سرخط خبرها
خانه / کسب و کار / بازاریابی و فروش / لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران
 

www.elmema.com سال 1403 را هدفمند و با برنامه ریزی آغاز کن! www.elmema.com

دوره رایگان هدف گذاری و برنامه ریزی سال 1403 (کلیک کنید)

 
انواع روش و استراتژی های بازاریابی و فروش
انواع روش و استراتژی های بازاریابی و فروش

لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران

لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران

آموزش معروف ترین انواع مدل و روش های نوین بازاریابی

لیست 101 روش و استراتژی بازایابی و فروش در ایران

فروش و تبلیغات بصورت حضوری تلفنی آنلاین

 

سلام به همراهان خوب علم ما. هنگامی که یک محصول یا خدمتی را توسعه می‌ دهیم، معیار نهایی موفقیت آن، فروش است. در حالی که بسیاری از مدیران به اندازه کافی روی توسعه استراتژی فروش تمرکز نمی‌ کنند و بیشتر زمان خود را روی توسعه محصول می‌ گذارند. این کار یک اشتباه بسیار پرهزینه است. در واقع هر چقدر برنامه بازاریابی (لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران) شما کارآمد و محصولات شما از کیفیت خوبی برخوردار باشد؛ اگر فروش شما نتواند به نتیجه خوبی برسد، در عمل تمام تلاش شما بی‌فایده است.

برای رسیدن به نتایج دلخواه در فروش، به یک استراتژی فروش کاملا مشخص نیاز دارید که بتواند برنامه بازاریابی شما را پوشش دهد. استراتژی فروش مجموعه‌ای از تصمیمات، اقدامات و اهداف است که نحوه فروش تیم شما را مشخص می‌کند. که توسط یک فرد خاص یا تیم فروش شرکت، برای فروش محصولات یا خدمات در جهت افزایش درآمد برنامه‌ریزی می‌ شود. در این مقاله ما لیست روش و استراتژی بازایابی و فروش در ایران را برای شما تهیه کرده ایم. که هم با انواع استراتژی بازاریابی و فروش آشنا شوید، و هم بهترین روش برای کسب و کار خود را انتخاب کرده و به کار بگیرید. با علم ما همراه باشید.

 

بازاریابی B2C یا تجارت به مشتری

بازاریابی B2C یا تجارت به مشتری یا (Business to Customer Marketing) همانطور که از اسمش هم مشخص است، بازاریابی تجارت به مشتری وقتی اتفاق می‌ افتد که شما قصد فروش یک محصول یا ارائه خدمات به مصرف‌کننده نهایی را داشته باشید. پس باید با روش‌ های بازاریابی مختلف، مشتری و مصرف کننده نهایی را به سمت خود جذب کنید و او را به مشتری خود تبدیل کنید.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی B2C یا تجارت به مشتری، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی B2B یا تجارت به تجارت

بازاریابی B2B یا تجارت به تجارت یا (Business to Business Marketing) معنای این روش هم برای شما واضح و مشخص است. روش تجارت به تجارت برای کسب و کارهایی است که محصول یا خدمات به سایر کسب و کارها ارائه می‌ دهند. پس در این روش مخاطب شما مصرف کننده نهایی نیست، بلکه مخاطب شما سایر کسب و کارهایی است که به خدمات و محصولات شما برای ادامه کسب و کار خودشان احتیاج دارند.

در واقع در مدل‌ های کسب‌ و کار «B2B»، متقاضی دریافت خدمات و کالا، یک سازمان تجاری دیگر است. اغلب این امر برای ساخت و پرداخت یک محصول جدید یا فروش مجدد محصول خریداری شده به توزیع‌ کنندگان نهایی انجام می‌ پذیرد. (لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران)

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی B2B یا تجارت به تجارت، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی B2P یا تجارت به مردم

بازاریابی B2P یا تجارت به مردم یا (Business to People Marketing) یک نقطه اشتراک برای دو نوع بازاریابی B2C و B2B به حساب می‌ آید. و معتقد است که در نهایت، چه مشتری ما تجارت‌ ها باشند و چه مصرف‌ کنندگان نهایی، ما به مردم می‌ فروشیم. و باید با شناسایی درست نیازهای تصمیم‌گیرندگان، بازاریابی خود را انجام دهیم.

این نوع از مارکتینگ در واقع با تمرکز بر مصرف کننده‌ هایی که یک محصول را خریداری می‌ کنند در تلاش است که تمامی آنچه که افراد می‌ خواهند را در اختیار آنها قرار دهد. (لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران)

بازاریابی شرکت به شخص یا همان بازاریابی B2P می تواند تمامی کسب و کارهایی که در آنها مشتریان توانایی جمع آوری بازخورد از تک تک افراد دارند را پیاده سازی کنند. این مشتریان در واقع می توانند مصرف کنندگان نهایی باشند یا حتی شرکت‌ هایی که مشتریان مختص به خود را دارند.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی B2P یا تجارت به مردم، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی B2G یا تجارت به دولت

بازاریابی B2G یا تجارت به دولت یا (Business to Government Marketing) یک روش کاری است که در آن سازمان های دولتی برای انجام و پیش برد یک سری کارها با بخش خصوصی همکاری می کنند. همکاری شرکت ها با بخش دولتی معمولا بصورت شرکت در مناقصه است.

بازاریابی کسب و کار به دولت (B2G) مدل بازاریابی است که به سازمان‌ ها و برنامه ­‌های دولتی هدایت می ­‌شود. برنده شدن در یک قرارداد دولتی اغلب پیچیده‌تر و زمان‌برتر از سایر حوزه‌ های بازاریابی است و تنها درصد کمی از شرکت‌ ها قادر به مقابله با این چالش هستند. با این حال، راه‌ های وجود دارد که می‌ توانید پای خود را وارد بازی B2G کنید و از پتانسیل مدل کسب و کار B2G  استفاده کنید.

بازاریابی B2G فرصت‌ های قابل ‌توجهی را برای کسب‌ و کارها فراهم می‌ کند تا با نهادهای دولتی همکاری کنند و تاثیر مثبتی بر جامعه بگذارند. برای موفقیت در این بازار منحصربه‌فرد، درک نیازهای دولت، همسو کردن پیشنهادها با اهداف آنها و ایجاد روابط پایدار ضروری است.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی B2G یا تجارت به دولت، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی مشارکت در فروش

روش و استراتژی بازاریابی مشارکت در فروش یا بازاریابی پورسانتی یا (Affiliate Marketing) در این روش بازاریابی شما می توانید با کسب و کار های دیگر در زمینه فروش همکاری کنید. و در ازای هر فروش درصدی دریافت کنید. آمازون اولین سایتی بود که این سیستم را در سال 1996 راه‌اندازی کرد و هنوز این سیستم ادامه دارد. (لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران)

این روش و استراتژی بازاریابی بهترین روش برای افرادی است که در شروع مسیر کاری هستند و می خواهند کسب تجربه کنند. بهترین فرصت برای سنجش توانایی خود در زمینه فروش و بررسی آن شغل است.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی مشارکت در فروش، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی درونگرا

بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing) یک رویکرد استراتژیک است که تمرکز اصلی آن تولید محتوا، خلق تجربه باارزش و متناسب با نیازهای مخاطبان برای ساخت روابط بلند مدت است.

کلید اصلی بازاریابی درونگرا، این است که راه‌ حل‌ هایی کارآمد متناسب با نیازهای مشتریان ارائه دهید. با انجام این کار می‌ توانید میان خود و مشتریان رابطه‌ای طولانی‌ مدت ایجاد کنید و به طرفداران برند خود بیفزایید. (لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران)

بازاریابی درونگرا یعنی شما هزینه‌ های خود را صرف ساخت یک برند مستحکم با هویت درست، ارائه اطلاعات و راهنمایی‌ های مفید به مشتریان، ایجاد رابطه با مشتریان فعلی و … بکنید. بازاریابی درونگرا شامل بخش‌ های مختلفی از جمله سئو (برای اینکه مطمئن شوید مشتریان شما را پیدا می‌ کنند)، بازاریابی محتوا، بازاریابی رابطه‌ای و … می‌ شود.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی درونگرا ، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی برونگرا

بازاریابی برونگرا (Outbound Marketing) همان بازاریابی سنتی است که کسب‌ و کارها با روش‌ های مختلف به دنبال مشتریان می‌ روند، به آنها پیام می‌ دهند یا تلفن می‌ کنند. و از آنها می‌ خواهند که از محصولاتشان خرید کنند.
در بازاریابی برونگرا محصولات یا خدمات هر شرکت بسیار سریع بین دهان می‌ چرخند و معروف می‌ شوند.

در دهه گذشته، بازاریابی سنتی با بازاریابی درونگرا در تضاد بوده است. بازاریابی درونگرا بسیار بیشتر مبتنی بر وب است. شرکت را به راحتی در اینترنت جایگاه یابی می کند. و مشتریان را در حین جستجو به سمت خود می کشاند(لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران)

بازاریابی برونگرا معمولا رویکردی تهاجمی‌تر و گسترده‌تر دارد، با این توقع که حداقل برخی از افراد ترغیب به خرید شوند. در حالی که، بازاریابی درونگرا معمولا ظریف‌تر است و بر متقاعد کردن گروه خاصی از افراد برای خرید در طول زمان تمرکز می‌ کند.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی برونگرا ، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی وابستگی 

بازاریابی وابستگی (Affinity Marketing) یک مدل تبلیغاتی و همکاری است که در آن یک شرکت (اول) بازار هدف خود را به شرکت (دوم) دیگر که محصولات مکمل کار خود را دارد، به اشتراک می گذارد.

سه رکن اصلی بازاریابی وابستگی:

شرکت اول، ارائه دهنده یا سازنده محصول: ارائه دهنده یا سازنده محصول شخصی است که محصولی را ارائه می کند، این محصول می تواند یک کالا فیزیکی، مانند کالاهای خانگی، یا یک سرویس، مانند آموزش های گوناگون یا یک خدمت باشد. (این شرکت سازنده کالا را دارد و برای بازار هدف به شرکت دوم احتیاج دارد)

شرکت دوم، فرد یا شرکت وابستگی: فرد یا شرکت وابستگی می تواند یک فرد یا شرکتی باشد که خود بازار هدفی دارد. و حالا می خواهد بازار هدف خود را به شرکت سازنده که کالا و خدمات مکمل کار او را ارایه می کند با قرارداد و نحوه قرارداد مشخص به اشتراک بگذارد.

مشتری یا مصرف کننده: کسانی هستند که هم اکنون مشتری فعال شرکت دوم یعنی شرکت وابستگی هستند و همچنان به کالا و خدمات شرکت اول هم نیاز دارند و می توانند مشتری او باشند.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی وابستگی ، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی محدوده نزدیک 

روش و استراتژی بازاریابی محدوده نزدیک یا بازاریابی مجاورتی (Close Range Marketing) یعنی تشخیص موقعیت یک کاربر یا مشتری به منظور ارتباط هدفمند با آنها. برای مثال، آیا او در اتوبوس است؟ آیا در حال نزدیک شدن به یک کافی شاپ است؟ آیا در حال خروج از مغازه تان است؟ این تکنولوژی یعنی اینکه کسب و کارها انتخاب کنند که چه موقع چه پیامی و به چه کسی بفرستند تا بهترین نتایج را دریافت کنند و رضایت مشتریان را به دست آورند.

بهتر است بدانید دریافت نوتیفیکیشن‌ ها، مکان یابی در محیط های بسته یا هر چیز دیگری که توسط گوشی‌ های هوشمند انجام شود و به معنی استفاده از اطلاعات مکانی در زمان مناسب می باشد که به خدمت بازاریابی محدوده نزدیک در خواهد آمد.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی محدوده نزدیک، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی دهان به دهان

بازاریابی دهان به دهان (Word of Mouth Marketing) که به عنوان تبلیغات دهان به دهان هم شناخته می شود، تاکتیکی است که برای ایجاد بحث های طبیعی و توصیه هایی برای یک محصول یا شرکت به کار می رود. در واقع بازاریابی دهان به دهان یک شکل رایگان تبلیغات است که توسط مشتریان به اشتراک گذاشته می ‌شود. و بر اساس رویدادی که مشتری تجربه می ‌کند و فراتر از انتظار است، شروع می ‌شود.

می توان گفت از قدیمی‌ترین انواع بازاریابی، بازاریابی دهان به دهان می باشد. 92 درصد از مصرف کنندگان توصیه دوستان و خانواده در مقابل هر نوع تبلیغ دیگر را باور دارند. این آمار ساده به طور اتفاقی یکی از قدرتمندترین حقایق در بازاریابی را نشان می ‌دهد. بازاریابی دهان به دهان در لیست تاثیرگذارترین روش‌ های بازاریابی محسوب می‌ شود، به طوری که دامنه و قدرت تاثیرگذاری بالایی دارد.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی دهان به دهان، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی اجازه‌ای 

در روش و استراتژی بازاریابی اجازه‌ای (Permission Marketing)، رضایت مخاطب و مشتری، ملاک عمل است. و در صورتی بازاریابی صورت می‌ گیرد که مشتری بخواهد. چرا که امروزه نمی‌ توانید مخاطب را مجبور کنید که تبلیغات شما را ببیند و یا گوش کند.

در واقع این نوع از بازاریابی دقیقا نقطه مقابل بازاریابی مستقیم است که در آن تبلیغات بدون اینکه رضایت مشتریان جلب شده باشد، به صورت گسترده برای آنها ارسال می شود.

ولی در بازاریابی اجازه‌ای خبری از این تبلیغات گاه و بی‌گاه بدون اجازه نیست و اگر قرار است عملی در جهت بازاریابی صورت بگیرد با اطلاع و خواست مخاطب است. (لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران)

این روش چیزی نیست که بتوان از آن به سادگی عبور کرد. این بازاریابی شاید به ظاهر سخت و کم‌ تاثیر به نظر برسد. اما حقیقت این است که کاربران به ویژه افرادی که تمایل زیادی به تبدیل شدن به مشتریان ثابت دارند از چنین روش‌ هایی استقبال می‌ کنند.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی اجازه‌ای، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی وقفه‌ای

بازاریابی وقفه‌ای (Interruption marketing) در واقع همان بازاریابی سنتی است که در ایران بسیار کاربرد دارد. به این صورت که شما برای تبلیغ فعالیت خود پول را به رسانه‌ ها پرداخت می کنید تا توقفی در کار خود بیندازند. این وقفه شما را به کاربران و مخاطبان نشان می دهند.

این استراتژی در مقابل مارکتینگ اجازه‌ای تعریف شده است. یعنی زمانی که شما در فعالیت فعلی مخاطب وقفه ایجاد می‌ کنید، تا برای او تبلیغ کنید. برای مثال، یک تبلیغ تلویزیونی از این دست تبلیغات محسوب می‌ شود. (لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران)

این روش سعی می کند برای یک لحظه هم که شده، توقف در موضوعی که در حال توجه به آن هستیم، ایجاد کند. این نوع از بازاریابی تنها یک پیام دارد: “به چیز دیگری توجه نکن، برای یک لحظه هم که شده به چیزی که من می‌ گویم توجه کن!”.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی وقفه‌ای، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی رابطه ای

بازاریابی رابطه‌ای که در زبان جهانی به آن (Relationship Marketing) گفته می‌ شود؛ نوعی از بازاریابی بر اساس ایجاد ارتباط میان فروشنده و عده مشخصی از مشتریان است. در بازاریابی رابطه‌ای پس از مشخص کردن جامعه هدف محصول، شروع کار بازاریابی تنها بر روی همان افراد مشخص شده صورت گرفته و با ایجاد ارتباطی موثر با آنها فروش انجام می‌ شود.

در بازاریابی رابطه‌ای مخاطب هدف شده، مشتری اصلی محصول است و چنین وضعیتی درصد فروش را بسیار بالا می‌ برد. ایجاد ارتباط دراز مدت با مشتریان خاص و سودآور به فروش بلندمدت محصول نیز منجر شده و تضمینی بر موفقیت محصول در بازار است.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی رابطه‌ای، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی انگیزه دار 

بازاریابی انگیزه‌ دار (Cause Marketing) به این شکل است که یک انگیزه خارجی که هم برای شما سود دارد و هم برای مشتری، را به‌ وجود بیاورید. انگیزه ایجاد شده برای افراد متقاضی شما باید خارج از محصول و یا خدمات شما باشد.

اگر از بازاریابی انگیزه دار به درستی استفاده شود، هم برای شرکت و هم برای جامعه سودمند خواهد بود. شرکت ابزار بازاریابی موثری به دست می آورد که به بهبود چهره عمومی آن نیز کمک می کند.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی انگیزه‌ دار، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی (Viral Marketing) یکی از مدل ها و استراتژی های بازاریابی است که به بالا رفتن آمار دیده شدن محصول یا خدمت یک شرکت کمک می کند. منظور از این اسم گذاری، سرعت پخش شدن یک کار تبلیغاتی یا اقداماتی است که در جهت بازاریابی انجام می شود. بازاریابی ویروسی در واقع یک حرکت مخفی در بازاریابی است.

کمپین‌ های بازاریابی ممکن است به‌ گونه‌ای اجرا شوند که حتی مخاطبان آن متوجه نشوند که یک محصول یا خدمت به آنها فروخته شد. مخاطبان از خواندن یا شنیدن یک پیغام، دیدن یک ویدئو، خواندن یک مقاله یا هر چیز دیگری که مربوط به تبلیغات است، لذت برده و آن را برای دیگران می‌ فرستند و با یکدیگر به اشتراک می‌ گذارند. همچنان که افراد آن را برای یکدیگر می‌ فرستند، کمپین ویروسی رشد می‌ کند.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی ویروسی ، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی مخفیانه یا پنهان

در بازاریابی مخفیانه یا پنهان (Stealth Marketing) یک کالا یا برند بدون اینکه مردم بدانند در معرض یک تبلیغ هستند، به آنها معرفی می‌ شود. در واقع در این شیوه بدون اینکه حتی مخاطب متوجه شود، نام یک برند یا محصولی خاص در ذهن وی ثبت می‌ شود تا در آینده به محض نیاز به آن محصول یا دیدن تبلیغات‌، به سرعت تصمیم به خرید بگیرد. این در حالی است که دیگر روش‌ های مارکتینگ مشخصا در حال تبلیغ محصول و برند خود هستند، و مخاطب از همان ابتدا می‌ داند که در برابر یک آگهی تبلیغاتی قرار گرفته است.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی مخفیانه یا پنهان، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی فراخوان عمل

بازاریابی فراخوان عمل (Call to Action Marketing) به روش‌ هایی اشاره دارد که برای تبدیل کردن ترافیک اینترنتی به سرنخ فروش یا مشتری به کار گرفته می‌ شود. این کار می‌ تواند توسط متن، گرافیک یا دیگر المان‌ های طراحی وب‌سایت صورت بگیرد که مشتری را به انجام کاری دعوت می‌ کنند (فراخوان به عمل).

این استراتژی‌ ها می‌ توانند در افزایش نرخ تبدیل بازدیدکنندگان آنلاینی به مشتری، عضویت آنها در خبرنامه یا … تاثیر بسزایی داشته باشند. و البته، با مشخص شدن فراخوان‌ های عمل (یا خواسته‌ هایی که شما از مشتری دارید) به خوبی می‌ توان نرخ تبدیل را اندازه گرفت و بر حسب عملکرد، بازاریابی خود را به پیش راند.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی فراخوان عمل، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی عملکردی

پرفورمنس مارکتینگ (Performance Marketing) یا همان بازاریابی عملکردی، همان‌طور که از نامش پیداست؛ به عملکرد یا به عبارتی به نتایج به‌ دست آمده از فرآیند بازاریابی وابسته است. در این سبک از بازاریابی، که کاملا بر بستر اینترنت و به‌ صورت آنلاین اتفاق می‌ افتد؛ نتایج کاملا قابل‌ اندازه‌گیری است. هزینه‌ ها فقط زمانی پرداخت می‌ شود که نتایج موردنظر تحقق یابد.(لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران)

اگر می‌ خواهید به نتایج مورد نظر به ویژه فروش بیشتر برسید، بهترین مخاطب برای بازاریابی عملکردی افرادی هستند که بیشترین زمان را در اینترنت صرف می‌ کنند و زمان بیشتری را آنلاین هستند. معمولا بسیاری از کسب‌ و کارها سراغ پرفورمنس مارکتینگ می‌ روند؛ چرا که بعد از رسیدن به هدف هزینه پرداخت می‌ شود.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی عملکردی، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

بازاریابی همهمه ای یا سر و صدا

بازاریابی همهمه ای (Buzz Marketing) یک روش بازاریابی است که با ایجاد هیجان و تعامل در مورد یک محصول یا خدمات جدید، سعی می‌ کند توجه مخاطبان و اینفلوئنسرها را جلب کند. این روش با استفاده از رسانه‌ های اجتماعی، بازاریابی دهان به دهان و ایجاد مکالمات پیرامون برند، می‌ تواند باعث افزایش آگاهی، وفاداری و فروش مشتریان شود. (لیست روش و استراتژی بازاریابی و فروش در ایران)

با استفاده از این نوع بازاریابی، شور و هیجان در مورد محصول و یا خدمات در بین مردم معمولا از طریق تبلیغات دهان به دهان منتشر می شود. هنگامی که یک صاحب کسب و کار از بازاریابی همهمه ای به عنوان یک استراتژی برای ترویج محصول خود بهره می گیرد، اساسا با تکیه بر فروش محصول از طریق رویکرد دهان به دهان عمل می کند.

مقاله کامل روش و استراتژی بازاریابی همهمه ای، همراه با مثال | کلیک کنید!

 

 

هر هفته یک روش و استراتژی جدید بارگزاری می شود!

 

www.elmema.com

آرشیو مقالات بازاریابی و فروش (کلیک کنید)

آرشیو مقالات کسب و کار (کلیک کنید)

برای اشتراک گذاری این صفحه کلیک کنید:  واتس‌اپ  | تلگرام

اینستاگرام دکتر مرزبان (کلیک کنید) | مشاوره و کوچینگ فردی با دکتر مرزبان (کلیک کنید)

برای دریافت راهنمای در واتس‌اپ (کلیک کنید) 09164052373

درباره ی مدیر سایت علم ما

Avatar photo
علمِ ما یک گروه کاملا تخصصی در زمینه کلیه فعالیت های پژوهشی، کسب و کار، بازاریابی و رشد فردی می باشد، که در اسفند ۱۳۹۴ راه اندازی شد. علم ما متشکل از اساتیدی است که علاوه بر دانش علمی عالی، بطور کامل با بازار کار در انواع کسب و کار و ابعاد رشد فردی در بهبود فردی در دنیای واقعی هم آشنا هستند. گروه علم ما درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و تاکید بر صد در صد کاربردی بودن، آموزش های سطح اول را در اختیار شما همراهان و دوستان عزیز ارایه دهد. پر متقاضی ترین آموزش های مجموعه علم ما: دوره کوچینگ، دوره های کسب و کار، کتاب تقویم انگیزشی و...

مطلب پیشنهادی

انواع روش و استراتژی های بازاریابی و فروش

روش و استراتژی بازاریابی اجازه‌ای | همراه با مثال

روش و استراتژی بازاریابی اجازه‌ای Permission Marketing   سلام به همراهان خوب علم ما، همه …

8 دیدگاه

 1. بهترین و کامل ترین مجموعه بازاریابی
  ویدیو های آموزشی هم عالیه همشون رو دیدم :))

 2. سلام
  ممنون بابت سایت خوبتون
  لیست چه روزایی به روز میشه؟

 3. مثال‌های دکتر مرزبان برای هر روش خیلی بهم کمک میکنه
  ممنون ازتون

 4. علم ما سایت نیست دانشگاهه :)))))
  خداقوت

 5. ممنون خیلی تو فروش کمکم کرد
  دمتون گرم

 6. روان و قابل فهم توضیح دادین و خیلی تو شغلم کمکم کرد
  ممنون علم ما

 7. درود بر شما
  سایت خیلی خوبی دارید
  لطفا زودتر بروز رسانی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *