنید این است که همه انسان ‌ها باید طبق فکر و علایقی که دارند عمل کنند و به هیچ‌ کس اجازه دخالت در آن را ندهند. شما اجازه ندارید به گونه دیگری زندگی کنید و منشا و اساس همه رفتارها و کارهای شما فکر و عقلی است که در سر شما هست. کتاب زندگیتان را با افکارتان خلق کنید از 25 بخش مجزا و بسیار کارآمد تشکیل شده است.

 

فهرست مطالب کتاب:

مقدمه

افکار همه چیز است

مواظبت از افکار

افکار شیمی بدن

افکار و احساسات

قدرت افکار

پیشامدها شما را به ظهور می‌ رساند

تمرکز افکار

به حقیقت پیوستن افکار

رویا

افکار و انتظارات

انتخاب افکار

باید طبق افکارتان عمل کنید

افکار انرژی تمام نشدنی است

ذهنتان بدن شما را برنامه ریزی می‌ کند

افکار و قدرت جسمانی

نعمتی که در این اتفاق است چیست؟

تصویر ذهنیتان

شما افکارتان هستید

طبق تصویری که دارید عمل می‌ کنید

شما خالق فکر هستید

پردازش افکار

همه چیز تفکراتتان بوده است

شما موجودی چند بعدی هستید

 

 

در بخشی از کتاب زندگیتان را با افکار خودتان خلق کنید می خوانیم:

افرادی که استعدادهای بسیار زیادی دارند اغلب همان‌ هایی هستند که واقعا رویایی دارند و بوسیله‌ی این رویا برای خود ذهنی را بوجود می ‌آوردند که به وسیله آن می ‌توانند تصویری از خود در سطح عملکرد مورد نظرشان ایجاد کنند.

استعداد شگفت‌ آور بریشنکاف، استعداد شگفت‌ آور موزارت، استعداد شگفت‌ آور مایکل جوردن، در 3 حوزه متفاوت افرادی را دارید که باور دارند که می‌ توانند کاری که می ‌خواهند را بکنند. سعی و تلاش می ‌کنند به سختی می ‌افتند، معلوم است و تمرین می ‎کنند و همه این کارها را می ‌کنند اما روی هم رفته رویای درونی ‌ای دارند که بوسیله‌ی آن می ‌توانند آن کارها را انجام دهند. مایکل جردن در هوا وقتی می ‌خواهد توپ را وارد حلقه کند به خودش نمی‌ گوید: خدای من نمی‌ دانم می ‌توانم دوباره این کار را انجام دهم. مطمئن نیستم بتوانم به اندازه کافی بپرم.

بریشنکاف در حال اجرا روی سن نمی ‌گوید: اوه نمی ‌دانم امکان دارد بتوانم درست بچرخم خیلی وقته این کار را نکردم. موزارت برای نواختن تصنیف نمی ‌نشیند در حالی که به خود می‌ گوید: آه نمی‌دانم می‌توانم این کار را بکنم یا آن کار را نکنم.

در درون خود علم دارند. و شما نیز در درون خود علم دارید و اراده‌هایتان در زندگی از آن علم ناشی می ‌شود. اراده شما از علمی که می ‌گوید من استعدادش را ندارم بر می‌ خیزند و اراده افراد بااستعداد از علمی ناشی می‌ شود که می ‌گوید من می ‌توانم.

ببینید همه چیز در این باور است، همه‌ی افراد بااستعداد این باور را دارند و باور شما نیز این است که آن را ندارید. اگر این را تغییر دهید، اگر همین الان شک دارید، اگر شک دارید اگر می ‌گویید بله اما من نمی ‌توانم توپ را در داخل حلقه بی اندازم، من نمی ‌توانم موسیقی بنوازم یا من نمی ‌توانم مثل آبرژناکاف حرکات موزون انجام دهم، این شک دقیقا همان چیزی است که شما در جهان فیزیکی به ظهور خواهید رساند.

 

با خواندن این کتاب چه چیزهایی یاد می گیریم؟

با کتاب «زندگیتان را با افکارتان خلق کنید» نوشته وین دایر یاد می‌گیریم که افکار همه‌ چیزند. هر چه بیندیشید را به خود جذب می‌ کنید و پیش‌ آمدها شما را به ظهور می ‌رسانند. برای به حقیقت پیوستن افکار و آرزوهای خود ابتدا باید به قدرت افکار خود ایمان بیاورید و در ادامه به درستی از آن استفاده کنید.

 

 

پیام اصلی نویسنده:

می توان گفت پیام اصلی نویسنده کتاب این است که اگر فکر و ذهنتان مشغول و درگیر موضوعی باشد که باب میل شما نیست و می ‌خواهید از آن خلاص شوید باید این را بدانید که این کار؛ درست و به نفع شما نیست و برای حل این مشکل باید آن را گسترش بدهید و در دل آن موضوع بروید و از این روش آن مشکل را حل کنید.

همیشه این را بدانید و آگاه باشید که هر مشکل و سختی که در زندگی روزمره شما قرار می‌ گیرد و شما آن را تجربه می ‌کنید در افکار و زمینه فکری شما هست پس همه ‌چیز از فکر شروع می ‌شود. شاید خودتان آن مشکل را خلق کرده اید. اول در ذهن و بعد در واقعیت.

 

سایر آثار وین دایر:

باور کنید تا ببینید

زنده باد خودم

نیروی اراده

ده راز موفقیت و آرامش درونی

چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم

داستان زندگی من

وجود متعالی انسان

دنیایتان را به گونه ای که می خواهید بیافرینید

معمار سرنوشت خود باشید

زندگی بیدار

نقاط ضعف شما!

قدرت مشیت الهی

چگونه عاشقانه زندگی کنیم؟

سر رشته ی زندگی را بدست گیرید

قلمرو اشتباهات شما

گفتگو بین استادان بلند مرتبه

زندگی بر اساس حکمت تائو

 

 

www.elmema.com

 

 

www.elmema.com

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو تست های آنلاین دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو داستان های کوتاه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات موفقیت دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات مدیریتی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات شاد زیستن دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات امید به زندگی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات یک دقیقه مطالعه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما… (کلیک کنید)

تلگرام علم ما

تلگرام علم ما (کلیک کنید)

Medium_20160928095241745_1111111111

اینستاگرام علم ما (کلیک کنید)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب ماندن در وضعیت آخر از تامس هریس

معرفی و خلاصه کتاب ماندن در وضعیت آخر از تامس هریس   سلام به همراهان …

2 دیدگاه

  1. من کتاب های وین دایر رو دوست دارم
    البته جنبه مثبت گرایی و اتگیزشیش بیشتره
    ولی کلامشون خوبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *