سرخط خبرها
خانه / کتاب و مطالعه / معرفی و خلاصه کتاب / معرفی و خلاصه کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه از هنری ژوزف مورفی

www.elmema.com سال 1403 را هدفمند و با برنامه ریزی آغاز کن! | دوره رایگان کلیک کنید www.elmema.com

معرفی و خلاصه کتاب
معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه از هنری ژوزف مورفی

معرفی کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه

(The Power of Your Subconscious Mind)

نوشته هنری ژوزف مورفی

خلاصه و معرفی از: آزاده جوانبخت

 

 

معرفی هنری ژوزف مورفی

ژوزف مورفی(Joseph Murphy) روانشناس و نویسنده ایتالیایی ایرلندی الاصل بود. او  در ۲۰ مه ۱۸۹۸ در ایرلند متولد شد و به مدت پنجاه سال نویسندگی و تدریس و مشاوره و سخنرانی برای هزاران نفر در سراسر جهان کرد.

تحصیلات عالی خود را در زادگاهش ایرلند و انگلستان به پایان رساند و دکترای علوم مختلف از قبیل الهیات و شیمی و فیزیک و غیره دریافت کرد. بعد از سال ها پژوهش و تحقیق و مطالعه ادیان بزرگ جهان به این نتیجه رسید که انرژی و قدرت لایتناهی وجود دارد که می‌تواند زندگی انسان ها را متحول سازد.

مورفی به مدت نیم قرن مردم دنیا را به آرامش و مهربانی و صلح و صفا فراخواند و حاصل تجربیات و آموخته‌های خود را به شکل کتاب و سخنرانی در دسترس عموم مردم قرار داد. از جانب مردم و دوستداران روانشناسی و موفقیت استقبال بی نظیری شد. در کلیسای علوم الهی در لس آنجلس به مدت ۲۸ سال به سخنرانی پرداخت، حدود ۱۳۰۰ الی ۱۵۰۰ نفر در سخنرانی‌هایش هر یکشنبه حضور می‌یافتند.

او روزانه به سخنرانی در برنامه‌های رادیویی پرداخت و محبوبیت فراوانی کسب کرد. او در سال ۱۹۷۶ به لاگونا هیلز، کالیفرنیا نقل مکان کرد، در آنجا به سخنرانی هایش در هر روز یکشنبه او ادامه داد.

ژوزف مورفی در ۱۶ دسامبر ۱۹۸۱ درگذشت.

مترجمین کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه

 

مترجمعنوان کتابانتشارات
محسن شعبانیقدرت ذهن ناخودآگاهیوشیتا
کیانا حاج دولتنظری
رامین بختیاریقدرت ذهن ناخودآگاه شمانسل نو اندیش

درباره کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه

قدرت ضمیر ناخودآگاه توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانیم به پتانسیل استفاده نشده ذهن ناخودآگاه خود دسترسی پیدا کنیم. دسترسی به ضمیر ناخودآگاه می‌تواند ما را خوشبخت و عاقل‌تر کند.

در این کتاب، مورفی این نظریه را مطرح می‌کند که ضمیر ناخودآگاه بر همه کارهایی که انجام می‌دهیم و تجربه می‌کنیم تاثیر قدرتمندی دارد.

او می‌گوید، اگر ما به عنوان یک فرد بتوانیم به چیزی باور داشته باشیم و آن را به وضوح تجسم کنیم، می توانیم تمام موانع ذهنی را حذف کنیم تا به نتایج مطلوب برسیم .در نهایت نتیجه می‌گیرد که می‌توانیم با ایمان کامل و واقعی، یک تفکر را به واقعیت تبدیل کنیم و فعالیت‌های مختلفی را برای کشف قدرت ضمیر ناخودآگاه‌تان به تصویر می‌کشد.

سعی کنید کتاب را چندین بار بخوانید. با مطالعه فصول این کتاب، با کارکرد و نحوه معجزه آفرینی این نیروی درونی آشنا خواهید شد و می توانید این نیروی پنهانی و خاموش عقلانی و الهام‌بخش را در خود بیدار و در دنیای بیرون تجربه کنید. اصول و روش‌های برانگیختگی و به‌ کارگیری ذهن ناهوشیار را فرا بگیرید. با روش های نوین علمی برای بهره‌برداری از این منبع بیکران نیروی معجزه گر آشنا شوید و از آن ها استفاده کنید.

این کتاب را با ذوق و شوق، دقت و جدیت بخوانید و دنبال کنید. به خود ثابت کنید که می توانید از روش های شگفت انگیزی که در این کتاب به شما ارائه کرده‌ام در زندگی خود به شکل علمی استفاده کنید. اطمینان دارم مطالعه این کتاب می تواند نقطه عطفی در جهت تحول زندگی شما باشد.

ویژگی منحصر به فرد این کتاب اجرایی و عملی بودن واقع بینانه آن است. در این کتاب با روش ها و دستورالعمل‌های آسان و کاربردی آشنا خواهید شد که به راحتی می توانید آنها را در زندگی روزمره خود به کار ببرید.

ویژگی‌های خاص این کتاب برایتان جذاب و گیرا خواهد بود، چون به خوبی برایتان توضیح می دهد که چرا اغلب برعکس چیزی را که برایش دعا می کنید به دست می آورید. بارها و بارها بسیاری از مردم در هر گوشه از جهان این سوال را از من کرده‌اند که چرا هر چقدر دعا می کنم باز جوابی نمی گیرم؟ در این کتاب با علت این تجربه مشترک آشنا خواهید شد.

آنچه از این کتاب اثری به غایت ارزشمند و عصای دستی همیشه حاضر و موثر در مواقع سختی و مشقت می‌سازد، تشریح جامعی است که درباره روش‌های متنوع برانگیختگی و فعال سازی نیروی ذهن ناخودآگاه و دستیابی به پاسخ های درست و روشنگرانه ارائه کرده است.

فهرست کتاب به شرح ذیل می باشد:

مقدمه مولف

مقدمه مترجم

فصل اول: گنجینه درون شما

فصل دوم: ذهن شما چگونه کار می کند؟

فصل سوم: نیروی معجزه گر ذهن ناخودآگاه

فصل چهارم: شفای ذهنی در دوران کهن

فصل پنجم: شفای ذهنی در عصر نوین

فصل ششم: شیوه های کاربردی در فرایند شفای ذهنی

فصل هفتم: ناخودآگاهتان می ‌خواهد شما زنده بمانید!

فصل هشتم: چگونه به نتایج مطلوب دست بیابید

فصل نهم: چگونه از قدرت ذهن ناخودآگاه برای ثروتمند شدن استفاده کنیم؟

فصل دهم: حق شما برای ثروتمند بودن

فصل یازدهم: ذهن ناخودآگاه شما همراه شما در مسیر موفقیت

فصل دوازدهم: دانشمندان چگونه از ناخودآگاه شان استفاده می کنند؟

فصل سیزدهم: ذهن ناخودآگاه و اعجاز خواب

فصل چهاردهم: ذهن ناخودآگاه و مشکلات زناشویی

فصل پانزدهم: ذهن ناخودآگاه و حس شادکامی

فصل شانزدهم: ذهن ناخودآگاه و روابط انسانی

فصل هفدهم: چگونه از ضمیر ناخودآگاه برای بخشش استفاده کنیم؟

فصل هجدهم: چگونه ناخودآگاه موانع ذهنی را برطرف می کند؟

فصل نوزدهم: چگونه با استفاده از ذهن ناخودآگاه بر ترس غلبه کنیم؟

فصل بیستم: راز جوانی روح و روان

 

 

با خواندن این کتاب چه چیزهایی را یاد می‌گیریم؟

با این کتاب زندگی خود را متحول کنید.

من با چشم خود دیده ام که معجزه ها در همه جای دنیا و برای هر قشری از مردم اتفاق می افتند. اگر شما هم دست به کار شوید و نیروی جادویی ذهن ناخودآگاه خود استفاده کنید، می توانید به جمع کسانی بپیوندید که معجزه ها را در زندگی شان تجربه می کنند. این کتاب به نگارش درآمده تا به شما بگوید سرنوشتتان را افکار همیشگی، عادت گونه و تصویر ذهنی تان تشکیل می‌دهند و می سازند. به قول معروف “انسان همان چیزی است که به آن می اندیشد.”

آیا پاسخ این پرسش ها را می دانید؟

چرا یکی غمگین و دیگری خوشحال است؟ چرا پول یکی از پارو بالا می رود و کسب و کارش پر رونق است و دیگری بیکار و مفلوک و یا با فقر و بدبختی دست به گریبان؟ چرا یکی در نگرانی، ترس و درماندگی دست و پا می زند و دیگری سرشار از احساس ایمان، امید و اعتماد به نفس است؟ چرا یکی در خانه ای زیبا و مجلل زندگی می‌کند و دیگری مثل زاغه نشینان، زندگی محقرانه و فلاکت بار دارد؟

چرا یکی مظهر موفقیت و بالندگی ولی دیگری نماد تمام عیار شکست خفت بار است؟ چرا یکی سخنرانی برجسته و معروف و دیگری سخنرانی پیش با افتاده و بی طرفدار می شود؟

چرا یکی در کار و حرفه اش نابغه و بهترین است؛ اما دیگری تمام عمر جان می کند و خون دل می خورد و دست آخر نیز به جایی نمی‌رسد و هیچ دستاورد ارزشمندی عایدش نمی‌شود؟ چرا یکی از بیماری لاعلاجی نجات پیدا می‌کند و دیگری با بیماری خود در آغوش مرگ می‌رود؟ چرا بسیاری از انسان های پاک، مهربان، با ایمان و خدا ترس به لحاظ فکری، روحی و جسمانی از سویی عده‌ای انسان ملعون مورد آزار و شکنجه قرار می گیرند؟

چرا بسیاری از افراد بی ایمان و بی بند و بار پیشرفت و موفقیت را تجربه می کنند و از زندگی های آنچنانی بهره مند می شوند و در کمال صحت و سلامت نیز به سر می برند؟ چرا یکی ازدواجی موفق دارد و با همسرش احساس خوشبختی می‌کند و دیگری با ازدواجی ناموفق به خاک سیاه می نشیند؟ آیا می توان در نحوه کارکرد ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه پاسخی برای این پرسش ها یافت؟

به احتمال بسیار زیاد……………بله

بسیار علاقمند بودم پاسخ‌های را که برای این سوالات و بسیاری از سوالات مشابه کشف کرده بودم در اختیار دیگران قرار دهم و همین انگیزه‌ای نیرومند برای نگارش این کتاب شد. در این کتاب تلاش کرده‌ام حقایق بنیادی مهم در مورد عملکرد ذهن را به ساده ترین شکل ممکن تشریح کنم. معتقدم که می توان به راحتی قوانین بنیادین زندگی روزمره و قوانین ذهنی را به زبان ساده توضیح داد. خود خواهید دید زبان بکار رفته در این کتاب همان زبانی است که در روزنامه ها نشریه های ادواری رایج دفاتر اداری، خانه یا محیط های کاری تان از آنها استفاده می کنید.

توصیه می‌کنم این کتاب را به دقت بخوانید و تکنیک های ارائه شده در آن را به کار ببندید. با این کار مطمئنم به نیروی معجزه گری دست خواهید یافت که شما را از گرداب سردرگمی، فلاکت، اندوه و افسردگی ناکامی و درماندگی بیرون خواهد کشید.

این نیرویی شگفت انگیز، شما را در جایگاهی که به آن تعلق دارید و لایقش هستید قرار خواهد داد. همچنین توانایی گشودن گره های زندگی را در شما ایجاد می کند، شما را از بند محدودیت های جسمانی و احساسی رها می‌کند و در مسیر تضمینی و مطمئنِ دستیابی به آزادی خوشبختی و آرامش ذهنی قرارتان می دهد.

نیروی معجزه آسای ذهن ناخودآگاه می تواند بیماری شما را بهبود بخشد و سلامتی و سرزندگی را به شما بازگرداند. در روند یادگیری نحوه به کارگیری نیروی درونی تان، به تدریج قفل و زنجیر درهای زندان ترس و اضطرار را خواهیم گشود و زندگی ای را تجربه خواهید کرد که به قول کشیش کاتولیک “پاول” سرشار از آزادی افتخار شکوه و جلال است.

 

آزادسازی نیروی معجزه گر ذهنی

محکم ترین و متقاعد کننده ترین مدرک برای اثبات نیروی ذهن ناخودآگاه خود درمانگری است. سال ها پیش موفق شدم با استفاده از نیروی درمانگر ذهن ناخودآگاهم، تومور بدخیمی را که در اصطلاح پزشکی “سارکوما” نامیده می‌شود، در خود درمان‌ کنم. نیرویی که من را از نو خلق کرد و هنوز هم تمام کارکردهای حیاتی بدنم را در دست دارد و به خوبی مدیریت می کند.

تکنیک ها و روش هایی که برای خود درمانگری استفاده کردم در ادامه به تفصیل خواهید خواند. مطمئنم همه شما به این نیروی بیکران شفا بخش که در اعماق ذهن ناخودآگاه همه ما گنجانده شده پی خواهید برد و به آن ایمان خواهید آورد. در نتیجه توصیه دلسوزانه و ارزشمند یکی از دوستان پزشک و مجربم، به این نکته درونی و فطری پی بردم که نیروی هوشمند و خالقی که تمام اعضا و جوارحم را ساخته، به بدنم شکل داده و به قلبم تپش و زندگی بخشیده، بدون شک می تواند ساخته دست خود را ترمیم کند و شفا دهد.

به قول ضرب المثلی قدیمی “پزشک بر روی زخم مرهم می‌گذارد و خدا شفایش می‌دهد.”

 

معجزات وقتی اتفاق می افتند که از اعماق وجود خود دعا کنید.

دعا و نیایش علمی و ماهرانه تعاملی هماهنگ و شسته رفته  بین سطوح خودآگاه و ناخودآگاه ذهن است که به شکل ماهرانه و حساب شده با هدف مورد نظر همسو شده باشد. این کتاب به شما آموزش می دهد چگونه با به کارگیری و آزادسازی این نیروی بیکران درونی به آنچه به واقع در زندگیتان می خواهید، برسید. بدون شک شما خواهان زندگی پر بارتر با کیفیت تر و سرشار از خوشبختی و ثروت هستید. با به کارگیری این نیروی معجزه آسا کارهای روزانه خود را تصحیح کنید، مشکلات کاری تان را برطرف کنید و صمیمیت و سازگاری را به روابط خانوادگی تان بازگردانید.

 

دعا و ستایش کاری است که همه انجام می دهند.

آیا می دانید چگونه دعا کنید که نتیجه بخش باشد؟ از وقتی دعا کردن را جز یکی از کارهای روزمره خود قرار داده اید چه مدت می گذرد؟ در شرایط اضطراری، خطر یا دردسر، هنگام بروز بیماری ها و وقتی بوی مرگ به مشام می رسد، همه به یاد دعا کردن می‌افتند.

با نگاهی به اخبار روزانه، با گزارش هایی مثل دعای دسته جمعی مردم کشور برای شفای کودکی مبتلا به بیماری لاعلاج، برقراری صلح و آرامش در ملت های درگیر جنگ و خشونت یا نجات گروهی از کارگران معدن که در زیر آوار معدن گرفتار شده‌اند و برخورد می‌کنیم. بعدها پس از نجات معدنچیان از زیر آوار، از زبان آنها می شنویم که در تمام مدت زیر آوار ها برای نجات خود دعا می کرده اند.

بدون شک دعا و طلب حاجت کمکی همیشگی و حاضر و مهیا در مواقع سختی و گرفتاری است؛ اما چرا برای نهادینه کردن دعا به عنوان جزء لاینفک زندگی روزمره خود باید منتظر وقوع گرفتاری و دردسر باشیم؟

پاسخ های معجزه گونه و شگفت انگیزی که به دعاهای مردم داده می‌شود، عنوان روزنامه ها و نشریات را تشکیل می دهند و خود گواهی بر موثر و نتیجه‌بخش بودن دعا در زندگی انسان هستند؛ اما درباره ادعاهای متواضعانه و کودکانه بچه ها، دعاهای شکرگزارانه سر میز غذا و بذل و بخشش‌های خالصانه ای که به قصد قرب و رضای خدا انجام می‌شوند چه می توان گفت؟

کار کردن با مردم به این منجر شد که درباره رویکردها و نگرش‌های متفاوت مردم نسبت به مقوله دعا مطالعه و تحقیق کنم. من در زندگی شخصی ام قدرت و تاثیر دعا را تجربه کرده‌ام و با بسیاری از کسانی که از دعا در زندگی شان منافع زیادی کسب کرده اند، گفت و گو و کار کرده ام.

به طور معمول مشکل اینجا است که چطور می توان به دیگران نحوه درست و موثر دعا کردن را آموزش داد. کسانی که گرفتاری و گره ای در زندگی شان پدیدار شده است، نمی توانند به طور معقول و منطقی فکر و عمل کنند. مشکلاتـشان آنها را فلج می کند و از پا می اندازد و توانایی شان را برای شنیدن و درک درست مسدود می‌کند. آنها به فرمول و نسخه آسان و قابل فهمی نیاز دارند که پیگیرش باشند؛ الگوی سهل الوصول و قابل اجرا چه ساده و خاص باشد.

 

به چه چیزهایی باور دارید

برخلاف باور عموم، اعتقاد به آن چیز و هدف خاص نیست که باعث برآورده شدن دعای فرد برای به دست آوردن آن می شود. دعای فرد هنگامی برآورده می شود که ذهن ناخودآگاه او به فکر یا تصویر ذهنی او واکنش و پاسخ دهد. قانون باورمندی، اصل و قانونی پنهان و رمزآلود در تمام ادیان و مکاتب جهان است. همین قانون است که تمام حقایق روانشناختی در پس معجزات و قوانین مذهبی را تعریف و توجیه می کند.

با وجود تفاوت های فاحش و عمیق بین باورها و قوانین تعریف شده در ادیان و مکاتب بودایی، مسیحیت، اسلام و یهودیت، پیروان آنها برای دعاهای خود پاسخ می گیرند. چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟ در جواب باید بگویم صرف نظر از مکتب، دین، آیین، قوانین دینی، شکل دعا و نماز، ورد، سحر، جادو، نذر، قربانی ها و خلاصه هر اصول و چهارچوبی که به آن پایبند هستید، فقط و فقط اعتقاد و باورمندی یا قوه ادراک و پذیرش ذهنی به چیزی که برایش دعا می‌کنید است که تمام مرزها را می شکافت و شما را به مطلوبتان می‌رساند.

قانون زندگی قانون باور و باورمندی است. باور می تواند خود را به شکل جمع و جور تر در قالب فکر و ایده های خاص در ذهنتان نشان دهد. وقتی فرد می‌اندیشد، احساس خاصی را تجربه می کند و چیزی را باور می‌کند، شرایط ذهنی جسمانی و محیطی نیز در این راستا متحول می‌شود.

روش و تکنیکی که بر اساس شناخت و آشنایی کامل از کاری که انجام می دهید و دلیل و انگیزه انجام آن کار شکل می گیرد، به شما این امکان را می دهد که تمام خوبی های زندگی را در قالب نماد و تجسمی ناخودآگاهانه در دنیای بیرون تحقق بخشید. با نگاهی بنیادی به این واقعیت پی می بریم که “دعای برآورده شده همان نیاز، میل و آرزوی قلبی شماست.”

 

دعا یعنی میل و اشتیاق

هر کس خواستار سلامتی، خوشبختی، امنیت، آرامش فکری و ارتباط راستین و صادقانه با دیگران است؛ اما چند نفر از ما به این اهداف و خواسته ها رسیده‌ایم؟ از یکی از اساتید دانشگاه شنیدم که می گفت: “به این نتیجه رسیده ام که با تغییر الگوهای ذهنی و هدایت زندگی احساسی و هیجانی ام در مسیری متفاوت، می توانم بیماری قلبی ام را درمان کنم. مشکلم آگاهی نداشتن از تکنیک‌ها و روش‌های معتبر و رایج برای رسیدن به نتیجه مطلوب است. ذهنم به شکل وسواس گونه و بی هدف در عالم مشکلات و دغدغه های بیشمار پرسه می زند و چیزی که عایدم می‌شود درماندگی، ناخوشی، ناکامی و شکست است.”

این استاد دانشگاه مشتاقانه خواستار سلامتی تمام و کمال بود. تنها چیزی که نیاز داشت، دانش و مسیری درست بود تازه ذهن و افکارش را در راستای آن جهت دهی کند. با این دانش و آگاهی بود که می‌توانست آرزوی قلبی اش را تحقق بخشد با تمرین و تکرار روش های درمان گرانه ارائه شده در این کتاب توانست صحت و سلامت خود را به طور کامل باز یابد.

 

ذهن ناخودآگاه، ویژگی مشترک همه انسان هاست.

نیروی معجزه گر ذهن ناخودآگاه پدیده‌ای است که قبل از این که من و شما به دنیا بیاییم و پیش از آن که مذهب و کلیسا و حتی دنیایی خلق شود، وجود داشته است. حقایق و اصول لایزال و همیشگی حاکم بر زندگی پیش از شکل گیری تمام ادیان و مکاتب وجود داشته است.

با علم به این ذهنیت است که توصیه می‌کنم فصول این کتاب را با دقت دنبال کنید تا بتوانید نحوه به کارگیری این نیروی شگفت انگیز، جادویی و تحول آفرین را به خوبی فرا بگیرید. با این نیرو می توانید زخم های ذهنی روانی و جسمانی خود را درمان کنید. ذهن وحشت زده تان را از دام ترس ها و نگرانی ها آزاد کنید و خود را از قید و بند محدودیت‌های ناشی از تنگدستی ها، ناکامی‌ها، فلاکت ها، کمبودها و درماندگی ها برهانید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به لحاظ ذهنی، روانی و احساسی با هدف مطلوبی که خواستار تحقق آن هستید یکی شوید و خود را در کالبد آن مجسم کنید.

نیروی خلاق ذهن ناخودآگاهتان بر اساس همین تجسم ذهنی، به خواسته شما پاسخ خواهد داد. از همین امروز و اکنون دست به کار شوید و فرصت وقوع معجزات و تجربیات شگفت انگیز را در زندگی خود فراهم کنید. با سماجت و پشتکار در این مسیر پیشروی کنید تا در نهایت با کنار رفتن ابرها و سایه های سیه روزی، لحظه درخشش نور کامیابی را تجربه کنید.

 

المان‌های اساسی ذهن

ذهن ما تمام چیزی است که داریم. با این وجود‌، این بخش حیاتی و مرموز وجودمان از بخش‌های زیر تشکیل شده است:

ذهن هشیار یا آگاه

ضمیر ناخودآگاه

قسمت اول مربوط به همان چیزی است که می‌توان آن را به عنوان بخشی “عینی” توصیف کرد. ذهن آگاه به شما امکان می‌دهد انتخاب کنید‌، به توافق برسید‌، شرایط ناخوشایند را ارزیابی کنید‌ و غیره. این بخش  همچنین به عنوان ذهن “سطحی” نیز نام گذاری گذاری شده است.

دومین بخش و تا حدودی افسانه‌ای، ضمیر ناخودآگاه است. ضمیر ناخودآگاه در اعماق “خود اصلی” تان نقش بسته است و آن را “ذهن خواب” نیز می نامند.

ضمیر ناخودآگاه نشان دهنده صحنه است‌، در حالی که بدن آگاه نشان دهنده بازیگران روی صحنه است. این استعاره می تواند به شما کمک کند تا تصویر بزرگ را ببینید و نقش هر دو را درک کنید.

به گفته نویسنده‌، ضمیر ناخودآگاه مانند سربازی مطیع است که دستوراتی را که نهاد آگاه می‌دهد‌، دنبال می‌کند.

 

ضمیر ناخودآگاه چگونه کار می‌کند

مورفی ضمیر ناخودآگاه را اتاقی تاریک می‌دانست که در آن ما تصاویری را توسعه می‌دهیم که قرار است در زندگی واقعی، زندگی کنیم.

در حالی که ذهن آگاه یک رویداد را می‌بیند‌، از آن عکس می‌گیرد و آن را به یاد می‌آورد‌. ضمیر ناخودآگاه رو به عقب کار می‌کند‌، چیزی را قبل از وقوع “مشاهده” می‌کند.

ناخودآگاه از نظر اخلاقی خنثی است‌، بنابراین این که هر عادتی را به چیزی ” نرمال ” تبدیل کند آن را خوشحال می‌کند حال چه‌ آن عادت خوب باشد یا بد.

ما اجازه می‌دهیم افکار منفی در هر دقیقه از زندگی‌مان راه خود را به ضمیر ناخودآگاه پیدا کنند‌، سپس وقتی در تجربیات و روابط روزمره خود را نشان می‌دهند، متعجب می‌شویم.

دانش ناخودآگاه به این معنی است که می‌توانیم افکار و تصاویری را که آن را تغذیه می‌کنند، کنترل کنیم. این موضوع، کتاب مورفی را با ارائه دستورالعمل‌ها و تاییدهایی که بیشترین تاثیر را در ناخودآگاه دارد‌، به ابزاری برای آزادی تبدیل می‌کند.

درک ضمیر ناخودآگاه به عنوان مکانیزم عکاسی‌، نیاز به تلاش کردن برای تغییر زندگی‌تان را از بین می‌برد. به عبارتی  اگر مسئله فقط جایگزینی تصاویر ذهنی موجود با تصاویر جدید باشد‌، تغییر کردن آسان خواهد بود.

 

اهمیت باور خاموش

ناخودآگاه را نمی‌توان مجبور کرد. در واقع ضمیر ناخودآگاه بهترین پاسخ را به باور خاموش می‌دهد که به راحتی آن را تغییر خواهد داد.

تلاش زیاد ممکن است برای وظیفه ای که به ذهن آگاه محول می‌شود، کارساز باشد‌، اما در نیمه دیگر یعنی ضمیر ناخودآگاه دلیل شکست است. در واقع اجبار کردن به ناخودآگاه شما تلقین می‌کند که با آنچه می‌خواهید انجام دهید، مخالفت کند.

در کنار باور خاموش‌، همراهی ناخودآگاه برای انجام کار‌ها، با احساسات افزایش می‌یابد. یک ایده یا یک فکر به تنهایی ممکن است بتواند ذهن منطقی و آگاهانه را تحریک کند اما ناخودآگاه دوست دارد همه چیز “احساسی” باشد.

وقتی یک فکر به یک احساس و خیال تبدیل می‌شود‌، آنچه را که می‌خواهید با سرعت و فراوانی به دست می‌آورید. با این وجود مورفی گفته است این که بدانید ناخودآگاه تان چگونه کار می‌کند نسبت به این که بتوانید باوری خاموش را در خود ایجاد کنید، اهمیت کمتری دارد.

 

سلامتی و سعادت

در آیین‌های دوران باستان‌، این قدرت پیشنهاد و پذیرش در ضمیر ناخودآگاه بوده است که بهبود پیدا کرده است. مورفی می‌گوید‌، معجزات شفابخشی‌، در واقع زمانی رخ می‌دهند که جسم از دانش ضمیر ناخودآگاه در مورد “سلامتی کامل” اطاعت می‌کند، و هنگامی‌که ماهیت سوال کننده ذهن آگاه خاموش می‌باشد.

جنبه دیگر بهبودی ذهنی این فرض است که ذهن ما، بخشی از ذهن بزرگتر انسانی است که با “هوش بی نهایت” مرتبط است. به همین دلیل مورفی ادعا می‌کند دیوانگی نیست که باور کنید می‌توانید با تجسم سلامتی‌، انرژی و عشق افرادی که از نظر جسمی ‌نزدیک تان نیستند‌، را بهبود دهید.

همانطور که یک اصل سلامتی و هماهنگی در جهان هستی وجود دارد‌، یک اصل فراوانی هم وجود دارد. کسانی که از این امر آگاه هستند، در صورت از دست دادن کسب و کارشان دچار اختلال عصبی نخواهند شد، اما آن را به عنوان پیامی ‌برای شناختن واقعیت جهانی پر از فراوانی درک می‌کنند.

مورفی می‌گوید‌: “احساس ثروت” داشتن‌، در واقع ثروت تولید می‌کند.

او نشان می‌دهد که چگونه به ناخودآگاه سیگنال بدهید تا تصاویر فراوانی در زندگی واقعی خودشان را نشان دهند.

 

چرا دعا کردن معمولا بی فایده است

مورفی می‌گوید که هیچ چیز “عرفانی” در مورد گرفتن جواب دعاهایمان وجود ندارد.

کسی که عملکرد ضمیر ناخودآگاه را بشناسد، یاد می‌گیرد چگونه به صورت “علمی” دعا کند. دعای متعارف (انواع التماس‌، آرزو‌، امید) هیچ باوری را در بر نمی‌گیرند. ایمان واقعی‌، آگاهی از آماده بودن برای چیزی است.

 

سه قدم برای موفقیت:

عاشق کار خود باشید

ممکن است گاهی اوقات سخت باشد‌، اما عشق ورزیدن به کارتان کیفیت زندگی شما را بسیار بهبود می‌بخشد. اگر کاری را انجام می‌دهید که واقعا عاشق آن هستید‌، احساس  نمی‌کنید که کار می‌کنید.

در کار خود ریشه می‌کنید و کاملا برای ادامه کار انگیزه خواهید داشت. ممکن است برای یافتن شغلی که واقعا عاشق آن هستید، تلاش کنید. برای این کار، جوزف مورفی توصیه می‌کند از متخصصان شغلی راهنمایی بگیرید.

همچنین باید با این ایمان و اطمینان پیش بروید که می‌توانید شغل مورد علاقه خود را پیدا خواهید کرد.

تخصص

اگر موفق به یافتن شغل مورد علاقه خود شدید‌، باید به دنبال تخصص پیدا کردن در زمینه‌های خاص باشید. کامل انجام دادن یک کار حرفه ای، برای شما  پاداش زیادی به ارمغان می‌آورد. این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در زمینه کاری خود به یک فرد پیشرو تبدیل شوید.

تسلط بر کارتان به شما کمک می‌کند احساس رضایت بیشتری داشته باشید‌، و موفقیت اقتصادی بیشتری را کسب کنید.

نوع دوستی

جوزف مورفی نوع دوستی را به عنوان مهمترین مرحله برای رسیدن به خوشبختی توصیف می‌کند.

عشق شما به کار نمی‌تواند فقط با خواسته‌های خودخواهانه همراه باشد. در عوض‌، بیشترین سعادت را از گره زدن انگیزه‌های‌تان به هدفی فراتر از خودتان به دست می‌آورید. یعنی علتی که در خدمت بشریت باشد.

 

 

 پیام اصلی هنری ژوزف مورفی

کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه نوشته‌ی ژوزف مورفی، به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌‌های سال به شما می‌آموزد که عادات فکری و تصاویر ذهنی‌تان، سرنوشت شما را رقم می‌زنند؛ چرا که انسان همان چیزی است که در ضمیر ناخودآگاهش می‌اندیشد.

پیشینه‌ی کشف و مطالعه‌ی قدرت ذهن به قبل از مطالعات فروید، قرن 18، بازمی‌گردد. در هر ثانیه حدود دو میلیون واحد اطلاعات به سیستم عصبی انسان وارد می‌شود و ما در حالت هوشیاری، تنها قادر به درک 10 درصد از این بمباران اطلاعاتی هستیم. به‌ محض اینکه توجه‌مان را به چیزی جلب می‌کنیم، ذهن آگاه می‌شود. بعضی از قسمت‌های فیزیولوژیکی مانند قلب، ریه‌ها، کلیه‌ها و سیستم ایمنی بدن همیشه ناخودآگاه می‌ماند. البته جای تعجبی وجود ندارد که ذهن ناخودآگاه همیشه مراقب ماست.

قدرت ذهن ناخودآگاه، می‌تواند شما را از بیماری نجات دهد و از نو سرزنده و قوی نماید. شما با آموزه‌های این کتاب یاد می‌گیرید چگونه از قدرت‌های درونی‌تان استفاده کنید، در زندان ترس را بگشایید و به یک زندگی پا خواهید گذاشت که  از آن با عنوان آزادی مطلق انسان‌ها یاد می‌کنند.

ژوزف مورفی در این کتاب به‌ خوبی از پس مفاهیم ذهن هوشیار و نیمه هوشیار برآمده است. قدرت ذهن ناخودآگاه پس از گذشت سال‌های متوالی، هر ساله جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های سال معرفی می‌شود. سادگی و داستان‌های ذکر شده در متن، کتاب را برای عامه‌ی مردم قابل‌ درک‌تر کرده است. علاوه بر توصیف و تشریح الگوهای کاربردی، کتاب “توان‌گری حق شماست” نیز به‌ ضمیمه آورده شده است.

 

سایر آثار هنری ژوزف مورفی:

 

 

 

www.elmema.com

 

 

www.elmema.com

این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

تلگرام telegram

اشتراک گذاری در تلگرام (کلیک کنید)

اشتراک گذاری در واتس آپ (کلیک کنید)

 

animated-down-arrow

از مشاوره رایگان استفاده کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو تست های آنلاین دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات بهبود فردی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو داستان های کوتاه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات موفقیت دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات مدیریتی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات شاد زیستن دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات امید به زندگی دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو مقالات یک دقیقه مطالعه دیدن کنید. (کلیک کنید)

از آرشیو کل مقالات دیدن کنید، بهترین ها برای شما… (کلیک کنید)

تلگرام علم ما

تلگرام علم ما (کلیک کنید)

Medium_20160928095241745_1111111111

اینستاگرام علم ما (کلیک کنید)

 

 

درباره ی شبنم مرزبان

Avatar photo
شبنم هستم، نویسنده کتاب سخت تر از سخت و سرپرست نویسندگان علم ما. مطالعه، آموزش دیدن و نوشتن رو خیلی دوست دارم و در علم ما مقالاتم رو با شما به اشتراک میزارم...

مطلب پیشنهادی

معرفی و خلاصه کتاب

معرفی و خلاصه کتاب معجزه انضباط فردی از برایان تریسی

معرفی کتاب معجزه انضباط فردی (The miracle of Self-Discipline) نوشته برایان تریسی خلاصه و معرفی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *